Качествена дограма

  • 287 364
  • 821
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 33
В крайна сметка май ще се спра на Уют Стил и профил Века. Искам "напомпана" на макс дограма с дървесна шарка и троен стъклопакет Високоенергийно - бяло - К стъкло, PVC дистанционери, аргон, первази вътре и вън, ролетни комарници... Ако отида на профил Саламандър - излизам доста от бюджета Simple Smile

# 676
  • Мнения: 2 742
В крайна сметка май ще се спра на Уют Стил и профил Века. Искам "напомпана" на макс дограма с дървесна шарка и троен стъклопакет Високоенергийно - бяло - К стъкло, PVC дистанционери, аргон, первази вътре и вън, ролетни комарници... Ако отида на профил Саламандър - излизам доста от бюджета Simple Smile
Ако се спреш на профил Века, далеч не е "напомпана на макс" дограма. Века е с голямо линейно разширение, особено на цветните профили, колкото и дебела армировка да сложат. А като добавим, че няма как да разбереш какво са сложили (освен, ако не разрежеш някой прозорец и не премериш с шублер метала вътре), за мен не е добра и оправдана инвестиция. Българският Профилинк е по-добре от Века и е с водобранно крило. От немските - Рехау, Алупласт са бюджетен вариант.

# 677
  • Мнения: 33
В крайна сметка май ще се спра на Уют Стил и профил Века. Искам "напомпана" на макс дограма с дървесна шарка и троен стъклопакет Високоенергийно - бяло - К стъкло, PVC дистанционери, аргон, первази вътре и вън, ролетни комарници... Ако отида на профил Саламандър - излизам доста от бюджета Simple Smile
Ако се спреш на профил Века, далеч не е "напомпана на макс" дограма. Века е с голямо линейно разширение, особено на цветните профили, колкото и дебела армировка да сложат. А като добавим, че няма как да разбереш какво са сложили (освен, ако не разрежеш някой прозорец и не премериш с шублер метала вътре), за мен не е добра и оправдана инвестиция. Българският Профилинк е по-добре от Века и е с водобранно крило. От немските - Рехау, Алупласт са бюджетен вариант.
Под "напомпана на макс" нямах предвид самия профил, а всички останали екстри - които съм изброил. Иначе за бюджета, който съм предвидил, ако заложа на Саламандър или Кьомерлинг, трябва да се лиша от всички-по горе изброени. На мен пък хора в бранша не ми го похвалиха Профилинк и казаха да заложа на Века, ако търся по-бюджетно решение. На кой да вярвам - не знам Simple Smile за това главата в торбата и каквото такова... една дограма е все пак не е животоспасяваща операция Simple Smile

# 678
  • Мнения: 2 742
Дограма е, да, не е операция. Изразявам мнение като човек занимаващ се със строителство и по този повод имам познания и наблюдения и за дограмата. Всеки решава за какво да си даде парите. Дано излезе добра Simple Smile

# 679
  • Мнения: 161
Излиза, че 6 камерна Profilink е по-добра от 6 камерна  KMG ?

# 680
  • Мнения: 2 742
Доколкото съм запозната Профилинк има водобран, КMG - не. Не зная колко е дебелината на 6 камерния Профилинк, на КMG е 70 мм., колкото са масово петкамерните профили, само че вместо на 5 кутийки е разделена на 6. Като цяло зная, че Профилинк е най-добра от българските дограми, но не съм специалист в тази област, информацията ми е от фирми, с които работя.

# 681
  • Мнения: 19 493
А коя марка е мерцедесът на дограмите така да се каже?

# 682
  • Мнения: 2 478
А коя марка е мерцедесът на дограмите така да се каже?

Казват Саламандър. След това Кьомерлинг, като алтернатива, въпреки че са близки като цени.
Аз лично смятам, че вече нищо не е, както преди и се икономисва от всичко и не знаеш какво ти слагат, имам предвид не фирмите, които ни монтират, а самите производители какви материали използват.
Аз лично, както написах в преден пост, на Века харесвам профилите. Направен ли е, както трябва, обърната, с хубав обков, поддържан, може да изкара и 20 и 30г., няма пожълтяване. Моите дограми са на 2.5г., все едно сега са сложени. Отлична изолация и на шум, и топлина. Сметката към Топлофикация веднага падна с около 20% средно.
Говорил съм и аз с хора от бранша и Рехау нещо много не ги харесват. Склонен съм да им вярвам.
Да, от БГ дограмите, Профилинк е приличен избор, но не бих го предпочел пред Века. На дизайн също, много по-прибран и стилен е някак си профилът на немската фирма.
От Ролпласт посмъртно не бих сложил нищо. Предлаганите им дограми Трокал са дървета.
Избягвайте турските обкови Vorne и едни други, забравих им името.
Sigenia Aubi, МАКО или Уингхауз са ок.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 22:26 от FragranceFanatic

# 683
  • Мнения: 2 742
Бял Профилинк с обков Уинкхаус монтиран от Теолино пласт преди 4 г. на вилата ни е без забележка. Подчертавам, че е нерециклиран. При родителите ми - Саламандър, цвят орех, обков Сигения с троен стъклопакет - също е без забележка. Изборът на двете дограми беше въпрос на бюджет.

В София съм с трикамерен Профилинк с евтин обков (така е построена сградата), през седмица се налага да регулират балконските врати - закачат, откача се ножицата при отваряне. Подозирам, че понеже е ново строителство са направили монтажа набързо, за да влязат в срок и сега собствениците на апартаментите си блъскат главите. Повечето ги подменят вече.

# 684
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Три камерна става само за някое заведение. 
Нито задържа топло зимата - нито обезшумява.

# 685
  • Мнения: 2 478
Абсолютно. Стандартът е 70мм и 5 камерна. Някои правят и 6 камерни. Иначе има 82мм 7 камерни, но не смятам, че за нашия климат има смисъл. Може би, ако се гони максималното, както и като шумоизолация - ок, но и с троен стъклопакет.

# 686
  • Мнения: 19 493
А за къща в планината с изискваният за добра топлоизолация и не толкова шумоизолация какво бихте препоръчали? Засега виждам Саламандър като най-добро предложение петкамерна? А обков качествен какъв да търя?

# 687
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
За жилищна площ и помощение където спят и живеят 15 часа на ден хора според мен е задължително 5 или 6 камерна с допълнителен троен стъклопакет. 

Точно за нашия суров климат по морето - където брули зловещ леден вятър от 15-20 ноември до 1 май включително!

И за тези пък и голям булевард в голям град....три камерната се чудиш - затваряш вратата-прозореца плътно и питаш ама какво става....защо продължава да шумят колите и децата долу на площадката?   

Три камерна само за верандата в гората или кварталното капанче.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Изборът на Профилинк пред Века е смешен. Профилинк бяха с прилично качество. Акцентът е на "бяха". Simple Smile В момента са под всякаква критика. Веката е добър избор предвид съотношението качество цена.

# 689
  • Мнения: 161
А избор между 5-камерен Gelan,
5-камерен Aluplast, 6-камерен KMG?

Общи условия

Активация на акаунт