Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 62 254
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 567
Не че се заяждам, но ако гледаме на темата в светлината на началния пост, кое те кара след като веднъж си свалила 30 кг, т.е. се предполага, че си осъзнала какво значи да имаш наднормено тегло и да пребориш проблема, отново се стига до същата ситуация, че и по тежка? Не е ли точно това въпросът, дали може да не се живее на цикли качвам- свалям?
Пак да наблегна, нямам желание да се ровя в ничия лична история, просто ми стана интересно, нали това беше изначалния въпрос.

За мен всяка радикална диета си е точно йо йо със закъснител  Thinking

Да, естествено, че може. Но за да стане факт трябва да знаеш защо пълнееш и да промениш изцяло отношението си към храненето. Това на толкова ранна възраст трудно се постига. Именно защото както казах проблемът е психологически. Т.е за да има физическа дълготрайна промяна, трябва да има психическа такава. Към храната - или още по-елементарно казано - да осъзнаеш, че Великден/Нова година/Коледа/8-ми март не е ден, в който се тъпчеш с агнешко, яйца, ракия и мезета. Т.е че храната не прави празника. Или че един купон/рожден ден е също толкова приятен и без да пиеш 1/2/4 ракии, а просто пиеш вода или фреш.

# 61
  • Мнения: 3 216
Но за да стане факт трябва да знаеш защо пълнееш и да промениш изцяло отношението си към храненето.......Т.е за да има физическа дълготрайна промяна, трябва да има психическа такава. Към храната - или още по-елементарно казано - да осъзнаеш, че Великден/Нова година/Коледа/8-ми март не е ден, в който се тъпчеш с агнешко, яйца, ракия и мезета. Т.е че храната не прави празника. Или че един купон/рожден ден е също толкова приятен и без да пиеш 1/2/4 ракии, а просто пиеш вода или фреш.

Няма как да не се съглася  Peace Макар и да продължавам да пия ракии  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 4 300
Мен ако питате проблемът е не в празниците, а в делниците. Но разбрах какво искате да кажете.

# 63
  • Мнения: 3 216
М, не, Рокси, проблемът е точно в празниците. Диетуващите си мислят, че празниците са момента, в който могат да се наплюскат до насита. А такъв момент просто не съществува. Слабият човек никога не преяжда. И затова е слаб. Просто е, много; само трябва да си го проумял и разбрал  Peace И да ти е станало начин на живот.

# 64
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
А защо почти всички казват, че качват килограми зимата, на какво се дължи  newsm78
Изключвам движението, за него е ясно, че зимата намалява драстично. Но какво е по-различно при храната, че качвате зимата?
Моите килограми не се влияят от сезоните  newsm78
Даже зимата бях 48-49 кила, а сега съм заковала 50  Crossing Arms

не знам дали някой се е включил, но зимата - метаболизмът се забавя и в позив на самосъхранение - при ниските температури - тялото се стреми да натрупа изолация (мазнинка) ...и т.н.  Peace

# 65
  • Мнения: 4 300
Moже, сигурно това имате предвид под психология. Щото от физиологична гледна точка за 5 празнични дни в годината, колкото и да изядеш,все няма да качиш повече от 2-3 кила  за всичките 5.

# 66
  • Мнения: 3 216
Moже, сигурно това имате предвид под психология. Щото от физиологична гледна точка за 5 празнични дни в годината, колкото и да изядеш,все няма да качиш повече от 2-3 кила  за всичките 5.

Ей сега е момента да разкажа за моите диети и психологията, и килата. И йо-йо ефекта.
Започвам диета (преди, хм, 15 години) - половин кофичка кисело мляко на ден, вода и кафе. И ходене пеша около 3 км на ден. За 7 дена смъкнах 8 кг. Някой може ли да се сети за колко дни ги възстанових? Нана?

# 67
  • Мнения: X
Слабият човек никога не преяжда. И затова е слаб. Просто е, много; само трябва да си го проумял и разбрал  Peace И да ти е станало начин на живот.
Ей това е истината !   Peace
Доста години ми трябваха да го проумея.....

Това вместо запис,че вече ми се спи......
Утре ще пиша повече...

# 68
  • Мнения: 7 837

Започвам диета (преди, хм, 15 години) - половин кофичка кисело мляко на ден, вода и кафе. И ходене пеша около 3 км на ден. За 7 дена смъкнах 8 кг. Някой може ли да се сети за колко дни ги възстанових?

Сигурно за още толкова, дори и да се храниш нормално и без залитане, само защото организма реагира на стреса, на който е бил подложен. Ходенете и коя да е физическа активност, само по себе си, не гори кой знае какви калории и дори и да продължаваш да ходиш, ще си върнеш кг бързо. Гадая де, не съм го изпитвала.
 Аз ходя всяка сутрин по 2 км и според апликацията на телефона ми, която замерва разстоянието, това се равнява на 80 калории за моя ръст и кг. За бягане 2 км, да не казвам, колко калории се изгарят  Laughing Затова идеята при спортуването, не е бързото отслабване.

