ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 5

  • 81 653
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 192
mishelina25, препоръчвам ти Д-р Попов (преглежда в Шейново и във Вита) - много добър диагностицик и хирург. Той ме оперира. Имах киста на яйчника ЕМ.
Съжалявам да прочета всичките ти премеждия до тук и искренно ти желая  EFP Hug

# 181
  • Мнения: 29
mishelina25 от кой град си? За София-д-р Попов,за Пловдив-д-р Крумов.
Пожелавам ти всичко да се оправи и в скоро време да се похвалиш с бебче. Hug

# 182
  • София
  • Мнения: 2 381
mishelina25 от кой град си? За София-д-р Попов,за Пловдив-д-р Крумов.
Пожелавам ти всичко да се оправи и в скоро време да се похвалиш с бебче. Hug
Не знам от кой град си, ноте съветвам да ис запишеш час при някой от тези лекари, ако искаш разбира се. Д-р Попов вече работи само в частната болница "Вита". Преглежда във вторник и в сряда след обяд. Той е специалистът, който може да ти помогне.
Успех!

# 183
  • Мнения: 583
Зачудвам се и аз. Преди 1 година правих лапаро в Надежда. На оперативния протокол нищо не пише за ендометриоза. Но за пореден път докторите Персенска и Шефкетова виждат ендометриозно петно /сега пък киста/. Говорят ми за пункция на киста и лечение с Диферилин /май беше/. Та си мисля и се зачудвам дали да не се подложа отново на лапаро, но този път при Попов. Поне така ще се знае наистина има ли няма ли ЕМ и ако има да я махаме.
Какво мислите по въпроса?!?! А каква е цената на лапарото при Попов? Вероятно и не работи със ЗК?

# 184
  • Мнения: 87
." Говорят ми за пункция на киста и лечение с Диферилин /май беше/."
Мила  Kale_- този филм съм го играла лично. Направиха ми пункция, лекуваха ме 4 месеца със Синарел. Резултат 2 месеца след подновяването на цикъла - 2 кисти, едната ендометриозна 4/5 . След това се озовах при Попов - лапаро и отново спиране на цикъл.
От позицията на опарил се , моля те помисли добре преди да се съгласиш.Според Попов пункцията не лекува, а "благодарение" на нея при лапарото се откриха и множество сраствания и запушени тръби.То е логично дори да предположиш, че при пунктирането обвивката на кистата остава -а се изсмуква само съдържимото. При възстановяване на цикъла - тя отново се пълни но и изтича и затова се получават и усложненията.
Това е личното ми  мнение,  и с две ръце гласувам за Попов.Не правете мойта грешка. Последствията не са хич добри.

# 185
  • София
  • Мнения: 2 381
." Говорят ми за пункция на киста и лечение с Диферилин /май беше/."
Според Попов пункцията не лекува, а "благодарение" на нея при лапарото се откриха и множество сраствания и запушени тръби.То е логично дори да предположиш, че при пунктирането обвивката на кистата остава -а се изсмуква само съдържимото. При възстановяване на цикъла - тя отново се пълни но и изтича и затова се получават и усложненията.
На мен това нещо ми го обясниха още при откриването на кистата. Така че аз затова изключих пункцията като лечение за себе си. Никой не може за каже дали и кога обвивката ще се напълни отново и дали няма да е броени дни след пункцията например. При някои жени кистите растат изключително бързо.

# 186
  • Мнения: 192
Цените за лапароскопия във Вита при Попов - 800 лв (това е при условие, че минава през НЗОК) + 100 (хистология). За преглед + ехограф съответно 30+ 30 лв.
  bouquet

До колкото знам, цената за лапароскопия в Шейново с избор на екип е същата.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 16:16 от Let the Sunshine in

# 187
  • Мнения: 87
"На мен това нещо ми го обясниха още при откриването на кистата. "
Kia, това е истината - да попаднеш на точния лекар, който да ти го обясни, а не да ти представят нещата по различен начин. То и аз съм си виновна, че не се консултирах с друг навреме, но като сляпо се доверяваш - после си носиш последствията. Затова и пиша сега - да светне на някой червена лампичка при споменаване на пункция на ендо -киста. И едно момиче да предпазя с моя лош опит -  пак ще е добре.

# 188
  • Мнения: 583
Благодаря за коментарите. Аз бях чела за пункцията на кисти, че не дават резултат и че често се получават пак.
Доста пари са си 800 лв+ още, яд ме е, че правих лапаро. Още след операцията питах дали имам ендометриоза  - Стаменов ми каза, че нямам /а той ми прави лапарото/. В протокола пише "наличие на фоликулярна киста, с бистро съдържимо, не се визуализират формации, суспектни за ендометриоза".
Възможно ли е тази киста, която виждат да не е ендометриозна?!?
Лапароскопска диагноза: Salpingitis chronica dextra. Chromopertubatio. Lavage et drinage. - и тук поне аз не разпознавам нищо.
А какво ще кажете за инвитро с наличие на ендометриозна киста?!?!

