Автоимунен тиреоидит на Хашимото (19)

  • 51 481
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 inedica имаш горе дясно едно квадратче( до там където пише игри) , което като го кликнеш, веднага прописваш на кирилица.

Ами аз килограмите си ги имам, окосмяването не мога да кажа, ама каточели като ходя на кола не ме боли толкова. Подобрява състоянието лекарството, но нормално не прави чудеса

# 31
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз забелязвам окосмяване, за съжаление. Е, не е като ма маймун, но досега никога не съм имала, а сега забелязвам нещо като мъхчета по бузите си. Слава Богу, забележими само под ъгъл и при определена светлина.
Само че аз пия и кортикостероиди, и не знам точно на кое от двете да отдам тази хубавина! newsm78

п.с. Аз пък да ви се похваля (пу-пу-пу  Praynig), че отакакто не пия тироксина (вече 8 дни), не чувствам главоболие, маене на главата и прочее. Лошото е само, че много се уморявам и много, ама много ми се спи. Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 6 302
Айде и аз да се разпиша в новата тема  Heart Eyes Прасунчо, мерси, че сподели за Фивър. Дано занапред да са здрави и много щастливи!

Dega, според мен окосмяване е по-вероятно да е от кортикостероидите.

Лаленце, много е сладка кръщелницата ти, да е жива и здрава!

desdemona, радвам се, че има напредък при теб, бавно но славно влизаш в нормите!

# 33
  • Мнения: 377
Хайде и аз да се включа  Grinning. В петък съм при личната за направления и ако всичко е ок в понеделник ще дам кръв и ще ходя при д-р Начев да видим какво ще го правим този Тироксин. Изтичат ми 45-те дни с доза 25 микрограма и ако нямам проблеми с хормоните ще го спрем изцяло.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 312
 Привет от мен Simple Smile
 Следя темата и да споделя, че си пия елтирокса,редувам 75 и 50мг. Но, нещо често започна да ми се вие свят,дали кръвното ми е ниско или хашимотото е причина не знам. Днес направо се изплаших след като ми се зави свят по улицата и не посмях да мръдна. Бавно,бавно тъсех някъде да се подпирам.  Дали се дължи на хипофункцията,или на хормона ако не е дозиран правилно?
Вече взе да се случва често и май трябва да посетя доктор Сечанов.
 Момичета случвало ли ви се е подобно нещо?

# 35
  • Русе
  • Мнения: 571
На мен често ми се вие свят, замотана ми е главата, както и чувствам задушаване - но основно в горещо време. При температура над 30 градуса, все гледам да съм в стая с климатик, не смея да излизам. Мерила съм кръвното в такива случаи, нормално е 130-80. Нивото на ТСХ ми 0,39 и от доза 75 минах на доза 50. Никой не ми казва на какво се дължи това.

# 36
  • Мнения: 3 046
мм , и аз често се чувствам така... Вие ми се свят и така ми се замотава главата, че трябва да се подпра. Като съм у нас сядам на ъгловия ни диван в ъгъла, че да съм подпряна и от двете страни... Преди пак ми се е виело свят, но поносимо, а така съм от няколко месеца Tired И моят хормон е в норма - 2,51, миналата седмица се изследвах, но аз не пия еутирокс от март месец.

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...
Момичета случвало ли ви се е подобно нещо?

Случвало ми се е. Много често даже. Peace
Дали е от Хашимотото, от лятото, или от дозата - не знам. Аз вече си казвам: "Явно така ще е" Confused
По едно време даже си бях вкарала съмнение, че съм пред инсулт. ooooh! Откачена работа. Предполагам, като навъртя някоя и друга година Хашимотски стаж, ще спра да се самоанализирам и ще свикна, т.е., ще спра да отдавам значение на всичко.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 312
Благодаря ви момичета,не че е успокояващо че има подобно оплакване и от вас,но малко си изяснявам нещата Simple Smile Аз съм от две години на елтирокс и досега не съм имала подобно състояние на виене на свят и т.п...Но,малко нещо като не е в ред  и веднага си помислих, че е нещо с другата ми операция/онкологична/....та страх  малко... Sick
 Иначе држа хормона ниско,малко е под нормата при 75мг,а при-50,почва да се качва бързо,не знам какво са само 25мг разлика, но при мен играе. Затова малко под нормата се чувствам добре ,а и не напълнявам.С доза 50 качвам. Simple Smile

# 39
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Да се запиша в новата темичка и аз.Много отдавна не съм ви чела момичета ама при мен Хашимото вече е начин на живот.Свиква се за жалост.От 2005 год съм с тази диагноза и водя неравна битка.Ту аз печеля,ту жлезата/или това което е останало от нея/В началото започнах с тироксин 0.25мг. а сега вече съм на 150мг.Виенето на свят и причерняването ми се случват всеки ден ,че даже скоро припаднах на улицата.Свестих се на една пейка , а над мен беше надвесена една жена доста уплашена при това.Важното е че не се предавам./то и без това какъв ли избор имам/Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet

# 40
  • Мнения: 3 046
А вие питали ли сте вашите лекари на какво се дължи това виене на свят? Аз преди, когато ми се виеше свят поносимо, бях питала д-р Тодорова и тя ми обясни, че това било от високите антитела. Моите са ТАТ около 400 май беше, а за МАТ в изследванията пишеше, че стойността е извън обхвата. Нека някой ако има повече яснота да пише, или ако ще ходи скоро при ендокринолога си да попита. Аз за оня ден имах час при д-р Тодорова, но не можах да отида и сега не знам кога ще отида.
Аз и друго се чудя - някъде бях чела, че много често който има едно автоимунно заболяване, има и второ и се чудех за себе си дали нямам и друго. Също се чудя дали това виене на свят има нещо общо с обема на еротроцитите в кръвта, че те са ми занижени поне от 2009 година. Друга причина за виенето на свят не се сещам за моя случай  newsm78

# 41
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз и друго се чудя - някъде бях чела, че много често който има едно автоимунно заболяване, има и второ...

Със съжаление потвърждавам. Tired

# 42
  • Русе
  • Мнения: 571
В моя случай виенето на свят не е нито от антителата нито от еритроцитите. Не си спомнян точно стойностите на антителата, но едните бяха в норма, а другите с малко отгоре. Вчера имам правена пълна кръвна картина /трябваше да правя икси на ЕЦ - който за съжаление не се състоя/ и всички показатели са ми в норма. Що се отнася до ендокринолозите в Русе, никога не са ми обръщали внимание, не ми дават отговор на този въпрос.

# 43
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
здравейте, много съм притеснена... Пуснах си днес ТСХ и ФТ4 и резултата ме шокира:
ТСХ-5,6
ФТ4-14,22
Утре ще ходя при Начев, но сега не знам какво да мисля, ако се случи нещо...

# 44
  • София
  • Мнения: 17 282
Старлет, какво се шокираш, я недей така и давай по-спокойно!
ФТ4 ти е перфектно, ТСХ-то ще го смъкнете за нула време, не е толкова високо.
Спокооооооооооооойствие и само спокойствие

Общи условия

Активация на акаунт