Астигматизъм

  • 177 228
  • 308
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте
ще слагам очила заради астигматизъм.
Предложете ми рамки! Вижте идеите ми тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652142.msg21674608


да знаеш, че понякога с астигматизма се налага да се съобразяваме, не всички рамки стават Simple Smile

# 121
  • Мнения: 253
Много правилен съвет,Shantall!Подборът на рамката е свързан много тясно с параметрите от рецептата и тук е важната роля на оптика и консултанта да Ви посъветват професионално!

# 122
  • Мнения: 1
Здравейте! От известно време и аз съм в редиците на астигматиците. През м. февруари посетих очен лекар, защото виждах размазано, не можех да фокусирам погледа си при работа с компютър. Специалиста каза, че имам астигматизъм "но е малък и няма да се изписват очила". Тогава ми направиха изследвания на апарати, но не ми разшириха зениците. Параметрите от този преглед са: RIGHT SPH - 1.00; CYL - 0.75; AX 15
LEFT SPH - 0.25; CYL - 1.00 AX 168
PD: 63 mm
На 06.04.12 г. отново отидох на лекар, тъй като това размазване, сърбене, парене на очите започна още повече да ме дразни.  При прегледа доктора ми сложи стъкло с което зрението на лявото ми око се избистри. За по-голяма точност ми разшири зениците. Установи астигматизъм и препоръча да си направя очила. Тъй като проблемно ми е лявото око, прецени на дясното да сложи +0.25 за да не се товари. Ето и неговата рецепта:
od. Sph + 0.25 в графа далече
os. Cyl +0.75; Ax 80 градуса
Dp:63 mm
След дни видях, че двете рецепти са противоположни. Какви очила да си направя сега. В оптиките казвата: "Зависи какво сте говорили на лекарите - наблиза или надалече не виждате". На мен проблема ми е при работа с компютър и при четене. В същото време се е случвало да виждам размазани и номерата на автомобилите, когато шофирам. Посъветвайте ме какви очила да си направя. Благодаря!

# 123
  • Мнения: 650

od. Sph + 0.25 в графа далече
os. Cyl +0.75; Ax 80 градуса
Dp:63 mm
След дни видях, че двете рецепти са противоположни. Какви очила да си направя сега. В оптиките казвата: "Зависи какво сте говорили на лекарите - наблиза или надалече не виждате". На мен проблема ми е при работа с компютър и при четене. В същото време се е случвало да виждам размазани и номерата на автомобилите, когато шофирам. Посъветвайте ме какви очила да си направя. Благодаря!
Това е рецептата, с която трябва да си ги направиш 
И определено с такава корекция има дискомфорт и при работа с комп. и при шофиране.

# 124
  • Мнения: 26
Здравейте, искам да попитам как бихте изтълкували моя астигматизъм, защото за първи път пробно ми предписаха лещи и разбира се платих ги, при лекаря, но не ми даде никаква информация какви са, торични или обикновенни, само ми каза да ги нося  1 месец, били пробни /платих 35 евро за тях/ и ако се чувствам комфортно ще ми поръча 6 месечни / 70 евро 1 леща/ . Получих само някаква инструкция откъдето виждам, че пише меки контактни лещи на фирма купър вижън. Изписа ми и нова рецепта за очила, това са стойностите:
   Sph.   Cyl.   Axe
F   R -3   0,25   167
   L -3   0,25   171
Рецептата е издадена от австрийски лекар, мисля, че в бг стойностите се изчисляват по друга методика.
Искам да си поръчам лещи от бг затова се чудя какви са подходящи за мен, имам приятелка с астигматизъм, която носи меки лещи, но не и торични newsm78

# 125
  • Мнения: 253
Здравейте,di@na!За съжаление не разполагаме с много данни,освен тези от рецептата за очила,което не е достатъчно.За да изберем най-подходящия вариант за контактни лещи ще са неоходими и някои параметри на роговицата,както и преглед на състоянието на очните среди.Бих Ви препоръчала преглед от очен лекар при нас във верига оптики GRAND- и JOY-Optics/безплатен при покупка на лещи или очила от оптиката/.

# 126
  • Мнения: 650
Искам да си поръчам лещи от бг затова се чудя какви са подходящи за мен


Да, това често се случва, всекидневно някой роднина купува лещи и изпраща по познати и по автобуси  Grinning
Струва ми се, че лещите не са торични, просто защото не съществуват меки лещи с такава корекция на цилиндъра
Какви точно ползвате не се разбира - дали са Proklear, Biofinity, Freguancy и т,н,

# 127
  • Мнения: 26
Инструкцията, която ми дадоха за да прочета как да си поставям пробните лещи е на CooperVision, разтворът се казва Concerto Plus,пак на  CooperVision. Вчера отидох в една оптика да си поръчам и нови очила и попитах, дали с би трябвало да нося торични лещи, жената ми отговори, че астигматизмът ми е много малък и ми каза, че смята че мога да си купя обикновенни.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 016
Инструкцията, която ми дадоха за да прочета как да си поставям пробните лещи е на CooperVision, разтворът се казва Concerto Plus,пак на  CooperVision. Вчера отидох в една оптика да си поръчам и нови очила и попитах, дали с би трябвало да нося торични лещи, жената ми отговори, че астигматизмът ми е много малък и ми каза, че смята че мога да си купя обикновенни.

