Как ни влияят суеверията

  • 4 399
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 366
Доста време се колебах преди да повдигна темата. От една страна си повтарям, че съм образован човек и че "такова животно няма". От друга - ами ако има нещо вярно?

Когато дъщеря ми беше на няколко месеца, ме спря една циганка и ми каза, че детето ще ми е най-голямата радост в живота. Аз обаче, като мнително същество, не мога да спра за си задавам въпроси оттогава. Дали това не значи, че няма да имам повече деца и че тя ще ми е единственото??? Ясно си давам сметка, че страха ми е ирационален, обаче това не го прави по-малко истински... Дали пък точно страхът ми може да ми попречи да забременея? Раждах със секцио и гинекологът ми иска да изчакам още 6 месеца докато опитам за второ. Сега си стоя на тръни и чакам да изтече тази половин година. Тогава ще съм пълноправен член на вашите редици...

# 1
  • Мнения: 3 154
И аз уж не вярвам на суеверия, ама стане ли дума за циганки... бегам далече. Иначе за това, което ти е казала... не знам (а ти също) какъв смисъл е вложила Rolling Eyes  Може би ти го свързваш с друго дете, а тя не Wink  Може би детето ти като порасне ще направи нещо, с което ти ще бъдеш изключитено горда и щастлива! Не мисли такива лоши неща сега! Радвай се на бебочето, а когато мине 6 месечния период ще се молим да успеете и да си имаш още едно мушмороче! Grinning  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 3 205
Не вярвай на такива неща. Това винаги е за зарибявка - при циганките гледачки. Подмятат ти нещо, та после от любопитстсво да се върнеш да ти гледат и тогава да ти наприказват едни... Не им вярвай.

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Циганките-гледачки ми влияят зле на нервите и за това от години заобикалям тротоара на "Шератън". Иначе на времето ми правиха хороскоп и много от нещата, които ми казаха, излязоха верни. Казаха ми, че ще имам две деца - момиче (вече го имам) и момче, но че второто ще го родя с лекарска помощ. Ей тази лекарска помощ не ми дава мира - дали ще ми помагат да го задържам, дали ще е с цезарово сечение, дали ще си поискам упойка (за сега съм категорично против)? Не че вярвам напълно, но си имам едно на ум, точно защото ми познаха други неща.

# 4
  • Мнения: 3 011
Az mislq, 4e 4ovek ne biva da byde sueveren. Sueveriqta samo pre4at za normalniq jivot. Az li4no vqrvam v Gospod i 4e Toi vladeee jivota mi. Vqrvam samo na Nego  a ne na nikakvi ciganki. V kakvo vqrvash do golqma stepen opredelq jivota ti. Mislq, 4e trqbva da se osvobodi6 ot tova mislene i da povqrvash, 4e shte imash vtoro dete!!! Povqrvai go!!!

# 5
  • Мнения: 1 215
Цитат на: vassbil
Доста време се колебах преди да повдигна темата. От една страна си повтарям, че съм образован човек и че "такова животно няма". От друга - ами ако има нещо вярно?

Когато дъщеря ми беше на няколко месеца, ме спря една циганка и ми каза, че детето ще ми е най-голямата радост в живота. Аз обаче, като мнително същество, не мога да спра за си задавам въпроси оттогава. Дали това не значи, че няма да имам повече деца и че тя ще ми е единственото??? Ясно си давам сметка, че страха ми е ирационален, обаче това не го прави по-малко истински... Дали пък точно страхът ми може да ми попречи да забременея? Раждах със секцио и гинекологът ми иска да изчакам още 6 месеца докато опитам за второ. Сега си стоя на тръни и чакам да изтече тази половин година. Тогава ще съм пълноправен член на вашите редици...

Аз по принцип съм доста суеверна , досега не съм отишла на изпит без да ми полеят вода, ако тръгна и се върна за нещо забравено - това при мен е на голям късмет. За циганките ''гледачки'', които са ежедневие и във Варна,  обаче абсолютно не вярвам и никога не се трогвам от глупостите им, по-скоро се забавляваме с това. Сега се сещам за един случай как две млади циганки дълго зарибяваха един младеж, който чакаше на градинката с  фонтаните срещу Орбита, и като видяха, че нито тактиката с ''добрите вести'', нито кълненето не предизвиква повече от насмешка, за да не са съвсем валат си изпросиха по една цигарка.
Майка ми и баща ми като се разхождали, една циганка казала на баща ми :'' Много хубава жена имаш и голям късмет ти носи......''. Майка ми му напомня това в подходящи моменти   Grinning
Та те просто използват ситуацията и често много добре четат  настроенията и емоционалното състояние на хората - един вид  street smart shrinks . Още повече знаят каква слабост са дечицата за всяка майка. Много по-опасно е, докато ви баламосват да не ви откраднат нещо.

# 6
  • Мнения: 4 399
За себе си мога да кажа, Че съм суеверна, но с мярка, познавам много по-тежки слуЧаи.  Simple Smile  По враЧки и гледаЧки не ходя, но преди години когато бях изпаднала в голяма дупка, си направих хороскоп и много ми познаха. Но за жалост имаха книги с таблици само до 2000 година, така Че не знам нищо за новия век. На циганките вяра не хващам, до толкова Че и Часа да ми кажат, пак ще си погледна Часовника... Така Че не се връзвай и ти!

От известноо време обаЧе и мен ме преследва едно суеверие. Преди години слуЧайно срещнах една моя уЧителка, която така и не се омъжи и когато мина 40 години си осинови момиЧенце. Та тя ми каза тогава Че всяка жена трябва да си има дете и ако е изпуснала шанса си или не може да има свое дете, трябва да си осинови. По това време още бях студентка не съм се замисляла дори за деца и не и обърнах много внимание. Сега обаЧе като опитваме а не става и не става, мира не ми дават нейните думи. Все се питам, защо от всиЧки хора на света избра на мен да го каже и не е ли това някакъв знак от Бога, Че никога няма да имам собствени деца и е изпратил някои да ми каже какво се прави в такива слуЧаи... Cry

# 7
  • Мнения: 289
Ти пък, Вяра! Да знаеш колко още неща са ти казвали разни хора по какви ли не теми, но ТИ точно това изказване си припомняш, защото това ти е мъката... Няма провидение в тези думи, една година опити без успех нищо не е, нали знаеш статистиката, че от двойките, неизползващи антиконцепция, 25% зачеват през първия месец, 60% до шест месеца, 75% до девет месеца, 80% до една година и 90% до осемнадесет месеца! Ще видиш, че и ти ще си имаш бебче!

# 8
  • Мнения: 1 737
Аз ако бях циганка - гледачка:
На всяко младо момиче бих казала, че някой мъж и лежи на сърцето;
На всеки мъж - че голям бизнес го чака;
На всяка жена около 30 - че детето и е най-голямото щастие (на кого не е?)
И на всяка възрастна жена - че нещо предстои на децата и, ама ако не ми даде 5 лева няма да и го кажа...  Grinning  Grinning  Grinning

Първото нещо, с което циганките гледачки се опитват да баламосат хората е това, което е най-вълнуващо за тяхната възраст и пол - няма да каже на някой старец че го чака голямата любов, иначе няма да и обърне внимание. Grinning  Grinning  Grinning

И мен ме спират циганки- работя зад Шерътон, винаги познават - някой мъж мислел за мен, някаква жена ми завиждала, работата ми щяла да се промени... А следващото което казват е "Дай сега една цигара". Аз им отговарям, че не са никакви познавачки, след като не са  познали че не пуша...

# 9
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: Vjara
Все се питам, защо от всиЧки хора на света избра на мен да го каже и не е ли това някакъв знак от Бога, Че никога няма да имам собствени деца и е изпратил някои да ми каже какво се прави в такива слуЧаи... Cry


Vjara, не можеш да си сигурна на колко човека го е казала. Защо си мислиш, че само на теб? Та това й е била болката на жената, когато споделиш - олеква.
Момичета, знам колко е трудно постоянно да се надяваш и постоянно да се питаш защо не става, защо точно на нас. Искам да се огледате около себе си - виджте любимите си хора, предметите със сантиментална стойност около вас, пожълтяващите вече листа на дърветата, красотата на залязващото слънце, спомнете си за всички хубави неща, които сте преживели. Оценете факта, че сте заедно, здрави сте и се обичате! Какво са няколко месеца в сравнение с цял един живот? Помнете - и след най-тъмната нощ, винаги идва утрото!

# 10
  • Мнения: 3 205
Цитат
И мен ме спират циганки- работя зад Шерътон, винаги познават - някой мъж мислел за мен, някаква жена ми завиждала, работата ми щяла да се промени... А следващото което казват е "Дай сега една цигара". Аз им отговарям, че не са никакви познавачки, след като не са познали че не пуша...


Хахаха!

# 11
  • Мнения: 4 399
Lyra и Sneji bлагодаря ви за ускоителните думи! И аз си знам Че нещо запоЧвам да откаЧам около това бебеправене. А мъжът ми горкия веЧе се е хванал за главата и казва Че само търся някакви отрицателни знаци тука и там да видя. Истината е Че психиЧеското натоварване е толкова голямо Че Човек в един момент запоЧва да губи  реална представа кое може да има смисъл и кое е преувелиЧено. Затова е хубаво да Чуеш мнението и на страниЧни хора. Вие при всиЧки слуЧаи сте по-обективни от мен, така Че още веднъж ви благодаря.

# 12
  • Мнения: 966
Spored diadoto na maja bog da go prosti a toi beshe pop tova sa glyposti i tamni sili koito samia toi ne otri45a 4e gi ima no ako ne viarvash v tiax ne mogat da te stignat. Moita svekarva si e baia syeverna dori viarva vav magii za prav pat ot neia  4yX za tazi vid glypost Rolling Eyes . Ta dobre de ama kakvo moje da ti kaje sigankata i ako priemem 4e poznavat i pro4ee ta te milioneri da sa stanali ne gi misli siganite za tolkoz tapi shtiaxa da zamestiat baba VangA MIR NA PRAXA I. Ta spoko ako tolkova te e straxm i mislish 4e ti e napravila magia ili dedaznam kakvo otidi vav sarkva i spodeli s pop sigor shte ti pro4ete edna molitva i sha se po4yvstvash po dobre.

# 13
  • Мнения: 4 068
Зависи какво разбирате под суеверия.
Аз на магии и циганки не вярвам.Виж Внга/Бог да я прости/беше нещо друго.
Иначе тая година на Богородица ходих да нося пита в църквата и я дадох на попа да я пее за бебета на всички момичета от форума.Просто имах вътрешно усещане,че трябва да го направя.Свекърва ми решила и тя да носи пита,за да я пеят за бебе за мен ама вечерта преди празника сънувала че отива на църква и като влиза,вижда Богородица да седи до олтара.Богородица я погледнала и вдигнала ръка да я спре и и казала "Кажи и да чака".Това според свеки се отнасяло за мен.
Не зная доколко вярвам в такива работи,но след всички мъки дето ми минаха през главата с това забременяване направо ми настръхна косъма като ви го каза това.Да ви кажа някак си се успокоих.Реших,че въпреки,че трябва да чакам,работата ще стане и все някога и аз ще имам бебе.
Дано не ми се смеете сега на писанията.
Та месълта ми е,че не мога точно да определя дали съм суеверна или не.

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: renci
Свекърва ми решила и тя да носи пита,за да я пеят за бебе за мен ама вечерта преди празника сънувала че отива на църква и като влиза,вижда Богородица да седи до олтара.Богородица я погледнала и вдигнала ръка да я спре и и казала "Кажи и да чака".Това според свеки се отнасяло за мен.
Не зная доколко вярвам в такива работи,но след всички мъки дето ми минаха през главата с това забременяване направо ми настръхна косъма като ви го каза това.


На такива неща и аз вярвам. Така че - чакай! Ще стане!  Wink  Grinning
Между другото, следващата седмица съм в командировка във вашия град!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт