Лято е - слънцето пече, на МАЙ-ска мама и се ходи на море! - Тема 2

  • 26 198
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9
Привет и от нас!!! Ние днес сме в плен на коликите newsm45, и капките които ни помагаха днес са безсилни като че ли smile3511.
Момичета в тази връзка да попитам някоя от вас дава ли на бебо капки Бейбинос или Ентерокинд, препоръчаха ни ги, но се колебая още дали да търся.
Страхотни сладури виждам по страниците на темата!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes пу-пу

# 661
  • София
  • Мнения: 2 817
Lussy, ето, отчитам се!  Laughing Тъкмо си мислех вече дали има смисъл да пиша, че то мина повече от седмица и си мислех, че вече може да сте забравили!  Blush Значи миналата седмица ходих първо в 17-та поликлиника, ама там докторката беше в отпуск, другия лекар чак следобяд. Отидох после на бърз ход и до поликлиниката в Хаджи Димитър - ама и там "йок" - само следобяд имало. Викам си - няма да връзвам брат ми и следобед да гледа малката, ще видя как ще се развият нещата и ще ходя пак по-нататък. Вчера ходих пак до 17-та поликлиника но беше вече към 10 и половина сутринта, а там имаше поне 10 чакащи, а исках да свърша и още няколко задачи и не можех да оставя брат ми толкова време сам с малката, обадих се на свеки и тя се съгласи днес следобед да я гледа, за да мога да отида. Та ходих днес и ми каза, че е възможно да е останала някаква ципа и тя да е паднала и заради това да съм кървяла. Прегледа ме и каза, че вече няма нищо в матката, а течението, което имам - супер слабо, е на път да спре. Ако не спре само до 1 август, да ходя пак да ми даде някакви медикаменти за спирането му. (а то е такова слабо откакто ми падна парченцето). Така че явно вече всичко е наред общо взето. А иначе се отчитам чак сега, защото се прибрах в 17.30, до 18.30 се занимавах с малката и после спах до към 8.30  Blush

П.П. Сега се връщам да чета, че имам 4-5 страници да изчета.  Simple Smile

# 662
  • Мнения: 23
Четох, четох и се изчетох... трябва записки да си водя после какво трябва да пиша  Mr. Green Crazy
Даниели, то окото му се оправи от само себе си още същия ден, нищо не съм му слагала, просто е било ухапано детето по клепачето...

Ей го на, уж се бяхме научили да заспива самичък, особенно след баня + ядене, ама се люшкаме, добре че поне не е в ръцете ми ми на леглото.
Ахххх, ма той се хили на играчките си, ще падна... аз се глася да се опъна, след като се навечеряме... така ми е изморено ужас...  #Silly smile3557

Относно Судокрем, ММ го купи последно от незнам къде струва около 8 лева, аз съм МНОГО доволна.. просто зависи от кожата на детето според мене!
За кремчето на Попова - чувала съм много хубави отзиви и Джей също го потвърди!  Peace

Относно кърменето: знаете аз бях на смесено, а бе то давах, колкото да си вземе някои и други антитела от мене, а не че да се нахрани, но вече Еди определено не желае да сучи... слагам го на цицка (приготвила съм и Ам съответно), ей реве, квичи, прави брррр на цицката и това е инато бе, инато... еми накрая той надделява... то и като цръкна почти нищо вече няма може би една детска лъжичка (я има, я не)... Това беше моя кърмачески стаж... финиширах окончателно!

Златка, бързо оздравяване ти пожелавам!  Hug

Сладур, ние ползвахме Еспумизан първоначално за коликите, но се оказаха малко слабички, после минахме на Колиеф + Био Гая и резултата беше супер!
Вече си нямаме колики...

