Всякакви въпроси относно съдомиялните - 6

  • 55 116
  • 771
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 3 588
Хм...явно ти си "късметлийка" newsm78 Честно, за пръв път чувам лоши отзиви за прахосмукачките им, но да не оспамваме повече темата на съдомиялните... Embarassed
аз съм от тези "късметлии "с прахосмукачки AЕГ/ Електролукс.

# 151
  • Мнения: 52
Днес отново разглеждах съдомиялни и попаднах на тази- http://electron.bg/siemens-54t554eu-p-20157.html
Та въпросът ми е коя да избера АЕГ или СИМЕНС ?

# 152
  • Мнения: X
моето мнение клони към Сименс, но ако са почти идентични. Задължително да има на горната стена/тавана/  душ-т.нар. трета перка.

# 153
  • Мнения: 52
моето мнение клони към Сименс, но ако са почти идентични. Задължително да има на горната стена/тавана/  душ-т.нар. трета перка.

АЕГ-то има, но за СИМЕНС-а не съм сигурна. И какво значи накрайник за измиване на табли?

# 154
  • Мнения: 19 276
Моята няма трета перка, това не значи, че не мие добре  Peace

# 155
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
моето мнение клони към Сименс, но ако са почти идентични. Задължително да има на горната стена/тавана/  душ-т.нар. трета перка.

АЕГ-то има, но за СИМЕНС-а не съм сигурна. И какво значи накрайник за измиване на табли?
Точно същото- душ, който се слага допълнително на тавана. Peace Тавите някой преводач ги е нарочил за табли. Laughing

# 156
  • София
  • Мнения: 4 401
При моделите на Сименс това което виждам по мойта книжка, този душ накрайник за тави се слага на гърба  на миялната , но се вади горната кошница.

# 157
  • Мнения: 52
При моделите на Сименс това което виждам по мойта книжка, този душ накрайник за тави се слага на гърба  на миялната , но се вади горната кошница.



Значи този накрайник позволява да се махне горната кошница и да се мият по-високи неща като тави например така ли ? Ако е така това си е доста голямо предимство. И сори за тъпите въпроси. Embarassed

# 158
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Да, така е, това е идеята. Peace

# 159
  • Мнения: 27
Ох, и мен тази "трета перка" или "душ"  ме обърка тотално.Днес пак пообиколихме да разгледаме.Най-лошото е,че не можеш да отидеш в 1 магазин и да разгледаш моделите които са обявени в сайта на магазина.Те са разхвърляни във всичките им налични магазини в града.Ужас.Мъжът ми хареса АЕГ 54861,но този модел няма трета перка/или както се казва там/ и струва 659 лв .Следващият модел на АЕГ-F 65410 има тази перка и струва 799лв .Питам се струва ли си да дадеш още близо 140лв?Толкова ли е необходима и ефективна?Просто разликата за мен е голяма.Това значи ли ,че моделите излезли преди 4-5-6 години без тази перка/душ не мият ефективно.До сега съм ползвала настолна миялна Бош за 4-5 комплекта -тя е с 1 перка и мие перфектно.Единствения проблем е ,че е малка нищо друго.Моля ,тези които са  наясно с този въпрос да споделят .Ще бъда безкрайно благодарна за съветите.

# 160
  • Мнения: X
Не е вярно,че само новите модели имат тия душове. Моят Сименс е модел сигурно на 6-7 години / секънд хенд/, с 4 програми само и има такава.

# 161
  • Мнения: 19 276
Както вече казах, моята е без трета перка и си мие идеално.  Peace

# 162
  • Варна
  • Мнения: 2 565
Както вече казах, моята е без трета перка и си мие идеално.  Peace
Моята също. Peace
pavzgu, ако държите на нова машина и бюджета ви е определени рамки, според мен  заложете на базов модел/без много екстри/ на читава марка.

# 163
  • Мнения: X
Подкрепям !

# 164
  • Мнения: 19 276
Да, тия екстри....аз още си патя от една такава лакомия: Когато си купувах фурната АЕГ, имаше модел със сонда и без, разлика 20-тина лв. Питам консултантите, държах да се изключва сама. Да бе, същата била, но едната имала сонда, другата не. Дръжки, заради прословутата сонда, която никога не използвах, моята не се изключва сама, а другата да. Така че, прецени кое ти трябва, то верно все от после идва ама....

Общи условия

Активация на акаунт