Лято е - слънцето пече, на МАЙ-ска мама и се ходи на море! - Тема 2

  • 26 170
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 172
Десинце....чудни снимчици си показала,разгледах ги с голям интерес! Много хубаво бебе,мама и тати!  Hug

Гери....къде с децата брабар,че аз ще стана разногледа  smile3532  Crazy Ние даже за каката се чудихме,но много ще се натовари родата,та ще я взимаме с нас.Малко егоисти си падаме с ММ по отношение на почивките,но този път няма как  Twisted Evil

За режима....тя сама си го направи,не съм я тормозила или насилвала.Единствено веднъж вечерта я оставих да плаче от 22:00 до 23:00,но просто 22:00 никак не беше добър час за ядене/за мен  Mr. Green / и то това беше доста отдавна.Просто тогава не можех да и бутна шише,ако спеше.А сега дори и да е яла в 21:00 и да си спи в 23:30....си го изпива спейки  Laughing

Вашият режим също е много добър,само ей това в 01:00-2:00 би ме изтормозило  Laughing  А като е ял в 20:30,защо не пробваш да му дадеш към 23:00-00:00 преди да си легнеш примерно  newsm78 Няма ли да иска  Thinking Така ще има шанс да се събуди по-късничко и да не те разбужда в 01:00  Thinking

# 691
  • Мнения: 331
Но докторът просто ме разби - преглежда ни 5 мин и понеже поради липса на проблеми и нямане какво да обсъждаме, останалите 20 се изявяваше като психолог - обясни ми как, като всички българки майки, ще опропастя и разглезя бебето, то ще стане изрод (цитирам) и няма да се пусне от полата ми поне 30 години. И ако искам да отгледам свестен човек, трябва поне още 2 деца да имам - с второто ще се опитам да поправя грешките от първото (но няма да успея), а при третото, понеже от първите 2 няма да имам време за него, ще го оставя да се оправя и развива само и щяло да стане човек. И цитира приказките с 3ма братя, където винаги най-малкият е най-хубав и умен и оправен. Докато бях там ми беше много забавно, но после като се замислих  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Joy Joy Joy Joy Joy
Не е истина просто! А това, че го казва доктор е просто ...  ignore2 Кретен!
Бубче, ама много си нагла!!! Са, да фаща момичиту дъ мери главътъ зарад теб...  tantrum Rage #Sniper bash finger

# 692
  • Мнения: 137
Здравейте майчета, налага се да купувам кошара дайте идеи....
 

# 693
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ето ни и нас!

Много ви благодаря за подкрепата, момичета! Страхотни сте!!! Hug Прегръщаме ви двете с малката Ния!

Относно предстоящата й операция - от другата седмица започваме да правим предварителни изследвания, за да могат с точност да поставят диагноза и да разберем откъде идва проблема. След това ще има ходене до София, за да определят дата за операцията през август или септември и така. Щи ви държа в течение.

Да кажа и аз за кърменето - малката я кърмих на поискване в първите дни след раждането. След това започна да си прави някакъв режим. Преминахме през една кърмаческа стачка и дойде операцията й. След нея отново се кърмихме на поискване, защото малката душица беше уплашена и поотслабнала. И така. Сета отново се кърмим "по режим" на около 3 часа, но ако има нужда да си цокне не й отказвам. Особено в тази жега.

Бубе, много се радвам, че малкия мъж се справя добре! Hug А за тази майка - no comment.

Десинце, страхотни сте!

# 694
  • Мнения: 23
Пробвала съм Елфи, ама тогава като му дам в 23.00 или 00.00 часа и започва да ми търси ядене в 3 часа някъде и не може да заспи до сутринта докато не му дам (6.00 часа), пък и ми се разбужда някакъв ии става луда работа...
Но може отново да пробвам... да видя какво ще се получи...  Peace

Аз си признавам, че му дадох малко напътствие по отношение на часовете, но мисля че е по - добре, щото иначе целия ден ще се чудя кое по напред да направя, т.е. организация няма да имам никаква.. стига ми това, че побува повече от нормалното за неговата възраст, че и мрънка и реве, хем му се спи, хем не може - сякаш го спирам...

Аууу днес полудях тамън заспа следобед детето, опънах кълки и аз иии точно на десетата минута едно смотано куче се разлая вънка и Еди се събуди, малеее полудях, направо луднах, приспивах го 2 часа, за да ми го събуди някакво куче, съответно нашия не повтори спането си...

