Юлчета 2008 (Тема 146)

  • 74 065
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 553
Гнидка, аз искрено се надявам при нас да е период, който да отмине  Praynig Дея се роди 3 050. Никога не е била дебела. Дълго време поддържаше 14 кг. Хранила си се е досега добре, дори понякога е й отказвала храна, но ние в такива случаи и не настояваме да се дояжда всичко - подканваме 1-2 пъти и ако не искат ги оставяме да ядат колкото си искат. Затова и споделих проблема, който се появи с храненето на Дея и който се надявам да овладеем навреме  Peace.
Иначе  по принцип още от преди и при злоядите и при многоядящите деца имам чувството, че като им говориш много или им обръщаш внимание на проблема на самите деца /волно или неволно/, като че ли още повече се задълбочава проблема, а и нали по дифолт повечето деца правят всичко на обратно, така че ...

# 646
  • Мнения: 324
Благодаря ви за честитките и пожеланията  Hug

А за момчетата и аз съм забелязала, че са по-привързани към майките си до степен на мамини синчета, но това зависи от майката, мисля.


Аз си мисля, че зависи и от двамата родители. Моя мъж винаги е участвал активно в отглеждането на Михаил и сега, поне според мен, няма изявено предпочитан родител при нас. Има моменти(дни), когато е залепен за мен и такива, когато не мога да го отлепя от баща му.
Може и от самото дете да зависи, не знам  newsm78
Със сигурност има и други фактори.
При нас напоследък мъжа ми е по-предпочитан за игри, например. Но не, защото аз не искам да се занимавам с детето си, а просто защото той все иска да си играе с някакви конструктори, писти, влакчета и винаги действието се развива на пода, а аз просто не мога да се сгъвам на този етап  Tired Whistling

Ине, Аелия, Тони, освен да ви пожелая здраве в големи количества   Hug Hug Hug

Нинче, дано е период това и да отминава бързо  Hug

# 647
  • София
  • Мнения: 3 454
Гнидка, съгласна съм с теб, но съм безсилна. Приемам всякакви идеи!

# 648
  • Мнения: 185
Фио, малко със закъснение да ви честитя и аз  Hug - да е жив и здрав Михаил, да бъде добър и грижовен батко, а на вас - още дълги години щастлив семеен живот, изпълнен с много хубави емоции и детски усмивки!

И като гледам то не останало много до появата на новия член на семейството ви Simple Smile, така че да ти пожелая бързо и леко раждане и ще чакаме да се похвалиш!

Нинче, 15 кг много ли ти се вижда  newsm78 Габи е почти 18 и на мен не ми изглежда дебела изобщо  Rolling Eyes Тя сладко започна да яде едва преди 2-3 месеца, но си хапва съвсем ограничени количества и то не всеки ден (примерно по 1 бисквитка или 1 парченце киндер шоколадче/шок.яйце или 1 лъжица сладолед или 1 парченце сладкиш), чипсове, вафли, пасти и др.п. пък изобщо не е опитвала все още, така че определено кг й не са от сладко или пък от много ядене (яде си само закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря, рядко нещо между тях, сега откакто ходи на училище има и предиобедна закуска там). Но дано, ако при вас е проблем, да е нещо временно и да успеете да се справите с него  Simple Smile

Бързо оздравяване на всички болни!

# 649
  • София
  • Мнения: 553
Хаха, Купа, разбира се, че 15 кг. не са много  Peace Просто защото досега Дея винаги е била слабичка /тя и сега не е дебела/ и се е хранила нормално и изведнъж забелязах промяна в начина й на хранене и затова споделих за тази промяна  Peace А и защото виждам, че и видимо почва да й личи - все пак килограм и нещо за тяхната възраст и техните килограми качен за кратко време си личи  Peace
Но не искам да задълбавам вече Simple Smile Явно не съм се и изразила много разбираемо в първия ми пост /кърмачка - какво да я правиш;)/, така, че наистина се надявам да е период, който и с наши усилия да мине по-бързо Peace

# 650
  • Мнения: 790
Нинче, добре си се изразила, просто и ние имаме желание да се изразим.  Mr. Green
Аз пък нали бях притеснена, че Симона е слаба. Еми, в групата й изглежда малко големичка. Явно няма мерило. И все пак за ваше споко, дано е период. Там хаби енергия, емоции....

Гнидо, къде ти отиде статута на "въшкопроизводно"? Аз пък да ви кажа, като момиче, че след още няколко годинки нещата ще се променят и момичетата започват да са по-близки с майките. Така че търпение малко и ще минат към нашия лагер десата.  Laughing

Открих си херния. Като лежа и се изправям и корема ми се издува някак странно. Някой с впечатления за добър хирург и готова информация по въпроса? Сега започвам да се образовам и на тази тема. Tired
Незнам дали мога да си ходя на аеробиката/каланетика и дали да правя коремните преси или да ги пропускам.  newsm78

# 651
  • Мнения: 479
ТоНи, за сополите на Катето много помогнаха едни Шуслерови соли. №4 и №6 в зависимост от сополите.

Оле, апдейтнах го малко, че ми поомръзна. Що не идеш на лекар да те диагностицира първо?


Аз си мисля, че зависи и от двамата родители. Моя мъж винаги е участвал активно в отглеждането на Михаил..


Възможно и така да е. Но на базата на нашия опит, не бих казала, че времето и вниманието в количествено отношение са решаващи. Баща й не прекарва почти никакво време с нея - в делничните дни е под един час, събота и неделя е малко повече. И винаги е било така, общо взето. И въпреки или заради това, много му се радва, а аз се радвам още повече, щото все пак си е някоя свободна минута в повече  Crazy

Нинче, за над 3 години съм се запознала с всякакви теории и съм пробвала всякакви подходи  Simple Smile И все пак, от това не ми става по-леко, когато съм пазарувала и готвила специално за нея, защото тя от нашата храна не яде и откаже дори да я опита (а друг път го е яла това). А още повече, когато ми се е тръшкала, докато пазаруваме да й купя риба, после си умириша кухнята, за да я приготвя и пак ударя на камък, а и трябва да я изхвърля, защото у дома, друг риба не яде.  
Идеята ми беше, че ще престана да полагам тези усилия, не защото не виждам смисъл, ами защото вече няма имам физическа възможност да посвещавам толкова време и енергия на надеждата да се нахрани  Sad

# 652
  • София
  • Мнения: 553
Gnidka, знае ли човек. Може пък и при Катето да се оправят нещата  Hug Имаме едно познато детенце в блока, чиято майка се притесняваше, че е злоядо, че не яде и беше доста слабичко, но вече е на 6 годинки и си яде всичко и въобще не е слаба. Даже по едно време се беше позакръглила, но сега си е съвсем наред  Peace
Представям си иначе какво ти е  Hug При Дея промяната за която споменах е все при сладкишите и "забранените" неща. Примерно картофи тя не обича и ми ги отказва. Билянка от своя страна си пада малко злояда - не яде много като количество, не изяжда всичко каквото съм й сложила в чинията и често пъти докато се храним трябва да я подканваш да яде - иначе все едно не е за това там на масата. Но и това за манджите става въпрос, иначе за благушките и тя ги обича, но не в големи количества - тя си има мярка някакси.

И ние напоследък при неразположения се лекуваме с Шуслеровите соли и съм доволна Peace Номер 3 при първи симптоми, но ако сме закъснели малко ги редуваме номер 3 с номер 4.

# 653
  • София
  • Мнения: 3 454
Я виж ти, Шуслерови соли, за пръв път чувам. Полезно инфо, Благодаря, Гнидка!
Ама как така се лекувате с тях, не трябва ли някой да ви ги предпише, да каже как се приемат, колко време и т.н. Виждам, че са хомеопатични, но все пак. Вие как преценявате коя от солите да вземате за детето и колко време?

# 654
  • Мнения: 479
Нинче, дано  Hug Знам, че е наивно, но и аз вярвам, че в един момент ще се променят нещата. При мен е било на 6 години, като са ми извадили сливиците. После съм се очовечила  Crazy Иначе положението е било дори по-зле и като се оплаквам на майка ми, тя не пропуска да ми натякне, че "така са децата".

ТоНи, на нас хомеопатката ни ги предписа. Не знам дали е редно на своя глава, просто дадох идея. Иначе 4-та е при светли сополи, а 6-та при зелени.

# 655
  • Мнения: 222
нас ни изписаха шуслерови соли 3-ка при начални симптоми на всякакви инфекциозни заболявания (кашлица, хрема и т.н) ама да си призная не ги давам, сега ме подсетихте за тях, инфото за сополите и другите номера соли е много полезна, благодаря   bouquet

# 656
  • София
  • Мнения: 2 925
Гниде  Sad и аз бях такава гад като малка  Embarassed Милата ми майка готвеше за тях тримата една манджа и за мен отделно  ooooh! Аз принцесата нищо не ядях, просто ужас. И бая бой съм изяла по темата...ама не помага да ти кажа  Mr. Green Още помня как ядях супа и така прицизно прецеждах, че останаха всичките зеленчуци на дъното без капка водичка  Laughing Такава гнус изпитват от това някой сварен морков или лук да попадне в устата ми, че още помня тръпката  Mr. Green Майка ми пасираше зеленчуците и така ги слагаше в супата, да не се виждат  ooooh!
Не ядях кашкавал, майонеза, доста зеленчуци не ги обичах и сурови....но виж на мляко и сладко, можех да карам постоянно  Confused И последствията бяха слабичко и болнаво дете .
Пубертета ми го върна тъпкано и както изведнъж  проядох всичко, така и започна да ми се лепи.
Не знам обаче какъв съвет да ти дам.     имаше едни сиропи за апетит, няма ли и нещо хомеопатично  Thinking

П.п. За първи път хапнах руска салата при леля ми, защото тя беше преварила картофите и те се разкашкваха малко при бъркането и се усетих/и видях/ майонезата. Ако това ти дава идей  Hug

# 657
  • Варна
  • Мнения: 1 112
Размерите винаги са ми били болна тема, Пламен е 196см., носи 50-ти номер обувки, 135кг. Та все се притеснявам да не са ми огромни децата, че нали обикновено стават по-големи от родителите си. Диана е около метър, тежи 14,5кг. Боби на 10 месеца е 11,2кг.и е доста висок (около 82см), той върви доста едричък. Явно Диана се е метнала на мен за моя радост, слабичка, дано все така да си върви...

# 658
  • Мнения: 479
Нели  Hug И аз така старателно избутвах морковите в супата отстрани на чинията  Laughing Сега ми се връща, че и отгоре  Crazy

Да не излезе, че само се оплаквам, да се похваля, че вчера ми се обясни в любов Катето  Heart Eyes И друг път е споменавала, че ме обича, но сега ми прозвуча по-осъзнато. Даже и за бебето спомена, че го обича  Sunglasses

ТоНи, да добавя за солите, че докторката й ги изписа преди време, по-точно миналата година и ми обясни в кои случаи и по колко да давам. Оттогава да ги давам по мое усмотрение без консултация. Иначе в листовките си е написано за коя възраст съответно колко, дали преди или след хранене и т.н.

# 659
  • София
  • Мнения: 2 925
Даже и за бебето спомена, че го обича  Sunglasses

Аууу, голям напредък, браво!  Hug Казвай и , че и то я обича Heart Eyes Защото само тя ми е кака или нещо подобно възхваляващо, да се почувства мнооого специална за него  Wink

Общи условия

Активация на акаунт