Кръщене - какво да купя, какво да направя?

  • 132 382
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Новите дрешки са, за да се облече детето след ритуала. В църквата остават само олиото, кърпата и сапунът, но за тях предварително се знае, че са за свещениците.

# 286
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Новите дрешки са, за да се облече детето след ритуала. В църквата остават само олиото, кърпата и сапунът, но за тях предварително се знае, че са за свещениците.
Точно така. Явно някакво недоразумение се е получило.

# 287
  • София
  • Мнения: 110
И аз да се цопна тук, за да следя. Още съм далече от този момент, но много ми се иска да знам всичко, за да съм подготвена.

# 288
  • Мнения: 9
Привет и от мен кръщенето на моето дете отдавна мина но сега ще съм кръстница и се готвя усилено закупих страхотна свещ за бебока няма да пиша от къде да не правя реклама

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 22:56 от dessi_mama

# 289
  • Мнения: 339



В сайта на производителя имаше и цели комплектчета за хранене:


[/quote]

Windy, моля те дай линк за тези прибори. Много ми харесаха...

# 290
  • Мнения: 2 286
На мен много ми харесва идеята с комплект прибори за хранене без конкретна или набиваща се декорация и с гравирано името на бебето. Виждала съм го на живо и е страхотно.

# 291
  • Мнения: 926
Някой има ли идея дали старите дрехи на детето остават за църквата?

# 292
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Някой има ли идея дали старите дрехи на детето остават за църквата?
Не остават за църквата.

# 293
  • Мнения: 2 286
Не. Ако искат като дарение да им оставиш дрешките, е друго. Иначе, в пликче и си ги прибираш.

# 294
  • Мнения: 926
Много благодаря.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Като се има предвид, че "старите дрехи" преди кръщенето никак не са стари, защото всяка майка ще иска детео й да е накипрено и в началото на церемонията, не е логично да се даряват на църквата. Разбира се всеки може да направи дарение, отделно от задължителните неща за кръщенето. Все пак се даряват нови неща, защото после се продават от църквата.

# 296
  • Мнения: 1 110
Нашето кръщене мина съвсем скоро. Поискаха ми само китка, кърпа за ръцете на отчето, кърпа и за детето(нашата я купи кръстника с новите дрешки и верижка с кръст) акта за раждане на детето и кръщелното на кръстника. Казаха, ако желаем да оставим нещо на църквата това е наша воля. Поръчах питка, която се начупи след кръщенето,заедно с това кръстника, ние и други гости се почерпихме с лакомства. Предварително бях взела и голяма декорирана свещ, която се държи от кръстника. Всичко мина много добре Grinning нормално преди това притеснението е голямо.

# 297
  • Мнения: 926
Нашето ще е другия месец на Архангелов ден. Ще споделя как е минало  Grinning

# 298
  • Мнения: 1 110
Бях купила и кутийка за косичката. От църквта обаче дадоха ''иновативно предложение'' - ламинираха я на гърба на кръщелното свидетелство  Simple Smile Накрая отчето ни събра и подари на детето книжка с молитви и описано накратко какво трябва да се прави на големите Християнски празници. Каза ни свещта на детето и нашите да палим на  църковните празници у дома, а на Коледа да ги запалим в църквата и да ги оставим там. Сподели, че не трябва да къпем и бършем детето едно денонощие. Наистина останах очарована от вниманието и отношението.

# 299
  • Мнения: 926
Бях купила и кутийка за косичката. От църквта обаче дадоха ''иновативно предложение'' - ламинираха я на гърба на кръщелното свидетелство  Simple Smile Накрая отчето ни събра и подари на детето книжка с молитви и описано накратко какво трябва да се прави на големите Християнски празници. Каза ни свещта на детето и нашите да палим на  църковните празници у дома, а на Коледа да ги запалим в църквата и да ги оставим там. Сподели, че не трябва да къпем и бършем детето едно денонощие. Наистина останах очарована от вниманието и отношението.

Звучи много хубаво. Ще споделиш ли къде правихте кръщенето.

Общи условия

Активация на акаунт