Мнение за 2, 52 и 5 училище

  • 6 474
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
Здравейте,

Бихте ли споделили мнения за 2, 52 и 5 училище. Детето ми ще бъде първи клас другата година и съм се спряла на тези три училища.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 5
Племенницата ми учи във второ. Още от времето, когато аз учех (в пето), второ си беше добро училище. Сега също е добро училището. За пето не мога да кажа нищо хубаво. И преди, и сега, училището не е за предпочитане. За 52-ро съм чувал както добри отзиви, така и лоши. Сестра ми пред 52-ро избра второ. Препоръчвам го.

# 2
  • Мнения: 537
Kremen, бихте ли конкретизирали защо пето училище не е за предпочитане?

Аз съм в дилема, живеем между двете училища и ми се иска мненията да са от типа "пето не е добро, защото..." или "второ не става, понеже...".

Днес бях на родителската среща за първи клас в Пето училище, нищо не ми се стори притеснително.

# 3
  • Мнения: 109
 Моето дете учи в пето у-ще първи клас. И аз като теб, Black Lady, се питах къде да го запиша и обиколих всички у-ща, включително и 73-то. Защо се спрях на пето:
 1. Нямат гимназиален курс, а това за малките деца е от голямо значение.
  2. Нямат тестове или някакъв друг подбор за прием като например ден на отворените врати, където се избират децата и най-вече родителите.
   3. Малко деца са и всички се познават, включително и охраната познава и контролира децата.
   4. Учат два чужди езика от първи клас под формата на игри и други общувания на съответния език.
   5. Учат само сутрин.
    6. Всеки клас си има класна стая и това позволява на децата да не се местят след обяд и да не си губят нещата.
    7. Учат и пишат домашните само в училище и не е необходимо да си носят тежките чанти вкъщи.
   8. Участват в много състезания и получават много медали - радост и стимул за всички деца.
   9. Всеки ден имат писане и четене и математика, като учат и допълнително математика /който иска/, за да се подготвят за състезания.
  10. Който иска остава на занималня, който не желае си прибира детето след часовете.
   11. Имат камери и охраната не позволява на външни хора да се качват по етажите. Веднъж ми се наложи да отида до канцеларията, но си позволих да се кача и до класната стая на детето си. Е не можете да си представите как веднага бях върната и разпитвана къде съм се разхождала из училището.
  12. Много е топло в училището. През зимата детето ми стои по къс ръкав в класната стая. Това позволява стаята да се проветрява редовно.
  Ние попаднахме при много добра госпожа - Янева. В класа са 31 деца, (въпреки обещанието на директорката на предварителната родителска среща да са по 22 в клас), което е фактор, че интересът към училището е голям. Тези родители, чиито деца не се класираха за прием в пето, въпреки че децата им бяха в подготвителтни групи там, сега бълват змии и гущери против училището, защото са принудени да плащат скъпи такси в частно училище. Нивото на обучение в училището е много добро и въобще не съжалявам, че успях да се класирам за пето училище.

# 4
  • Мнения: 5
Мнението на dedinkata е едно от малкото положителни за това училище. Моята информация е от преди 2-3 години и от времето, когато аз и сестра ми учехме там. Може пък да се е променило, знае ли човек. Мнението ми е, че пето е пропаднало училище и там събират деца, които са махнати от други училища заради противообществени прояви и поради тази причина самото ниво на децата там не е много високо (без да засегна никого). Самите учители... не знам как са. Моите преподаватели отдавна са пенсионирани.  Искрено се надявам да греша и пето да се е превърнало в едно нормално квартално училище, а не крайна дестинация за куцо и сакато.

# 5
  • Мнения: 474
Писала съм в други теми подробно за пето училище без да имам интерес да го клеветя, а само да помогна на евентуални бъдещи ученици там. Потърси в темите за пето. За протокола да кажа, че детето ми беше предучилищна там. Категорично не е кандидатствало за първи клас след преживяното и не учи в частно училище, а в Италиански лицей, където обучението е безплатно и на безупречно ниво. А за колко е търсено...имаше пето класиране миналата година. Какво повече да се коментира. При Янева има такъв наплив, защото реално е много добър учител и родители с протекции са си записали децата при нея, макар да няма избор на учител. Определено положителни мнения можеш да откриеш само от този потребител, който всеки път дава собствените си силно изменени рекламни критерии за това, училището да е добро. Изборът си е ваш, но прочетете и другите теми. Аз съм написала доводите си да не продължи детето ми да учи там, потребителят всеки път пише своите доводи детето му да е там. Всеки да чете и да си преценява. Има достатъчно написано, за да се повтаряме. Успех!

