Забелване на пишлето или не?

  • 227 392
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма как да си сигурна, че ако беше забелван проблемът нямаше да е налице.

# 1 081
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Ами твоят собствен опит е 2:1 в полза на НЕзабелването. Нали свекървата на майка ти е имала двама синове, не ги е забелвала и не са имали проблеми? Синът ми скоро ще стане на 4. Не съм дърпала, не съм пипала и не съм разрешавала на някого да пипа. Няма проблеми и не е имал никога. Така че няма как да твърдиш, че незабелването е причинило проблем. В цял свят не пипат, там всичките ли получават инфекции и толкова ли са тъпи, че да продължават да не пипат?

# 1 082
  • Мнения: 69 301
Анелия, ако си има някаква патологична фимоза, /не вродена/, в смисъл - има тесен кожен участък, т.нар. фимозен пръстен, тоест има си проблем , и да опитваш да забелваш, няма да ти се получат нещата така или иначе....Та може и това да е била причината за проблем при брат ти, която да е наложила сцепването.. Wink

# 1 083
  • Мнения: 1 026
Извинявай, но ако си гледаш така детето на принципа на индивидуален опит, те очакват грешки.
Имай и две на ум, ако искаш, но като начало върни малко тази тема и попрочети, има доста аргументи. Също, ако не се лъжа в библиотеката на форума има едно интервю с доц. Бранков, специалист в областа, който препоръчва да НЕ се забелва.
След като прочетеш, реши, но информирано, не на база един случай.
Да, започнах да чета темата отначало, просто нямам много време. Би ли ми дала линк към интервюто или темата в която се намира, защото все още малко се лутам из форума newsm78

Няма как да си сигурна, че ако беше забелван проблемът нямаше да е налице.
Да, така е  Peace

Ами твоят собствен опит е 2:1 в полза на НЕзабелването. Нали свекървата на майка ти е имала двама синове, не ги е забелвала и не са имали проблеми? Синът ми скоро ще стане на 4. Не съм дърпала, не съм пипала и не съм разрешавала на някого да пипа. Няма проблеми и не е имал никога. Така че няма как да твърдиш, че незабелването е причинило проблем. В цял свят не пипат, там всичките ли получават инфекции и толкова ли са тъпи, че да продължават да не пипат?
Радвам се, че при вас всичко е наред и не се е получила кофти ситуация. За съжаление пр инас развоя на нещата беше съвсем друг.

Анелия, ако си има някаква патологична фимоза, /не вродена/, в смисъл - има тесен кожен участък, т.нар. фимозен пръстен, тоест има си проблем , и да опитваш да забелваш, няма да ти се получат нещата така или иначе....Та може и това да е била причината за проблем при брат ти, която да е наложила сцепването.. Wink

Звучи ми логично, но нямам абсолютно никакъв спомен или поне при мен не е коментирано подобно нещо. Все пак благодаря за инфото. като всяка майка мисля само доброто на детето си, и смятам, че преди всичко човек трябва да е информиран и тогава да прави каквото и да е  Heart Eyes

# 1 084
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 904
Имам двама сина - на 29 и 25 години вече. Забелвахме и при двамата с помощта на хирургична сестра /тя също с двама сина и мнооооооого опит в хирургично отделение/. На моя близка приятелка се наложи на сина й да се прави обрязване, тъй като не е правено нищо в тази насока като е бил малък. Може и да е нещо индивидуално, но не мога да го твърдя със сигурност.
Големият ми син ме дари с внук. И при него сме започнали навреме забелването, внимателно, без рязко дърпане. За мен това е необходимо и за поддържане на хигиената.

# 1 085
  • Мнения: 4 292
Едно си баба знае, едно си бае  ooooh!
Писна ни да чета глупости, отписвам се от тая тема!
Анелия, не мога да копирам, че съм през тел. Ако не си я намерила още статията, пиши в Гугъл- Бранков фимоза и ще ти излезе. Човекът е професор, аз го понижих малко Simple Smile
Пожелавам ти правилни решения Peace

# 1 086
  • Мнения: 161
Хм, като се роди синчето едната баба беше забелвала /майка ми/, другата не. Но мъжът ми е имал проблеми в пубертета, та пробвахме леко-леко да забелваме, но не се справихме явно. На 5 г. при синчето се получи парене заведохме го на лекар ииии, рязко дръпване и голямо конско към нас, че не сме се погрижили когато му е времето / до годината да е забелен/. Какво да се обяснявам, че педиатъра казва НЕ пипайте, а уролога ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е. Накрая излиза, че родителят решава все пак. Имам наблюдения и за чужбина, и там се прави. Може би по-отдавна не е масово и все пак...

# 1 087
  • Мнения: 94
 Имам наблюдения и за чужбина, и там се прави. Може би по-отдавна не е масово и все пак...
[/quote]. Всичкие чужденци които съм питала казват, че за първи път чуват такова нещо... В някой държави питат още в родилния дом дали искат детето им да бъде обрязано, но родителите не пипат... И все пак си права всеки сам решава за детето си. Аз съм решила да не забелвам!

# 1 088
  • Мнения: 984
Момичета, това че свекървите ви не са забелвали мъжете ви, не означава, че мъжът ви не е бил забелен. Едно време бабите са къпели и забелвали, а не майките...

# 1 089
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Ами питайте бабите си тогава дали са забелвали.

# 1 090
  • Пловдив
  • Мнения: 4 542
И двете ми баби са отгледали синове и внуци, никоя не е забелвала  Peace Когато родих, баба ми, лека и пръст, след въпроса как съм, ме предупреди нищо да не пипам и опъвам.

# 1 091
  • Мнения: 165
Здравейте, синът ми е почти на 3 г. По принцип съм против забелването,но  нещо ме човърка.До сега не сме имали проблеми,само измивам и нищо не пипам.Но сега съм забелязала топче ,малко до отвора.

Предполагам че е насъбрала се смегма .Но дали ще се изчисти сама? Дали няма да се възпали?
Не искам да го водя на лекар,понеже знам какво ще последва.
Препоръчайте ми уролог,който е против забелването?

Благодаря! Wink

# 1 092
  • Мнения: 4 292
Моят син на няколко пъти, ако не се лъжа 3, събираше такива топчета. Първият път се стреснах, но педиатъра ме увери, че е смегма и е напълно нормално. Сподпомага отлепянето. Моят съвет е да го следиш, то ще се мести и ще променя размери, предполагам. В Бг ми бяха казали, че трябва да се цепи, не го отразих това.
И моят син е на 3 г., частично е отворен пениса му.

# 1 093
  • Варна
  • Мнения: 25 344
И на моя син се е случвало. Доколкото имам спомен съм чела и мнение на Бранков, че е нормално.

# 1 094
  • Мнения: 460
И моето момче имаше 2 топчета. В рамките на около месец се изчисти без да съм дърпала и опъвала.

Общи условия

Активация на акаунт