Всякакви въпроси относно съдомиялните - 6

  • 51 293
  • 771
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Програмата "изплакване" е само съдовете да се облеят със студена вода в повечето случаи. Доколкото знам препарат изобщо не взема тогава.
А сол трябва да се зарежда, защото тази която е в таблетките и тази която се сипва долу/отстрани са две различни неща с различни функции.

# 46
# 47
  • Мнения: 3 410
И аз се записвам в темата, че скоро ще ми монтират съдомиялната, да съм в час.
И като една късметлийка, след като вече си бях платила съдомиялната - Аристон, попаднах на темата и чета все лоши отзиви. А някой все пак доволен ли е от тази марка?

# 48
  • София
  • Мнения: 23 162
И аз се записвам в темата, че скоро ще ми монтират съдомиялната, да съм в час.
И като една късметлийка, след като вече си бях платила съдомиялната - Аристон, попаднах на темата и чета все лоши отзиви. А някой все пак доволен ли е от тази марка?
Аз съм от доволните, мие си вече 5 година, не се е повреждала. 45 см е и това и е единствения недостатък.

# 49
  • Мнения: 13 187
Не оставям вратата отворена. Съдовете винаги са напълно сухи. Никога не ми е замирисвало или мухлясвало нищо вътре.
Само аз ли не съм доволна от Gruen Green? Стъклените ми съдове са с бели петна, ръждиви петна избиха по черпака и лъжиците, които от 6 години мия без проблем в миялната.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 132
Аха.
На мене идеята ми беше да не ми свети индикаторът за липса на сол.
Ако примерно сложа на 0, предполагам солта от таблетката ще се усвои, нали?
 Не мисля, че ще престане да свети индикатора за сол и на позиция 0. Сложи си сол. На 3-4 месеца веднъж има нужда да се сложи сол, аз фунията я видях след като сипах солта, че  е в комплекта.
И още едно въпросче.
Миялната ми има индикатор за край на програмата.
Обаче е за вграждане.
Как точно се вижда, че индикаторът е светнал - трябва леко да отворя вратата ли? Зависи къде е, на някои се отразява в пода. Моята не е вградена и не съм наясно всъщност.
Не че е проблем - има звуков сигнал, както и ясна продължителност на програмите, ама просто се чудех.
И още две неща.
Използвате ли специален препарат за изплакване или я карате само на вода? Не. Всъщност сложила съм гланц(което е течност за изплакване) и съм много по-доволна от тогава. И той като солта се добавя рядко. Според моите наблюдения си взима и гланц, въпреки, че е с таблетка. Правих емпирично изследване  Mr. Green Това обаче няма общо с програмата за изплакване.
Трябва ли след като програмата свърши и се извадят чиниите, миялната да се остави да изсъхне по някакъв начин, понеже вътре си остава някаква влага? Да, оставяш притворена вратата.

Миии, ще извинявате, ама толкова сте изписали, че просто няма как да изчета всичко, че да си намеря отговорите на въпросите.  Embarassed
Мерси!

Това за запис. Черешке, благодаря за темата   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 7 190
Много благодаря!  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 781
И аз се записвам в темата, че скоро ще ми монтират съдомиялната, да съм в час.
И като една късметлийка, след като вече си бях платила съдомиялната - Аристон, попаднах на темата и чета все лоши отзиви. А някой все пак доволен ли е от тази марка?
И аз съм доволна от моя Аристон. От почти година чета темата , миялната ми е от 7 месеца , но не съм чела "все лоши отзиви "  newsm78 Даже май хич не съм  Peace

# 53
  • Мнения: 3 410
Благодаря ви момичета, успокоих се малко, надявам се и моята Аристонка да ми въши чудесна работа и да не ми създава проблеми.

# 54
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За Аристон и аз съм чела лоши отзиви, но по-скоро в техническата част, че се разваляла често и бързо. До колко е вярно не мога да кажа. Но за Електролукс пък съм чувала още по-зле отзиви, око това ще те успокои. Не целя да предизвиквам спорове, моля мамите с Електролукс да не го вземат навътре, мнението ми е от прочетени отзиви на реални ползватели на двете марки. Hug

Грюн грийн при мен мие добре, но гланцът пък на тази марка ми създава проблеми- остават ми бели капки, сега е свършил и индикаторът светна. Не съм наляла и в момента работи само с таблетка Грюн грийн, като спре ще направя разликата. Смених едновременно и гланца и препарата, но си мисля, че  е от гланца все пак. 

# 55
  • София
  • Мнения: 7 190
А за кои миялни сте чели добри отзиви?

Щото аз по някакви мои си критерии си избрах миялната - интересно ми е дали съвпада със статистиката.  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз май не се сещам за марка, за която да съм, чела само добри отзиви. И за Миле съм чела лоши дори, но за уреди втора ръка, което май нищо не значи.
И аз съм с Аристон иначе и съм много доволна от машината. Пералнята ми също е Аристон и от сервиза съм доволна  Mr. Green

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Red, моята статистика е от събирани мнения от такива като нас- от няколко форума.
Най- добри отзиви има за Бош и Сименс. Следват АЕГ, Електролукс и Аристон.
От нискобюджетните- Бломберг и Беко. Най-лоши отзиви има за Мидея и Канди.
От световнонеизвестните марки- е тото 2 първо теглене, може да работи и мие, може и да не работи и да не мие. Laughing

П.П Моята е Бломберг, защото съчетаваше ниска цена, много екстри, прилично качество. По принцип искам АЕГ, защото фурната ми е такава и е над миялната, но моделът от серията на фурната и отговарящ на екстрите на Бломберга е около 1400 ле.  Множко ми бяха, когато правих фурната. А моята я взех за 629 лв. Когато Бломбергът се развали може и да си я взема. Laughing

П.П.П Виждам,ч е и е паднала цената, хи-хи.
http://www.technomarket.bg/products/09038296/aeg-f-88010ia

Последна редакция: пн, 04 юли 2011, 16:57 от Джемма

# 58
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Права бях- белите петънца са ми от гланца. Само с таблетката Грюн Грийн всичко свети:









Стъклената чаша си е кристално ясна, но дуралексът не се е измил от "бензиновите" петна, които ми се получиха точно като сипах гланца на Грюн Грийн. Продължавам без гланц значи, вероятно идва много, те таблетките са ми 5 в 1, вероятно зеленият слой е гланц.


# 59

Общи условия

Активация на акаунт