Узбекистан- били ли сте там? А искате ли?

  • 5 793
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, solaris!
Zeni, благодаря и на теб. Ще съм ти благодарна ако ги разпиташ къде са били и какво са посетили. Прати ми, моля , и координати на агенцията, която им е организирала пътуването. Ние също не планирахме да пътуваме самостоятелно. Бяхме се ориентирали към индивидуално пътуване, организирано от узбекистанска агенция, но при него бихме били придружавани от шофьор и екскурзовод. Можем и да го преосмислим, разбира се, ако нещо предлагано от наша агенция ни хареса. Така или иначе планираме това пътуване за следващата година, така че имаме много време да го решим

# 31
  • София
  • Мнения: 1 208
Била съм в Ташкент през 1982 година...Тогава бях на 16 години. Гостувах на бабата и дядото на моя приятелка от училище /тя е с баща българин и майка рускиня/. Бабата и дядото /Бог да ги прости/ бяха руснаци от Поволжието, избягали като младежи от глада и оцелели в Средна Азия.
Спомените ми са ярки и незабравими, но едва  ли могат да имат някаква практическа полза за пътуващите сега.
Тъй като бяхме в Ташкент през август, най - незабравима беше горещината. Нямаше климатици и се спасявахме с пиене на чай /черен и най - вече зелен/. Пие се от чашки без дръжка, наричат се пиалки. Имам две оцелели от тогава чашки /от сервиза, който си донесох/.

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
http://www.misys-travel.com/ - ето тази ТА предлага екскурзии до Узбекистан;
подробности може да получите, като се обадите по тел.
Повече инфо за организираната от горната агенция тур до там има на този линк:

http://bultourism.com/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7 … 0%90-8-40279.html

# 33
  • София
  • Мнения: 10 825
http://www.misys-travel.com/ - ето тази ТА предлага екскурзии до Узбекистан;
подробности може да получите, като се обадите по тел.
Повече инфо за организираната от горната агенция тур до там има на този линк:

http://bultourism.com/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7 … 0%90-8-40279.html
Знам я тази оферта. Това всъщност е единственото предложение на българска агенция, което аз успях да намеря. Струва ми се, че нещо не са познали цената. За 6 нощувки и групово пътуване искат повече пари от колкото ми излизат 10 нощувки, наем на кола, шофьор и екскурзовод и индивидуално пътуване през узбекска агенция Confused

# 34
  • Мнения: 210
Здравей Чарита, агенцията е това www.pyteshestvia.bg Екскурзиите се качват в момента. Това което мога да ти дам е цялата програма на тяхната екскурзия. Също така ми изпрати и още две екскурзии и техните програми и цени едната е само за Узбекистан а третата TURKMENISTAN - UZBEKISTAN - TADJIKISTAN. Напиши един е-майл и ще ти ги пусна да си ги разгледаш на спокойствие. Доколкото разбрах от моита приятелка тази агенция е единствения представител на някаква полска агенция която се занимава с това от 10 години. Първото им пътуване е било с полската агенция и после те като са разбрали, че са от България са ги насочили към българската агенция и с тях са били в Казахстан - Киргизстан - Узбекистан и са имали и български гид. Мога и тук да ти ги пусна ама са доста дълги.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 825
zeni, пиша ти мейла ми  на лични Peace

# 36
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Моят мъж е живял дълги години в Узбекистан, понеже родителите му са работели там. Разгледахме пътеписа на Димо от Офроуд. на мен лично много ми хареса, но мъжът ми казва че е ткава мизерия и не би се върнал там. Явно за нас това е екзотика, но за тях е начин на живот. Руснаците са им строели блокове, а те отново се връщали и копаели дупки в земята. Плодове и ядки имат много и на пазара задължително опитващ преди да купиш. Откъм хигиена май наистина са зле, защото не било срамно да пик... и се.... където те хване зора. Embarassed Сигурно си има някакъв ред, но като цяло са такива. Готвели в големи казани плов - ориз с агнешко и после сядата на земят и всеки яде с шепичка от общата чиния. Много се засягали и ако подадеш на 1 от гостите ръка - значи трябва да се здрависаш с всички.
 Сезонът май наистина не е подходящ сега. много е горещо. казва, че е 50 на сянка.
Знам, че вси1ки отиват да гледат архитектурата, но просто споделям, това което са ми разказвали.

# 37
  • Мнения: 10
az sum jivyala v uzbekistan 11 godini!tova sa nai hubavite godini ot moya jivot !!! ve4e 20 god ot kakto sum se vurnala v bulgariya.no surceto me tegli na tam i se zamislyam daili da ne si se vurna tam za postoyanno i tam da ostana da si jiveya .ot kum arhitektura tam e ne6to neveroyatno imat stra6no krasivi pametnici na kulturata ima kakvo da se vidi.i da jega e tam no tezi 50 gradusa ne se use6tat kato tuk v bulgariya za6toto tam jegata e suha.a plodovete sa im prosto zahar.taka 4e otivaite nyama da sujalyavate.

# 38
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
Айде и аз тука. Мъжа ми беше в командировка в Узбекистан миналата година, два пъти, през Юни и Август. Тази година ще ходи пак. Впечатлен е от страната, иска пак да ходи там, на екскурзия, с мен. Летя - единия път през Букурещ (живеем в Русе) - Рига - Ташкент, Втория път през Буку-Истанбул-Ташкент. Там е бил в Ташкент и Самарканд. Сегашния му проект май е на р. Амурдаря, не знам къде точно обаче. Ако имате въпроси, ще го питам и ще пиша.  Hug

# 39
  • Мнения: 11 420
Има шанс да пуснат нова въздушна линия Ташкент-Пловдив-Ташкент

Линк към статията

Общи условия

Активация на акаунт