Хомеопатия и напикаване по време на сън при 4 годишно дете

  • 13 604
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 179
На сина ми също за сега хомеопатията не е подействала. Вечер ставаме да го изпишкаме, но в последните дни на сутринта отново е подмокрен.
Дадоха ми едни капки на Бах, но до сега изчаквах резултата от хомеопатичното лекарство и все още не съм пробвала. Има тема за капките на Бах тук в подфорума, можеш да попиташ там. Аз бегло съм чела, и доколкото си спомням за нощно напикаване имаше няколко вида капки.

# 16
  • Мнения: 75
А аз имам добър резултат при едно дете на 4 г., което консултирам за нощно напикаване. Майката ми се обади вчера, за да ми каже че за сега е спряло да се напикава. За сега търсим точния емоционален източник. Това е за сега. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 234
Анелиз благодаря за споделеното мнение за капките на Бах. Теб кой те консултира кой вид капки да купите? Да ще изчакам и аз да видя за резултат от хомеопатичното лечение, но за момента за съжаление няма и крачка напред Sad

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Vkas, хомеопата на детето ми ги даде.

# 19
  • Мнения: 234
Благодаря. Нашия обаче не съм чула да ги препоръчва, но ще попитам.

# 20
  • Мнения: 708
Виж за шуслеровите соли http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/schuessler-salts/index.html, http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/quickfinder/index.html
Иначе аз зимата мажех кръста с мехлем против простудни заболявания, сутрин давах по една капсула червена боровинка, а вечер като си ляга по една кафяна лъжичка тиквено олио и една мед.
За хомеопатия виж тук http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=3097 д-р Михайлов. И най-важното е вушението ,всяка вечер като си ляга казва ,че сутринта ще е сух. Може да звучи шантаво ,но при нас имаше огромен ефект.

# 21
  • Мнения: 234
Благодаря isikam за споделеното мнение. Разгледах шуслеровите соли, но от къде се купуват те? И някак не е ли опасно без препоръка на лекар да се дават на дете?
Също и искам да те попитам за червената боровинка - тя на капсули ли е или като чай?
Аз вечер давам 1 лъжица мед с просо - сякаш от това вече е сух до към 5 сутринта, но явно и преди да се събуди пак се начурква. А това  тиквено олио от къде се купува?
Иначе и ние все си обещаваме, че ще се събудим сухи,ама при нас не върви за съжаление Sad

# 22
  • Мнения: 708
За Шуслеровите соли хомеопат ми го каза( за сведение тя лекува децата ми от 5 год.). Купуват се от аптеките в сайта можеш да намериш точно в кои.
Червена боровинка купувам на капсули от DM. А тиквено олио съм купувала от Пикадили. А за внушението е не да обещава ,че няма да се напишква ,а "лягам си и леглото остава сухо".Сега не мога да го намеря ,но Димков го описва.
http://-spam070-/2011/03/07/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BD … 1%82%D0%B8%D0%B5/

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 22:57 от isikam

# 23
  • Мнения: 234
Да благодаря ти още веднъж. Ще изчакам още малко за ефект от хомеопатичното лечение и след това ще опитам с това, което ми препоръчваш. От сайта видях, че за нощно напикаване препоръчват сол 3 и 10. Ти едновременно ли ги даваше? И колко време след прием се очаква резултат някакъв?
Тези дни ще купя и червената боровинка и тиквеното олио. Тях мога и от сега да ги опитам.
Аз давах медицинска дъвка сутрин на гладно, но ефект при нас това няма за съжаление.

# 24
  • Мнения: 708
От сайта видях, че за нощно напикаване препоръчват сол 3 и 10. Ти едновременно ли ги даваше? И колко време след прием се очаква резултат някакъв?
не сутрин 2 от N3 и вечер 2 N10. Ефект до един месец.

# 25
  • Мнения: 234
А кога ги спираш - до появата на ефект ли или до изпиване на цялото количество?
Днес ходих до ДМ магазина - видях капсули 60 на бр. за около 11лв - червена боровинка+вит.Ц, обаче не пише дозировка за деца - по-скоро са си капсули за големи хора.
Също и колко е голямо твоето детенце - моето е на 4 в смисъл за дозировка спрямо възрастта ли е или спрямо кг?

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 08:59 от vkas

# 26
  • Мнения: 708
А кога ги спираш - до появата на ефект ли или до изпиване на цялото количество?
Днес ходих до ДМ магазина - видях капсули 60 на бр. за около 11лв - червена боровинка+вит.Ц, обаче не пише дозировка за деца - по-скоро са си капсули за големи хора.
Също и колко е голямо твоето детенце - моето е на 4 в смисъл за дозировка спрямо възрастта ли е или спрямо кг?
шуслеровите соли се пият както хомеопатичните.
червената боровинка я давам по една на ден. Те са 3 скатули по 20 хапчета. Давам една скатула и после почивка. Детето ми сега ще направи 5г.
ето направи съпоставка със съдържанието на Уринал http://www.urinal.bg/?c=urinal , ако те е страх да му даваш има вариант чай http://indigota.com/index.php?topic=3668.0, аи по магазините се продават и сушени. Но моето дете  не ги хареса.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 17:38 от isikam

# 27
  • Мнения: 234
Благодаря ти още веднъж isikam за споделеното мнение.
Днес си купих солите 3 и 10. Дават се 15-20мин. преди храна нали?
Прочетох доста инфо за тях в нета и засега ще опитам с тях като поддържащи хомеопатичното лечение.
Ще пиша има ли резултат при нас.

# 28
  • Мнения: 320
 Само да споделя. Моят син е на 7 год. Не смея да кажа , че "спира "  да се напишква нощем. По принцип от мозъка се отделя хормон, който казва на бъбреците да произвеждат по-малко урина по време на сън ,като така пикочният мехур не се пълни . Но при някои деца мозъкът не е така развит , че да се отделя този хормон просто трябва време. Казват , че до  5год е "нормално". Та  моето дете се напишкваШЕ нощем.И слагаме памперс а напоследък  памперс гащи. Но от една седмица почнах да го уговарям ,че ако не се напишква нощем ще има награда!И за мое учудване това проработи!Поне за сега!Отначало имаше два дни в които памперсът беше много малко мокър а след това бе сух. Явно бе свикнал да има памперс.Това му даваше увереност. Но пробвахме без памперс.Първият ден бе мокър,  и се разминахме с наградата. Но вторият ден беше сух и така 4 дни! Така разбрах , че просто бе свикнал да си пиша в памперса като един  вид удобство! А относно детската градина- в нея следобяд  никога не се папишкваше , но ако спи в къщи трябваше задължително да е с памперс  иначе беше мокър.Сега е топло, можеш да опиташ да спи без памперс, а за детската наистина не дават , но не се притеснявай , няма ти да переш! Може пък там да отвикне. И друго давайки " лекарства" ти акцентрираш в/у проблема и детето чака лекарството да действа и остава безучастно към проблема. От друга страна ако му казваш , че това не е проблем така то не се стресира и като , че ли е по-добре.  Но всяко дете е различно  и подхода е индивидуален.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 381
в ДГ спят по 2 часа. през нощта са доста повече. моят син вече за следобедният сън е без памперс, но през нощта е със -  още не може да се контролира за толкова дълго.

vkas , засякох те в друга тема, че си от бургас. в коя градина сте записани? пак ти казвам, че това са измислици на госпожите - ето и резултата - подлудяват родителите да си форсират децата, че да им е по-лесно

Общи условия

Активация на акаунт