Спонтанен аборт?

  • 6 215
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Преди 2 седмици ми се наложи пътуване извън града, приятелка ми сподели за някакви хапчета Примолут нор, които забавяли цикъла. Пих ги, за да го забавя, тъи като първите дни на цикълът ми са изключително болезнени и ги прекарвам на легло, а работата ми извън града беше спешна и неотложна. Хапчетата подействаха, но още в първите дни правих секс с приятеля си без предпазни средства. След като прекратих приема на хапчетата, цикълът ми се забави с 3 дни, а според предписанието на опаковката трябваше да ми дойде още на следващия ден. Денят в който ми дойде забелязах някакви парченца по превръзката, които не бяха съсиреци, а повече приличаха на парченца кожа... цикъла ми е придружен със силни болки в кръста и кръвта е много тъмна, а това е нетипично за мен. Пушачка съм и водя много динамичен начин на живот. Възможно ли е, въпросните ''парченца'' да са били знак за спонтанен аборт??...

# 1
  • Мнения: 1 402
Здравей Елфолина, според мен всичко това е поради изкуственото забавяне на цикъла, не си тормози организма с такива хапчета, ако наистина нямаш сериозна причина за това. Правила съм спонтанен аборт и знам, че плода не се изхвърля на парченца. Тези парченца които си видяла ти са били парченца от лигавицата на матката, която е била прекалено удебелена поради забавянето на цикъла.

# 2
  • Мнения: 850
  Здравей , Елфолина ... съгласна съм с Тоанто ... не се притеснявай излишно ... преживяла съм 1 път  спонтанен аборт , просто като ти свърши и организма са успокой можеш да направиш един профилактичен преглед , но определено спонтанния аборт не е като МЦ , колкото и болезнен да е той ! Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 2
Много благодаря за отговорите!!!! Много успокоително ми подействаха  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Възможно ли е, въпросните ''парченца'' да са били знак за спонтанен аборт??...

Не. Спокойно  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 4 035
Не е задължително да ти дойде веднага на другия ден. Тези лекарства с огромно количество хормони и никой не може да гарантира как точно ще реагира организма ти. Да не говорим, че е прекалено рано да изхвърляш каквито и  да било парченца от плода, макар че въобще не става така при спонтанен аборт.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Парченца кожа направо ми прозвуча... Не би могло да е аборт първо, и второ- съвсем пък и кожа от плода да пада...

# 7
  • Мнения: 9 459
Не е аборт!Това е страничната реакция на Примолут-нора.Забавя,но после съжаляваш,че изобщо си си помислил да го пиеш.След прием на Примолут-нор,тест за бременност ми отчете положителен резултат,а всъщност нямаше нищо.

# 8
  • Мнения: 1 484
И на мен миналия месец ми закъсня .Ходих на гинеколог няма бременност но ми предписа въпросните хапчета по 2 пъти на ден 5 дни да ги пия и после линдинет 30 за да ми го регулира.Дойде ми на третият ден след спирането на последното хапче и днес сутринта падна направо топче  слуз и кръв и на мен първо ми заприлича като плод .Доста се притесних но гинеколожката беше категорична че няма бременност тест си правих и той беше отрицателен.Сега ми върви слабо а по принцип ми е обилна и с много съсиреци менструацията преди да рода беше така и след.Сега нямам съсиреци и болни никакви.Аз си мисля че ако е спонтанен аборт ще ме боли и ще ми върви обилно.Явно тези хапчета не са много добри.Няма да ги пия повече колкото и да ми закъснява.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 109
Не вярвам да е било спонтанен аборт.
Но и не одобрявам приема на медикаменти без лекарско предписание Naughty

# 10
  • Мнения: 1 053
Не съм пила такива лекарства никога.Но съм преживяла един спонтанен аборт.Твоето най-вероятно е от лекарството,както вече са ти казали.Но мисля,че най-добре лекар трябва да ти изписва тези лекарства.Ходи на лекар за да се успокоиш.

# 11
  • Мнения: 3 092
Извинявай , но всичко описано от теб , заедно с подробностите ...за мен беше хм...неприятно.
Нямаше ли начин да се обадиш на лекаря си да го обсъдиш с него.

# 12
  • Мнения: 1 484
Не съм си ги предписала сама.По принцип съм голяма паника и тичам за най малкото на доктор.Извинявам се ако съм го описала така че да вие неприятно но нямаше друг начин как да го обясня че да ме разберете.Сега съм добре не ми върви много даже слабичко мога да кажа защото по принцип съм със обилна менструация придружена със съсиреци.Но исках да го споделя със някой.Много ви благодаря за разбирането.Не съм ходила ще изчакам да ми свърши и тогава.

# 13
  • Мнения: 23
Може и да не ти дойде веднага. Това е от примолут нора.

# 14
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Успокой се, всичко е от хапчетата. Другия месец МЦ ще се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт