Любители на кучета-21

  • 46 941
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Ох,Деси, ако знаеш само как го искам,от момента,в който съм го видяла това куче,го обожавам, ох така ми се въртят глупости в главата, как искам да го взема, а с тези моите двамата, та и трети.....ох,честно мисля,но се надявам да се отрезвя, ама това ми е любимо куче Crazy

# 61
  • София
  • Мнения: 3 789
Ох,Деси, ако знаеш само как го искам,от момента,в който съм го видяла това куче,го обожавам, ох така ми се въртят глупости в главата, как искам да го взема, а с тези моите двамата, та и трети.....ох,честно мисля,но се надявам да се отрезвя, ама това ми е любимо куче Crazy

Много ще се радвам, ако попадне точно в твоите ръце  Hug

Момичета, добри новини - като ни кастрират, ще ни сложат от саморазграждащите се конци, вече съм доста по-спокойна. Предупредиха обаче, че като извадят зъбчето, ще я боли повече, отколкото кастрацията, така че пак се притеснявам  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 106
какво зъбче ще вадите?
и аз мисля при операцията да извадим и задържаното млечно зъбче, ама не ми казаха че боли чак толкова newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 3 789
какво зъбче ще вадите?
и аз мисля при операцията да извадим и задържаното млечно зъбче, ама не ми казаха че боли чак толкова newsm78

За съжаление, най-лошия вариант - кучешкото  Cry Проблемът при него е, че е зъбът с най-дълъг корен, който се залепва за корена на постоянното зъбче. Както ми го обясниха - избутват венеца и ги разделят с едно длето. Иначе ако са някои от другите зъбчета - просто ги вадят с клещи  Cry И ще я боли, защото венецът ще е наранен

# 64
  • Мнения: 106
и при нас е кучешкия Sad ти ме разби направо

# 65
  • София
  • Мнения: 3 789
и при нас е кучешкия Sad ти ме разби направо

Нашите ветеринари казаха, че те по принцип падат най-трудно  Cry Яд ме е, защото изкъртихме останалите три, а последно ни паднаха предните зъбки, които би трябвало да паднат първи  Sad Беше безумно смешна, защото постоянните поникнаха отвътре, а предните се избутаха така, че стърчаха право напред  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 009
Ами да пиша и аз-от доста време не съм се включвала, но нещо съм станала суеверна и гледам да не чета нищо, че на Мая все неощ и има Sad Пък и ние като начинаещи стопани за всичко се притесняваме.
Решихме категорично да я кастрираме-тя все още не се е разгонила и вет-а каза ,че щом не го е направила напролет, ще го направи наесен. Този месец ще пътуваме няма да можем, но август живот и здраве ще го направим.
Оказа се, че аналната и жлеза пак беше за изтискване-има-няма на 2 месеца, а трябвало минимум на 4 месеца. Другия пак ще я водим и ако има проблем, ще я лекуваме за някакво възпаление.
За козината и-омрънках света, признавам си-ама от къде да знам, че е нормално да и пада повече. Сега ни дадоха едни витамини, но Деси препоръчва "Пентил", после и от него ще вземем-Деси, по колко таблетки и даваш, през цялата година или правиш пауза?
Иначе Майонеза е дребничка-бях и увеличила дозата на храната, заради възрастта, но пак си я намалих, че бързо наедря. Но нещо не налита със стария зверски апетит на храната и ще я сменя-сега сме на "Фрискас".
И кърлеж имахме CryКато беше за известно време на село и го открили-махнали и го, но мястото после ходихме да и го промиват. Сега сме с "Адвокейт", дано и занапред да нямаме проблеми. Дано цената да е определяща за качеството, че след всяка разходка аз просто изперквам-преглеждане ,чудооооо, не че ги познавам де и всяко черно нещо ми прилича на кърлеж. Някаква раничка имаше на беличкото на гърдите-ейййййй полудях.
И да ви покажа и за какво друго се ядосвах http://www.novini.bg/news/6321-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0 … %D0%B0%D1%81.html

За зъбите и ние ходихме да и вадят един, или два-не помня вече колко бяха.

# 67
  • Мнения: 2 603
Поздрави от Нереа  Laughing  Най-сетне се събрахме, не съм много сигурна, че е тя, имам чувството, че са ми сменили кучето.  Mr. Green Та тя е доста по-спокойна, спи на мрамора в коридори и не те следва толкова много както преди. Махнах днес памперсите от вътре и ги сложих на балкона, а иначе я учим да ходи на терасата. Утре ще ѝ давам Дронтал, че тоя месец не сме давали, надявам  се да няма нищо. Забелязах, че има 2 зъба, един от горе и един от долу,  които са израснали върху млечните, които не са паднали. Тя сега е на 5 месеца. Дали има вероятност да си паднат сами млечните, или трябва да ѝ ги вадят?
И при нас има повече косми от обикновенно, днес я ресох около 15 минути и свалих доста, обаче имам чувството, че не са ѝ давали редовно бирената мая.
Абе тази седмица като съм  тук ще имам  доста работа с нея  Rolling Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
Десито, за съжаление с дребните кучета е така - винаги са с много проблеми  Sad
Това, което пишеш за аналните жлези, грам не е хубаво. Попитай ветеринаря за варианта като правите кастрацията да ги махнете и тях. Повярвай ми, след това няма да имате никакви проблеми.
"Петнил" давам по 1 таблетка вечер, кучетата го приемат като лакомство и ги ядат с удоволствие. Давам постоянно, веднъж на три-четири месеца ги спирам за 10 дена, тогава давам калций+витамини, и то само ако ветеринарите кажат, че трябва. Проблемът с козинката може да идва и от аналните жлези - при нас беше така, затова първо трябва да решите какво да правите с тях  Hug
Мда, това с кастрацията е ужасно несправедливо  #Cussing out

Якамоз, дай й твърди играчки - кокали, кожи, силиконовите кокали също вършат работа. При вас не би трябвало да има проблем да ги изкърти, задържат ги предимно дребните кучета. По принцип трябва да й паднат до 1 година, ако ти разрешава да пипнеш - хвани зъбчето и виж дали се клати. Някой път не му достига много малко, за да падне самичко.

Последна редакция: нд, 19 юни 2011, 10:57 от -=Деси=-

# 69
  • Мнения: 2 603
Да, всъщност сега видях че едното почти е излезнало само, но не ми дава да го хвана и да го дръпна. От време на време кърви и като и хванеш муцуната от долу се усеща как се клати  Laughing Ако го дръпна ще падне много лесно, ще пробвам  пак по-късно. От горе явно не е избил толкова много другия и за това не се клати още. Тя си дъвче кокали често, така че не би трябвало да има проблем както казваш.

# 70
  • Мнения: 33
Отстраняването на аналните жлези може да доведе до сериозни проблеми за кучето, включително и изпускане и цял живот на памперс. Хич не се препоръчва и предлага с лека ръка, да не говорим, че операцията не е лека  Naughty

Най добрия метод за справяне с проблема е повече игра и тичане. Тук малко повече информация:

http://www.novetbg.com/index.php?option=com_content&view=art … temid=3&lang=

# 71
  • Мнения: 2 009
Деси, и ние мислихме за варианта като и правим кастрацията да махнем и жлизите, но вет-а каза, че първо трябва да започнем да ги лекуваме и ако тогава няма резултат да ги махаме-имало кучета, които събирали всеки ден по толкова Shocked Не, че знам по колко-аз при лекари не искам да припарвам, дори и при ветеринари-мъжът ми я води винаги. Иначе козината не е от жлезите, или поне не основно, защото от сегашните витамини видимо намаля.
Едно по едно да изчезват нещата, че.....Не знам дали е от малките породи, или просто Мая е болнава, от малка си е такава-дано поне с растежа да понамаляват проблемите Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 3 789
Отстраняването на аналните жлези може да доведе до сериозни проблеми за кучето, включително и изпускане и цял живот на памперс. Хич не се препоръчва и предлага с лека ръка, да не говорим, че операцията не е лека  Naughty

Най добрия метод за справяне с проблема е повече игра и тичане. Тук малко повече информация:

http://www.novetbg.com/index.php?option=com_content&view=art … temid=3&lang=

При дребните породи аналните жлези са основен проблем. И не мога да се съглася с твърдението че
Цитат
Проблеми с аналните жлези имат кучета и котки, които водят застоял живот и не се движат достатъчно. Логично е да заключим , че едно куче или котка което се разхожда всеки ден, играе активно и е с нормално тегло няма да страда от заболявания на аналните жлези.
Джесика ги възпали на 3 месеца и малко, а тя е безумно подвижна, тича и играе по 15 часа в денонощието. Не помня точно какво ми обясниха тогава в клиниката за нашия случай, но стискането, както предлагат в този сайт, е още по-опасно, защото накрая жлезите се капсулират и става мазало. Когато й ги извадиха, бяха с големината на грахово зърно, което за нашите размери е нещо страшно голямо. Иначе минахме през етапа на две стискания и биене на антибиотици, но лекарите в нашата клиника от самото начало ми казаха, че накрая ще се стигне до операция, защото при дребосите няма оправия.
Това за памперса го чувам за първи път, а и не го виждам в сайта  newsm78 Джесика десетина дена не можеше да стиска, но след това мускулите се стегнаха и сега всичко е наред  Peace

# 73
  • Мнения: 27 524
Ох, като чета и направо имам чувството, че темата е за кучешки лазарет  hahaha

И аз все побутвам кучешкия на Чери с тайната надежда да се разклати и да падне сам  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 0
Записвам се в новата тема с една снимка:

Общи условия

Активация на акаунт