Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 551
  • 259
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 10 582
choose joy , съвсем забравих за обещанието си, извинявам се!
Разгледах пътеводителя и не успях да намеря нищо.
Може и да има, но заведенията са доста с описания и е възможно да съм го пропуснала.

# 166
  • Мнения: 2 836
choose joy , съвсем забравих за обещанието си, извинявам се!
Разгледах пътеводителя и не успях да намеря нищо.
Може и да има, но заведенията са доста с описания и е възможно да съм го пропуснала.

Няма проблем, мерси все пак : ))))

# 167
  • Мнения: 2 836
Някой знае ли кои автобуси от Русе ходт до Букурещ ?

# 168
  • Мнения: 1 030
Ованесови мисля ходят /преди поне беше така/ - всеки ден по обед. Цена 20лв. еднопосочно и 30лв. двупосочно

# 169
# 170
  • Мнения: 2 836
благодаря ви  Hug

# 171
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Здравейте,
Интересува ме някой ползвал ли е нает апартамент в Букурещ или е по-добре да търся хотел? Смятаме да ходим семейно за няколко дни с детето, ама нещо не виждам  хотели с тройки стаи, повечето са с двойки с допълнителни легла.   За да е в близост до центъра може би трябва да търся в сектор 3. Апартаменти има доста и са на много добри цени, но досега никога не съм буквала апартамент, когато сме пътували и чесно казано не съм много наясно как се процедира, като няма рецепция и пр. (в смисъл хазяй ли те чака)?

# 172
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Някъде по-назад съм дала линк към сайта на фирмата от която наехме апартамент.
Кореспонденцията беше по имейл.
Оказа се, че този който харесахме от сайта не е свободен и ни предложиха два други в същия район.
Не ни искаха капаро, което е в плюс пред наемането на хотелска стая.
Казахме към колко ще пристигнем и около 30мин. преди фактическото ни пристигане звъннахме, че наближаваме.
Чакаше ни представител, който ни настани.
Районът в който бяха апартаментите беше на 10-15мин пеша от Стария град.

И хотел сме ползвали, но е по-скъпо. Знаеш, че при непристигане удържат цялата сума за престоя.

# 173
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Някъде по-назад съм дала линк към сайта на фирмата от която наехме апартамент.
Кореспонденцията беше по имейл.
Оказа се, че този който харесахме от сайта не е свободен и ни предложиха два други в същия район.
Не ни искаха капаро, което е в плюс пред наемането на хотелска стая.
Казахме към колко ще пристигнем и около 30мин. преди фактическото ни пристигане звъннахме, че наближаваме.
Чакаше ни представител, който ни настани.
Районът в който бяха апартаментите беше на 10-15мин пеша от Стария град.

И хотел сме ползвали, но е по-скъпо. Знаеш, че при непристигане удържат цялата сума за престоя.
Много благодаря за информацията!

# 174
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Здравейте,
Скоро ще пътуваме семейно в Румъния и това, което ме интересува е, дали ще мога да се разплащам безкасово на повечето места: хотели, апартаменти, заведения за хранене, бензиностанции, музеи и т.н. Ще минем през Букурещ (предполагам там няма проблеми с безкасови разплащания с карта), но смятаме да продължим нагоре към Бран, Синая, Брашов, Сигишоара - за тези места вече не съм много сигурна дали не се предпочитат кешови плащания. Просто за около 10 - тина дни, не мога да преценя колко пари да обменя за трима човека.
Ще съм благодарна за малко актуална информация.

