ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 5

  • 81 649
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 192
http://www.nhif.bg/c/document_library/get_file?p_l_id=17219& … ame=DLFE-4476.pdf

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135624465

Приложение № 8 към чл. 24, ал. 1 - мисля, че това е протокола.

Търся гинеколог, който да го издаде Simple Smile

# 151
  • Мнения: 192
Здравейте, имам нужда от помощ. От Болница Вита, където ми беше направена лапароскопия, не издават протоколи за лечение с Лукрин. По принцип от Здравната каса ми казаха, че може да ми издаде протокола гинеколог работещ със ЗК. И тук започва голямото ходене по мъките. Обиколих 5 гинекологични кабинети и никой не знае или не може да ми издаде въпросния протокол. Моля, някой минал по този път да ми препоръча гинеколог, който е издал такъв протокол.

Благодаря!   bouquet

Протокол от операцията и епикриза нямаш ли?Мисля,че епикризата от хистология върши работа,поправете ме,ако греша.

Имам протокол от операцията, имам и хистология и епикриза, но трябва и протокол за изписване на Лукрин Simple Smile

# 152
  • Мнения: 272
Let the Sunshine in, пробвай в клиника, която работи със здравната каса. Занеси им епикризата и хистологията а те да ти издадат само протокола. Може да пробваш в Шейново, Майчин Дом.
С тези изисквания ще ни побъркат.

# 153
  • Мнения: 192
Let the Sunshine in, пробвай в клиника, която работи със здравната каса. Занеси им епикризата и хистологията а те да ти издадат само протокола. Може да пробваш в Шейново, Майчин Дом.
С тези изисквания ще ни побъркат.

hopche, ако знаеш само при колко "специалисти" отидох... Обещават ми по телефон, а като отида на място отговора е "Не знам, не съм пускал такова, даже не знам каква е бланката, не е моя работа"
Вече открих бланката и изискванията, утвърдени от управителя на НЗОК за отпускане на лекарствата и ще продължавам да търся "специалист". Мисля утре да отида до Шейново.

  bouquet

# 154
  • Мнения: 1 298
Let the Sunshine in, пробвай в клиника, която работи със здравната каса. Занеси им епикризата и хистологията а те да ти издадат само протокола. Може да пробваш в Шейново, Майчин Дом.
С тези изисквания ще ни побъркат.

hopche, ако знаеш само при колко "специалисти" отидох... Обещават ми по телефон, а като отида на място отговора е "Не знам, не съм пускал такова, даже не знам каква е бланката, не е моя работа"
Вече открих бланката и изискванията, утвърдени от управителя на НЗОК за отпускане на лекарствата и ще продължавам да търся "специалист". Мисля утре да отида до Шейново.

  bouquet

ВИТА нали уж работи и със здравната каса... Възмутена съм, че не са си свършили работата докрай! Не, че аз като се оперирах в Шейново, някой се загрижи да ми помогне да си получа дължимите лекарства... Дано успееш там да намериш компетентен лекар - би трябвало да са запознати.

Успех...

# 155
  • Мнения: 272
Аз се оперирах в "Щерев", и те ми издадоха протокола, освен да звъннеш там да питаш дали могат да ти издадат. Това е такова безумие. Хем си плащаш осигуровките хем лечението, ужас. Отгоре на всичко това са си скъпи лекарства. Тази здравна система #2gunfire

# 156
  • Мнения: 192
Let the Sunshine in, пробвай в клиника, която работи със здравната каса. Занеси им епикризата и хистологията а те да ти издадат само протокола. Може да пробваш в Шейново, Майчин Дом.
С тези изисквания ще ни побъркат.

hopche, ако знаеш само при колко "специалисти" отидох... Обещават ми по телефон, а като отида на място отговора е "Не знам, не съм пускал такова, даже не знам каква е бланката, не е моя работа"
Вече открих бланката и изискванията, утвърдени от управителя на НЗОК за отпускане на лекарствата и ще продължавам да търся "специалист". Мисля утре да отида до Шейново.

  bouquet

ВИТА нали уж работи и със здравната каса... Възмутена съм, че не са си свършили работата докрай! Не, че аз като се оперирах в Шейново, някой се загрижи да ми помогне да си получа дължимите лекарства... Дано успееш там да намериш компетентен лекар - би трябвало да са запознати.

Успех...

