Качествена дограма

  • 287 323
  • 821
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 303
Стъклата, болният ми въпрос.
Как ме убеди майстора, та сложихме 4 сезона още не мога да проумея. И той като нас май нищо не разбира.
Ще опитам да навия домашните да ги сменим, ама ....не знам какъв ще е резултата.

# 496
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
vasq_5, защо? Какво им е на стъклата 4 сезона? Преди 2 седмици ни монтираха дограмата - Kommerling, обков Maco security и Sigenia (врата и голям прозорец) и стъклата са 4 сезона/бяло/нискоемисионно, 44 мм. Още не сме се нанесли в жилището, но какво да очаквам, защо не си доволна?

# 497
  • Мнения: 4 303
Проблемът ми е, че макар да живея в самостоятелна къща и от всякъде уж трябва да пече, сме заобиколени с къщи и вили от вси страни и ми правят сянка. Та целодневно нагряване нямам само по няколко часа и в къщи е студено, дори и сега. Аз съм от по топлолюбивите може би.
Тези стъкла не пропускат топлина вътре. Слагайки си ръката от вътрешната страна когато грее слънце върху стъклото я няма онази топлинка, която пролетно време е толкова приятна. Цветята също го усещат.
Ако имате целодневно нагряване може би си струва, но за мен е грешка. Все едно сме сложили бетонна, прозрачна  преграда, зеленикава на цвят.

# 498
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Да, определено е грешка на майстора, че ви е посъветвал за 4 сезона.

# 499
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Дано и ние не съжаляваме! При нас стъклото 4 сезона е от вътрешната страна, все си мислех, че трябва да е външно.

# 500
  • Мнения: 2 742
Да, определено е грешка на майстора, че ви е посъветвал за 4 сезона.

Не съм съгласна. Ние сме с 4 сезона, но при нас грее целодневно директно в стъклата и лятото без тези стъкла ставаще парник в стаите. Основното при избор на стъклопакет е изложението и колко време грее директно в прозореца.

vasq_5, защо? Какво им е на стъклата 4 сезона? Преди 2 седмици ни монтираха дограмата - Kommerling, обков Maco security и Sigenia (врата и голям прозорец) и стъклата са 4 сезона/бяло/нискоемисионно, 44 мм. Още не сме се нанесли в жилището, но какво да очаквам, защо не си доволна?

От близки, занимаващи се с дограма зная, че това е най-добрата комбинация, защото КА стъклото задържа топлината в помещението зимата, а 4 сезона не позволява да напича лятото.

# 501
  • Мнения: 4 303

_Smile_, защо не си съгласна, че при нас е грешка?
Виж ти сама казваш, че при вас пече целодневно директно в стъклата, а при нас това го няма. Преди и с обикновените стъкла не е ставало за парник чак.

# 502
  • Мнения: 2 742

_Smile_, защо не си съгласна, че при нас е грешка?
Виж ти сама казваш, че при вас пече целодневно директно в стъклата, а при нас това го няма. Преди и с обикновените стъкла не е ставало за парник чак.


Не мисля, че е грешка конкретно на майстира, по-скоро това е работа  на консултантите в офисите във фирмите за дограма. Това имах предвид, но не се изразих ясно.

# 503
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Под майстор имах предвид точно човекът, който е взимал размерите и е видял точното разположение. Защото офис консултантите само административна дейност извършват и реално не виждат прозорците и апартамента.

# 504
  • Мнения: 322
Здравейте,

Търся отзиви за фирма Алумекс 21, офисът им се намира в кв. Захарна фабрика в София.
Прочетох положителни мнения в друга по-стара тема за дограма, но търся актуални.
Цените им изглеждат конкурентни, но за съжаление по телефона ми казаха, че не правят огледи, работят директно с поръчка, а след това идват да вземат конкретни мерки, което не ми допада.  Confused



Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 17:11 от Поля от слънчогледи

# 505
  • Мнения: 40 950
Цените им изглеждат конкурентни, но за съжаление по телефона ми казаха, че не правят огледи, работят директно с поръчка, а след това идват да вземат конкретни мерки, което не ми допада.  Confused

Всички правят така. Ако не беше така ти нали се сещаш, че ще викнеш 3-4 фирми да видиш какво ще ти кажат и после ще избереш една от тях. Е, останалите не могат да си позволят такава загуба на време и затова пращат хора само при сигурна поръчка.

# 506
  • Мнения: 322
Аз наистина съм много зелена в начинанието "подмяна на дограма", но не знаех, че това е стандартната практика.  Rolling Eyes От други фирми пък казваха, че напротив, трябва да огледат, за да ми дадат коректна оферта...

# 507
  • Мнения: 40 950
Е, значи има и такива. Ти си решаваш.

# 508
  • Сф
  • Мнения: 4 766
И аз за първи път чувам първо да пуснеш поръчка, а после размери. Ами, ако цената не те устройва? При нас идваха 3 фирми за размери, после ми изготвиха оферти и накрая си избрах една, която ме устройва.

# 509
  • Мнения: 1 483
Обикновено могат да ти сметнат някаква оферта по груби размери, после ако цената те устройва, вземат точни размери и знаеш, че ако има отклонение, е малко. Аз така исках оферта от 3-4 фирми и си избрах.

Общи условия

Активация на акаунт