А АЗ ПИШКА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПИПАМ!!!!! Толкова съм некъдърна... ми наранила съм го, пусна малко кръвчица... ужас, много гадно... ще го водя на лекар и това е. Да не говорим, че тази вечер явно че си го заболя детето, щото си ревна точно от пипане там... Уж съм внимателна, амаа... то е нежно... пфууу  ooooh! Confused

# 663
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте и от нас ,вече ще полудея тотално,храним се по 2ч,кърмим се ревем,кърмим се ревем, и накрая като я оставя да направя сухото мляко и тя заспала.....неиздържам.
Към консултантките по кърмене:какво ще стане ако се опитам да отбия малката сега..майка ми казва,че в топлото не било хубаво нито за мен,нито за нея,ама и в нета неможах да намеря защо точно.
Много се изнервяме и двете,а аз де що чай и храни за кърма има съм изяла и изпила и според мен резултата е нулев и детето е гладно.....

За 90м дневната..почнала съм я,ама тая купа с овесени ядки дето мухам всяка сутрин,не е към нея..или вчерашния ми разгулен ден..китайско,торта...


Здравей danaq_lv,
Независимо колко малко ти се струва, че суче, за твоята бебка всяка капка е едно голямо богатство, което само ти можеш да й дадеш, да не забравяме, че кърменето не е само храна за тялото, но и топлина, уют, сигурност в прегръдките на мама. Всъщност тялото на майката има забележителни способности – освен да износи бебето и да го роди, майката може да е напълно способна чрез кърмата си да го защитава от опасни болестотворни бактерии, с които евентуално бебето би се сблъскало. Докато сучат, бебетат получават антитела, а при намаляването на кърмата, те са като последен заряд, който да предпазва детето в месеците след отбиването. Вероятно майка ти е има предвид, че през лятото има доста вирусчета, а кърмата, може да предпази бебето от тях или ако евентуално се разболее би могло да спомогне за по-бързото излекуване.

Дали би могла да споделиш как е организирано кърменето ви, как наддавала бебка  до сега, колко кърмения имате за денонощие, кога и как приема АМ,  залъгалки, за да помислим кое би могло да е работещо при вас?
Кое те кара да мислиш, че след кърмене бебето е гладно? Всъщност това, че тя заспива след АМ, може да се дължи и на факта, че то е доста по-трудно смилаемо, задържа се по-дълго в стомахчето , може би създава чувство на тежест . Кърмата се усвоява много по-ефективно и бързо от организма на бебето. Освен това в нея има много важни мазнини и храносмилателни ензими, които подпомагат правилното й усвояване. Количеството се регулира от потребностите на бебето и ако то суче често – може да е дори на час или два би могло в за няколко дни, майката да увеличи кърмата си. В такава ситуация, може да е подходящо да се редуват гърдите, т.е. да се приложи т.нар. пинг – понг кърмене – след като бебето приключи и с втората гърда се предлага отново първата за да изсуче междувременно събралото се количество мляко. А дали си имала някакви здравословни проблеми, които биха могли да дадат отражение върху лактацията и дали си разговаряла с лекар по този въпрос?

Тъй като споменаваш 90 дневаната диета, както и че бебето е неспокойно, мислиш ли, че може да има връзка между двете събития. Някои майки споделят, че след като са преминали на диета бебета са станали по-неспокойно от обикновено.
Като цяло 90 дневната може да се превърне в балансирано хранене, без прекалени ограничения – например без прочистващите дни(само на вода).  В тази връзка може да ти е интересно да прочетеш и един отговор на Бумеранг към elfi4ka наскоро http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589464.msg18980959#msg18980959


# 664
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте! Признавам си без бой, че ви четох на диагонал  Grinning
Благодаря за пожеланията за имения ден. За тези които не знаят на 07.07 е Св. Неделя (то и аз преди 4-5 години научих, че и Нелитата имат имен ден  Grinning )
Снимките - ох, страхотни сте всичките   bouquet
Зазка, и от нас има стиснати всички налични палци. Прегръщаме ви силно и се молим скоро и проблема с бъбречето да се реши  Praynig Praynig Praynig А Стефи наистина е героиня  Hug
За кърменето - аз имам късмета да имам кърма. В началото бях пред нервна криза, толкова много време ми отнемаше. Докато се усетя и дошло време за другото ядене. А АМ за 20 сек в микровълновата, буташ в устата и за 5 минути е наядено. Хем знаеш колко е изяло, хем бързо. Сега даже не ми прави впечатление когато кърмя. Режим... уж има някакъв, но съм я оставила на самотек. Само вечерта в 20ч. я будя, за да може за банята в 22ч. да не е крива. Иначе през деня яде през 2 часа, през 3 часа, през 4 часа, около 7-8 пъти на ден. Мрънка, занимавам я и като ми писне - вадя цица и давам  Grinning Гадно е наистина с излизането на вън, но в това смотано село все съм най-много на 5 минути от вкъщи. Кофти е с ходенето до Бургас. Ама вече един път се кърмихме в колата  Mr. Green Пък и мен лично не ме е срам да я храня навънка (има предвид в Бургас) От непознати не се срамувам  Mr. Green Другото кофти е, че навсякъде трябва да съм с ремаркето  Mr. Green Ама аз така или иначе няма на кой да я оставя. Утре мисля да я връча на сестра ми и да се ципна във водата.

# 665
  • Мнения: 2
Здравейте и днес от мен.ДНес беше толкова горещо при нас,че малкия направо почти не спа.Беше почти голичак и пак и сега изкъпах, нахрани се  и спинка милия.
МНого ме слуша ама тия жеги го морят.

Судокремче и аз използвам и съм много доволна.До сега съм,нямала проблеми ,нито подсякано дупе.

А кърменето да не се хваля ама се справям, много добре и ми е много лесно.
Няма правеле на млека ,направо вадя и суче,само преди като имаше колики си поплакваше и се дърпаше,но то се виждаше ,че се свива корема.

Сладур е що не ги спреш всички капки,и да видиш един ден ,как ще е без тях.
Аз така направих и резултата е супер.Даже без да преувеличавам, тъй като мъжа ми ми прати от англия  инфакол ,защото има разлика с този тук и държах да е от англия. Но пристигна по пощатата с голямо закъснение , и реших пак да почна да му давал, а той нямаше нужда. И искам да ви кажа резултата беше обратен.Плаче детето от тях , и сега няма нищо не му давам и сме супер.
Е понякога като пръцка и къркори корема ,но ни оставят

# 666
  • Варна
  • Мнения: 302
На мен пък даването на АМ ми се струва също голяма хамалогия - изварявай шишета, преварявай вода, пък после чакай водата да стане телесна температура newsm78. Докато с кърменето вадиш цицата и готово. Но пък с АМ детето е по-дълго време сито и сякаш е по-възможно да се направи режим. А и самото хранене отнема малко време, докато кърменето на мен ми отнема между половин и един час на кърмене... Абе има си "за" и "против" и за двата варианта.

Както и да е, аз съм решила да кърмя до 6 месеца поне, каквото и да ми коства, просто понякога ми е много трудно с това висене на Валентин цял ден на гърдите ми.

Tony_st, знам на теория, че със слинг и/или подходящи дрехи не е невъзможно кърменето навън. На теория е така, но на практика...на мен и двете ми ръце са заети като кърмя. Просто зърната ми са плоски и с едната ръка помагам на Валентин да засуче. Махна ли си ръката, до минута-две гърдата му се е изплъзнала. Засуче ли сам, обикновено засуква много плитко, само зърното, при което аз изпитвам адска болка, а той според мен не суче ефективно така. Затова смятам, че не е за мен кърменето навън, знам, че е естествено и т.н., нямам нищо против майките, които го правят, но аз не мога да го приложа.

Зазка, стиснати палци и от мен да се оправи малката бързо. Много е красива малката героиня.