Във Вита нямат Специализирана комисия и доболничната им помощ не минава по ЗК Simple Smile

Благодаря ви!  Hug

# 157
  • Мнения: 365
Аз се оперирах в "Щерев", и те ми издадоха протокола, освен да звъннеш там да питаш дали могат да ти издадат. Това е такова безумие. Хем си плащаш осигуровките хем лечението, ужас. Отгоре на всичко това са си скъпи лекарства. Тази здравна система #2gunfire
а лекарството получили ли го от ЗК? Лекарите от Щерев имат ли сключен договор със ЗК?

# 158
  • Мнения: 272
Аз се оперирах в "Щерев", и те ми издадоха протокола, освен да звъннеш там да питаш дали могат да ти издадат. Това е такова безумие. Хем си плащаш осигуровките хем лечението, ужас. Отгоре на всичко това са си скъпи лекарства. Тази здравна система #2gunfire
а лекарството получили ли го от ЗК? Лекарите от Щерев имат ли сключен договор със ЗК?

Да, полчух лекраството. Занесох протокола с епикризата и хистологията и още няколко документа в здравната каса и веднага ми го завериха. Не се чака вече въобще. А иначе, да, клиниката има договор с ЗК.

# 159
  • Мнения: 365
Аз се оперирах в "Щерев", и те ми издадоха протокола, освен да звъннеш там да питаш дали могат да ти издадат. Това е такова безумие. Хем си плащаш осигуровките хем лечението, ужас. Отгоре на всичко това са си скъпи лекарства. Тази здравна система #2gunfire
а лекарството получили ли го от ЗК? Лекарите от Щерев имат ли сключен договор със ЗК?

Да, полчух лекраството. Занесох протокола с епикризата и хистологията и още няколко документа в здравната каса и веднага ми го завериха. Не се чака вече въобще. А иначе, да, клиниката има договор с ЗК.
Питам те,защото и моето лапаро беше в Щерев(месец март),но ми казаха,че нямат сключен договор със ЗК и аз си платих със собствени средства процедурата.После ми издадоха само една епикриза, в коят с едно изречение пиеше,че има находки на еднометриоза,без да е описано,че са ги обгорили (поне така ми казаха),нито в коя степен е (казаха ми устно,че е само повърхностна) и ми предписаха Лукрин. Хистология въобще не са ми правили,а записа от лапарото още не мога да си го получа-казаха,че не видели,че паметта била запълнена и се е записало само 5 мин,но уж се виждали ендометриозните огнища,но и този кратък запис все забравят да ми го дадат. Та в крайна сметка си закупих и лекарствота сама,т.к. след като ми казаха,че не работят със ЗК не съм се и опитвала да си получа протокол. Иначе съм много доволна от клиниката,но не знам защо така се получава при мен-все нещо се случва,което не мога да си обясня Sad

# 160
  • Мнения: 66
Преди два месеца имах лапароскопия във Вита. Изчаках две седмици за епикриза и хистология и с тези документи отидох при личния лекар, който ми даде направление за гинеколог. Гинекологът веднага ми даде протокол, занесох го в касата и можех да избирам между Лукрин и Золадекс. Питаха ме какво искам. Не съм имала никакви затруднения. Взех си вече и шесте инжекции.

# 161
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз също имах проблеми с протокола, бях писала в предната тема. Мен ме оперираха в Шейново, но още през декември, а тогава Лукрин се взимаше с друга процедура. За петата инжекция вече беше новият начин за получаване и тогава започнаха проблемите. В Шейново не издават протоколи, а с направлението от личния лекар никой не искаше да ми го издаде! Наложи се да си купя петата инжекция на пълната цена! Чак за шестата намерих гинеколог да ми издаде протокола. По принцип наистина всеки лекар, който работи с касата, може да го издаде, но малко се навиват. А много от тях за съжаление изобщо нямат представа за какво става дума...

# 162
  • Мнения: 19
от кога е това чудо с тези протоколи аз преди 3 год. се оперирах в Шейново и след това сестрата на опериращия ми изгитви всички документи за ЗОК без проблем

# 163
  • София
  • Мнения: 8 131
От април месец, доколкото помня.

# 164
  • Мнения: 192
 Party  Сега ми се обади гинеколожката от поликлиниката и каза, че го е написала. В понеделник ще си имам протокол  Party

 Hug Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт