Отговори
# 210
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Bradley Cooper,   bouquet  bouquet  bouquet
Весело и незабравимо прекарване!   bouquet

# 211
  • Мнения: 19 011
Мерси   Peace

# 212
  • Мнения: 19 011
пътуването ми в Бавария + Залцбург приключи
много приятно беше
Уиз закъсняха на излитане с 30 мин, та изпуснах Flixbus които са по 11 евра до Мюнхен
иначе програмата беше Нюрнберг + Ротенбург об ден Тобер + Бамберг
после Мюнхен + Дахау и един ден в Залцбург

придвижване във Франкония (района около Нюрнберг с дневен билет 18 евро)
Мюнхен - Нюрнберг - Мюнхен по 5 евро на посока с flixbus
Мюнхен - Залцбург - Мюнхен по 7 евро на посока пак с Flixbus
ще им  направя реклама на тия автобуси, защото наистина са супер, цените са минимални, двуетажни са и гледките от втория етаж около магистралите са приказни, има супер много място за краката, има контакти за зареждане на телефони.. и WI FI, тоалетната също е прилична
резервира се ден-два преди пътуване, защото цените се вдигат малко, показвате кода на телефона, шофьорът го сканира и се качвате, не търсите и принтер...

ако имате въпроси....  Hug

ето една есенна гледка от Ротенбург

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Bradley Cooper, как се придвижихте до Мюнхен след като изпуснахте буса? И той не чака самолета, така ли?
Мислех да купувам билети и аз за него, но с тия закъснения май е по-добре на място, макар и по-скъпо...  newsm78

# 214
  • Мнения: 19 011
Bradley Cooper, как се придвижихте до Мюнхен след като изпуснахте буса? И той не чака самолета, така ли?
Мислех да купувам билети и аз за него, но с тия закъснения май е по-добре на място, макар и по-скъпо...  newsm78

ами за щастие не бях купил билет, и купих от оранжевите автобуси
иначе предполагам, че гореше билета

# 215
  • Мнения: 2 741
 Здравейте, планирам в началото на февруари кратко пътуване до Нюрнберг. Ще сме аз и дъщеря ми на 7 год. Бихте ли ни посъветвали какво да посетим, предвид факта,че сигурно ще е много студено....

 Благодаря  bouquet

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Нюрнберг е прекрасен град. Поне на мен много ми харесва Simple Smile. И да е студено, няма начин да пропуснете крепостта и стария град. Къщата на Дюрер, Националният музей ( поне половин ден си отделете ). на  детето със сигурност ще му хареса  Плеймобил парк , наблизо е.

# 217
  • Мнения: 7 605
  на  детето със сигурност ще му хареса  Плеймобил парк , наблизо е.

Само че през зимата само покритите части са отворени, не самият парк.

# 218
  • Мнения: 2 741
Да, видях,че закритите части само са отворени. Знаете ли какво има там? През телефона не мога да разгледам както трябва. Благодаря.

# 219
  • Мнения: 1 030
Нюрнберг е един от любимите ми баварски градове. Жалко, че не сте там по време на коледните базари, но съм сигурна че ще сте очаровани. За детето препоръчвам, освен графския замък, от който има и страхотна гледка към града и музея на играчките https://museen.nuernberg.de/spielzeugmuseum/ .
Сигурно ще се разходите из целия стар град /вътре в крепостните стени/, по централната улица “Кьонигщрасе” плюс минете набързо и погледнете поне отвън църквите “Света Мария”, “Лоренцкирхе”, “Света Клара”… Сградата на старото кметство (Ратхаус), сградата на Нюрнбергския театър и опера. Покрай реката Пагниц има множество кафета и ако е не е студено /дано/ с едно одеалце седнете отвън и пийте нещо топло на фона на гледката. Една от най-красивите гледки е към болницата "Свети Дух". Опитайте от малките вурсчета в някоя от многобройните заведения. Ние ходихме в най-старата кръчма в Бавария /не помня име/ и беше страхотно.
Тук е къщата на Дюрер, но нямам впечатления. В Нюрнберг има още Музей на шапките, Музей на промишлената култура, Музей на влаковете, Музей на часовниците и т.н., не знам какви са ви интересите.

# 220
  • Мнения: 2 741
 Благодаря за предложенията  Hug

 Ние ще сме едва за два дни...Обмислям единия ден разходки из града, а втория музея на играчките/ Плеймобил и планетариума. Ще видя как са разположени двете и ако са в противоположни посоки и много далеч от адреса ( до някакъв стадион било ) ,в който ще спим ще реша кое да отпадне...Магазини и шопинг не ме интересуват. Тъй като мисля от Букурещ да кацнем направо там,а да се върнем през Мемминген, сега гледам за удобен транспорт Нюрнберг-Мемминген.

# 221
  • Мнения: 19 011
 от Нюрнберг до Мюнхен има евтини и много удобни автобуси по 5-8 евро на посока -  Flixbus . От Мюнхен взимате шътъл.

# 222
  • Мнения: 5
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ЛЮБИТЕЛИ НА ГЕРМАНИЯ! ИМАМ ЕДИН-ДВА ВЪПРОСА КЪМ ВАС.  В НАЧАЛОТО НА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ ЩЕ ПЪТУВАМЕ С WIZZAIR ДО МЕМИНГЕН. ВЪПРОСЪТ МИ Е - ОСВЕН  Allgäu-Airport-Express ИМА ЛИ ДРУГИ АВТОБУСИ, КОИТО ПЪТУВАТ ОТ ЛЕТИЩЕТО ДО МЮНХЕН И ОБРАТНО, ТЪЙ КАТО В ДЕНЯТ КОГАТО ИСКАМЕ ДА СЕ ВЪРНЕМ ОТ МЮНХЕН ДО МЕМИНГЕН РАЗПИСАНИЕТО НА ТАЗИ ФИРМА НЕ НИ УСТРОЙВА. И ОЩЕ НЕЩО ДА ПОПИТАМ. ЧЕЛА СЪМ ИЗ ФОРУМИ, ЧЕ НЕМСКИТЕ ВЛАКОВЕ МНОГО СТРАННО НАЧИСЛЯВАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ, КОГАТО СТАВА ДУМА ЗА ПОВЕЧЕ ХОРА. ЩЕ МОЛЯ НЯКОЙ, КОЙТО Е ПОПАДАЛ ВЕЧЕ В ТАКАВА СИТУАЦИЯ ДА МИ РАЗЯСНИ. ДА РЕЧЕМ БИЛЕТ ЗА ВЛАК ЗА ЕДИН ЧОВЕК АКО ОТ МЮНХЕН ДО МЕМИНГЕН Е 20 ЕВРО, КОЛКО ЩЕ СТРУВА ОБЩО ЗА 7 ДУШИ И ДВЕ ДЕЦА НА 10-11 ГОДИНИ.  newsm78. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ЗА ВНИМАНИЕТО И ДА ВИ КАЖА, ЧЕ АКО МЕЖДУВРЕМЕННО МИ ИЗНИКНАТ ДРУГИ ВЪПРОСИ СВЪРЗАНИ С ПЪТУВАНЕТО НИ ДО МЮНХЕН, ПАК ЩЕ ВИ ДОСАЖДАМ Laughing ХУБАВА ВЕЧЕР!

# 223
  • Мнения: 19 011
flixbus.com също пътуват
цената е от 11 до 14 евро

ако искаш само не пиши с главни букви   Mr. Green

# 224
  • Мнения: 2 741
  aniUz, влез на сайта на  Дойче Баан и си сметнете и вижте разписанието. Аз не знам немски и се оправих да разбера колко ще ми струва. Доколкото знам има Байерн тикет за 5 човека,с който пътуваш в цяла Бавария за 28Е май беше...Но да не те подведа, провери си на сайта..

 http://www.bahn.de/p/view/index.shtml

Общи условия

Активация на акаунт