Хомеопатия и напикаване по време на сън при 4 годишно дете

  • 13 615
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 81
Не можах да прочета всичко. Просто видях темата и исках да споделя и моя личен опит. Опита е от моя личност   Embarassed Когато бях малка се напикавах през ноща, беше ми се случило и детската градина веднъж след обяда, когато спахме. За информация напикаването ми беше до изключително късно, срам не срам да си кажа до 12 годишна. Майка ми не смяташе за нужно да потърси лекарска помощ. Можете да си представите на момиче което му идва менструацията и вече хормоните бушуват аз се напикавах още. " Излекувах" се сама. Вече бях достатъчно голяма, за да реагирам по някакъв начин. Спрях течностите след 19 часа, за да се изпишкам до към 22 или 23 часа и после да заспивам. Режима проработи след няколко дена постоянство и вече спрях да се напикавам. Аз имах и много тежък сън и просто не усещах, че ми се пишка, за да задържам. Та като един допълнителен съвет може би, опитайте и по този начин. Спрете течностите в определен час (няколко часа преди лягане) и вижте дали ще помогне. Надявам се да съм полезна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 234
Момичета благодаря Ви много за споделените мнения и затова, че се опитвате кой с каквото може да ми помогне.
Аз се свързах във фейсбук с една консултантка по шуслеровите соли и след като и разказах, че в будно състояние откакто сме махнали памперса /от 2 годишен/ той не се изпуска, а само като спи, тъй като спи дълбоко тогава тя ми препоръча соли 5 и 10, тъй като 3 била повече при проблем със сфинктера на пикочния мехур т.е детето да се изпуска и в будно състояние. От вчера ги пием.
Иначе за спането без памперс - ами опитвах и това почти цяло минало лято и това 10 дни...ми няма грам напредък...сега само довлякох една хрема, защото е много жега и като пусна климатика и си спи начуркан става притеснително.
Другото, което много ме притеснява е, че след месец и половина ще родя второто си дете. Доста почетох, че това провокира още по-засилено действие на проблема с нощното и следобедното начуркване и направо незнам.

# 32
  • Мнения: 3 695
Да се включа и аз. Дъщеря ми си махна сама нощния памперс по свое желание като беше на 3 г. и нямахме проблеми. След раждането на бебето минаха 6 месеца и тогава започна с нощното напикаване. Забелязах, че по това време започна да спи много дълбоко. Всички ми казаха, че е заради бебето, но аз не вярвах, защото видим много се обичат с него, но кой знае, може и това да е била причината.
Четох, че вторичното напикаване може да е индикатор за диабет, но правихме изследвания и това слава Богу се отхвърли.
След прием на хомеопатично спря веднага с напишкването, но само за седмица. Сега, година по-късно разреди доста и се напишква 3-4 пъти в месеца, но аз я вдигам през ноща и я изпишквам, което не знам дали е правилно. Но вечерното ядене на диня и пиена на вода и сокове определено са гаранция за напишкване преди да я вдигна.
Много ми е трудно да я ограничавам да пие вода вечер, особено лятото, когато е горещо и всички умираме от жажда.  Confused
Надявам се скоро тези притеснения да останат в миналото. Пожелавам го и на вас!   bouquet

# 33
  • Мнения: 81
Как така след като родиш второто дете и нощното напикаване пак се връща??? Това не ми е ясно. Може ли да ми обясните?  Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 695
Доколкото знам хомеопатите го обясняват с  "маркиране на територия", лекарите - с психологически фактори.

# 35
  • Мнения: 81
Доколкото знам хомеопатите го обясняват с  "маркиране на територия", лекарите - с психологически фактори.

Благодаря за пояснението, но на хомеопатите бих казала, че не сме животни. Това е нощно напикаване има по-скоро друго обяснение, а не маркиране на територия. Аз съм второ дете и до 12 години съм се напикавала, да не съм маркирала до тогава ???Просто не ми е логично някак си.

# 36
  • Мнения: 19 380
Здравейте момичета,
Сина ми е на 4год. и какво ли не опитваме от 1 год и не можем и не можем да се справим с начуркването му по време на сън. Спи много дълбоко и изобщо не усеща кога се изпуска. и това е само по време на сън. От 2 год. сме махнали дневния памперс и проблеми с дневни изпускания нямаме, но като спи....
Моля момичетата, които успешно са излекували този проблем с хомеопатия/или друг алтернативен начин/ да споделят с мен опита си - колко време продължи лечението, успешно ли беше. Изобщо за каквато информация се сетите все ще ми бъде от полза.
Благодаря Ви предварително!
Не знам дали трябва да се прави нещо. Моето дете е на 4.5г и също спи дълбоко. Дневният памперс отдавна сме го махнали. Нощният също е махнат, но ако е пила вода преди лягане и не се изпишкала, се налага аз да я вдигна през нощта, иначе се напишква и продължава да спи.
Имаме и случаи, в които се буди и казва, но това е ако й се допишка към 5-6 сутринта. Нощем спи дълбоко. Дори като става да пишка, го прави в полуспящо състояние на гърнето.

