Въпроси към Класически хомеопати 16

  • 63 042
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 695
Активната съставка на Ventolin - salbutamol принадлежи към група медикаменти наречени бронходилататори. Той е бета-адренергичен стимулатор със специфично избирателно действие върху бета-2 рецепторите на бронхиалната мускулатура. Като отпуска мускулатурата на стената на малките въздухоносни пътища в белите дробове той предизвиква тяхното разширение и по този начин облекчава астматичния пристъп (облекчава дишането, намалява кашлицата, стягането и хриптенето в гърдите).
Листовка

# 691
  • Мнения: 1 462
Според моята хомеопатичка е и отрова за бъбреците + всичко по- горе изброено Peace

# 692
# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Колко ми е болна тази тема, която сте похванали... Whistling Whistling. И колко ме е яд, как безразборно се изписват при ларингит, вентолин, синекод...и кортикостероиди ooooh! ooooh!.....и колко пъти сме минали през това Tired Tired
пп Вентолин и като сироп за пиене и на инхалации си е опасен. При инхалации дозирането му е особено важно, защото разлика от няколко мг. може да доведе до сърцебиене Rolling Eyes, и да натовари сърцето. Изчисляват го на килограм телесна маса.....охххх айде спирам да пиша, че ....неприятни спомени нахлуват в главата ми Tired

# 694
  • Мнения: 824
Някой беше питал ,дали има излекувана пневмония, с хомеопатия.
Да,ние излекувахме,доказана със снимка.
Страховете ми ,че децата са болни спряха,след като видях,че хомеопатията действа.Сега съм спокойна и знам ,че ще оздравеят.Но да не пропусна,че и аз се лекувам при хомеопат и съм мноооооооооооого доволна.Не се панирам от всяко прокашляне или хрема.

# 695
  • Мнения: 2 342
От известно време ме вълнуват едни въпроси. Ще си  позволя да запитам всички, които се лекуват с хомеопатия. Как мислите, отразява ли се на лечението с ХЛ?
1. Ползвате ли козметика (кремове за лице и слънцезащитни)?
2. Пиете ли кафе?
3. Пиете ли алкохол?
4. В почти всички дъвки има мента, случва ли ви се да ги ползвате?
Ще се сетя и за още нещо, но това ми идва на прима виста.

Аз:
1. Ползвах слънцезащитни кремове дори зимата, заради петна по челото, но вече спрях, съставките носят повече вреда, отколкото полза май.
2. Преди всеки ден по 1 до 2 чаши, сега (кърмя) рядко си позволявам.
3. Любимото ми питие е чаша хубаво вино, но с бременността вкуса ми се промени, позволявам си от време на време малко бира.
4. Случва ми се да си купя дъвки без да гледам състава.

# 696
  • Мнения: 3 869
1. аз спрях всякаква бяла козметика в края на бременността; четенето на етикети ме отказа категорично от "ползите" й; цветна ползвам пестеливо, но ежедневно - работя с хора Wink
2. Много рядко, безкофеиново или заместител базиран на цикория, ечемик..
3. не, но и преди това не съм пила - не ми носи грам удоволствие...
4. има достатъчно дъвки без мента, но пък са пълни с подсладители, оцветители... а и никак не е приятно някой насреща да дъвчи (пуста работа, много променя навиците Wink)

Хомеопатът ме предупреди само за така нареченета лечебна козметика - всякакви кремове и мазила предназначени да маскират и потискат симптоми, както и такиви с петролни продукти заради отровите. За кофеина ме предупреди, че може да антидотира, както и за ментата; оказа се ме при мен кофеинат действа много скоростно като антидот, ментата засега не съм забелязала да ми влияе, но и я избягвам; на детото обаче се оказа, че и в нищожни количества действа като антидот; алкохолът също ми влия и то малки количества супер-слаб алкохол (2-5%), предполагам защото по принцип не пия....

# 697
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Здравейте,уф и моята дъщеря прави ларингити  Sad . Щом й потече нослето,то на 3-ия ден има ужасна лаеща кашлица. И ние минахме през Вентолина и на сироп и на инхалация / само веднъж/. Ужасно беше,омагъосан кръг,кошмар.  Stop
От както започнахме да се лекуваме с хомеопатия,пак прави ларингити,но за няколко дни кашлицата отшумява.
И аз изпадах в някаква паника,страх как ще изкараме нощта,то и си ми личеше, направо бях кълбо от нерви. Слава Богу,вече не е така,намерихме лек и за нашата болка Simple Smile

# 698
  • Varna
  • Мнения: 418
Значи не съм само аз:)
Сега остана и аз да мина интервю и дай боже да се подобрят нещата

# 699
  • Мнения: 656
Аз да се похваля, че снощи най-сетне посетих хомеопат и за себе си Grinning. Много съм доволна, че започнах, крайно време ми беше  Sunglasses.
И въпросът с кремчетата дойде точно навреме, защото снощи забравих да питам дали трябва да не се клепам вече с разни хидратиращи, така че - благодаря и аз за инфото, Мег  Simple Smile.

# 700
  • Мнения: 753
Да се включа и аз отностно антидотирането на ХЛ.
Приятелката ми на излизане от хомеопата сложила шишенцата в чантата заедно с телефоните.Естествено и казах, че за нищо не стават, и се обадихме на хомеопата да отиде да и даде нови.Изненадата ми беше, че той каза само да ги потецира повече и да си ги приема спокойно.По негови данни имали изследвания/нови/ според които и еднократното минаване на рентген/в самолетите, където аз ги увивах във фолио или минавах на ръчен багаж/ не им влияело и не губили силата си.
На мен ми е казвал да си пия кафето и да си консумирам каквото ми се иска, дори пастата за зъби вече ми е с мента. Grinning, тая хомеопатичната ми беше супер безвкусна, пък за децата да не говорим.

# 701
  • Мнения: 750
Пиша само заради вентолина, не искам да кажа, че е добър, просто за успокоение на ужасените майки. Изпила съм сигурно кофи Вентолин, още от дете когато си беше просто Салбутамол.

# 702
  • Добрич
  • Мнения: 958
Deina, това не е успокоение за ужасените майки.


Мира:), всеки би казал различно и това ще е само неговата истина. Аз ти препоръчвам, да действаш така както ти прецениш за себе си, в зависимост от моментното състояние. Ако кафето и алкохолът се пият по навик, то може да пробваме какво ще е без този навик. Лично аз кафето го спрях не по повод ХЛ, а защото се почувствах зле един ден. Не ми липсва. Алкохолът не ми е влечение и много рядко пия малко вино или бира. Дъвките спрях да ги купувам, заради състава им, а кремове ползвам ако имам нужда.
  bouquet

# 703
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Незнам дали е уместно да пиша точно в тая тема, но искам да споделя с вас колко много по-спокойна съм откакто лекувам сина си с хомеопатия. Миналата зима излекувахме пневмония с нея, идеята да се маха третата сливица вече е мит. Не се страхувам когато започне да боледува, защото знам че ще се излекува с помоща на класическата хомеопатия. В момента лекуваме стрептококова инфекция на  гърлото с температура. Личната се страхува да не е скарлатина, от четвъртък се лекуваме. За сега няма обриви, но лечението ни продължава до неделя включително. От болеста съответно се уголеми и третата сливица, но вярвам че и нея ще оправим.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Здравейте,уф и моята дъщеря прави ларингити  Sad . Щом й потече нослето,то на 3-ия ден има ужасна лаеща кашлица. И ние минахме през Вентолина и на сироп и на инхалация / само веднъж/. Ужасно беше,омагъосан кръг,кошмар.  Stop
От както започнахме да се лекуваме с хомеопатия,пак прави ларингити,но за няколко дни кашлицата отшумява.
И аз изпадах в някаква паника,страх как ще изкараме нощта,то и си ми личеше, направо бях кълбо от нерви. Слава Богу,вече не е така,намерихме лек и за нашата болка Simple Smile
Само веднъж Hug, с мед да ви намаже човек Hug. При Борис ларингитите до тук са......вече им загубих бройката, но на алопатия изкарахме 15-тина със сигурност Tired Tired, като той беше толкова зле, че инхалациите бяха по две на ден поне 4-5 дни...може да се сметне колко сме правили....но нямам желание, струват ми се безброй Tired.
Deina , няма място да упокоение на ужасениете майки. Като си виждал, как за една минута лицето на детето се зачервява и пулса му се ускорява, и идва докторката и ни вика "опа..май сме сложили някой милиграм повече вентолин, изключвайте веднага инхалатора"....да знаеш...успокоение не помага. Бяха сложили 0,4мг, а не 0,2 вентолин... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт