Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 440
  • 259
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 17 987
Как стои въпросът сега с излизането в Румъния, искат ли се ваксини, тестове...Намерих това в нета "Считано от 11 март 2022 г., влизането в Румъния е свободно (не се изискват документи за COVID-19 или PLF)." Аз разбирам, че нищо не се изисква, а в Терме?

 

# 241
  • Мнения: 156
В Букурещ сме, нищо не се изисква на влизане. В нашия хотел също има спа зона, но пак нищо не искаха.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Препоръчайте места, в които сте отсядали в Букурещ. Търся апартамент за 5 човека по възможност по-близо до центъра. Ще посетим Природонаучния музей. Къде другаде бихте ни посъветвали да отидем?

# 243
  • Мнения: 781
Някой може ли да даде инфо за една вечеря в ресторант в Синая , каква цена е. Нищо специално, просто да съм подготвена.

# 244
  • Мнения: 17 987
Някой може ли да даде инфо за една вечеря в ресторант в Синая , каква цена е. Нищо специално, просто да съм подготвена.

Синая не знам, в Брашов на нас ни излезе колкото вечеря в Хепи. Предполагам е същото

# 245
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Имам пресни впечатления от обяди в Синая, и в туристическата част на Букурещ и в Брашов,  в  среден клас заведения за хранене - тип ресторант. Не усетих разлика, наистина е съпоставимо с Хепи.

# 246
  • софия
  • Мнения: 25 459
Ще бъда благодарна, ако можете да предложите място за спане (хотел/апартамент) в близост до National Arena. Ще ходим на концерт и предпочитам да сме близо, за да не се главоболим с колата. Гледах по картата, изглежда ми не в центъра и няма голямо предлагане.

# 247
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Привет от Букурещ.

Времето е приятно. Разхождаме се из града и събираме впечатления.

Парламентът е затворен заради международна среща до 26 октомври.


Паркът Чешмиджиу се обновява и ремонтира, но разходките под зелени, червени и златни дървета са приятни и без езерото.



По улиците виждаме... София Wink




Хан манук става Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте,
видях в Термите, че се предлага оферта Smart pass 2 възр плюс 2 деца. Някой знае ли до каква възраст трябва да са децата?

# 249
  • Русе
  • Мнения: 5 347
st. Dobri Бяхме отседнали в близост до заведението на ъгъла Simple Smile

# 250
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
st. Dobri Бяхме отседнали в близост до заведението на ъгъла Simple Smile

Къде...къде..Simple Smile
Днес за първи път чухме българска реч. Simple Smile в геоложкия музей, в залата с динозаврите. весело беше.




# 251
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Тук бяхме в един много приятен апартамент, чист и нов.

# 252
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Ние продължаваме с обикалянето на града. Трети ден тук, трети ден над 13км на ден. Simple Smile краката сякаш не са маите, но е забавно. Даже пуснахме картички, са видим дали и кога ще стигнат.  Blush

Общинският музей е разкошен, геологическият също, за природно научния си знаете.
Качихме се на триумфалната арка, обиколихме трите парка, румънското село... В музея на румънските традиции заварихме базар, и между Антипа и геологическия още един...
Вече изпълнихме всичко от набелязаните места и храни, утре остават лежерните обиколки.

Ако някой планира идване - до 26 в парламента няма да се допускат посетители, тече някаква среща. Дворецът Кантакузин е в ремонт, фонтаните също са в ремонт, както и езерото в Чешмиджи, но има много какво да се види.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Къде са тия динозаври? Ние ходихме в Природонаучния, ама май не са от там.

# 254
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
снимките са от геоложкия музей.
в градината на геоложкия, с отделен вход и такса има динопарк.
мърдат, ръмжат.. Simple Smile малките се забавляват.
Скрит текст:

в природонаучния (Антипа) са скелетите на мамута и още два динозавъра

Общи условия

Активация на акаунт