# 175
  • Русе
  • Мнения: 5 351
zaek трябват ти и пари в брой. В Замъка в Бран преди беше една Леля в бутка - там сте в брой. На други места също може да се наложи да плащате в брой - по-малки ресторанти и т.н.
Ние теглим от Румънски банкомат, някъде по път.
Гледайте на връщане да имате останали 13 Леи в брой за таксата на моста или 3 Евро. Румънците не вземат левове. Не може с карта.
През този линк можете да си вземете винетка предварително, електронна.
Ние не получихме фактура накрая, но колата беше изрядно чекната в системата.
https://www.roviniete.ro/en

# 176
  • Мнения: 5 278
Здравейте, момичета  Simple Smile Прехвърлям си поста от темата за Румъния с някои въпросчета и впечатления  Simple Smile

Хора, върнахме се - БЕШЕ СУПЕЕЕЕР  newsm44 Много, много съм щастлива Simple Smile Харесва ми този град, искам още тази седмица да отидем пак  Mr. Green
Успяхме да видим много неща - Атенеул, CEC bank, Площада на революцията и още каквото имаше там, Палата на Парламента - не знам какво не му харесвате Simple Smile  Освен това имаше някакъв маратон RunBucharesht  с много шатри и различни занимания, но не сме стояли много, защото нямаше да ни остане време. Но пък булеварда, който води до Парламента беше затворен за движение и беше много яко. Фонтаните работеха. Красота. Старата част на града е разкошна, видяхме кръчмата Carul cu bere, не сме сядали там, но се намъкнах вътре да разгледам  Mr. Green Като че ли в стария град най-малко време прекарахме - за да търсим пустия МОЛ  Mr. Green Ама като не сме сами - трябваше да се съобразим и с другите хора. Само че на това ако му викат МОЛ  Rolling Eyes За Unirii става въпрос - че в Плевен нашия е на светлинни години пред този  Laughing Та само 15 мин. загубихме там  Laughing
До Музея на селото малко трудно се оправихме, докато тръгне навигацията, че не сме си пуснали роуминга (не знаех, че нещо допълнително се прави  Embarassed), но както и да е - стигнахме  Laughing Музея е хубав, интересно е, макар че в нашия Етър, с който го сравняват, е по-интересно, защото всичко работи, а там са само къщи. Ноооо голямата сензация за нас беше парка Херастрау  Heart Eyes Божествено просто  Heart Eyes  Там пък попаднахме на някакво събитие - бяха извадени шатри с всякакви ястия - месни, качамаци, имаше и традиционни облекла - не знам какво беше, ще потърся, но беше много интересно. Опитахме и прословутите коминчета (между другото в самия Букурещ никъде не ги видях  newsm78), но много ни харесаха Laughing  Знаете ли коя е тази сграда, която се вижда в другия край на езерото - това ли е Sky tower?
Не можахме да видим парк Чишмиджиу, парк Карол I, патриаршията, Природонаучния музей (само минахме покрай него). Иска ми се и тези Терми да посетим - някой ходил ли е там?
Абе поне една нощувка си трябва Simple Smile
Някой ходил ли е на  Коледния базар - мисля си да направя един подарък за рождения ден там Simple Smile Но да не е голям студ само. А и цените по хотелите не знам как ще са  Rolling Eyes
Вече ми се иска и до замъците да отидем, само пари да отделим Simple Smile Нищо страшно нямало. Хората са много любезни - упътиха ни, знаят си английски, че и по-добре от мен  Mr. Green Нямаше някой да го питам на английски и да ми каже, че не разбира  Simple Smile
Сигурна съм, че има и по-хубави градове в Европа, но като за нас, за които това е първата Европейска столица, която посещават, освен София, много ни хареса

# 177
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Добре, че писа в тази тема, за да намеря точната фирма за настаняване.
Написала съм й линка на стр.6/първия ми пост  Peace

# 178
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Ако ви се ходи в МОЛ - Афи Палас и Банеаса Шопинг Сити. Имат и Аутлет център.
Имат и още няколко търговски комплекса по кварталите, но там се поада по случайност, ако ви замота Навигацията като нас Simple Smile.

# 179
  • Мнения: 5 278
Сега четох, че до този Афи Палас се намира двореца Котрочени, така ли е?
И пак да питам за Коледния базар - къде се организира, голям ли е? Заслужава ли си ходене с нощувка или само за през деня ще е достатъчно?
АЯ, сетих се още нещо - организираните екскурзии предлагат вечеря в ресторант с традиционна румънска програма. Може ли да ми кажете някой такъв ресторант, където можем да отидем без да сме с туроператор?

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 10:16 от Джинa

Общи условия

Активация на акаунт