Отново за АБКМ - 3

  • 341 028
  • 5 263
  •   1
Отговори
# 5 235
  • Мнения: 314
Доц. Маринова е сигурна, че е АБКМ.  Sad
Вече е на Фризо Пеп. Не го харесва, не иска да го яде, дори го повръща. След 2 ще звънна на Маринова, но вие как процедирахте?
И след колко време приблизително да очаквам подобрение? Напомням, че не е повръщала преди това. Само започваше да реве и да се свива още в началото на храненето. Има много газове и колики. Според Маринова има и слуз в изпражненията. Няма кръв обаче.

Необходимо е време да свикне коремчето. Защо не пробвате за 2-3 дни плавен преход? Добавяйте към старото й АМ Фризопеп, например 2:1 и тн. И за 2-3 дни заместете изцяло. Така и така до сега сте били на обикн АМ.

# 5 236
  • Мнения: 69 276
Не бих месила млеката. Това е абсурдно просто.

# 5 237
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Аз съм смесвала, но когато преминавахме от Фризопеп към обикновено АМ.

# 5 238
  • Мнения: 69 276
Онова е друго... сега обикновеното ще го дразни, ама всеки си знае Tired

# 5 239
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Трябва вече да са пробвали Апнамила. Дано го хареса детето. Това е оптималния вариант. Но пък иначе смесването е начин да пробута хидролизираното мляко и да минат изцяло на него. Няма много голям избор  Tired

# 5 240
  • Мнения: 314
Не бих месила млеката. Това е абсурдно просто.
При условие, че до вчера буквално бебето е било изцяло на обикновено АМ, още 2-3 дни преход едва ли ще е такава драма. За бебето е голям стрес вкуса на Фризопепа.

# 5 241
  • Мнения: 69 276
А да пие обикновено АМ, което го дразни, не е драма... Rolling Eyes

Диди, какво стана с Аптамила, пие ли го?

# 5 242
  • Мнения: 4 696
Здравейте, майка съм на близнаци, които скоро ще станат на 3м.Родени са в 32 г.с. От както сме се прибрали вкъщи се започна едно напъване, ръмжене, газове,изчервяване, рев по време и след хранене и т.н. Мислех, че са колики, но нещо вече не съм убедена, тъй като положението става по - зле, вместо да се подобрява. Нямаме обриви и кръв в акото, слуз също не съм забелязала, но сега разбирам, че понякога трудно се вижда. Но по време на хранене забелязвам, че им се зачервява около очите и клепачите са им малко подути. Това може ли да е също симптом на абкм според вас?

# 5 243
  • Мнения: 581
Здравейте, виждам, че напоследък не е писано в темата много, но все пак ще се включа и аз. Имам момченце на 7 месеца. Когато беше на 2м му установиха рефлукс, поради което повръща доста. Отделно има АД. Освен това един лекар каза има АБКМ, а друг няма. На 6м се разболя от бронхиолит и бяхме в болница 9 дни, 2 седмици след излизането пак ни приеха с ларинготрахеит, след около седмица секретите от носа станаха зелени. Пак на лекар го заведнох и сега пак ще влизаме в болница, за да изследват рефлукса, защото той давал усложнения. Въртим се в месомелачката между лекуване ту на едно, ту на друго нещо. Тази алергия ми е толкова неясна. Има ли я, няма ли я, какво се прави, как се храни, до сега е имунизиран, въобще пълна каша. Казаха ми като стане на 1 год тогава се правят тестовете за алергия.
 Надявам се тук да получа информация от препатилите. Прочетох назад в темите, но някой са доста стари и все си мисля, че може да има промяна в разбиранията и начините на лечения на деца с такива проблеми.

# 5 244
  • София
  • Мнения: 23 155
Общо взето детето трябва да е на диета и да не употребява определени храни, майката ако кърми - също. Не са ли ви консултирали какво и кога трябва да се въвежда като храна?

# 5 245
  • София
  • Мнения: 23 155
Здравейте,понеделник бяхме на гастроентеролог и каза да започнем да въвеждаме млечните храни,като да започнем с млечни каши.Дадох вчера за 1 път,но и се появиха пъпки на коремчето и гърдичките, днес и по гърба. Ще можем да отидем при лекаря най-рано след празниците,но днес ще се опитам да се свържа с нея по телефона. Въпреки че сега пак направи реакция дали все пак има шанс да израсте алергията. На 4 м и я откриха,вече е почти на годинка. Като беше на 4 м имаше само разстройство. Кога според вас ще можем пак да пробваме да въведем нещо млечно? Трябва ли да посетим демартолого,алерголог?

# 5 246
  • София
  • Мнения: 3 729
Аз с голямото си дете никога не съм давала млечна каша. Захраних с истински млечни, първо тези с пресечен белтък- сирене, извара кисело мляко...Прецених, че може да направи реакция от нещо друго в АМ, а не точно към казеина вътре. С малкото процедирам по същия начин.
Направете сега малко почивка и после, спред мен, опитайте с козе сирене, после с краве, масло гхи също- то е с отстранен белтък.

# 5 247
  • София
  • Мнения: 23 155
Мастицка ми каза да започна с млечните каши...

Колко време според теб да изчакам? Тя каза да ги въвеждам в такъв ред : млечна каша, сметана,извара, бисквити с мляко, масло, КРАВЕ СИРЕНЕ и че после ще говорим за млякото. За кози продукти пък изобщо не спомена.  ooooh!

# 5 248
  • София
  • Мнения: 3 729
Да, знам й схемата, но аз си направих моя. Така прецених и се радвам, че се получи.
С Фризопепа карах до последно; краве сирене вече ядеше, когато минах на ХА1 и писле ХА2. Сметана не разбирам в какъв вид се дава на бебе...
Малкото е на 10 месеца и половина и яде краве сирене, захраних и с козе кисело. Масло отдавна яде .Но при него е превантивно, да кажем, не е бил симптомен.

Какви са пъпките? Алергичните са големи, на плаки, но пък при вас е съвпаднало с кашата..Около устата има ли? Изчакай седмица-10 дни и пробвай с трошици козе сирене. Ако го понася добре, продължи си с него за попари/юфки/там каквито закуски правиш. Добави гхи и месец след козето опитай с краве, постепенно, на трошици първо.

# 5 249
  • София
  • Мнения: 23 155
Еми Beeps, да се бях сетила първо тук да пиша, преди да давам, понякога съветите са по- компетентни.  ooooh!

Иначе тя сега от 3 е Овча купел, казаха ми от Ами буе да пробвам да звънна и да помоля да ме свържат с нея, дано стане...

Пъпките съвпадат изцяло със започването на кашата. Дребни са като точици оставени от върха на химикал ( дано ме разбра), пробвах да снимам, но понеже са дребни хич не се вижда добре. Нямат връхчета, не са релефни, има между пъпа и гърдичките около 8 разпръснати, и на гръбчето няколко разпръснати под вратлето и малко по-надолу няколко във формата на кръг. По лицето и крайниците няма нищо.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт