Хапче за предизвикване на контракции?!?

  • 7 079
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37
преди месец и половина родих мъртъв плод в пети месец именно благодарение на същото хапче-по точния термин е вагинален п есар-при мен беше с търговското име Пропес,но всъщност представлява простагландин Е2,който помага за разкритието на маточната шийка.И при първото раждане имах проблем с разкритието-оказа се,че шийката ми е по-ригидна и затова разкритието беше много бавно.Сега,с Пропес,раждането продължи около четири часа,но медикамента САМО разширява шийката,не предизвиква контракции.Съжалявам за случилото се със това семейство,но не е ли най-лесно да се обвинят лекарите?Може би нито лекарството,нито те са виновни.Аз също съм лекар,но както разбрахте и на мен ми се случи същото,искам да кажа,че много често нещата не зависят от човешките възможности.Не се сърдете,но освен пияни доктори,има и такива,които съвестно изпълняват задълженията и не забравят клетвените думи,които са изрекли.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 941
Не става въпрос кога е най-лесно, а кога лекарите са виновни. Защото в този случай са виновни. На бебето му е правена аутопсия, която показва, че е било абсолютно здраво. На всичкото отгоре на майката са и сложили кислородна маска без да пуснат кислород. Тя е започнала да се задушава и патоанатомите смятат, че тогава започнал да настъпва кислороден глад за плода. Факт, че лекарката е уволнена означава, че има вина.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Angela аз си мисля че вина може да е в лекаря, но не и в хапчето!

# 18
  • Мнения: 144
При мен подобна вагинална таблетка беше използвана за предизвикване на раждане 1 ден преди термина, без да имам показатели за наближаващо такова (не знам точното и название). Раждането беше с уговорка, доктора бързаше- таблетките 2 като за свой човек. Резултат - силен гърчоподобен пристъп след второто хапче, при който се получи притискане на пъпната връв и загуба на тоновете на детето за около минута.  След това ме пратиха да си ходя със зверски болки в къщи - не контракции, а непрестанна режеща болка; защо ли - отлепена плацента вследствие на пристъпа - разбра се 2 часа по-късно след като родих,  нищо не беше официално опоменато. . Хапчетата са от Гърция, само за "наши хора".  Не е само до хапчетата, а и до докторите. Слава на бога, но края беше щастлив за мен
 Не ме разбирайте погрешно - аз съм дъщеря на двама лекари и съм потресена от некомпетентност, нехайство и печелбарство. В медицината няма място за печелбарство.

Много съжалявам за жената и нейното бебче.

# 19
  • Мнения: 2 641
преди месец и половина родих мъртъв плод в пети месец именно благодарение на същото хапче-по точния термин е вагинален п есар-при мен беше с търговското име Пропес,но всъщност представлява простагландин Е2,който помага за разкритието на маточната шийка.И при първото раждане имах проблем с разкритието-оказа се,че шийката ми е по-ригидна и затова разкритието беше много бавно.Сега,с Пропес,раждането продължи около четири часа,но медикамента САМО разширява шийката,не предизвиква контракции.Съжалявам за случилото се със това семейство,но не е ли най-лесно да се обвинят лекарите?Може би нито лекарството,нито те са виновни.Аз също съм лекар,но както разбрахте и на мен ми се случи същото,искам да кажа,че много често нещата не зависят от човешките възможности.Не се сърдете,но освен пияни доктори,има и такива,които съвестно изпълняват задълженията и не забравят клетвените думи,които са изрекли.

ще кажа че майка ми е лекар и познавам и доста такива. аз самата много исках да уча медицина, но поради тъпи причини не го направих.за което съжалявам. факт е обаче че повечето са абсолютни некъдърници, не ги е еня за пациентите. както са казали хората на чужд гъз и 100 тояги са малко...

Общи условия

Активация на акаунт