Индия ?

  • 2 443
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Имаше някъде стара тема , но търсачката ми създава проблеми  Laughing

Бях чела негативни отзиви за някоя от местните авиокомпанни - за http://www.flykingfisher.com/index.aspx ли ставаше дума ?

# 1
  • Мнения: 241
летях няколко пъти с тях докато бях в Индия, но нищо лошо не мога да кажа. Като нискобюджетна компания са, няма храна на борда, но пък можеш да си резервираш къде да седнеш в самолета предварително онлайн. И са евтини. Аз против това лошо нямам.
И при тях за пръв път пътувах в самолет със спирки - от Мумбай до Делхи каца 2 пъти, за да качва и сваля пътници  Mr. Green
и последно - известни са с това че стюардесите им са като моделки  Flutter
страхотен сайт за пътешестване в Индия: http://www.indiamike.com/ оттук си издирвах огромната част информация, за да ида там

# 2
  • Мнения: 119
Мерси - този линк и Tripadvisor ще свършат чудесна работа  Grinning!
Опитвам да организирам нещо за близки хора.
Бях чела негативни отзиви за някоя от лоу кост компаниите в Индия .
Ако не е било за http://www.flykingfisher.com/index.aspx , може би е ставало дума за http://www.jetlite.com/in/default.aspx?omgid=shoogloo.
Трета голяма мисля няма


П.С. Имаш ли някъде пътепис от пътуването  Grinning?
Къде бяхте ?

Работния план включва Златния триъгълник -  Delhi, Agra, Jaipur и може би Gwalior.
Останалата част на прима виста е  Jodhpur, Jaisalmer, Udaipur и  Mumbai .
Може и при възможност сафари с камили в пустинята Тар и  еднодневно сафари в някой от националните паркове .
Гледам , че цените са доста по-ниски спрямо Египет - примерно яздене на камили с преспиване в пустинята е около 30-40 долара  евро общо за двама.
Цените в парковете също са смешно ниски спрямо тези в Африка .

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 10:30 от mallkata

# 3
  • Мнения: 241
То беше при нас че приятеля ми работи там по един проект така че аз бях на гости... та затова бях и в Мумбай. Иначе не бих отишла в Мумбай. Макар че там често кацат международните самолети. По-скоро бих отишла директно в Делхи, където има куп прекрасни места за гледане.

Иначе бях в Златния Триъгълник - Delhi, Agra, Jaipur, и покрай него разни други градчета и места. В Агра яздихме слон.
После Варанаси - свещения град на р.Ганг където изгарят мъртъвците. Мн странно място, мн различно. Виждах навсщкъде клади на мъртървци, а в реката се носят труповете на тези които не са изгорени, защото са болни от нещо. И до тях се къпят индийците в свещените води.
Керала, Гоа за малко и накрая любимото ми - Даржелинг. То е в полите на Хималаите, може да видиш някои осемхилядници оттам. Изестно е с чая си и че е било курорт на английските колонизатори - заради прекрасния въздух. Там е живял и Тензинг Норгай, първия шерпа покорил Еверест, а сега има училище за хималайско катерене.  Кога друг път ще видиш палми на 3000м. надморска височина?Simple Smile това ми беше любимото и защото непалската граница е съвсем близо до града и яденето е вкусно, малко разнообразихме от лютото индийско.
Ох, Индия, пак ми се ходи по онези краища.
Иначе за лоу костите - самолетите са толкова стари че вътре още има пепелници от времената когато се е пушело в самолет.
Въобще, Индия е голяма почти колкото Европа. Цял субконтинент с милиони неща за вършене. Горещо препоръчвам Rough Guide - http://www.roughguides.com/website/shop/products/India.aspx - списват го индийци и хора които живеят от мн години в Индия. Информатион без глупости, практичен, въобще гърди напред пред Lonely Planet, Нешънъл Джиографик и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 417
Кинг фишър са ОК, ние имахме около 11 полета от които почти всички бяха с тях. Всъщност държавната им компания Еър Индия за мен беше безумна - продадоха ни полет / он лайн/ който се оказа че не съществувал от няколко месеца Shocked
Индия е страхотна ако имаш очи да я видиш и усетиш Wink Варанаси е едно от ``must visit`` местата, Мумбай мисля че е излишен - ние бяхме само на летището, но от всичко което съм чела и от впечатления на виделите го, не е най- интересното място.
Ако хората за които подготвяш пътуването не са много оправни, Индия не е най-подходящото място...Ако резервираш хотели по интернет се информирай дали това е крайната цена, защото навсякъде се оказа, че трябва да доплащаме някакви държавни такси, които на всичко отгоре бяха различни в различните щатове Confused абе индийска му работа. На мен много ми допадна Джайпур, като от приказките на Шехеразада и въобще следващото ни пътуване там ще включва Раджастан - много цветен  и приказен Wink

# 5
  • Мнения: 119
Благодаря ви мацки !

Шарена Сол ти си направила програма  , която си е точно за три отделни пътешествия или поне месец в Индия -  Laughing .
Даже и Керала  Hug
Колко време бяхте там ?
Според отзивите само за Златния триъгълник и Раджастан си отиват едно поне 14-15 дни...
В Раджастан си имат местен вариант на Варанаси - свещеното езеро в Pushtar , а друго шантаво място и оня храм със свещените плъхове в  Bikaner  Laughing
Варанаси идва малко встрани и затова не съм го включила.