# 37
  • Мнения: 234
Момичета да се отчета след 1 месечен прием на шуслеровите соли - сутрин 3 и 5 и вечер 2 таблетки 10+1 лъжица мед+4 зрънца просо, съчетано с хомеопатия - детето остава сухо вечер /будим го само за едно изчуркване в 5 часа/, но след обяд когато съня е по-кратък /2-3 часа/ е повечето пъти начуркан.
Затвърждава се тезата, че при нас проблема е на психологическа основа...

# 38
  • Мнения: 75
   Здравейте на всички!
 Не всички хомеопати твърдят, че е маркиране на територията. Аз като хомеопат (както съм написала в предишен коментар) знам, че причината за напикаване може да е не само психологическа, но и физиологична, p.atanassova.
 Вече мога да твърдя, че лечението на напикаването с хомеопатия е успешно. Вече месец детето на което изписах хомеопатично лекарство, не се напикава (описала съм накратко случая във втора страница). Майката ми сподели, че детето и е станало и по-спокойно. Още веднъж се потвърди мнението за хомеопатичното лечение-класическата система, че не само лекува на физическо ниво, но и на умствено и емоционално.
    Успех, мили, майки!  Grinning

# 39
  • Мнения: 234
Ина Вел, а какво би казла в нашия случай - преодоляхме нощното начуркване, а следобяд се начурква?

# 40
  • Мнения: 75
vkas, за да ти дам точен и коректен отговор е добре да ти задам поне няколко въпроса за детето ти. Не ми достига времето да пиша продължително в нета. За целта ще ти напиша на лични съобщения телефона си. Обади ми се, за да ти помогна с отговорите си.

# 41
  • Мнения: 234
Сърдечно ти благодаря:) Ще ти звънна!

# 42
  • Мнения: 165
При нас проблема изчезна с хомеопатия, но беше съвсем случайно. Лекувахме настинка и ми направи впечатление,че от него разрежда напишкването. Оттам нататък,ако зачестяваше напишкването давахме от лекарството за известно време.  Всички изследвания й бяха наред преди това, беше на психологическа основа. Смятам, че с хомеопатия трябва до 1 месец да се е видял добър резултат,ако не- значи не е точното лекарство!

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами , искам и аз да се включа в тази тема и да споделя моите премеждия. Моят син след 2 месеца става на 13 год и до преди един месец се начишкваше почти всяка вечер, не съм пробвала нито хомеопатични терапии нито съм го водила по доктори и ЗА КОЕТО СЕ ЧУВСТВАМ АДСКИ ВИНОВНА , но само защото бях чела че УЖ минавало с годините, когато детето го ИЗРАСТЕ САМО. Но случайно попаднах на една формула , която искам да споделя с всички вас. След извършването на процедурата - т.е. 14.07.2011 г синът ми изведнъж спря да се начишква. А тя е :     1 ЗЪРНО ЧЕРЕН ПИПЕР ВСЯКА ВЕЧЕР ПРЕДИ ЛЯГАНЕ В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 40 ДНИ , БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ. НИТО ВЕЧЕР ПО-МАЛКО НИТО ПОВЕЧЕ. АКО ПРЕКЪСНЕТЕ ДОРИ ЗА ЕДНА ВЕЧЕР ВСИЧКО ЗАПОЧВА ОТНАЧАЛО(БРОЕНЕТО). На мен ми помогна.До днешна дата не е имало проблеми. Процедурата е напълно безвредна и пепера не трябва да се сдъвква което е за детето защото няма да люти и т.н.
Надявам се да помогне и на вас. Моля пишете ми отзиви.

# 44
  • Мнения: 5 539
Синът ми скоро стана на 4 и още спи с памперс нощем, но и през ум не ми е минавало, че има проблем. Това за мен НЕ е "нощно напикаване" като медицинско състояние.
Без да се замисля, се сещам поне за 4 деца от обкръжението ни на неговата възраст или по-големи, които са с нощен памперс.
Когато се научи да се буди сам - тогава. Поне още 1 година не мисля да се тревожа.

п.с. В градината почти не се напишква, но има няколко деца, на които им се случва чат-пат. Никой не го прави на въпрос - децата са едва втора група все пак. Ако срещна и намек за вменяване на вина от страна на персонала, бих провела мн сериозен разговор с учителките и бих стигнала и до директора, ако се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт