Отговори
# 720
  • Мнения: 152
Здравейте момичета,

преди известно време се чудих къде се загуби Данили, а сега като видях ,че сме към края на темата пак се сетих за нея... къде ли се загуби ? Дано всичко да е наред с нея и с девойката й ...  Hug

Момичета прегледах назад постовете доста отгоре- отгоре и ми идваше да ги цитърам повечето, все едно аз съм писала... някак си ми олекна, че не съм само аз ... за съжаление.
Свободно време - НЯМАМ. Какво е това лак за нокти на ръцете от години незнам какво е, напоследък нямам време и да си епилирам краката ... чак ме е срам от себе си. Ама тоя малкия спи по 30 мин и аз докато се завъртя и хоп той се е събудил. Едвам сядам пред комп-а и то да прегледам тук темата и ако мога да драсна някой ред, иначе компютъра отдавна не го ползвам за друго.
За килограмите просто ми е болна тема. Вече ми е грехота да се оправдавам, че е от бременността , защото след раждането бях доста по-стегната и доста по-слаба. Всичко в момета е от лакомия и оправдането - кърмя. Незнам къде ще му се види края, но аз съм много разочарована от себе си в това отношение... само за отчет сега съм + 7кг от преди да забременея Sad

Сега малко и за бебето да попиша, че стига съм се оплаквала ...
за физическото ни развитие да се похваля- най-после се научи да се обръща от гръб по корем. Ей голяма радост настана, дори цяла нощ се е въртял като пумпал. Ама не се сеща после да се обърне пак по гръб и почва да пъшка и аз ставах сигурно 10 пъти да го обръщам. Завъртя го той затвори очите и хоп се заврти по корем да спи. След половин -един час се подпира на ръце и вдига главата и почва да пъшка... и така цяла нощ Simple Smile Но пък не яде. Това е другото ни постижение. Снощи го кърмих в 21:00ч и му дадох 2 от "вълшебните" бисквити на Плазмон ( безглутеновите ) и сутринта чак в 6ч изяви желание да яде... пу- пу дано да е така и занапред.
Иначе тези бисквити наистина се топят в устата- пробвах ги и имат вкус на бебешка каша ( малко съм си луда но не давам нищо преди да го пробвам аз ) ... харесаха ми. Това че са със захар и мляко грам не съм го прочела и по-добре, че сигурно щях да се зачудя дали да му дам. Купих му вчера и едни бисквити в малко пакетче за директна консумация за гризкане. Те са с глутен и не съм ги отворила, но продавачката ми ги препоръча тях много.
За въвеждането на храните  аз съм решила да въведа сега глутена, после месо, после жълтък и след това сирене, млечни и т.н.
За седенето стои си, но от радост, че е седнал започва да маха с ръце и от рязките движения от време на време залита назад и пада по гръб, така че задължително трябва или някой да е до него с бързи рефлекси или да е подпрян. В проходилката започна да ходи и да я харесва, сигурно скоро няма да мога да го спра.
За обувките аз оня ден купих на Капчица буйки, ортопедични и дрън, дрън. В интерес на истината ги взех ,защото бяха супер намалени, инзче засега мисля да си " ходи " бос. След като проходи тогава мисля да му обувам каквото и да било и то само за навън. В къщи най- добре е бос или с чорапи.  

Айде ставам, че май се събуди Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 08:48 от mama_Iva

# 721
  • Мнения: 1 266
Mary_Angel ,прекрасно си го казала за любимия  момент- сутрин Hug Моята Алекс си гука щастлива сутрин, обожавам да я гледам , когато спи , а тя честичко блажено се усмихва.Обожавам също , когато се смее, радва, дори и когато плаче ми е много сладка, то не се случва често  Simple Smile
Тае бо то , зарязах го моето отдавна, спрях го за лятото, викам ще компенсирам с плуване.
Иначе браво на теб за спорта!Аз също не се лишавам от изброените от теб.Денем поне по час - два съм на компа.
Иве, и моята Алекс спи по 30-40мин, обикновено каката я буди .Кърмя я за около 5-6минути и я оставям в стола за хранене , люлката или на проходилката, каката ми се заиграва сама или и пускам някой филмче.
Половинката вече започна да си прави устата и за трето дете, но аз искам да е поне след две години.