Сега преглеждам точно Rough Guide за Индия .
Имам и този на Lonely Planet от 2008  , та ще го прехвърля набързо.

Може за Air India да са били негативните мнения тук .

# 6
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Темата е много стара, но предполагам, че мога да съм от полза на интересуващите се, тъй като през по-голямата част от годината живея в Индия (основно Делхи , Харидвар, Ришикеш). Доста отдавна бях писала и споделяла един своеобразен наръчник за пътуващите в Индия; съвсем практични съвети в детайли относно пътуването и всички съпътстващи битовизми; улична култура, шопинг, ориентировъчни цени, разяснения относно индийската кухня, нравите, обичаите, хигиена, безопасност и разни препоръки, които е хубаво да се знаят.. Ако мога да съм полезна на някого с актуална информация или друг вид насока- насреща съм.

# 7
  • Мнения: 10 604
Радвам се, че ви открих!
Имам нужда от информация къде може да се остави багаж на/около летището в Мумбай? Става дума за около 24-30 часа и два големи куфара. Хората ще пътуват с вътрешен полет до друг град и не искат да носят целия багаж със себе си, а само ръчен.

# 8
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Радвам се, че ви открих!
Имам нужда от информация къде може да се остави багаж на/около летището в Мумбай? Става дума за около 24-30 часа и два големи куфара. Хората ще пътуват с вътрешен полет до друг град и не искат да носят целия багаж със себе си, а само ръчен.
Здравей zigizagi,
на самото летище си има такава услуга - Left Luggage Facilities, мисля че някъде го изписват като Airport's Cloak Room.  Има я и на двата терминала (за вътрешни и за външни полети). На терминал 1 за вътрешни полети търсете табелата Arrival Hall Exit Ramp. На терминала за международни полети е при т.нар  Ground Transportation Lobby. Ако не може да се ориентират, най-добре е да се попита на информацията, защото обикновено се губи много време, докато се ориентира човек. Хубаво е да са подготвени, че ще се чака, защото опашките са големи. Общо взето цената  на услугата е съвсем приемлива. До 24ч за куфар над 7кг е около 1100рупии, предполагам до 30ч ще е с 200-300 рупии отгоре. Това по спомен от преди година. На сайта на мумбайското летище трябва да има таблица с актуалните тарифи. Багажът може да се остави на единия терминал и да се получи от другия, но аз лично бих препоръчала да се остави и да се вземе от терминала за вътрешни полети, тъй като става една идея по-бързо, макар че при отпътуване обратно вероятно ще трябва пак да се губи време, докато се стигне от вътрешния до международния терминал, но пък ще се избегне риска от това багажът ви да се смеси с багажите на останалите международни пътници и евентуално да се губи време в търсене и разпознаване. Мисля, че на вътрешния терминал нещата са по-организирани и разграничени. Поне с такова впечатление съм останала. Няма да имат проблеми със служителите. Всички са отзивчиви, ще ги упътят. Иначе е добре да си имат 1 наум и да  няма скъпи неща в куфарите.

# 9
  • Мнения: 10 604
Bandit Queen,
Много ти благодаря!
Видях на сайта на летището цените - същите са за 24 часа.
Хубав ден от мен!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 058
Здравейте, дали имате идея през кой сайт мога да поръчам неща от Индия. Видях, че техният Амазон не доставя към Европа.

# 11
  • София
  • Мнения: 213
Виждам, че отдавна не е писано в темата, но все пак реших да пробвам да пиша. Предстои ми служебно пътуване през април до Нойда и съм си оставала 1 ден свободен, ако мога да разгледам нещо. Търся съвети дали има удачен начин да си организирам пътуване до Тадж Махал сама за 1 ден или ще е много път. Или по-скоро да заложа да разгледам Делхи, но температурите ще са 40 градуса , а и всички ми казват, че съм луда сама жена да ходя да разглеждам. Та търся съвет за 1 ден , сама , какво е най-добре да видя, за да остана все пак с някакви впечатления от Индия. Също и да попитам какво си заслужава да се купи от там.

# 12
  • Мнения: 30
Темата е много стара, но предполагам, че мога да съм от полза на интересуващите се, тъй като през по-голямата част от годината живея в Индия (основно Делхи , Харидвар, Ришикеш). Доста отдавна бях писала и споделяла един своеобразен наръчник за пътуващите в Индия; съвсем практични съвети в детайли относно пътуването и всички съпътстващи битовизми; улична култура, шопинг, ориентировъчни цени, разяснения относно индийската кухня, нравите, обичаите, хигиена, безопасност и разни препоръки, които е хубаво да се знаят.. Ако мога да съм полезна на някого с актуална информация или друг вид насока- насреща съм.
Здравей. Има ли малария в Индия и има ли много комари. Има ли период през който няма комари. Чудя се за следваща дестинация с децата между Индия, Малдивите, Тайланд, но голямия много го хапят комарите и доста се издува, та се съобразявам с него.

Общи условия

Активация на акаунт