приспах го майчета и смятам да се оправя и аз да полегна, много ми е изморено... одеве и в кухнята се мотах, докато тати и бебе бяха на разходка и капнах (ох, имам и пране за прибиране пфуу  Tired)

Лека и спокойна!!!

# 695
  • Мнения: 5 622
БУБА, а защо са ти мерки на главата на 6-месечно бебе и защо не ти вършат работа осреднените стойности в таблиците?  newsm78

За една зимна шапка. Не искам таблици, защото искам реално да знам какви са им обиколките на главите в тази възраст.

Момичета, да се оплача, днес му сменяха абоката на бебо, надупчиха го яко, то е ужасно трудно да се хване вена на толкова малко човече, то не са вени, то са едни косъмчета, просто...  Rolling Eyes

Много плака миличкия, едва го гледах в очите, които бяха пълни със сълзи и все едно ме питаха "Мамо, защо ме мъчат, мамо...."  Cry

Голям рев ревах....мамка му и живот  newsm45

# 696
  • Мнения: 1
Тони-ст не съм професионален фотограф бе...ти ме уби Shocked Mr. Green Щракам си ей така обикновенно.

Тогава може би фотоапаратът е много хубав, защото и на мен ми направи впечатление, че качеството на самите снимки (резолюция, светлина и т.н) е много хубаво.

ljufis, сигурна съм, че ортопедът, при който сте ходили е Драганов, това му е обичайният репертоар с различни нюанси. И ние сега като ходихме същите ни ги разказва, плюс разни други. При нас влезе още една майка (притеснена), че детето й на 9 месеца още не се изправяло и той и на нея и ги наговори разни - че бабите с техните съвети били за убиване и можел да помогне с убиването срещу 30 лв. (толкова му струва консултацията).  Grinning А на мен ми каза да почвам да строя паметник на мъжа ми. Казах му, че и моят мъж е на същото мнение, но да ми каже неговата версия защо. И той каза, защото първо бил направил каката (тоест момиче), иначе от това второто (момчето) нямало да стане човек - и на мен същото, че щял иначе да стане "сине майчин" и до полата ми до 30 г. И че по принцип момчетата били по-бъгави. И куп други работи..

Между другото и на мен като ljufis не ми прескача полето. Тъй като тя каза, че е с друг браузър, сега се сещам, че аз пък съм с Мак (тоест под OS), та може би има значение софтуера.

Някой беше попитал за крем за слънце - просто трябва да се гледа да е 0+. Аз имам на Чико, иначе и Мустела и няколко други марки предлагат за новородено.

На нас в сряда ни биха Пентаксима и другата ваксина (стрептококус пневмоние) в двете крачета едно след друто и милото доста рева. Не си спомням как беще с каката, но до вечерта местата се зачервиха и подуха и даже ми се стори, че през нощта вдигна температура, защото беще доста горещ (иначе не съм я мерила и нищо не съм давала). Днес вече не са червени и подути, но напипвам подкожно подутинки. Някой има ли същите оплаквания след тези ваксина (при тези, при които вече са минали)? Аз питах доктора дали е нормална реакция и той вика Да, може да правиш компреси с риванол. Но не съм правила, щот докат се наканя да купя риванола и червеното помина.

Абе мамита, все забравям да питам. Какво направихте с кърпата с питката и парите от погачата. Аз я свалих от високото, ама още не съм я разопаковала. Ама сега като се сетя, може и да е мухлясало вътре, ще отида да наздърна.

И още нещо да питам във връзка с пътуването и събирането. Багажът ясно, че трудно се побира, но как се събирате вие вътре, ако сте с две (и повече) деца? Като гледам, в повечето коли няма място отзад за две столчета и възрастен по средата. Вие отпред ли седите?

# 697
  • Мнения: 1
Охх, Бубее, и на мен ми се насълзиха очите...
Всичко ще мине!

# 698
  • София
  • Мнения: 293
Ох, Бубе  smile3518
Аз  докато и бият ваксините  не гледам , но като я чуя как плаче ......  очите ми се пълнят със сълзи и една буца ми застава в гърлото.  Представям си какво ти е  ooooh! Tired
Зазке много ми е мъчно че ви се налага операция , дано мине бързо и леко  за всички ви  Praynig


П.П.: Ето и една снимка от преди малко,  да ни видите как си държим главата

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 22:22 от nellyli

# 699
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Бубе, гушкай го силно малкия Ралфи, много мъчно ми стана като те прочетох, милинкото малко  Cry

Зазка, не знам и ти как се справяш, много ви е трудно, но ние стискаме палчета и изпращаме много положителна енергия на малките душички.


