Moeto Angelche

  • 45 764
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Chetqh vi....otdavna...mnogo predi da znam che tova shte se sluchi i na men....Anakin...taka iskashe godenikat mi da se kazva bebeto ,ako e momchence... az vinagi kazvah kakvoto i da e ,samo da e zdravichko....za jalost dali  momchence ili momichence ustanovihme kogato ni vrachiha dokumentite ot patalogiqta...
Bqh istinski shtastliva, obicham decata ,oshte na 18 pochnah da rabotq v detskite klubove vav varna,uchih vav vinsa...sled tova 3 leta prekarah po hotelite kato detski i shef animator,organizirahme rd, obshto vzeto vs svarzano s decata, i istinata e , che ne go praveh za pari,te taka ili inache bqha malko,praveh go zashtoto kogato poglednesh v ochite na edno dete ,ti sam proglejdash...i az mechtaeh za moqta prikazka,da sreshtna princa na bql kon i da si imame bebe....
Vlubih se , chustvoto me pogalna izcqlo , nego sashto.Zapoznahme se sluchaino v BG,toi e germanec,no praveshe nevazmojnoto ,za da idva v bg i az da hodq v DE.Sgodihme se , eto q moqta prikazka, i na men se sluchi!!!Imam nai-prekrasniq maj na sveta!Ot qnuari jiveq v Germaniq blizo do hannover, smetnah che tova e nai-dobriq variant za edno po-dobro badeshte i za da izrastnat decata ni bez mnogo lisheniq.Iskahme bebe oshte ot nachaloto ...az vinagi sam chakala tozi moment...zabremenqh fevruari ,nikoga nqma da zabravq kolko shtastliva bqh kato vidqh +3 sedmici na testa za bremennost, kolko shtastliv beshe i toi ....parvi pregled- malkoto ni bebe e samo edna tochica na 6 sedmici, no tazi tochica zapochva da promenq jivota ti .vtori pregled - sladkoto ni sakrovishte e na 13 sedmici marda rachichki i kracheta, za parvi pat chuhme sarchiceto mu ...imahme snimka , na koqto mojesh da vidish bebo!!!!!!prekrasen moment,koito nikoga nqma da zabravq.pribrah se v Bg za 2 sedmici prez mai,prekarah strahotno i doide vreme da se varna obratno v De. Rojdenniqt mi den - bqh nai-shtastlivoto momiche na sveta, stanah na 23 ,imam prekrasen maj , skoro bebche , bqhme shtastlivi , nishto poveche ne mi trqbvashe...imah vsichko.nali v tova se izrazqva jivota - da namerish shtastieto ....sedmica po -kasno 8.06 imah zapisah chas za rutinen pregled,no samo pri t.n hebamme.bqh shtastliva ,mnogo....godenikat mi me kakara do kabineta , tozi pat shtqh da bada sama , tai kato nqmahme ultrazvuk.bqh v chakalnqta,povikaha me ,zapochna normalen razgovor, popalvane na predishnite  izsledvaniq v mutterpass-a,proverka na kg, nai-nakraq bqh kachila 2 kg, bqh v 17 sedmica i dotogava samo svalqh.doide momenta,v koito s malak aparat hebamme-to iskashe da proveri tonovete na bebeto.ne moja da gi otkrie, i kaza che moje bi bebeto se krie, za po sigurno shte otidem pri dokrorkata na ultrazvuk,kazaha mi da izchakam.az nishto ne podozirah,prosto si misleh che e normalno ,da ama ne...doide nai-ujasqvashtiq moment v jivota mi , vijdah go tam na monitora , a te i dvete ne obelvaha duma,popitah dali vs e nared,ne poluchih otgovor....sled malko doktorkata mi kaza che ne moje da chue sarchiceto na bebeto,iztrapnah,pochnah da treperq , razplakah se,opita oshte vednaj no nishto....chuh nai-loshata novina ,koqto edna maika moje da chue - bebeto vi e martvo....plakah...mnogo plakah,pregrashtaha me hora,koito ne poznavah,bqh sama v nemska klinika....doide godenikat mi i se otpravihme kam bolnicata,tam ni chakashe ekip ,togava go vidqh za posledno ,nasheto angelche ne pomradvashe ,ne mardashe rachichki i krachenca...monitorat vse esdno be na pausa...bqh tolkova uplashena , govorq i razbiram nemski na sredno nivo , no vse pak tova sa si med. termini , pitah se boje kakvo li shte se sluchi s men...prez noshtta na 9 me kachiha v operacionnata,sabudih se sled chas ,vsichko beshe prikluchilo,veche ne bqh bremenna,a prosto momiche sled operaciq...izpisaha me na drugiq den s diagnoza missed abort....
Sedmica po-kasno poluchihme epikrizata ot patologiqta, iskahme da znaem kakvo e bilo , makar che prez cqloto vreme az vatreshno znaeh che shte e momchence.Momchence e bilo,kaza doktorat i salzite mi otnovo potekoha...nasheto bebe be tolkova malko , a miloto s tolkova uvrejdaniq....
Dnes veche tri sedmici sled tova,ne moga da spra salzite si , tolkova mnogo bolka ima v dushata mi ....vaprosat "zashto" ne mi dava spokoistvie , dnite sa tejki , noshtite oshte poveche izpalneni s koshmari....dushata mi e cherna , vsichko se sruti samo za nqkolko sekundi....nqma q usmivkata , nqma go smeha,nqma nishto ...tam vatre v dushata mi , ostana samo edna cherna dupka , palna s bolka i taga...ne spiram da mislq za nego ,kak vseki den se e borilo za jivota si ,kak vseki den e umiralo po malko...nqma go veche , nqma go ...ostanaha mi dve snimki samo i bolkata , koqto ne mi dava mira....zashto ne chuvstvam veche nishto ? kak da badesh silen ,kogato tolkova te boli ? edinstveno se molq , nasheto bebche da znae kolko mnogo si go obichame i za nego vinagi shte badem mama i tati...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 741
 Мила lafarfalla, много съжалявам за загубата на твоето така чакано и така желано бебче... Cry Cry Cry  Това, което си преживяла е най-голямата загуба за една жена. Със сигурност ще имаш много въпроси - на някой от тях ще си отговориш, на някои от тях никога не можеш да намериш отговор... Не се опитвай да бъдеш силна сега. Поплачи си и излей мъката си навън, говори с близки хора или с хора, които са преживели същото. Някой път съвсем непознати хора, които са преживели нещо подобно могат да ти помогнат много повече от близките ти, защото разбират как се чувстваш.Защото са минали по този път.. Защото са търсили отговор на същите въпроси.
Не се плаши от чувствата си - след такава загуба е нормално да изпитваш тъга, мъка, гняв, завист дори към непознати бременни жени на улицата. Всичко това е нормално.. Не мога да ти кажа, че с времето болката от загубата нямалява, защото май не е така. Поне при мен не е . Всеки ден до края ще помним и ще обичаме нашите недокоснати и непрегърнати ангелчета.. Но моля те, не губи вяра, че щастието е възможно и за теб.. Най-пресният пример е от вчера - една от нашите ангелски мами миналата година загуби своите близначки, първо едната, а след това и другата. Вчера роди прекрасен син, да и е жив и здрав! Бъдещите ни деца няма да заменят тези, които сме изгубили, но ще донесат радост в сърцата ни. Затова не спирай да вярваш, че щастието е възможно и за теб! Пиши и тук във форума - винаги ще намериш мами, които да те подкрепят и на чието рамо да поплачеш.
Прегръщам те. spoko

 Flowers Rose Flowers Rose - за твоето момченце

# 2
  • Мнения: 991
Бъди силна и вярвай!
Друго не мога да кажа ...
За детенцето ти Flowers Rose Flowers Rose

# 3
  • Мнения: 72
Blagodarq vi mnogo za dumite i podkrepata!Istinata e che edinstveno maiki kato nas , prejivqli tozi ujas mogat da razberat kakvo e vsashtnost.vsichki drugi sachustvat,no ne znaqt kolko boli i dano nikoga ne usetqt tazi bolka...i e mnogo tejko , da si sam v druga darjava...sajalqvam za vashite bebcheta....
Q-T - iskreno se nadqvam sled dva meseca da gushnesh Tvoeto Chudo!
Queen Bee  - malkiqt e  prekrasen!

 Hug Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 741
Знам, миличка! Много е тежко в такъв момент независимо къде си.. Макар, че повярвай ми може би щеше да е още по-зле ако всичко ти се беше случило в българска болница. Травмите, физически и психически, щяха да са по-дълбоки като гледам и чувам отношението на голяма част от бг лекарите. Много боли да загубиш бременност или дете.. Губим много повече от нещо физическо и осезаемо. Губим мечти, надежди и част от сърцето и душата си... Не обвинявай хората, които не разбират.. Дано не им се налага.. Излей мъката си навън, поплачи си за твоето ангелче и когато си готова, опитай пак. Не се съмнявай нито за миг, че щастието и мечтите ти са възможни!  Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 72
За щастие докторите и сестрите тук бqха много лубезни,за еднодневниq ми престои ме проверqмаха може би на вс половин час, гледаха ме като писано qице...когато ги виках ми казваха "какво мога да направq за вас"...отношение,което за сажаление ще срещнем на много малко места в БГ....може би наистина травмата е по-малка от тази гледна точка,но продалжава да боли,продалжават кошмарите,страха,салзите...изгубени в мечтите си ....знам ,че щастието рано или касно ще доиде,знам че надежда има ,но и знам че никога нqма да е сащото...

# 6
  • Мнения: 72


На Анакин

Вече там , на небето си ти ,
мои мальк ангел сьс прекрасни сини очи,
душата ми за теб не спира да тьжи,
сърцето плаче,но никои не може него да утеши.
В онази черна нощ тя от мен те отне,
а аз...аз не успqх да те докосна дори,
мое мило неродено дете.
Не се страхуваи,бъди смел,
мисли за мама и за тати ти,
и знай че те до теб ще са завинаги,
в твоя сън вечен нас ти помни.
Мой малък ангел,мое всичко,
за тебе плача всеки ден...

ЕДин месец ...един черен месец отмина...а как искам да си го върна...

# 7
  • Мнения: 991
За Анакин Flowers Rose Flowers Rose

# 8
  • Мнения: 72
Blagodarq vi  Hug Hug Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 305
lafarfala,  Hug
Смъртта не може да ти попречи  да го обичаш и помниш.

За малкия бебчо  Flowers Rose Flowers Rose

# 10
  • Мнения: 72
40 dni bez teb , moe malko sakrovishte....mama vinagi shte te obicha,kadeto i da si...

# 11
  • Мнения: 991
40 dni bez teb , moe malko sakrovishte....mama vinagi shte te obicha,kadeto i da si...

Flowers Rose Flowers Rose

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 305

Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 08:50 от Lilibon

# 13
  • Варна
  • Мнения: 741
lafarfalla,  spoko   Cry

 Flowers Rose Flowers Rose - за твоето малко момченце ..

# 14
  • Мнения: 309
 Flowers Rose Flowers Rose-за твоето момченце   Sad

Общи условия

Активация на акаунт