# 667
  • Мнения: 2
абе гледам ДАНАЯ пази тази 90дни диета.Мила и аз бях я почнала и наистина малкия стана неспокоен, и сякаш не беше нахранен.Като се цедях кърмата ми беше по рядка , а не като преди гъста с леко жълт отенат и мазна....
За това я спри четох ,че каквато и диета да е отделях токсини, а те отивали точно в кърмата.... недей тормози бебока...Аз като се погледна не мога да се гледам напълно си обнових гардероба.Без да се майтапя,но Даниел ми е по важен .Толкото много искам да си пие моето мляко,че чак му съхранявам в фризера.
А иначе навън ако има къде да го накърмя, го правя.Иначе си нося ,за всеки случай шише с мляко.
Но незнам всеки си преценя ,колко да кърми.Но има ли синхрон ,между двамата ,нещата са супер.
Нашия направо,като е гладен и почва да сумти ,и само като осети ,че е на краката и устатат е отворена широко... Joy Joy Joy толкова е смешен  Grinning Grinning Grinning

това е което мога да кажа за диетата ,от там нататък всеки преценя.
А и питах едно момиче ,от темата за 90диета и тя категорично ми каза, да не си правя експерименти...  Peace Hug

А относно режима , да споделя ние  имаме такъв. Бях упорита и се получи
НЕ съм мучила детето,той си знае къпането ,яденето пред 3 часа и така ние  добре.. и сега спи
и сега режима ни се намества още ,по добре.От 6 сутрин си знае ,яденето и последно в 9 ....  Wink Wink
Аз съм много доволна от моя син.Мислех ,че няма да се получи никога ,но ето ,че детето само си преценя ,кога да яде..А и в тия жеги незнам на вас дали ви се яде,че камо ли на бебенце.....
Днес доста вода пихме.....А то не се издържаше
Но аз съм за режимите .ТОва ядете през 1 час ми е малко странно ,то не може да разбере пие вода или яде.Тък като кътмата първите няколко минути си е повече воднистта...Но както казах ,всеки си знае себе си

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 22:21 от Tanpaxo

# 668
  • Мнения: 32
 newsm08 е приспахме се ...
БУБА , zazka - с Габче ви стискаме палци  Hug всичко ще остане бързо зад гърба ви!!!
останалите - пу-пу майските деца са най-хубавите
за кремовете - на ойлатум сме с емолиент - доволна съм и с бочко за подсичането Simple Smile судокрема не ми помогна за нищо - до кожа е явно
за комарите - кажете нещо за тъпите мухи - само да забравя за 1 мин вратат и се пълни с 3-4 муха вътре  #Cussing out
за кърмата - ами от 9 вечерта до 12 на обяд сме на кърма - в другото време на АМ и цицка биберон Simple Smile справяме се но наистина не виждам да ми се увеличава кърмата предвид че малката е вманиачена за гърди ...
вчера се приспахме в 9 до 10 гледах доктор хаус и я сложих в леглото - еми започна да ми се хили диването и си се смяхме до 11 и 30  ooooh!
аз малко май съм послънчасала днес но поне малката му дръпна цял час сън на вън  Party малката бубка на моя шезлонг  Laughing
успях да завърша годината и вече съм последен курс  newsm57

и друго щях да пиша ама ...  Tired

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 22:59 от къщичка в гората

# 669
  • Варна
  • Мнения: 302
И аз съм "за" режимите, от гледна точка на това, че човек може да има малко повече време за себе си. Не държа да е на 3 часа, и на 2-2.5 да е, пак ще съм доволна, само да мога поне горе-долу да си знам организацията за деня. При нас например къпането никога не е по едно и също време, гледам уж да го къпя преди последното хранене за деня, примерно около 10, ама се случва някой път да яде в 8 и после да откърти 3-4 часа сън и....отиде коня у ряката Laughing

И аз съм на 90-дневната, Валентин също е неспокоен, ама не мисля, че е от диетата. Кърма имам и не е водниста, даже след деня на ориз и картофи направо ще се пръсна. Може би днес само е по-водниста кърмата, и съответно той суче по сто часа докато се нахрани, но днес е плодов ден... Ще видя на следващия плодов ден дали пак е така /че досега плодовите не ги спазвах много много, все си хапвах и по парче месце и днес за първи път устисках, но ядох и зеленчуци де/, и ако е същото положение, ще правя диетата без плодов ден, примерно вместо плодов ще карам още един протеинов ден.

А аз не искам да си сменям гардероба, защото аз и преди не бях слабичка и трудно си намирах дрехи и сега ако тръгна да купувам дрехи, сигурно в магазин за макси дами или за бременни ще трябва да ходя Sad. Което само ще ме депресира. Нося си само 2-3 рокли дето са еластични и търпят вариации в теглото, ама ми писна все с тях да съм.

# 670
  • Мнения: 5 401
.... Гледам пак сте повдигнали въпроса за хранителната и нехранителната кърма. Много ми е чудно вие как разбирате че кърмата ви е нехраниетлна, защото според мен такова нещо няма, няма нехранителна кърма. Нека и консултантите се включат по въпроса, че ми е любопитно. Тъй като в последно време доста често го чувам като аргумент - кърмата ми е нехранителна, затова не кърмя. Айде холън ...  Tired[/b]


Съвсем права си, Джей! Няма такова животно като "нехранителна кърма". Тя е жива течност, която е в състояние да променя състава си, консистенцията, количеството, но винаги в полза на бебето! В горещи дни млякото може да е по-воднисто, за да задоволи жаждата на малкото човече; може да промени цвета и вкуса си, според менюто на майката; може да съдържа ценни антитела, когато жената е болна, за да предпази детето от заразяване и т.н. Кърмата е богатство, което ни е дадено от природата неслучайно, а ползите от нея и за майката, и за бебето са твърде много, включително и в дългосрочен план.  Peace

Аз лично си обяснявам прилагателно "нехранителна" с времето, когато не се е знаело за кърмене на поискване и принципа на търсене и предлагане, а майките са били длъжни да кърмят под 3-часов режим, 15 мин. от едната гърда, 15 мин. от другата и след това да се справят както могат с плачещото бебе. Когато нещата не са потръгвали поради една или друга причина, виновникът е бил съвсем явен - "нямам кърма" и/или "нехранителна кърма". Бебето е било поставено под общ знаменател - трябва да се наяде за еди-колко-си време, трябва да спи толкова часове, няма право да суче по-често от на 3 часа, защото не му било времето за кърмене! Бебето е нямало шанс да изгради свой ритъм, а майката да го чуе, разбере и да му отвърне... с кърмене. За жалост и днес се случва майката да чуе подобно определение за собственото си мляко, както и за поставянето в графики и таблици до кога е редно да се кърми, какво съдържа кърмата след 6-тия месец, след първата годинка и т.н.  ooooh!

Та, с две думи - кърмата е най-добрата храна за вашето бебе, която винаги е точно толкова хранителна, колкото е необходима на всяко човече по отделно, за да расте здраво, спокойно и щастливо дете.  Simple Smile

# 671
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
опа ла, и аз тук

много хубави младежи и девойки видях, а тук таме и родителски тела Hug

за кърма и режими си говорите гледам.Да кажа при мен как е/беше/.Соник  като новородена и първите няколко месеца си имаше режим.Ядеше през 3часа, кърмена изцяло, просто така си го направи тя.Сучеше от двете гърди, заспиваше на гърда, после я слагах в леглото и , след 3 часа се будеше с писък и пак сучеше и заспиваше.Сега с Моника няма такова нещо, няма режим, няма нищо, просто не се получава, спи в мен или в люлката, но никога не се знае колко ще продължи съня и кога ще яде.Сутринта се събуди след 3 часово спане и се гърчи, пъшка, напълни пампата, оригна се и пак заспа, не пожела да яде, няма режими няма нищо.
По принцип не ми тежи, но нищо не мога да свърша като хората, защото не знам кога ще ме привика малечка.Успокоението е че още малко като порасне, ще се насуква за 5-10мин и ще тръгва да открива света/лазейки, зяпайки играчки или хилейки се на някого от нас/.

Сега да се похваля, снощи си "говорихме" аз""агу"", тя "ау" и така минутка или две, голям диалог беше.

Бубе, радвам се че Ралфи е по добре и ти звучиш спокойна.Пиши, ако имаш време за тия малките шишенца/самолетните Laughing/, че са ми интересни, с какво се различават от другите.

# 672
  • Мнения: 111
Здравейте и от нас ,вече ще полудея тотално,храним се по 2ч,кърмим се ревем,кърмим се ревем, и накрая като я оставя да направя сухото мляко и тя заспала.....неиздържам.
Към консултантките по кърмене:какво ще стане ако се опитам да отбия малката сега..майка ми казва,че в топлото не било хубаво нито за мен,нито за нея,ама и в нета неможах да намеря защо точно.
Много се изнервяме и двете,а аз де що чай и храни за кърма има съм изяла и изпила и според мен резултата е нулев и детето е гладно.....

За 90м дневната..почнала съм я,ама тая купа с овесени ядки дето мухам всяка сутрин,не е към нея..или вчерашния ми разгулен ден..китайско,торта...


Здравей danaq_lv,
Независимо колко малко ти се струва, че суче, за твоята бебка всяка капка е едно голямо богатство, което само ти можеш да й дадеш, да не забравяме, че кърменето не е само храна за тялото, но и топлина, уют, сигурност в прегръдките на мама. Всъщност тялото на майката има забележителни способности – освен да износи бебето и да го роди, майката може да е напълно способна чрез кърмата си да го защитава от опасни болестотворни бактерии, с които евентуално бебето би се сблъскало. Докато сучат, бебетат получават антитела, а при намаляването на кърмата, те са като последен заряд, който да предпазва детето в месеците след отбиването. Вероятно майка ти е има предвид, че през лятото има доста вирусчета, а кърмата, може да предпази бебето от тях или ако евентуално се разболее би могло да спомогне за по-бързото излекуване.

Дали би могла да споделиш как е организирано кърменето ви, как наддавала бебка  до сега, колко кърмения имате за денонощие, кога и как приема АМ,  залъгалки, за да помислим кое би могло да е работещо при вас?
Кое те кара да мислиш, че след кърмене бебето е гладно? Всъщност това, че тя заспива след АМ, може да се дължи и на факта, че то е доста по-трудно смилаемо, задържа се по-дълго в стомахчето , може би създава чувство на тежест . Кърмата се усвоява много по-ефективно и бързо от организма на бебето. Освен това в нея има много важни мазнини и храносмилателни ензими, които подпомагат правилното й усвояване. Количеството се регулира от потребностите на бебето и ако то суче често – може да е дори на час или два би могло в за няколко дни, майката да увеличи кърмата си. В такава ситуация, може да е подходящо да се редуват гърдите, т.е. да се приложи т.нар. пинг – понг кърмене – след като бебето приключи и с втората гърда се предлага отново първата за да изсуче междувременно събралото се количество мляко. А дали си имала някакви здравословни проблеми, които биха могли да дадат отражение върху лактацията и дали си разговаряла с лекар по този въпрос?

Тъй като споменаваш 90 дневаната диета, както и че бебето е неспокойно, мислиш ли, че може да има връзка между двете събития. Някои майки споделят, че след като са преминали на диета бебета са станали по-неспокойно от обикновено.
Като цяло 90 дневната може да се превърне в балансирано хранене, без прекалени ограничения – например без прочистващите дни(само на вода).  В тази връзка може да ти е интересно да прочетеш и един отговор на Бумеранг към elfi4ka наскоро http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589464.msg18980959#msg18980959




Здравей Aidin,
Относно нашето кърмене...яде по 6 пъти на ден през около 3ч,тя сама си се буди когато е гладна .за първите 19 дена беше наддала 500 гр само на кърма,за следващите 14 дена беше наддала още 500 гр,но вече на смесено хранене.Още от началото на едно хранене предлагах и двете гърди,евентуално връщах на първата.И компресията съм опитвала,понякога става,понякога не.
По колко АМ давам ли..немога да кажа редовно изхвърлям половината,а вечер понякога и цялото,ако заспи непробудно (пробвала съм да я преобувам,да я обтривам с нещо влажно..заспили -непробудна е)
Понякога когато се наложи да сме по дълго навън-консултация,или посещение в университета,си и приготвям цяла доза АМ,според указанията на кутията и тя си я изяжда.
От 2-3 дена положението с кърменето е един малък ад за мен и за нея...захапва суче 2-3-5 мин пуска и надава един луд рев и така до безкрай-в стачка ли е незнам,ама аз изнервена след час въртене в леглото(кърмя е предимноо легнала,така свикнах в началото заради епизиотомия) Побвала съм и седнала,ако е спокойна става,ама напоследък вече невърви.
Ето тая вечер седнах изцедих 90 мл от двете гърди,тя си го изяде от шишето,и после изпи още 30 мл АМ и заспа.Уж съм взела шишета,които пускат само при усилие....залъгалка давам,иначе си изяйда ръцете докато я преобувам,а и така си заспива по лесно,вода също давам,пие понякога,но не много.
Относно диетата,тя така или иначе не се получи,голям глад си ме гони.Течности пия,а зпопринцип пия много вода.
Относно здравословни проблеми-не нямала съм.Незнам дали съществува нещо като наследственост при кърменето,защото майками е нямала кърма и не е  кърмила нито мен,нито брат ми повече от месец.
Благодаря за отделеното внимание.

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 09:09 от danaq_lv

# 673
  • Мнения: 660
Аз не знам какво да правя,от няколко часа съм с висока температура и болки в ставите,но сега вече пих парацетамол,щото едва гледам,над 38.5 се покачи-явно е някакъв гаден вирус-много ме е трах да не заразя Калоян Sad
А и не знам дали да кърмя-чувала съм,че над определена температура не е хубаво да се кърми,а да се цеди майката.Да,ама аз не мога да изцедя нищо с помпата Rolling Eyes Сега се чудя да давам ли изкуствено мляко Close Не знам и колко хапчета мога да пия на ден,без да се отрази на бебо.А докато кърмя (ако ми спадне температурата) ще трябва да съм с маска сигурно. ooooh!
Не стига това,ами и още имаме жълтеница-изписаха ни фенобарбитал,но четох много лоши неща за него. Confused На някого изписвали ли са това? Трябва да изпием с глюкоза една ампула за 10 дни и 5 ампули вит. Б12.

zlatttka, не се притеснявай да кърмиш Калоян дори в състоянието ти, което си описала. Женският организъм е уникален и с това, че в кърмата преминават всички антитела, които се образуват, за да морят вирусите в организма на мама и по този начин предпазват бебето. За това колко и какви медикаменти да взимаш, за да се почувстваш по-добре може да се консултираш с лекаря си, като му подскажеш, че кърмиш, за да може да съобрази лечението. Peace
Пишеш още, че билирубина на бебка е висок и се налага лечение с фенобарбитал. Според теб дали е удачно да потърсиш второ мнение от специалист, с който да обсъдиш лечението? Тъй като фенобарбитала е барбитурат и от години се отрича и не се изписва на бебета с жълтеница. В много неонатологични отделения има специални сини лапми, в нещо като кувиози, в които бебето се поставя за няколко часа / дни, според състоянието му. Честото кърмене също спомага за спада на билирубина, тъй като той се отделя чрез изпражненията. Някои акушерки препоръчват поставянето на бебето на слънчева светлина до прозореца да речем, когато слънцето не е прекалено силно.

