Отговори
# 150
  • Мнения: 2 600
Aleina Благодаря за разказа, само че не разбрах името на този чудесен 16-етажен хотел  Simple Smile. Може ли да кажеш кой е  Simple Smile

# 151
  • Мнения: 26
Здравейте!
Първо се извинявам,че така се включвам в темата и не съм сигурна дали въпросът ми е точно за тук или за немската тема, но ...все пак ще питам, макар,че не съм чела цяла тема,но нямам време да търся сега.
След няколко дена трябва да пътувам от Дортмунд до Хановер с влак ICE и от там да се прикача на S5...та предполагам,че това S5 e s bahn(метрото) или греша? И другото,което ме притеснява е дали гарата в Хановер е много голяма.....дали лесно ще се ориентирам с това прикачване,че за първи път ще пътувам така сама...
Благодаря предварително за отговора Simple Smile

# 152
  • Мнения: 7 605
Метрото е подземно и е U-Bahn, S-Bahn-а е надземен влак. Марата не е малка,  бих предвидила достатъчно време за прикачване, ориентацията е лесна, навсякъде има табелки, има и персонал който да помогне ако питаш.

# 153
  • Мнения: 26
Метрото е подземно и е U-Bahn, S-Bahn-а е надземен влак. Марата не е малка,  бих предвидила достатъчно време за прикачване, ориентацията е лесна, навсякъде има табелки, има и персонал който да помогне ако питаш.

Ок, благодаря.  bouquet

# 154
  • Мнения: 84
Моля помогнете  ми да намеря разписание на влакове и автобуси от Франкфурт  до  Трир. Разбрах, че има автобуси директно от летището, но на този етап не мога да се справя с тази дестинация. Също така как да открия автобуси и влакове от гарата във Франкфурт до Трир.

# 155
  • Мнения: 7 099
https://www.busliniensuche.de/busverbindungen/frankfurt-am-main/trier/ Това е за автобуси от Франкфурт до Трир. Пиши в търсачката това, което търсиш и ще намериш.   Peace

# 156
  • Мнения: 84
Много благодаря. Ориентирах се.

# 157
# 158
  • Мнения: 1
Момичета, има ли вариант да стигна до БОН, Германия с влак ? Моля , ако някой знае да напише нещо по въпроса, благодаря !

# 159
  • Мнения: 336
Yala, от България ли? Би трябвало да може... Но колко ще трае?!?

# 160
  • Europe
  • Мнения: 548
Да възродим малко темата, че май няма смисъл да отваряме нови и нови със същата тематика.

Aleina Благодаря за разказа, само че не разбрах името на този чудесен 16-етажен хотел  Simple Smile. Може ли да кажеш кой е  Simple Smile

Да разбира се. Гледам да се въздържам, освен ако някой не попита за да не ме обвиняват в реклами. Съжалявам, че така късно ти видях въпроса. Хотелът е ADINA Frankfurt. Силно препоръчвам студиото на 16 етаж - то мисля е едно единственото с гледка към сити-то, с огромна тераса най-малко 10х10 метра - с меки диванчета и масички на нея, вътре в студиото има кухничка, интериора е мнооооого добър, има телескоп. Ние бяхме 2 възрастни и 2 малки дечица и беше ок като размер (ако бяхме само с 1 голямо дете или трети човек, също щеше да е ок, и да е на същата цена) - предствлява обединено холче/трапезария/кухничка (много елегантни) и спалня, които са разделени с подвижна стена и можеш да си "затвориш" спалнята и да си поканиш гости нпр. Банята е чудесна има и пералня вътре, а от ваната има гледка пак към - сити-то. Локацията е добра, защото пеша от гарата се стига за 8-9 минути и не е проблем ако куфарите ти са на колелца, т.е. да взимаш такси е безсмислено за 4-5 пресечки. Едновременно с това е близо и до стария град с кръчмите и до центъра с моловете и магазините - кола е излишно да се взима под наем за града (според мен). За да стигнеш до магазините в центъра се минава покрай банките, което също е интересно да се разгледа пеша.

Ако те интересува още нещо - питай.

Аз пък сега съм на вълна Южна Германия - умувам и кроя маршрути за 20-тина дни с кола Мюнхен - Нюрнберг - Щутгард - Страсбург - Цюрих - Женева

Последна редакция: нд, 12 юли 2015, 12:24 от aleina

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
   Аз лично Щутгарт бих го пропуснала, естествено ако нямаш конкретен интерес, за да го посетиш. Боден зее с Констанц и Линдау са наистина прекрасно място, но доста по на юг. Ако Минавате през Страсбург, предлагам Ви да минете през пътя на виното в Елзас. Има едни прекрасни градчета Колмар и Оберне, както и приказни села.

# 162
  • Europe
  • Мнения: 548
Oooo The Game това е любопитна информация - започвам да разглеждам. Много благодаря. Ще питам ощe да знаеш Simple Smile)))))

За Щутгард не знам нищо, но в него само заради завода на Мерцедес съм теоретично влюбена от дете, бях гледала един документален филм. Мечтаех си да работя за Мерцедес. Е, пораснах и сега треската не е такава, но още ме човърка любопитството да го разгледам.

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 11:47 от aleina

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
 Grinning Няма проблеми ,можеш да питаш за всичко, стига да съм компетентна. В заводите на Мерцедес не съм ходила, но музеят е впечатляващ. Докато разглеждаш развитието на автомобилната индустрия ти се представят и най-важните факти от световната история през този период.
  Аз харесвам малки, уютни градове, от рода на Хайделберг, Бамберг и Ротенбург он дер Таубер. Може би за това Щутгарт ми е хаотичен и леко сив.

# 164
  • Europe
  • Мнения: 548
Ами значи можем да го минем транзит само с разглеждане на музея или с едно пренощуване. Предполагам, че е фантастично тъй като съм била в Модена в музея на Ферари и беше супер, както остава за

Общи условия

Активация на акаунт