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 09:02 от Plamito

# 6
  • София на морето
  • Мнения: 171
Пето е нормално квартално у-ще. В един момент придоби популярност, приеха много деца, изглежда не бяха подготвени за това. Една година имаше двусменен режим за големите. Както Plamito е писала - имаше проблем с едната група от предучилищната и мисля, че все още нямат добър учител за нея.
Предимствата за мен са, че е сравнително спокойно, всички се познават, в нач. курс е един преподавател (без  английски, компютри, хореография), учат сутрин. Да, има локално парно. Допълнителната математика, както вече се писа в други теми, е само за някои деца, които тази година избраха с тест, а не както беше представена на РД, че е за всички желаещи ученици...(разочароващо). Не съм чувала у-щето да си избира децата според родителите... Много е вероятно предимство при избор да имат деца, които имат вече братя и сестри там. Въпросът е, на какъв учител ще случиш. Има всякакви... Агресивни деца не беше имало до тази година. Има едно проблемно дете от по-големите, надявам се да се разреши адекватно ситуацията по някакъв начин. Детето ми попадна в много хубав клас. Разочарована съм от някои неща, но те са по-скоро отражение от цялостната образователна система или мои лични виждания. Не знам какви са учителите в прогимназията.

# 7
  • Мнения: 8 929
Дъщеря ми е във втори клас във 2 СОУ.
За мен от 1ви до 4ти клас е важен класният ръководител и точно това търсех. Отидох на родителските срещи за да се запозная с учителите и там харесах нейната учителка. Нямам забележки, страхотна е. Децата много си я обичат. Госпожата по занималня също е добра.
Не харесвам това, че са втора смяна във втори клас, но вече почти мина втори клас и виждам, че това не е чак такъв проблем, за какъвто си мислех преди.
Не харесвам, това че сложиха червени щори на цялото училище. Това е толкова натоварващо за очите на децата, че не знам кой идиот (без извинение) ги измисли тези червени щори.
Не харесвам и това, че събират пари от настоятелството от родителите, без да обясняват, че това не е задължително. Ако случайно не дадеш пари за настоятелството, се обиждат. Има нещо сбъркано там, но все още не съм разбрала какво е, а и не знам дали искам да разбирам.
Имат много извънкласни занимания в самото училище, над 20 са, танци, бойни изкуства, спорт, не ги знам всичките, дъщеря ми не ходи на нищо там.
Кабинетите са ремонтирани, мебелите са нови, във всяка класна стая има прожектор и бяла дъска, както и шкафче за всяко дете.
Тоалетните също са ремонтирани.
Столът от тази година се държи от нова фирма за кетъринг, купонът е 2.50 лв и може да се купува ден за ден.
Ходят два пъти годишно на екскурзии в страната и веднъж годишно на зелено училище. Има и летен лагер.

Ако имаш още въпроси, питай, защото това е, което се сещам засега.

Моят съвет е да идеш на родителските срещи и да се запознаеш с учителите на място.

# 8
  • Мнения: 673
Много ви благодаря.
Днес бях на отворените врати във второ,
Видях и няколко от началните учители, даже и от кратките разговори с тях, вече имам предпочитания. Alina_si,  би ли ми казала кога обикновено са родителските срещи и каква е възможността ти да избереш началния учител, защото ми е пределно ясно, че това е най-важното.
Детето ми е предучилищна в друго училище, не попаднахме на учител и в момента не иска да седне да научи изобщо нищо. Същевременно ходи на английски за където всеки път бърза за да е първа.

# 9
  • Мнения: 8 929
Това е срещата, на която си била днес. Трябва да се уговориш с учителя, когото си избрала, че искаш детето ти да е в негов клас и когато го приемат и отидеш да го запишеш, казваш с кой учител имаш уговорка.

# 10
  • Мнения: 673
Значи вече е късно, защото аз си харесах учител, но не съм се уговаряла нищо с нея. Все пак ще пробвам. Благодаря

# 11
  • Мнения: 8 929
Отиваш в работно време и намираш учителят, който си избрала и се уговаряш или му намираш телефонния номер и му се обаждаш.

# 12
  • Мнения: 7
Black Lady, би ли споделила, на кой учител си се спряла.

# 13
  • Мнения: 537
Не е късно  Wink Попитах учителите кога се заявява това желание - когато отидем да запишем децата. Тоест след като сме приети. В момента и да избираме и да не избираме, като не са ни записани децата там, кел файда  Grinning

# 14
  • Мнения: 8 929
Принципно е така, обаче учителите си имат списък с деца, с чиито родители имат уговорка. След като детето е прието и отидете да го записвате, казвате с кой учител имате уговорка. Учителите като си правят паралелките, гледат списъците с предварителните уговорки. В нашия набор, имаше две учителки, които още през януари си бяха запълнили паралелките.
Т.е. ако вие сега не сте с уговорили с г-жа Х, след като ви приемат детето и кажете, че искате да сте в на г-жа Х паралелката, ако детето го няма в нейния списък, вероятността да се падне там е много малка, дори никаква. Не знам дали ме разбрахте. Така беше преди две години, така беше и миналата година, защото имам много познати с деца в първи клас в момента.

Общи условия

Активация на акаунт