Немски език -2 тема

  • 128 410
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 078
Здравейте и от мен!И аз да се запиша да ви следя!:) Аз искам да попитам ,ако има някой от Бургас или района би ли споделил за учебен център освен Виа Германика, в който се предлага интензивно   обучение по немски-от който да е останал доволен!В смисъл да не се претупва самото обучение!Благодаря!

Защо, какво му е на Виа Германика? Питам, защото есента записах дъщеря ми точно там, в курса за гимназисти. Аз няма как да оценя нивото на преподаване, но детето е доволно.


Нищо му няма просто ми казаха че сега не започвали курсове  за това!

# 691
  • Мнения: 540
B&C, има доста комбинации, които можеш да наизустиш. Освен основните, които всички знаят - при дълги а, е имаш Verdoppelung или комбинация с h.
Примери - Hahn, Haar, Meer, mehr, leer, Lehrer

Когато имаш дълга гласна, нямаш Verdoppelung на последвалата я съгласна (Hase, Nase, kam, Tor, Tür...)  и обратното, много често при едносрични думи с къса гласна (затворена сричка), имаме двойна гласна накрая.
Примери - Bett, kommen, lassen, hassen, Herr...

Имаше и едно правило, когато прилагателното завършва на -al, винаги едно l накрая, когато завършва на -ell, винаги 2.
punktuell, speziell, banal, pronominal...

# 692
  • Мнения: 17 987


Имаше и едно правило, когато прилагателното завършва на -al, винаги едно l накрая, когато завършва на -ell, винаги 2.
punktuell, speziell, banal, pronominal...

Боже...чак сега го чувам това правило, а толкова често съм се замисляла   bouquet
Сигурно ме  е нямало в този час едно време  Mr. Green

# 693
  • Мнения: 84
С най-голямо удоволствие се записвам във вашата темичка. Почнах един он лайн курс и съм на 4 урок. Общо взето почти нищо не ми е ясно, но се опитвам. Искам помощ. Как се спряга този глагол  fällen ? Ще се върна после да чета назад, но има ли някъде линк с тези неправилни глаголи?

# 694
  • Мнения: 1 078
С най-голямо удоволствие се записвам във вашата темичка. Почнах един он лайн курс и съм на 4 урок. Общо взето почти нищо не ми е ясно, но се опитвам. Искам помощ. Как се спряга този глагол  fällen ? Ще се върна после да чета назад, но има ли някъде линк с тези неправилни глаголи?

Би ли споделила кой е този онлйн курс

# 695
  • Мнения: 84
Имаше ваучери за намаление http://www.e-scrypta.com/

и реших да пробвам. На 4 ти урок съм. Няма връзка с он лайн преподавател. Не мога да кажа дали съм доволна. Опитвам се... Все от някъде трябваше да започна, а в момента нямам възможност да посещавам истински курс.

# 696
  • Мнения: 492
Скрипта са пловдивска фирма,знам ги много добре. Но какъв е тоя онлайн курс без преподавател?
Самоучител по интернет ли ти продадоха?

# 697
  • Мнения: 84
Май нещо такова се получи. Има записи на думите и това е. Май малко се прекарах, но не искам да си губя ентусиазма. Както и да е. Ще ви следя и ако можете , помагайте

# 698
  • Мнения: 14 425
Он-лайн курсове на гореспоменатата пловдивска фирма и аз съм ползвала ,но за друг език ,по който имах някакви познания.Ами удобно е ,пести се време,но за задълбочени познания -ниво над А е трудно достижимо без жива връзка.Това според мен.Но за забавление,опресняване на знания е подходящо. Hug

# 699
  • DE
  • Мнения: 971
С най-голямо удоволствие се записвам във вашата темичка. Почнах един он лайн курс и съм на 4 урок. Общо взето почти нищо не ми е ясно, но се опитвам. Искам помощ. Как се спряга този глагол  fällen ? Ще се върна после да чета назад, но има ли някъде линк с тези неправилни глаголи?

Ich fälle                 Wir fällen
Du fällst                 Ihr fällt
Er, Sie, Es fällt        Sie fällen

Надявам се че знаеш няколкото "смисъла" в които се използва глагола.    

# 700
  • Мнения: 3 675
Мравчето, благодаря ти за разясненията !   bouquet
Честно да си призная не помня да съм учила подобни правила или ако съм ги учила, съм ги забравила Blush

Аз много усърдно чета книжки  Grinning
Обмислям да започна и да ги преписвам  Mr. Green Laughing По няколко сранички на ден няма да ми се отрази зле  предполагам Thinking

# 701
  • Мнения: 98
Записвам се в темата, ще задавам въпроси...
В момента съм първо ниво немски и към момента ми е голяма каша и съм доста объркана...
Може ли някой да ми каже от къде мога да си намеря детски книжки на немски?
Искам да е нещо по-простичко...

# 702
  • Мнения: 89

Може ли някой да ми каже от къде мога да си намеря детски книжки на немски?
Искам да е нещо по-простичко...
В детските библиотеки. Годишен абонамент 5 лв.

# 703
  • Мнения: 17 987
С най-голямо удоволствие се записвам във вашата темичка. Почнах един он лайн курс и съм на 4 урок. Общо взето почти нищо не ми е ясно, но се опитвам. Искам помощ. Как се спряга този глагол  fällen ? Ще се върна после да чета назад, но има ли някъде линк с тези неправилни глаголи?

Ich fälle                 Wir fällen
Du fällst                 Ihr fällt
Er, Sie, Es fällt        Sie fällen

Надявам се че знаеш няколкото "смисъла" в които се използва глагола.    

А какви са значенията  newsm78

# 704
  • Мнения: X
1. повалям, сека
2. утаявам ( във химията)

Общи условия

Активация на акаунт