Джей, нормално е вече поотрасналите бебета за разредят изхожданията си, но пък за сметка на това те да станат по-обилни, както и ти си забелязала. Grinning Това, че имате достатъчно напишкани и наакани памперса е показател, че Вики се храни добре. Както вече писах, справяте се чудесно и не виждам причина да не продължавате в същия дух. Peace За давенето в началото на храненето може да опиташ да изцедиш малко мляко, за да не е така силна струята и да не задавя бебка. Може също това мляко да й го даваш като добавка, вместо АМ. Така хем бебето ще получава повече кърма, хем няма да се дави от прекалено силна струя и може да суче лесно. Hug

Нашата стачка още е налице,не иска да суче и пищи като обезумял като го сложа на гърда,понякога пък почне,но се задави и сме дотам,започва се едно пищене,един рев и да се убия не мога да го върна на гърда и започвам да се цедя като луда за да мога да го нахраня.А понякога когато кръвното ми се вдигне малко повече от обичайното просто му забърквам АМ Twisted Evil
Незнам кой как и какво,но не виждам дете,което не иска да суче как точно може да му навреш главата в циците си Mr. Green За производството на кърма също ми се струва налудничава работа това с търсенето и предлагането Thinking

Lussy, това което описваш може да е кърмаческа стачка, да. Сигурно си пробвала да кърмиш бебето в полусънено състояние, или на тъмно и в спокойна обстановка? Някои бебета сучат добре когато са гушнати и мама леко ги полюшва, разхождайки се из стаята, други пък се заглеждат в нещо шарено на врата на мама - гердан, или шал. Пробвала ли си да предложиш на Венци да суче когато не е прегладнял от глад, т.е. когато ги има първите признаци, че е гладен: да си лапа ръцете, да примрънква, да върти главичка наляво и надясно търсейки гърда? Понякога и това помага на бебето да засуче без да се изнервя от прекалено дългото време докато му се предложи храна. Щом и той понякога се задавя, може и ти да опиташ да изцедиш малко мляко в началото на кърменето, както вече написах на Джей. Дано скоро отмине и при вас този период и да се наслаждавате на спокойно кърмене и двамата.

Tony_st, знам на теория, че със слинг и/или подходящи дрехи не е невъзможно кърменето навън. На теория е така, но на практика...на мен и двете ми ръце са заети като кърмя. Просто зърната ми са плоски и с едната ръка помагам на Валентин да засуче. Махна ли си ръката, до минута-две гърдата му се е изплъзнала. Засуче ли сам, обикновено засуква много плитко, само зърното, при което аз изпитвам адска болка, а той според мен не суче ефективно така. Затова смятам, че не е за мен кърменето навън, знам, че е естествено и т.н., нямам нищо против майките, които го правят, но аз не мога да го приложа.

Мария, може да имате успех и в това след време, защото от кърменето може зърната ти да се пооформят добре, да не са толкова плоски и Валентин да може да суче сам. Peace Сигурно си писала и преди, но можеш ли да ми припомниш как се храни Вальо - само сучейки, или му даваш и добавка от шише? Пишеш, че когато засуква сам, обикновено го прави плитко и изпитваш болка. Дали Вальо може да изплези езиче напред извън венците и как изглежда върха на езичето му - остро, или сърцевидно?

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 02:07 от Tony_st

# 674
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364

А АЗ ПИШКА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПИПАМ!!!!! Толкова съм некъдърна... ми наранила съм го, пусна малко кръвчица... ужас, много гадно... ще го водя на лекар и това е. Да не говорим, че тази вечер явно че си го заболя детето, щото си ревна точно от пипане там... Уж съм внимателна, амаа... то е нежно... пфууу  ooooh! Confused
Не си некадърна Crazy просто това е природа Crazy Аз пиши не пипам.... Crossing Arms
За кърменето и АМ - аз съм на АМ...т.е Боримечков де.
Режим - не спазваме никакъв. Crazy
БУБЕ щях да ти пиша и...забравих ooooh! Благодаря ти за поканата но ще си идем на хотела ние. Някак си ми е неоудобно. Но ти благодаря Hug
Тони-ст не съм професионален фотограф бе...ти ме уби Shocked Mr. Green Щракам си ей така обикновенно.

Общи условия

Активация на акаунт