Последна редакция: пн, 04 юли 2011, 03:43 от Кейси

# 69
  • Мнения: 6 206
Работата ни е такава, че освен всичко друго иска и много физическа активност... Всеки ден се намираше някой да каже, е, не, не е възможно да си родила преди няколко месеца.
Възможно е и още как, тичай от сутрин до вечер като мен, пък да видим как ще си стоиш дебел.
Забелязала съм в годините, че когато дойде някой по-пълен на работа при нас - за първите 3-4 месеца или отслабва или напуска.
Така че ако някой му се отслабва наистина - да заповяда и да ми стане колега. Хем ще отслабне, щем някой лев ще изкара.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 567
ВечеПетя - вероятно за 4 дена, повече от 2 кг дневно е трудно да се качат  Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 9 903
 Надявам се да съм отслабнала завинаги. Свалих 18 кг-13 от тях с диета, останалите след диетата за няколко месеца си паднаха сами. Сега съм пак дебела, но съм на килограмите, на които забременях преди 10  г. Опитах пак със същата диета, но не се получи. Затова сега залагам на хранене с ограничения и много движение. Всекидневно ходя не по 3км, а поне по 4-5. Вече повече от година съм на тези килограми и няма да допусна да кача отново. Меря се всеки ден, станало ми е като фикс идея. Сега в летния период се надявам да сваля още 3-4-5 кг, но без диета. Искренно се надявам новите ми хранителни навици да дадат резултат. Хубавото е, че цялото ми семейство се научи на някои много полезни неща, едно от които е ранната вечеря-най- късно в 19ч сме хапнали. Следва разходка и вечер си лягаме леки като парцал.
 Само се надявам да не се налага пак да опирам до хормонални лекарства, че от тях преди 7 години се надух като балон. Не споделям мнението, че всички дебели хора са такива само от храна.

# 72
  • Мнения: 12 028


Светкавица не съм много сигурна кое наричаш черешката на тортата, за да ти отговоря  newsm78

Исках да кажа най-хубавото / според личните предпочитания/ блюдо на всеки празник и това, което отъждествява празника-напр. новогодишната баница, торти за рождени дни, козунак за Великден-вероятно си се лишавала в продължение на месеци от тези храни.Въпросът ми е-не се ли чувстваше вътрешно ощетена,напр.всички опитват или дори си похапват- ти стоиш и гледаш.Извинявай, че те питам, но аз и когато уж проявявам воля се чувствам много онеправдана в такива моменти.Вероятно имаш силен характер и си си наложила правила, но как си се чувствала в такива моменти, как точно това се преодолява?

Ако човек прояви воля, а вътрешно го гризе?
Ако си позволи "забранения плод", а после се самообвинява?
В реалния живот-донесе някой на работа бонбони и сладкиши за рожден ден вземаме се после всички колежки се тюхкат.

# 73
  • Мнения: 1 669
Светкавичка, аз продължавам да ти се чудя newsm78 Според мен нямаш проблеми с килограмите, но явно това не е твоята зона на комфорт Laughing

Да споделя... През септември 2010 започнах 90-дневната диета. За месец и половина отслабнах с 9 килограма. От тогава досега ям прилично, т.е. доста. Аз се славя с голяма лакомия, но с услужлив метаболизъм. Не съм качила нито грам. Много съм доволна от този режим. Ако искаш пиши ми на лични, за да ти разкажа повече.

# 74
  • Мнения: 9 990
Ами точно тук е разковничето-да Не те Гризе, като си хапнеш.Да си взимаш от почерпката Един бонбон.От време на време може да отказваш.Вечното Лишаване води до порочен затворен кръг.Ако си взимаш по малко, в моментите, когато си решила да не взимаш няма да ти тежи толкова.Баницата на НГ си я хапваш.И толкоз.Едно парче, не цяла тава обаче.И няма да си онеправдана.
После, тези 5 кила, които ги цитираш-може да са ти ок.Аз, например, за да поддържам едни 52 кг, трябва да съм нон-стоп в режим и до драстичен.Въпреки, че И тези кила са ми Норма.Започна ли захранване, което си е чиста проба пак диетично хранене, в режим, без вредни храни/след всяка диета има т.нар. захранване, за плавно преминаване към нормално хранене/-вдигам сваленото с толкова, с колкото съм свалила.Да не говорим, че дори с нещо драстично от тези ми кг в момента махам 1-2 до 3.Т.е.-Тялото ми Няма Нужда да ги маха тези килограми.Може и твоите 5, дето си си ги наумила-да са такива.

Общи условия

Активация на акаунт