Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 62 249
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 289
като бях с 52 килограма по-дебела от в момента преди година и половина, колко ли проста съм била.

закопа ме  Thinking
аз едни 3-4 кг ме измъчват дето ту е почти ок положението, ту ги изпускам, особено зимно време...
днес и след кашкавалките и сладоледа... Laughing
казвай си тайната... Crazy

90-дневната диета. В момента я въртя за четвърти път. Плюс малко воля  Mr. Green
поздравявам те и евала за волята ти..режима е чудесен от това което зная за него
аз диети никак не мога да пазя обаче..newsm77
ужасТ, ама хич ме няма с режимите, дано се променя и се мобилизирам някой ден  Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 54
Нали за това си говорим, че не е въпрос на диети и режими, а на култура на хранене. И на формиране на тялото от душата.

# 707
  • Мнения: 6 365
Не знам дали е новина, но е напълно възможно човек да бяга всяка вечер по 5 километра, да е вегетарианец- и пак да не отслабва.

Именно хората с много праведни и редовни режими не отслабват, защото човек не е направен да върви на скорост, а после да зарежда с въглехидрати. Така се преяжда, а самото "бягане за здраве" е такъв стрес за организма, че си докарваш повече болест, отколкото здраве.

Точно към тия хора ми е съветът: зарязваш хроничното кардио и шестте контролирани въглехидратни хранения на ден, минаваш на интензивни тренировки с тежести и хранене по-рядко с повече мазнини. После няма да се чудиш защо хем спортуваш редовно, хем си стоиш в една и съща форма с години. Познавам такива хора. И аз бях така: бягане, аеробики, колело, а сланините си стоят, а съм била много праведна в тренировките и "правилното" хранене.

# 708
  • Мнения: 2 005
2 месеца прекарах във фитнеса и не свалих нито грам, а когато спрях тренировките и преминах на каланетика отслабнах Simple Smile Всеки трябва да намери своя начин за тренировки, наред с храненето.

# 709
  • планетата Земя
  • Мнения: 114
Стига с това ядене, дами. То не е най-важното нещо в живота все пак. Нали ядем, за да живеем, а не обратното?!  Wink
Този култ към храненето, особено "правилното" хранене ми се струва направо нездравословен. Колкото и да е важно какво, как и кога ядем, все пак това не е Най-важното, нали? Peace

# 710
  • Мнения: 3 034
Зависи от гледната точка. "Най-важното" е много сложна философска категория, не знам да й е намерен отговор, категоричен. За мен обаче важи максимата, че колкото по-малко като количество ям (защото ям, за да живея, не обратното), толкова по-съществено е качеството на това малко по количество ядене. Но пък не съм маниачка и не ям само био, примерно. В рамките на общодостъпното, гледам да залагам на по-качественото. Освен това, зависи и как ме кара да се чувствам. Затова не съм привърженик на никакви измислени от друг режими. Храна, която ме кара да се чувствам уморена или ме забавя по някакъв начин няма как да е добра за тялото ми. Слушам си го и така ми се получават нещата, засега, но пък от доста време.  Simple Smile Същото важжи и за тренировки, вид спорт и т.н. Съгласна съм, че това са индивидуални неща и е важно човек да намери онова, което е комфортно за него. Тогава промяната не е травмираща и остава завинаги като начин на живот - защото е приятна.

# 711
  • Мнения: 6 365
2 месеца прекарах във фитнеса и не свалих нито грам, а когато спрях тренировките и преминах на каланетика отслабнах Simple Smile Всеки трябва да намери своя начин за тренировки, наред с храненето.

Какво правеше във фитнеса? Ако е било велоелгометър, "машина за бедра" и розови гирички по кило, съмнява ме да имаш резултати. Освен това във фитнеса може да качиш килограми, нарича се мускулна маса.

Може би каланетиката просто е била достатъчно интензивна, а фитнесът ти- прекалено дамски. Затова питам, каква беше фитнес тренировката? Щото за мен, ако не видя резултати и сила след седмица-две, значи не правя нещата както трябва.

Fuckarounditis:

http://www.leangains.com/2011/09/fuckarounditis.html

# 712
  • Мнения: 2 457
Стига с това ядене, дами. То не е най-важното нещо в живота все пак. Нали ядем, за да живеем, а не обратното?!  Wink
Този култ към храненето, особено "правилното" хранене ми се струва направо нездравословен. Колкото и да е важно какво, как и кога ядем, все пак това не е Най-важното, нали? Peace
Знам защо така говориш Grinning.Сигурна съм, че нямаш проблеми с килограмите и никога не си имала. Ти си от тези щастливки, които са родени с добра физика и каквото и да ядеш или правиш,  и да искаш -трудно ще я развалиш Wink

# 713
  • Мнения: 4 916
Стига с това ядене, дами. То не е най-важното нещо в живота все пак. Нали ядем, за да живеем, а не обратното?!  Wink
Този култ към храненето, особено "правилното" хранене ми се струва направо нездравословен. Колкото и да е важно какво, как и кога ядем, все пак това не е Най-важното, нали? Peace

Зависи. Ако за една жена това е единственото, което контролира в живота, си е баш най-важното. Оттам и издигането в култ.

# 714
  • Мнения: 3 034
Мда. Особено ако й е единственото останало удоволствие... Такова прекрасно оправдание и толкова често срещано.  Whistling За съжаление, в твърде редки случаи води до правилно хранене. По моите скромни наблюдения, висенето пред хладилника рядко е за ябълки.

# 715
  • Мнения: 4 916
Всяка крайност е трагична. Включително орторексията.

# 716
  • Мнения: 1 432
Имам чувството че , животът ни се върти около храната и тоалетната хартия.  ooooh! Минимум по два пъти на ден мисля храна- какво да готвя ,какво да купя. Поне един път на два дена съм в магазина за да купувам храна....
Как да отслабна завинаги, като тази пуста храна ме е обградила отвсякъде?  Crossing Arms

# 717
  • София
  • Мнения: 12 560
Имам чувството че , животът ни се върти около храната и тоалетната хартия.  ooooh! Минимум по два пъти на ден мисля храна- какво да готвя ,какво да купя. Поне един път на два дена съм в магазина за да купувам храна....
Как да отслабна завинаги, като тази пуста храна ме е обградила отвсякъде?  Crossing Arms

С воля.

# 718
  • Мнения: 3 034
То и храна, и храна има.  Wink Но тоалетната чиния е неизбежна.  Laughing

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Глад му е майката на отслабването...В смисъл диета-режим, не пълен глад!
Колкото и да спортуваш, хапваш ли няма как да свалиш кг. Но виж с ограничение на калории и спорт - дава добри резултати. Това от личен опит! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт