Узбекистан- били ли сте там? А искате ли?

  • 5 789
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
Страхотна темичка. Днес прочетох всичките пътеписи на Димо в офроуд форума и останах с отворено чене.  CrazyСтрахотен маршрут сте си набелязали и от почти всичко прочетено останах с впечатлението, че изисква страхотна подготовка като се почнат от визите, до настаняването и дребни други, но важни детайли. Пожелавам ви да успеете да го организирате и скоро след това да се похвалите с невероятни снимки, каквито днес видях. Моля се един ден да успея да видя тези красоти със собствените си очи. Praynig Определено останах със страхотно впечатление от прочетеното и се чудя до сега къде съм бляла.. newsm78 Mr. Green
Късмет.  bouquet

# 16
  • Мнения: 119
Страхотно , но да бяхте дали и линк към този офроуд форум.
Ето :

http://forum.offroad-bulgaria.com/entry.php?b=223

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=117802

# 17
  • софия
  • Мнения: 9 590
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=114859
така е по-добре, в първия пост има линкове към четирите части  Peace

чарита, успех с организацията!

за африка исках да кажа, че пътеписът е страхотен също, направо им се възхищавам на тези хора

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 02:32 от shhhh...

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Побутвам си темата защото не губя надежда да се включи някой, който може да ми даде информация от първа ръка.  Sunglasses
Получих и останалите оферти от узбекските туристически агенции. Предлаганите цени са дори мъничко по-ниски от предложените от първата фирма. А посещаваните обекти почти не се различават - има леки вариации.
Ние с мъжът ми все повече се надъхваме за това пътуване, особено аз Wink и покрай многото пътеписи, които чета тези дни, започвам да съжалявам, че няма как да отделим 1 месец за да попътуваме с кола до Узбекистан и да разглеждаме и други неща по пътя.

# 19
  • Мнения: 11 747
Ах, стари рани в мен отвори..., къде я видях тази тема! Няма да чета, няма...

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Свекито е ходило там, май че два пъти. Аз така и не успях да стигна. Не знам обаче дали има смисъл да я разпитвам - била е там преди доста години и със сигурност инфото няма да е актуално. Единственото, което може да препоръча са по-интересните обекти, но ти така или иначе вече си ги открила. Ако искаш обаче ще питам за повече подробности за местата.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
pina, моля те чети и споделяй информация, ако имаш такава. Ако нямаш - ще събираме заедно и ще мечтаем.... за сега. Hug
lulumba, моля те да я разпиташ. Ще се радвам да получа повече информация Praynig

# 22
  • Мнения: 11 747
Нямам никаква информация, не съм ходила. Просто ми е забравена мечта - Пътя на коприната, не само Узбекистан. И изобщо воден от авантюризъм, да се впуснеш в приключението на прашните пътища. Вместо това - между четири стени.
Не го знаех този Димо, нито пътеписа му. Много, много съм чела и гледала и напоследък избягвам, вместо да ме радва, болка ми носи. Като знам, че няма да ми се случи  Sad

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Чарита, ще я разпитам и ще пиша.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Побут за да видят и други хора и евентуално да напишат мнение или впечатления Praynig

# 25
  • Мнения: 2 700
Мъжът ми беше там преди двадесетина години. Той не е от хората, които пишат по форуми, но ако зададеш конкретни въпроси мога да служа за посредник (инфото би било старо обаче).  Беше силно впечатлен от видяно от историко-културна гледна точка, но тогава беше и ужасен от социално-битовата страна на нещата (може да се е променило). Ако ходите, не го правете през лятото. Мъжът ми е геолог и ходиха от университета на обменни начала точно през лятото. За десет дни престой той отслабна 12 кг, а една негова колежка се наложи да я върнат преждевременно. Водата КАТЕГОРИЧНО не БЕ питейна (сега не знам как е). Те така или иначе не бяха пили вода, но от ползването й за миене бяха хванали някакви гастро-ентерологични проблеми. Знам, че ходиха един ден някъде да се аклиматизират, за да могат после по-лесно да се движат из страната. Една нощ пък бяха напуснали хотела си посред нощ заради нашествие от хлебарки с големина - цитирам - на "пръст". По отношение на храната си спомням, че ми е говорил, че навсякъде се продавали огромни шашлици от овнешко месо (друг вид месо нямало).
Но всичко това е било преди 20 г., така че може да не е вече вярно.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Леле, solaris, малко ме поуплаши с тези огромни хлебарки и с факта, че дори къпането може да ни докара такива сериозни стомашни проблеми Confused
От това, което четох най-подходящото време за посещение са пролетта и есента, тъй като лятото е много горещо, а зимата доста студена. Ще се съобразим с това и най-вероятно ще се ориентираме към пътуване през септември-октомври.
Ако е възможно попитай съпруга си какво мисли за забележителностите включени в примерната програма, която ми пратиха от една от узбекистанските агенции. Има я малко по-напред в темата. Какво би добавил към нея или дали има нещо, което не си заслужава разглеждането.

# 27
  • Мнения: 2 700
Чарита, мъжът ми каза "Да тръгват и хич да не му мислят. Няма да съжаляват". За програмата ти не можа да се изкаже особено, защото е бил само в Ташкент, Самаркант и Бухара + видял е и Амударя. Единственото, което ви посъветва е да не консумирате  необработени термично плодове и зеленчуци. Плодовете изглеждали фантастично - пъпешите били дълги по метър, а дините били жълти. Но, според неговите познания, цялото земеделие на страната било концентрирано в един район (изключая памука, разбира се) и вероятно от напояването имало бактерии, към които не сме били свикнали.

# 28
  • Мнения: 7
Потвърждавам, че най-добрия период за пътуване до края на годината е септември-октомври. Мои приятели пътуваха минала година октомври месец Казахстан - Киргистан - Узбекистан, но същата агенция предлага и само Узбекистан за 14 дни, моля пиши н амайла и ще ти дам координати им.

# 29
  • Мнения: 210
Аз съм zeni007, ама на работа съм с другия профил, а не си помня паролата. Моля ако те интересува пиши на лична, че на другия профил се съмнявам да ми работи майла. Аз също съм голяма фенка на пътуванията, но за съжаление си оставам за сега само с мечтите и пътеводителите Simple Smile Моите приятели много пътуват, но не сами, а с агенция. Сами само ако са из Европа и могат да си си организират спането, колата и т.н. В началото на май така заминаха на обиколка из Италия с децата, всичко те си организираха е имаше някои от хотелите бяха кошмарни, но поне са могли да ги сменят и да се оправят. Обиколиха и централна Америка,  но организирано с група и се върнаха очаровани. След тази екскурзия заминаха за Казахстан - Киргизстан - Узбекистан, защото бяха очаровани от агенцията. Мога да ги разпитам да ти кажа къде са били и какво са видели. Но като се върнаха бяха толкова впечатлени, поне 3 дена свикваха, че е свършило. Много обикаляха и пътуването е било организирано така, че постоянно да разглеждат, събирало се е около 2 дена за почивка. Темпото е било голямо, но не се усещало. Ох много дълго стана, ако още нещо те интересува пиши, всеки път като ми разказва все едно ме пренася на даденото пътуване и с удоволствие ще ти го напиша и на теб.

Общи условия

Активация на акаунт