За побирането в колата , мъка, в България бяхме с микробус/Фолксваген-Транспортер/, ние и тримата тогава си се возехме отпред/малката в столчето , между нас/.Отзад място бол, количката се качваше без да я сгъваме, направо супер.Сега сме с джип, не много голям.Ами отзад ни е тясно, столът на Соник, кошницата+поставка за нея, и в другия край аз.Обаче ако ми се наложи по път да кърмя, е мъка.В багажника няма много място, щото по принцип си возя, стек с мин. вода, една торба джунджурий, крикове и разни джаджи дето мъжо ги слага, като сложа и сгънат бъгстъра и няма място за друго.

Хоупче, Бубе, мерси че обяснихте за шишетата, гледам аз че ги ползват тук, но все не ми беше ясно, каква точно е разликата с обикновеното шише.

Разговори с Моник пак си водим, но само двете, на сестра си и на тате им раздава огромни усмивки, а с мен си "ангу""анги" и "ау"ка.


Драганов е известен с коментарите си към мъжките майки, ако пък ви  е второ момченце, направо съветва да смените мъжа.Малко е странен в това отношение, но казват че е добър в областта си, като детски ортопед.

Елфи, случила си на добро дете, знае че мама има да се грижи за още 2броя дечица и те оставя да си почиваш.Браво на нея, дано и за напред да е така.

Десинце, много сладък Павел и как хубаво се усмихва Simple Smile

SYMa , аз правех компрес още в кабинета след ваксината.Носех реванол, марличка и малко лейкопласт, соня не е имала проблем.Само след ваксината на 15 /или 13 месеца/, направи реакция, обрина се от рамената нагоре , но нищо не правих и и мина.

Хоупче, Хера, честити ви нови домове!

П.П.Вес забравям да попитам, момичета, можете ли да влизате във форума на Уницеф, аз не мога изписва ми "Темата или форумът, който търсите, не съществува или имате ограничени права"?!?

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 22:34 от nandi

# 700
  • Мнения: 1 130
Десинце, много сладка малката и как хубаво се усмихва
Това е Павел Grinning

Буба, Зазка Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 701
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Извинявам, се , отивам да редактирам и да се срамувам Embarassed

# 702
  • София
  • Мнения: 293
Десинце, много сладка малката и как хубаво се усмихва
Това е Павел Grinning

Буба, Зазка Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug


 Laughing Laughing Laughing Laughing

И аз забравих да напиша , че е голям сладур Павел  Heart Eyes
И още забравих - Шениии много ми хареса роклята на Алейна , а и тя голяма красавица пък и позира  Wink Laughing

# 703
  • Мнения: 1 130
Мерси за коментарите за Павел  Heart Eyes
и аз виждам непрекъснато красиви бебета по страниците на темата ни. Но нали по-хубави от нашите гарджета няма  Party

# 704
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте и от нас. Имам цели 4 повода да се похваля  Mr. Green
1. Днес си наоравих първата баня (може да е и последната) Елито я оставих на баща й, а аз си пличках дупето в морето
2. Успях да закопчея "слабите" си дънки  Mr. Green Дори излязах с тях и копчето не изкочи  Laughing Остана само корема  Mr. Green От утре започвам с коремните преси, но ако до 10 дена няма резултат ще обвиня кърменето - не мога сега да се подлагам на диета я (т.е. пълно гладуване)  Rolling Eyes
3.  luvbed вече не е мираж в нашата къща. Опитахме и не боля... Е, малко ме опъваше на едно място, но не е болка за умиране
4. Днес Елито се кривеше, дадох й бибата и тя заспа. От снощи взе да й харесва с биберон... Толкова се радвам, че вече научи къде й са пръстите  Rolling Eyes
Десинце, Адашче, Павел и Елито са страхотни
И ние гикаме, но само като сме на кеф, а днес даже се смя с глас  Heart Eyes
Елфи, че вие сте ей тука, на една крачка както се казва.  Mr. Green Може да измислим нещо да се видим  Grinning

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 05:36 от nelka_bg

Общи условия

Активация на акаунт