вилно селище до река или язовир за почивка с куче

• 11 802
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, ако някой е посещавал такова място и има добри отзиви, моля да сподели. Изискването ми е да приемат кучета, да има широки поляни за разходка, и някаква река или язовир наоколо. В няколко сайта проверявах, все големи къщи предлагат за почивка с куче, а ние ще сме двама или трима човека с него. А и от голямо значение е да не са наблъскани къщичките една до друга, за да не пречим на останалите почиващи.

# 1
  • София
От две седмици ровя и търся вилно селище на язовир та открих толкова много че се обърках направо , но мисълта ми беше че като напишеш в гугъл " бунгала на планина или къмпинг в планината " излизат страшно много и в повечето си е упоменато дали е разрешено за домашни любимци.Провери защото аз не мога да ти препоръчам от личен опит.

# 2
milittana, кой регион на България визираш?

# 3
milittana, кой регион на България визираш?
Ами нямам претенции за региона - да не е на морето, защото там ще е топло за кучо, на плажа сигурно ще пречим, та ми се иска на планина някъде. Но да има място за разходки и тичане, т.е. да има поляни наоколо, а да не е супер застроено. Гледах един хотел на яз. Въча - Чилингира. Много красиво място, но за кучетата отредени едни клетки, явно не ги пускат в хотела. Добре все пак, че е помислено за тях, но ми се видя малко мястото за разходки, т.е. стръмно е, язовира и след това е пътя. Но не си представям да се припичам на шезлонга а моят да дъни вратата на клетката и да плаче, това не си го представям като почивка. Някои бунгала пък ми се струват нагъчкани много едно до друго, там пък може да пречим на другите, та затова се колебая. Засега вилно селище Малина на Пампорово най-се доближава до изискванията ми, но пък там няма рекичка или нещо водно май. Но ако някой знае нещо по-добро, моля да пише.

# 4
  • София
milittana , много ми допада фактът че се съобразяваш да не пречи кучето на останалите почиващи.Браво .Сетих се че братовчедка ми влиза в разни сайтове за лабрадори и казваше че там се коментирало къде може да се почива с кучето.

# 5
# 6
Правилно си се ориентирала, а и според мен яз. Въча определено не е подходящ. Наистина е много красиво, но няма никакво място за разходка, нито за хора, нито за кучета. До водата почти не е възможно да се слезе, защото е много стръмно и недостъпно почти по целия язовир, а поляни така и не намерихме.   Simple Smile
Мисля си, че по скоро около Батак или Доспат може да намериш нещо подходящо.  Peace

# 7
Благодаря много за мненията! Ще решаваме допълнително, защото пък някъде, където е разрешено уж за домашни любимци, всъщност не ги пускат вътре, а трябва да са задължително вързани навън. Това не бих го приела. На едни бунгала пък на яз. Батак ясно е написано на сайта "забранено за домашни любимци" - явно политиката на селището не е ориентирана към такива почиващи. А ние наистина  не искаме и няма да притесняваме останалите с кучето си, /което между другото е супер любопитно, палаво, много чаровно/, но съзнавам, че не на всеки му е приятно и не обича такива животни. Дори в хижи в планината не допускат вътре кучета, а трябва да стоят вързани - е казвам ви, по-добре мене да ме вържат до него. Та така, ще пробваме нещо, защото пък беше на хотел за кучета и оттам сме супер недоволни, не бих го оставила втори път там. Засега май вилно селище Малинана Пампорово  ми се очертава като вариант. Някой, който е ходил там може ли да сподели дали наоколо има простор за разходка - прочетох, че е близо до писти - предполагам че лятото там може да се разхожда човек. Питам, защото и Пампорово и Боровец са вече много застроени с нови хотели.

# 8
  • Sofia
Дали може да съживим темата? Помоооощ! Голямо, изключително добро и подвизаващо се самостоятелно в помещението само в клетка за спокойствието на всички добиче си търси място за почивка със семейството!

# 9
  • Боса по асфалта вървя си ...
Дали може да съживим темата? Помоооощ! Голямо, изключително добро и подвизаващо се самостоятелно в помещението само в клетка за спокойствието на всички добиче си търси място за почивка със семейството!

Виж в тази група във ФБ. Има споделена информация за хотели в България, Гърция и т.н., които приемат дом. любимци
https://www.facebook.com/groups/hotelivkoitopuskatdomashnilubimci/

# 10
  • Sofia
Благодаря. Член съм там, но... проблемът е, че масово се касае за малки породи... и всички публикувано е все нерелевантно за нас и все си питам допълнително... та... питам си, ако някой има опит за големи кучета, все ще е от полза Simple Smile

# 11
Преди малко попаднах на тази оферта:
https://grando.bg/offer/лятна-почивка-край-скалното-светилище-перперикон-нощувка--домашно-приготвена-закуска-във-вили-перперешка-река-699379
Пише че се приемат домашни любимци без заплащане.
Нямам лични отзиви, но в Букинг са добри.

# 12
  • Русе
По Великден бяхме с немска овчарка на яз. Широка поляна в Родопите. Комплекс Романтика форест. Никакви грижи нямахме с магарето а извън комплекса намерихме полянка на язовира където той подскачаше като дива коза.

# 13
Проверете хотел Крайпътен рай, с. Баня, м/ у Банско и Разлог. 2016-та приемаха, но нещата се променят.

# 14
Препоръчвам вили Веселина на Цигов чарк. Приемат големи кучета и има голяма поляна за тичане. Във всяка вила има напълно обурувана кухня , зона за хранене ,голям разтегателен диван отделна спалня и баня.Телевизорът е голям с мултимедия , интернетът е безплатен.  Към всяка вила има и барбекю, тента или чадър и градинска мебел.Вилите имат директен изглед към язовир Батак. Миналата година през август цената за нощувка беше 70 лв. Има всичко необходимо и за по-дълъг престой.  

Общи условия

Активация на акаунт