Бихте ли купили апартамент, в който е извършено убийство?

  • 10 914
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 788
...
Ха, хората като купуват старо имение, искат в него да има призраци, да има зловещи случки, имота да има и "тъмно минало", а Вие питате "Бихте ли ...".  Дори, ако имота има документирана стара слава на призрачно сборище, цената се повишава.
...

Да, даже някои ги правят и на хотели!  Peace Страхотна реклама си е това...

# 121
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бих купила такова жилище ако отговаря на търсенето ми.
Ще запаля една свещичка за мъртвите и това е.

# 122
  • Мнения: 2 229
Сетих се за един епизод на Малкълм на тази тема.  Laughing

Глупаво е заради такова нещо да не се купи апартамент ,и то ако е на сметка.Погледнато реално не говоря за новото строителство  разбира се,но във всички апартаменти са измирали хора по един или друг начин....естествено,насилствено ....злополука....и не винаги можеш да знаеш какъв е случая с апартамента който си купил или наел..освен ако не е чисто нов Peace

Това е и моето мнение. И все пак не виждам защо трябва изобщо да знам, било е преди 10 години, освен ако старите съседки, не сметнат за страшно необходимо да го тръбят като интересна история....не вярвам в лоши енергии и такива глупости, но и не държа да знам.  Peace

Виж, блокът с 15те самоубийства би ме накарал да се замисля...това е като за филм, просто.

# 123
  • София
  • Мнения: 16 221
Съседния блок до моя апартамент се е пославил през 1988 г. със смъртен случай.
Млада жена е изхвърлена от прозореца, водило се е дело, според съд. решение е самоубийство.
После следват обжалвания и накрая така и не се разбра какво е.
Блока е много добре поддържан, всичко във входа е уредено и удобно за живеещите.
Апартамента на убитата е продаден, други околни апартаменти също се продават.
Някак си случая не влияе на желаещите за нов дом.
Аз също ходих на оглед там, но после излезе апартамент на по-висок етаж в съседния блок и предпочетох да го купя.

# 124
  • Мнения: 326
Съседния блок до моя апартамент се е пославил през 1988 г. със смъртен случай.
Млада жена е изхвърлена от прозореца, водило се е дело, според съд. решение е самоубийство.
После следват обжалвания и накрая така и не се разбра какво е.
Блока е много добре поддържан, всичко във входа е уредено и удобно за живеещите.
Апартамента на убитата е продаден, други околни апартаменти също се продават.
Някак си случая не влияе на желаещите за нов дом.
Аз също ходих на оглед там, но после излезе апартамент на по-висок етаж в съседния блок и предпочетох да го купя.


 Татяна Титянова и блокът е в Дианабад?

# 125
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Наскоро узнах, че преди около 35 години във водомерната шахта е намерил смъртта си един от предишните обитатели на къщата ми. Не е убийство, де, напил се, паднал вътре, и така.

Покрих с бетонови капаци тая шахта преди около две години. Никаква емоция нямаше.

# 126
  • Мнения: 432
Определено не бих. Страдам от твърде богато въображение за такива гадости. Брр.

# 127
  • София
  • Мнения: 16 221
Отилия, да.
Но блока е много добре поддържан и на хубаво място. Обявен за продажба апартамент там се купува почти веднага.
Като ходих на оглед не знаех, че там е станала случката.
После ми казаха, но не ми направи впечатление.
Поне 2-3 пъти седмично минавам по мястото, на което е паднал трупа.
Нито се страхувам, нито нищо.

# 128
  • Мнения: X
Трагедията не се е разиграла от прозорец на самия апартамент, а от този на една от стълбищните площадки. Няма място за паника. За съжаление, скоро мой близък почина от инфаркт на стълбите на кооперацията си. Няма как хората да не минават оттам. Аз също минавам, но на мен ми е свито, понеже става дума за близък човек. Иначе не бих се притеснявала.

# 129
  • Мнения: 1 252
 В нашия блок съсед получи инфаркт в асансьора и портиерката отваряйки вратата на асансоьра се беше доста стресирала. Имаме два асансьора - блока е 14 етажен . Едн път чаках някой от асансьорите и дойде и доде този , в който беше настъпила смъртта. Портиерката ме помоли  да не се качвам  и казаза , че  повечето от съседите ми избягвали този асансьор.  Shocked
Не го разбирам това , не мога и да го осъзная. Както идваме на тая земя не по своя воля така и си отиваме. Какво от това , че на някой му е дъшъл края някъде. Не мога да вложа емоция в това къде е имлао труп. Ами тези дето работят в морга?

# 130
  • Мнения: 5 370
Ама, Росе, слънце.
В случая става въпрос за "дошъл му е редът".
За мене не е същото като да знам, че на някого насилствено му е дошъл пустият ред. Или друго , изключително грозно, се е случило.

Де да знам...мое и да си променя мнението, ако офертата е наистина веднъж.

# 131
  • Мнения: 419
Ако и когато се изправя пред такава възможност, не бих не замислила и бих купила апартамента. Не жилищата убиват хората, а човеците се избиват един друг. Атмосферата в един дом се гради от обитателите му, а не от преждеживеещите или преждепочиналите/убити и т.н.

# 132
  • Мнения: 206
Ако и когато се изправя пред такава възможност, не бих не замислила и бих купила апартамента. Не жилищата убиват хората, а човеците се избиват един друг. Атмосферата в един дом се гради от обитателите му, а не от преждеживеещите или преждепочиналите/убити и т.н.
Мн  добре  казано  Peace

# 133
  • Мнения: 1 252
Ама, Росе, слънце.
В случая става въпрос за "дошъл му е редът".
За мене не е същото като да знам, че на някого насилствено му е дошъл пустият ред. Или друго , изключително грозно, се е случило.

Де да знам...мое и да си променя мнението, ако офертата е наистина веднъж.
По напред в темата съм писала ...

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Бих си купила апартамент ако ми харесва. Хич не ме интересува дали има убити, ранени, самоубити...Реално по всеки см. земя има поне по двама мъртви. Няма да се уча да летя я. То блока може да е върху старо гробище, къщата върху заровен труп....

Общи условия

Активация на акаунт