Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 114

  • 109 525
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ехо, момичета.
Аз ви четааааааа отдавнааа-отдавнаа, може би вече от година и половина, ама все нямам куража да влезна. А и Валерия  ooooh! ooooh! ooooh! нечовешки сте, да си го знаете. Мисълта ми е, че имах идея на моя малък сладур да му правя торта с мечо пух за рождения ден, щото имам степ бай степ как се правят фигурките. Обаче той си поиска спайдърмен Confused, без да знае, че майка му е мнооооо зле в моделирането, за да направя нещо ,требе да го видя как става /иначе копирам едно към едно/, ама ми трябва уроок. Иначе торти правя отдавна, мисля, че съм майстор, но в некласическата декорация нямам никакъв опит. МИналата седмица правих торта на мъжа ми за рождения ден, покрих я , сложих цветенца, не стана зле /има много какво да се желае, но з апръв път беше супер/. Обаче цветенцата намерих как се правят и ок, ама тоя пусти спайдърмен ... Направих маска, направих "паячета" /ама те не приличат на нищо, хем уж намерих някакъв вид паячета как се правят/, но фигурка на спайдърмен /легнал, че по-лесно/ не видях как точно става. newsm78 Опитах да направя /с марципан Варна, тъй като млечния марципан на Наталинка ми свърши за миналата торта , а от този остана и не ми се занимаваше уж/ като от пластелин - ми трагедия  ooooh! хич не става. Явно ще трябва да правя покритие с желатинова основа, че е по-подходящо за фигурки, обаче самата фигурка ... някакви идеи откъде да открадна- стъпка по стъпка никъде не намерих.
Много благодаря, а вие сте повече от чудесни!!!

# 346
  • Мнения: 2
luba_rizova, ето ти една лесна идея:

http://www.amandascookin.com/2010/08/spiderman-cake-and-homemade-marshmallow.html

не е фигурка, ама пък е лесно  Wink

# 347
  • Мнения: 2
 luba rizova дано това ти свърши работа http://cakecentral.com/gallery/1794711

# 348
  • Мнения: 1 173
luba_rizova  да , за фигурки пробвай нещо на желатинова основа ( на Нелка рецептата , на Димитрана ) . Пусни spiderman cake  на търсачката за снимки и ще излязат различни идеи . Поразгледай албумите на Пепи и Ванчето ...имат торти със Спайдърмен . Аз лично мисля че Пух е по-труден за моделиране  Wink

Патрияни много хубави куфари , цвета с какво е направен - течната на АмериКалър ? А релефа ?
Вал как развращаваш темата , ама направо му завидях на стегнатото дупе на този отгоре  Mr. Green Laughing . Обаче нещо е станало на втория етаж , поразширил се е от едната страна ...мисля си че ако беше малко по-висок , щеше да изпъква още по-добре  Wink ( брей , доживях да намеря твоя торта който да изкритикувам  Mr. Green )

Дами , аз напоследък изобщо не съм " в час" и не мога да коментирам всичко , извинявам се . Благодаря още веднъж за отправените пожелания   Grinning

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Много благодаря на мамите, споделили опит и показали ми снимчици с идеи кое как   bouquet  bouquet  bouquet
Страхотни сте!

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Райче, ти представа нямаш как панически скокнах към хладилника вчера като свалих снимките от апарата, понеже тортата е с еклери и доволно сиропирана реших, че нещо се е оплескало, въпреки, че измазах солидно с маслен с трохи и само с маслен та се побетонира.
Обаче тази кривина не я видях на тортата, а я въртях от всякъде, не знам защо така се получи, но е факт, че и на мен ми стои изтумбено от дясно.
А втори етаж изобщо не трябваше да има, тортата трябваше да е малка, ама аз от малко много не отбирам, за това е такъв никакъв размер.  Mr. Green
Всъщност тортата отпътува за Гърция преди няколко часа та ми е кеф, че закрих сезона извън граница.  Laughing
Днес цял ден лежа на дивана с вдигнати крака и цял ден се чудя какво да правя и на края нищо не правя, то било ебаси кефа да си почиваш!

merydit, измазвай с трохи от блата и маслен крем да заравниш.
Каква е тази карамелена готова ММ?

Между другото твърдо съм решила да сменям Пико-то, отврат е вече и е много трудно за работа, не само за покриване, а и за фигурки, ако някой е попадал на нещо като първото пик-ко, което предлагаха ще се радвам да сподели.

Патри, жесток е куфара, жесток!
А на това куче главата му какво е, много хубаво е станало.
Piny, според мен ако беше сложила кулите в края на самата торта един вид забодени, но до долу щеше да стане по-добре.
Да е жива и здрава дъщеричката ти.
Ванилия, на какво си разточвала та така се е намачкал?


# 351
  • Мнения: 148
Руми73,страхотни тортички.
Ванче,страхотни са тортите за близнаци.Наистина си избрала най-трудният начин ,и аз така правих орнаментите за тортите за 50г,но не стана със предварителното боядисване че цапа.Имай предвид че като лепиш се чупят като натиснеш.Но каквато си изобретателка съм сигурна че ще измислиш някой нов-начин та съвсем да ни накараш да зяпаме.На 100  % съм сигурна че тортата ше е уникална и вече чакам със нетърпение,само да не съм на местото на тия около теб newsm78
Вал,страхотна,уникална торта.Добре че имаше колаж.
Патрияни страхотни куфари.
Пини,добре се е получила тортичката.
Ванилия,хубава тортичка.

# 352
  • Мнения: 234
помощщщ Simple Smile

опитах се да направя руска мастика без успех, стана ронливо- след като прочетох отново рецептата видях, че 1 1/2 ч.л  желатин се разтваря в 2 с.л вода- вярно ли съм разбрала?

аз разтворих 3 ч.л желатин в 50 мл вода, за да направя двойна доза- и добавих въпросните 2 с.л вода допълнително  Joy Joy Joy Joy бременна глава  Whistling то стана едно лепкаво после продължих да прибавям пудра захар и то стана  Joy Joy Joy

може ли да ми помогнете с тази руска мастика, след малко ще се опитам да направя пак- правила съм само марципан Варна- предполагам че трябва да е меко и еластично както него нали?

трябва ми бяло покритие затова се мъча с РМ, иначе щях да си приготвя пак най-лесното Ммарципан Варна

# 353
  • София
  • Мнения: 1 664
Lux-на 3ч.л. желатин/1 пакетче от 10гр./ се слага 4 с.л. по 12мл. вода/50мл/
Да знаеш като я направиш веднага покрии тортата,защото после става ронлива,ако я държиш в хладилник.Също така е хубаво да са топли съставкитеВ топлият желатин да сложиш глюкозата и глицерина.
Вал-страхотна торта-фигурите са прекрасни както и всичко останало.
Пат-много хубави торти-кучето е много готино-каква порода е?
Piny -браво-хубав замък.Ако бяха и фунийките покрити с фондан щеше да е още по сладурско замъчето.

# 354
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 822
Здравейте дами!

Раяяяя, с много голямо закъснение ти честитя от все сърце рождения ден! Просто не съм влизала тези дни в темата... Желая ти много здраве, щастие и успехи във всичко! Бъди все така отзивчива, талантлива и сръчна!  Hug

Извинявам се и на другите рожденици и майки на рожденици! Да сте живи и здрави и само положителни емоции!

Дами, аз влизам пак за малко, но тези дни попаднах на някои полезни видеоклипове от любимия сайт в който пазарувам тук и се надявам да бъда полезна на начинаещите ('щото на корифейките тук няма какво ново да покажем Wink)  - http://www.youtube.com/user/timidekor

И не мога да не коментирам последните торти:

Вал, страхотна торта както вече сме свикнали да гледаме от теб! как постигаш този ретро вид на тортите си не знам, но освен прекрасните детайли и идеи и това ми прави впечатление, тортите ти изглеждат като антикварни, с една такава патина... Абе не знам дали ме разбрахте? Hug

merydit, как карамелена ММ? Да не би да става дума за карамелен фондан? Ако е така, това обяснява проблемите ти, защото той е предназначен за глазура на еклери, кексове и т.н и не става ни за моделиране, ни за покриване, което обяснява, защото се е разтягал като кашкавал. Трябва да търсиш моделираща маса, а не фондан. Иначе си се справила повече от добре, ако си работила с фондан!

patriyani, прекрасни торти, особено ми харесва куфара! Hug

Piny, приказен замък за малката принцеса!

Ванилия Мадагаскарска, чудна тортичка!

Лека вечер дами!  bouquet

# 355
  • Мнения: 124
Много благодаря за хубавите пожелания момичета,   bouquet   bouquet   bouquet засега само ще се наслаждавам на вашите невероятни тортени творения, пък живот и здраве след появата на бебето и аз пак ще стана активен член в любимата ми тема.  Hug

# 356
  • Мнения: 17
Току що довърших една торта и използвам да се запиша, че иначе трудно следя темата, взаимствала съм идеи от нета, Буболинка, от Ванчето надничах

http://ninonche.multiply.com/photos/photo/3/87
Поздравявам рождениците , които празнуваха наскоро, много здраве и щастие Ви желая!

# 357
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 610
Maria Ilva честито ти коремче - аз като първа блейка съм проспала новината ама пък ти се радвам много. Ти верно си се и позабавила с анонсирането Simple Smile то наближило ама да са леки оставащите седмици.

Ванчето мислим си за теб и тортата - дай някакъв ъпдейт как върви.

Валерийке не знам как я реши тази ваканция ама финалната торта е просто убиец ...

# 358
  • Мнения: 1 965
Ванчето мислим си за теб и тортата - дай някакъв ъпдейт как върви.
smile3534 smile3534 smile3534
Сърдита съм и на нея  и на вас! Фръц!

Нинче - много е готина тортата. Само тоя плакат с името малко не ми харесва! Ама, малко...
lux - грам, ама грам не мога да ти помогна по тая желатиновотестяната част. Единствено те съветвам, да хванеш цаката на 1 доза и тогава да се засилваш 2 дози. Така де!!! ще хвърляш по-малко
Ванилия Мадагаскарска  - Виждам една добре замислена торта, която обаче не е добре заравнена и доста тънко покрита. Имам съмнение, че и влагата на хладилника си е казала думата и се е постоп ило покритието.
ВалериЙОЙОЙОЙО! на тебе какво да ти кажа??? Аз от тия с мръсното подсъзнание и въобще не ме убеждавай че това НЕ е Кама Сутра. Не ти вярвам! Златните яйца са ти останали от Великден, признай си! Айде, приятна ти почивка и изобщо не ти вярвам  че се самоуволняваш! Бас ловя, че до месец най-много ще ни метнеш някоя торта.  newsm10 Айде на бас!

# 359
  • Мнения: 157
Piny,хубава торта си направила на порасналото ти моми4енце,да е жива и здрава
Вал,главата на ку4ето е смес за скали4ки
Рая,релефа го направих с ония лист4ета  на Makin;s,куфара го напудрих с какао,а за кантовете смесих няколко цвята и перлено
Стефина,и аз незнам каква порода е ку4ето,изпратиха ми снимка
Нин4е,много е хубава тортата,а за табелката съм съгласна с Ван4ето Hug
ето с какво се забавлявах днес.Woody издържа геройски на жегата,не се събра в хладилника

Общи условия

Активация на акаунт