# 722
  • Мнения: 5
Здравейте, мами!

Мама Ива, Данито и Дали са при баба на морето и си пекат д....тата  Laughing Hug, през септември ще се връщат, а за пускането на нови теми споко, говорихме, че ще организира пускането на темата, че при бабата нямат нет, а и за това не влиза в темата. Абе добре им е на морето и им е по-интересно на плажа, отколкото в нета  Laughing

За имането или нямането на време, абе все си няма време, все крада минутки, все не стига, а аз имам помощник, майка ми е все до мен, е иставя ни самички отвреме на време, един месец си бяхме сами в София /май и юни/ и си беше тегава работа, стараех се всичко да е наред, ама не винаги успявах, гледах да е чисто, да сме изпрани и изгладени, за готвенето аз по принцип не съм голяма кулинарко и предпочитам нещо бързо ако може и на кухненския плот да хапнем нещо от крак и това е, е поглезвах най-вече мъжо отвреме на време с нещо истинско  Laughing амам от време на време  Blush Иначе откакто беба се роди не съм слагала лак на ноктите на ръцете щото ме е шубе на се отлющи и тя да лапне някоя частица  Crazy абе налудничаво звечи тъпата ми теория ама...., освен това и маникюр не си правя, режа ноктите да няма никакви, че като порастнат и все я драскам и тя понеже ми е чувствителна и много плачка малката глезанка, онзи ден обаче викам айде стига толкова дай и аз да заприличам на жена в ръцете и си оформих леко маникюрче от милиметър и половина и си сложих лак  Wink А за педикюра го оправям, особено сега лятото, иначе зимата къде ще се занимавам  Crazy

За яденето, болната ми тема, като започнем да ядем започва да се мръщи, да плюе, да свива устенца и после като се поуспокои или се загледа в телевизора почва да яде, да отваря устичка, ама отначало пробва адли ще мине номера, ако може да не се яде  Wink Иначе въведох всичко, меса, жълтък, глутен, млечни, риба трябва да въведа и май това е за сега, трябва да видя да не пропускам нещо, обичаме готвенко и кухнята най-вече, пресни плодове много обича, особено да си ги смече, понеже още нямаме зъби да гризкаме, плодови пюрета ненавижда и вече не й давам.

Физически сме леко мързеливички, седим съвсем стабилно, даже онзи ден баща я друсаше на леглото, бута я на една страна и тя си пази равновесие, въобще не залита. Не лазиме, опитваме се да правим нещо, вдигаме дупето, оттласкваме се с крачета, ама нищо не става, вече ходиме с проходилката, ама аз там я слагам за съвсем малко, повече се водиме за ръчички и ходим, а моя гръб отиде по дяволите  Crazy Не се изправяме, не искаме да се обръщаме, макар че можем и от гръб по корем и обратното.

За спането, преди обяд спим час-два, след обяд пак два часа, рядко до три откарваме, заспиваме към 21:00 и после започваме да се будим, към 03:00 задължително, ядем и почваме до 04-04:30 да пеем и говорим. Има нощи ме започва от 01:30 да ме джвака и така цяла нощ. Става към 07:00 ако не е имало среднощно пеене, ако пък е имала участие  Wink ставаме към 09.

Любим момент, ми много са, след като се събуди и е доволна и щастлива, като иска да си играем и ме гушка и цунка /лигави ми бузата  Laughing/ Абе даже като и видя изкривената устичка, че не й харесва яденето, пак ми идва да я изям, такава е една сладуранка.

А килограмите, там нещата са спокойни, свалих 6 кила кото родих и заковах и край. И да ям и да не ям и квото и да правя това е, има едни десет кила които не щат да си ходят от мене. Не зная кво да правя, но не се харесвам въобще. Не изглеждам дебела, но си изглеждам едра. Сега почнах да се ограничавам доста, ама ефект никакъв, а преди бързо ги свалях, сега цъ.