# 189
  • Мнения: 192
Благодаря за коментарите. Аз бях чела за пункцията на кисти, че не дават резултат и че често се получават пак.
Доста пари са си 800 лв+ още, яд ме е, че правих лапаро. Още след операцията питах дали имам ендометриоза  - Стаменов ми каза, че нямам /а той ми прави лапарото/. В протокола пише "наличие на фоликулярна киста, с бистро съдържимо, не се визуализират формации, суспектни за ендометриоза".
Възможно ли е тази киста, която виждат да не е ендометриозна?!?
Лапароскопска диагноза: Salpingitis chronica dextra. Chromopertubatio. Lavage et drinage. - и тук поне аз не разпознавам нищо.
А какво ще кажете за инвитро с наличие на ендометриозна киста?!?!


Привет!
Каква е кистата могат да са на 100 % сигурни само след като вземат хистология от нея. Според мен, съдейки от това което съм прочела, вероятността да забременееш с ЕМ е много малка, но аз не съм специалист. Консултирай се с някой от изброените гинеколози.
Успех! Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 08:13 от Let the Sunshine in

# 190
  • Мнения: 87
А какво ще кажете за инвитро с наличие на ендометриозна киста?!?!

На това лекарите са компетенти да отговорят.Но........
При мен точно това искаха да направят - пункция и стимулация за инвитро. След възстановяването обаче на кистата аз направих лапарото и по мнението на другия лекар такова инвитро с налична ендометриоза е обречено. Не че практиката не познава такива случаи  и успешни- само че ти прецени дали си заслужава риска. Според мен не - защото освен парите за инвитро,/които хич не са малко/ при такава процедура влагаш много повече емоции и надежда, които ако имаш съмнение за успеха натоварват и психически и физически.
Успех каквото и да решиш. Hug

# 191
  • Мнения: 1 298
Моя близка прави ин витро опити с ЕМ киста в клиника "Надежда" - засега безуспешни Sad При много лека ЕМ се препоръчва, но когато има оформена киста, това май не се води мн лека форма... Цената в Шейново преди сума години, когато аз се оперирах, май беше идентична с това, което сега е във Вита - мисля, че си струва, дори лапарото да остане по-скоро диагностично, и да не се установи ЕМ. А ако е при д-р Попов, със сигурност си струва - аз също имам много позитивен опит с него. Късмет!
PS. О, направи си веднага CA-125 - туморен маркер е, но доста често реагира с повишение и при ЕМ! Аз така се диагностицирах - с най-обикновено кръвно изследване. Това би могло да разреши чуденето ти има ли ЕМ, или няма. Е, не винаги реагира, но не пречи да го видиш колко е.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 381
Доколкото знам инвитрото при наличие на ЕМ киста е безуспешно. Няма смисъл човек да си дава парите и да се надява. Това, което знам от д-р Владимиров е, че наличието на ЕМ пречи на оплодената яйцеклетка да се имплантира в матката.
Най-щадящият вариант, който практикуват в Бг, доколкото съм чела тук, е пункция и после инвитро. В САЩ правят лапаро и после инвитро без хормонално лечение.

# 193
  • Мнения: 583
 
. В САЩ правят лапаро и после инвитро без хормонално лечение.
И аз така мисля да направя, след като се поразчетох в нета.

Офффф, а как да правя нова лапароскопия, като правих такава миналата година по това време точно за устанвяване наличие на ендометриоза...Затова ми е най-терсене.... И пак упойки, пиртеснения,  пари за същото...

# 194
  • Мнения: 1
Здравейте,
И аз да се включа в темата. Доста четох относно това заболяване, но личният опит на всяка една от вас е най-ценен. На 26 г. съм и при профилактичен преглед ми откриха 3 см киста с предположение за ендометриоза. Съответно, както всички знаете, ме посъветваха да пристъпя към лапароскопия и евентуално хормонално лечение, според резултатите. Намирам този вариант за доста инвазивен. Все още не съм правила опити за забременяване, но се чудя дали да не го направя? Ако имам късмета на този етап да успея да забременея, не би ли било по-добре? По време на бременността по чисто нормално причини цикълът спира, респективно не би трябвало ендометриозната киста да е проблем. А пък живот и здраве, при евентуално секцио - да я премахнат? Моля за съвет от ваша страна - много ще съм ви благодарна!!!

Общи условия

Активация на акаунт