когато цилиндъра е със стойност под 1 не се налага корекция с торични лещи.

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте бих искала да попитам диагнозата: Хиперметропия ет астигматизмус хиперметропикус, нистагмус хоризонталис ет ротаториус, страбизмус дивергенс алтернанс, амблиопия ок утр. дали може да е генетична или вродена? Благодаря ви много за отговора предварително!!!!

# 130
  • Мнения: 253
Здравейте!Преведено на български става въпрос за далекогледство и плюсов астигматизъм;Неволеви движения на двете очи хоризонтално и ротаторно;Кривогледство с отклоняване навън на двете очи посменно;Както и наличие на слабо зрение на двете очи-т.нар."мързеливо" око.Определено причината за тези патологични състояние е генетична предиспозиция.Дали е наследствено или не,това може да се установи при изследване на поколенията назад в родословието.

# 131
  • Мнения: 1 842
Здравейте, интересувам се дали при един нисък диоптер +50 и +75 е необходимо носенето на очила. Самата ми рецепта е даже с по-малки показатели: 25 и 50. Обясниха ми, че заради астигматизма ми е добре да нося очилата, но постоянното носене ми причинява дискомфорт.
И последно да ви питам дали точно се определят диоптрите без разширяването на зениците?
Предварително Ви благодаря за отговора.
Извинявайте, какви са тези диоптри +50 и +75?!

# 132
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте, интересувам се дали при един нисък диоптер +50 и +75 е необходимо носенето на очила. Самата ми рецепта е даже с по-малки показатели: 25 и 50. Обясниха ми, че заради астигматизма ми е добре да нося очилата, но постоянното носене ми причинява дискомфорт.
И последно да ви питам дали точно се определят диоптрите без разширяването на зениците?
Предварително Ви благодаря за отговора.
Извинявайте, какви са тези диоптри +50 и +75?!

най-вероятно е изпуната нула и запетая  Laughing

при астигматизъм непрекъснатото сваляне и слагане вреди повече отколкото постоянното носене. по принцип трудно се свиква, но никога не пречи повторно да се проверят градусите.

# 133
  • Мнения: 1
Здравейте.Днес ходих на очен лекар(не бях ходил от доста години) .Имам диоптър и астигматизъм.Ta той ми каза,че вече е по-дoбре да нося твърди лещи или да ходя на операция с лазер.Но ако съм отишъл на операция след 10 години пак щяло да е същото.Сега съм на 27.Та въпросът ми е,по-добре ли е с твърди лещи ли да продължавам с очила(нови,старите явно са ми слаби)?Ясно е,че за операция нямам пари в момента,дори и да искам.Пък и щом се връща диоптъра май няма смисъл.Също така ми каза,че такива твърди лещи и прегледи за тях се правели само в София.Аз съм от Бургас.Настина ли само в София или навсякъде може?Каза,че твърдител ещи са по-добре от меки.Меки имам,но ги нося рядко,защото са обикновени и ги ползвам само като ходя на концерти.Иначе,ето параметрите ми след днешния преглед:

       Sph  Cyl    Ax         Dp D
o.d. -3.5 -2.0   13*        67mm
o.s. -3.5 -2.0    168*      67 mm

# 134
  • Мнения: 253
Здравейте!Бих Ви препоръчала да направите очила по новата рецепта.Независимо от това,че ще ползвате контактни лещи,очилата са необходими непременно.Ако сте решил да опитате и с контактни лещи,моят съвет е да започнете с меки такива.Във Вашия случай това са контактни лещи за корекция на астигматизъм.Наричат се торични лещи и  са едномесечни в повечето случаи.Не съм привърженик на твърдите контактни лещи,освен ако няма задължителни показания за тях.Такива не намирам в посочените от Вас данни.Комфортът с меките лещи ще е много по-голям.Мога да Ви препоръчам оптиките от веригата GRAND-и JOY-Optics,където да направите преглед при офталмолог,за да изберете най-подходящите параметри за торичните контактни лещи.Оптиките от тази верига може да намерите в Галерия Бургас и Бургас Плаза.При поръчка на очила или на лещи прегледът е безплатен.Разнообразието от контактни лещи е голямо!Ако имате въпроси-на линия сме!

Общи условия

Активация на акаунт