Хайде, че се събудихме  Laughing

# 723
  • Мнения: 3
Здравейте мамчета, аз се изгубих 4-5 дни, че имахме гости - една братовчедка на мъжа ми с гаджето й и гледам сме вече на 49стр., бравос Simple Smile Simple Smile сега се връщам да чета и пак ще пиша  Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 701
Хахаааааа, темата ни се превърна в нещо като лексикон - много симпатично  Wink

Ох, сега дават бабата, която рекламира Стийм моп - имам чувството, че всеки момент Филип ще отиде до телевизора да я разцелува.  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy Как пък я хареса таз бабичка не знам, но й се усмихва супер искрено

# 725
  • Мнения: 0
Такааааааааааа,най-сетне и аз да успея да прочета всичко!

Нашето момче расте като гъбка на морето , пу пу!Обаче и един характер е станал..като иска нещо крещи и мрънка докато не му се даде,аз по - се опъвам , но мъжът ми винаги му угажда..
За уменията- вече стои седнал по - уверено, обича да "язди" баща си - подскача на крачета и се отласква и му е голяяяяяяям кеф!С фината моторика сме много добре,за паяка нещо напоследък не му се радва като преди.И аз не съм се замисляла за обувките-имаме едни подарък,които са с плътна ортопедична подметка и ги слагам като сме с паяка в двора,но като се приберем в София ще си го пускам босичък.
На мен ми дойде менструацията  Rolling Eyes , чак не можах да повярвам , но това беше - почти година и половина и бях забравила за какво става въпрос  Party

И нашият татко си прави устата за 2ро бебе,но аз се чувствам още толкова изтощена и несигурна,че близките 2 години нямам намерение дори да се замислям-искам да  се отдам на Жорко пълноценно и да се възстановя напълно.В тази връзка -аз имам да си свалям едни 3-4 кг от преди бременността , какво ли не правя- нищо не става,но явно докато кърмя ще е така.

Последните 2 вечери Жорко се буди през 2-3 часа през нощта с рев-гледам му венеца , малко ми се струва надут , но определено това е симптом за зъбки , нали?Няма температура,не го боли коремче (поне не дава такива индикации)..нямам друго обяснение,но просто не мога името си да кажа от умора 2ра вечер подред , но стига съм се оплаквала.

Започнах със месцето ( Калина,движим се с вашата схема на захранване  Heart Eyes ) , давах 3 дни пуешко с броколи подред , знам че месото трябва да се дава през ден , но сега докато захранвам мога да си позволя поредни дни, нали?Утре мисля да дам някакъв зеленчук и вдругиден да продължа с въвеждане на пиле примерно.Някоя мама ще сподели ли опит?

Калина , ти кашите лека нощ , следобед ли ги даваш? Hug

Това е от нас , ще пиша пак като имам време!

# 726
  • Мнения: 0
айде пак имам въпрос   Embarassed !

Дадох днес бисквитка Плазмон - на голямата опаковка пише ,че нямат глутен , а на пакетчетата вътре ,че имат  Rolling Eyes newsm78

Какво количество бисквитки мога да давам на ден?дадохме му днес една и я изяде до половината, по колко е допустимо да давам и мога ли да троша примерно в следобедното пюре , ако да в какво количество?

# 727
  • Мнения: 152
Ceci88  Hug Радвам се, че Данили и малката са добре. Завидях им лекичко за морето, но то си е разбираемо да са там Simple Smile Дано си изкарват добре и да се приберат чернички Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Anich88  аз му купих ето тези http://plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_grupa=7 … =11&prodid=52 те са без глутен. Явно ти си взела от тези  с глутен. На мен ми продадоха вчера само едно малко пакетче от тия с глутен за гризкане, явно ти имаш от тях. Колкото за количеството бисквити и аз се зачудих - на опаковката пише: започнете с 2 и после според апетита на детето. Пу, ако мойто дете е наследило апетита ми значи на ядане по една кутия ...  newsm78 хич не обичам фразата , колкото иска, като става въпрос за ядане ...

Жозефа  Joy Joy Joy това за лексикона беше невероятно, но и много вярно. Ама така най- бързо придобиваш представа както и как го правят другите.

Мари и моя юнак като се наспи за 30 мин мога да го оставя я в паяка , я в леглото под въртележката ,ама тогава ставам от компа и захващам да свърша на бързо домакинската работа и разни такива, че не се застоява пак много дълго сам... та пак не остава време. А и честно казано ми е малко съвестно аз да цъкам на компа, а малкия да седи самичък... а покрай мен да цари хаус и бъркотия  Simple Smile
Айде сега съм го командировала малкия с баща му  10-15 мин по двора и аз да приготвя нещо за хапване, че фигура трябва да поддържам  Joy

# 728
  • Мнения: 90
Така, да се запиша и аз в лексикона... Joy

За свободното време, ами нямам такова...С две деца, без помощници, как успявам и да сготвя и да изчистя и да изгладя, чак се чудя на способностите си... Е, не е толкова чисто, колкото ми се иска, както и не се сещам какво е да се излегна на канапето и да изгледам един филм с кеф.
Вчера например повиках майка ми да гледа децата, за да мога да си измия прозорците, че не ги бях мила една година. Тъкмо ги измих и плисна дъжд.... Joy Лак успявам да си сложа когато мога, я в парка докато Сиси спи, я нощем....Често ядем нещо сготвено на скарата, която е мъжко задължение в нашето семейство...

За яденето Въвела съм месо, глутен, жълтък, попара. Днес и аз дадох бисквитки Плазмон. Е, направо си облиза пръстите в буквалния смисъл...  LaughingКогато Сияна е на кеф, омита си цялата порция, обаче когато си реши да се инати, е няма сила на света, която да  я накара да яде.

За забавлението и съня, незная вашите бебета кой щъркел ги е донесъл, ама моето е от друга партида... Mr. GreenЗа цял ден му се събират общо 2 часа сън, повечето случаи на порции по половин час.Пък с какъв рев ми заспива в къщи, да не ви казвам. Какво му стана на това дете, не беше така, а сега doh През другото време очаква да я занимават професионални аниматори, то няма го този филм "Заигравам се сама". И да го има, то ще е трейлър, кратка версия за 1-2 минути. Та цял ден пеем, танцуваме, смеем се, гъделичкаме, разхвърляме играчки...

За личните постижения, пълзи без да се умори, тича с паяка от стая в стая, изправя се като има упора. Седи си от давна доста стабилно сама. Казва "Здравей", дава боц, като я попитам "Къде е балончето?" поглежда към него.

Аааааа, за килограмите......Закотвила съм се от няколко месеца на едни и няма мърдане. Иска ми се да сваля още 4, нищо че съм +6 преди началото на бременноста. Незная как, ама ще ги сваля, след ката спра да кърмя...Че аз така не се харесвам, още ми се тресе тук-там нещо... hahaha

# 729
  • Мнения: 55
Здравейте момичета:)вече хващам по бърз нет и ви следя;)Еййй на селото ми нет...не съм помисляла:)докъде стигна всичко...

Айде в лексикона...Джозефа,хубави темички подхвана:)

За времето-ми и аз нямам с Алексчето:)Дори когато баба ми дойде за няколко дни единственото коетл правя е да пазарувам за нея и да свърша нещо неотложно...SadПросто не я оставям на никой и това е засега...Да си кажа маникюр и педикюр от малко преди Шейново не съм си правила...Тогава в салона дето ходя ме бъзикаха че е много важно да родя с прическа:)По онова време си ходех всяка седмица на маникюр и сешоарче...ехххх спомени;)Два пъти успях да се подстрижа оттогава че ми окапа косата...но само това.Ноктите изрязани до долу и това е...

Добре че преди ходех на фотоепилация та ефекта още е траен но скоро трябва да почна пак...а хич не виждам как ще отделя 4 часа за краката примерно???А ако не ходя то ще се загуби постигнатото и ще пукна от яд...

Килата казах вече отдавна си върнах моите а вече дори и по малко съм...не смея да се меря май ставам под 50 а за 170 см това не е добре...дано на село позагладя косъма при бабата:)Днес си облякох рокличка от 9 клас и онемях...Алексче ме стопи буквално...

А за моментите:)Когато се е наспала,погледне с тези огромни очи и се усмихне...Simple Smileкогато се глези и се гушка...когато гука.Дори когато ме тормози да я разнасям...само да не плаче...Охххх обичам я толкова че направо ме боли от обич:)

А като четс как бебетата ви се заседяват някъде по половин-един час...падааааам:)При нас е борба за 10 мин да не ми е връцете...но поне мрънка все по малко така когато й угаждам:)

Отивам да я оставям в легълцето й...Лека от нас!:)

# 730
  • София
  • Мнения: 403
здравейте, мацки Simple Smile

За килограмите направо не ми се говори, че аз съм си на +10кг и направо ми се плаче. Ходя на танци по 1.5 часа два пъти в седмицата, а там си е голямо изтощаване, по цял ден съм по разходки.

А за любими моменти - няма нещо , което да не ми е любимо с моето детенце. Напоследък ме разтапя със следното действие: като го оставя на баща му на спалнята и тръгна да взема нещо и той тръгва след мен. Simple Smile


Гоги седи стабилно, лази по-малко странен начин, но е факт че се придвижва, стои стабилно на крака, изправя се и ми докарва инфарктни състояния, но не успява да рецитира стихотворения все още Simple Smile.

Храненето - оказа се , че моето дете е почитател на месото. Днес му дадох за първи път пуешко месо със зеленчуци с идеята за няколко лъжички, но такъв рев нададе че се наложи да му дам още малко. А аз го мъча с някакви зеленчуци.




 

# 731
  • Мнения: 844
Темата привършва...някой няма ли да се включи с някое интересно заглавие ?

Аз да питам мамите със секцио как са ви белезите и мажете ли с нещо? МОят е още релефен и вече по-розов...

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, мами

И аз да се включа в лексикона  Mr. Green

За килограмите: И аз съм + много, просто се чувствам ужасно Sad Никога не съм била дебела и като се погледна ми се плаче. Всеки ден си казвам, че ще започна диета, поне хляб и сладко да не ям и само докато го изрека и вече умирам и за двете  Crazy Надявам се , като се приберем от морето , живот и здраве , да не ме домързи да тръгна на фитнес  Praynig

За времето: честно казано не мога да се оплача. Влади си седи в кошарата и си играе, макар че вече все по-често иска да му се обръща внимание, но няма как, нормално си е това Simple Smile

За яденето: основно сме на кърма. В момента сутрин хапва малко пюре от пресен плод и вечер яде каша. На обед му давам зеленчук , морков или картоф, но не всеки ден . Смятам тези дни да дам и месо. Както казах и по рано, отказах се от всякакви схеми и не спазвам дни за въвеждане на плодове и зеленчуци, давам различни.

Влади седи стабилно от доста време, мъчи се на пълзи, вече се и изправя от седнало положение. Казава " та та, та ти, да  и др. ". Издава едни бръмчащи звуци с устат и е много смешен. Също така много си върти езика и прави много смешни муцунки с устните, заливам се от смях с него  Grinning

Вече имаме два зъба Simple Smile

За любимите моменти: Всичко с него ми е любимо, такъв е сладур, че няма как да не ми е. Сутрин като се събуди с една усмивка и ми се разтапя сърцето . Голям ми е усмивко, все е нахилен  Grinning

Ето и две предложения за заглавие : " Декемврийчето е вече на море, много бързо то расте", "Ето лятото дойде и декемврийчето отива  на море"  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 305
Някой може ли да ми каже ако бебто е настинало какво да направим. всъщстност не знам дали това е проблема, носът му е като запушен и все едно хърка като диша. Ако някой е имал този проблем моля да ми каже какво да направим.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Някой може ли да ми каже ако бебто е настинало какво да направим. всъщстност не знам дали това е проблема, носът му е като запушен и все едно хърка като диша. Ако някой е имал този проблем моля да ми каже какво да направим.

Можеш да почистваш с физ.р-р, да слагаш вит. Ц или капки от лайка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт