Бихте ли купили апартамент, в който е извършено убийство?

  • 10 898
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 826
Не бих,защото често ще мисля за това.

# 16
  • Мнения: X
може би


живели сме 3год в апартамент с малко дете, в който както разбрахме някъде по средата на престоя ни там, едно момиче се е самоубило

не сме усетили нищо тревожно


някъде съм чела мнението, че в подобно жилище може да се пусне котка за известно време
уж обирала отрицателните енергии и др. подобни
до колко е вярно не знам
аз лично не вярвам в такива неща


ако се замислим, в земята под сградата все има останки от трупове
я от хора, я от животни, на пластове поне метри надолу
та от такава гл. точка не виждам проблем с такъв апартамент


успех в решението

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Не мога да преценя. Мисля си, че бих, особено ако условията са изгодни, но не съм съвсем убедена.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 810
Категорично не. Освен ако не го продават съвсем без пари, тогава бих го купила и препродала веднага. Но трябва наистина да го 'подаряват', за да има смисъл.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако ще продавам такова жилище, не бих споменавала за убийството. Първо, че е било отдавна, второ, че е имало собственици след това и ти реално не си длъжна да знаеш, нито пък да уведомяваш.

Ако ще купувам, бих се учудила, продавачът доброволно да ми спомене подобен факт - първо, ще е длъжен да свали от цената (защо изобщо да го споменава в свой ущърб, не е ясно), второ, бих полюбопитствала, защо са се сменили толкова собственици в рамките на изминалите 10 г. Всъщност, това последното би ме интересувало най-много.

Ако просто си обсъждаме теоретично, дали бих или не бих, то не мога да дам отговор. Работила съм в офис, където преди години са били застреляни няколко човека. Не ми е правило някакво впечатление.

# 20
  • Мнения: 8 848
Не бих го купила, за да живея в него, въпреки че не съм вярваща. Свекърва ми купи апартамент, в който собственичката се била обесила и докато го продаде направо обърна земята. Не че някога нещо се случи там, но тя упорито не искаше да живее в него, макар да не знаеше в началото за самоубийството. Апартаментът беше препродаван няколко пъти, често набързо, всеки е искал да се махне, но не всички са знаели тази подробност. Сигурно остава лоша енергия вътре, не знам как да си обясня иначе. Затова и не бих живяла в такава къща.

# 21
  • Мнения: 6 304
Не бих. Аз съм много страхлива, постоянно ще ми се привиждат духове и странни неща.

# 22
  • Мнения: 11 747
А, второ, бих полюбопитствала, защо са се сменили толкова собственици в рамките на изминалите 10 г. Всъщност, това последното би ме интересувало най-много.

Не са много. След инцидента апартамента е бил продаден и през тези 10 години е бил отдаван под наем от новия собственик. Сега той го продава.

# 23
  • Мнения: 15 379
Бих.
Купихме жилище в блок, в който са се самоубили доста хора. И е пълно с превъртели.
И какво от това?! Жилището е на разкошно място, чуден етаж, супергледка - достатъчно.
Но пък имаме котарак Laughing.

# 24
  • Мнения: 1 174
Всяка несполука, всяко лошо нещо, което ми се случи докато живея в такова жилище ще си внушавам, че е заради лошото нещо, което се е случило там.
Едни приятели си купиха апартамент, отидохме на гости да видим жилището и започнаха да обясняват как и от кого са купили жилището, оказа се, че са го купили от моя позната.
В процеса на разговора аз се сетих, че майката на тази моя позната се беше самоубила в жилището им, и апартамента е стоял празен, момичето живееше в друг град след смъртта на майка си.
Явно при продажбата не беше споменала как точно е починала майка й, аз също не сметнах за нужно да разказвам на приятелите си, не съм забелязала да се чувстват зле в жилището или да им се е случило нещо лошо.
Но те не знаят за самоубийството, така че има разлика.

# 25
  • Мнения: 11 747
Като пишеш, че са се самоубили доста хора, та се сещам - наш приятел поработи на пасажерски кораби - американска компания, около Карибите въртят, та на всяка смяна/рейс, не знам как трябва да го нарека, се самоубивали поне по 1-2 човека. Скачали зад борда. Туристите са били все американци. Има някаква причина, нещо ги обединява, но какво не знам. Много интересен факт ми се видя. Това и с вашия блок - може да имат обща причина  Laughing  На шега го казвам. Предполагам, че ако е голям блока и в него живеят повече от 50- 100 човека, да не говорим за повече - хора има всякакви.
Сега се замислям, че на всички места, където съм живяла, като изключвам сегашното (за тук не съм чула нищо да има), все се намира някоя пикантна/ екзотична история, свързана с някой съсед. Живяла съм в съседство със затворник рецидивист. Като се замисля, по- добре да живея на място, където всичко е свършило, каквото и да е било, отколкото до някой, който все още продължава да е рисков фактор.

# 26
  • Мнения: 102
Всичко е в главата и фантазиите на човек. Цялата киноиндустрия през последните десетилетия също действа в отрицателна посока по отношение на фантазиите ни.

Твърде голям реалист съм и въпреки това доста бих се замислила дали да купя жилище, в което е причинена насилствена смърт и не от страх, а защото ще мисля често за човека, който е загинал-какъв е бил той, живота му и т.н.

# 27
  • Мнения: 15 379
Блокът е старо ЕПК. 13 етажа Mr. Green, по 4 апартамента на етаж, един вход.
Купихме на втория етаж наистина разкошно жилище. Борове и брези влизат през прозорците ни Heart Eyes.
15-тина самоубийства има до момента. Отделно поне 5 човека с тежки психози към днешна дата населяват жилища във входа.
Звучи доста зловещо. Това никак не ме притеснява.
След покупката домоуправителят се опита да ни разубеди, че виждаш ли сме с бебенце (Тео беше на дни, като го купихме), но не се отказахме. Няма причина според мен.

# 28
  • Мнения: 11 747
Понеже обмислям въпроса, от известно време, та ми дойде на ум, че винаги, когато се купи не ново жилище, там са живели хора преди нас. Не знаем какви са били съдбите им. Понякога има по- стряскащи драми и от убийство, но тогава може да не се знае от съседите дори.
В днешно време на мястото на Бастилията има опера..., вероятно я посещават хората, без да се замислят, какво се е случвало там преди време.

# 29
  • Мнения: 15 379
Същото и с храма "Света Неделя".

Общи условия

Активация на акаунт