Цистит и страх *Б*

  • 79 810
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 441
И аз съм минала през този кошмар - около 3 години - антибиотици, чай от мечо грозде, цистон и т.н. като всичко имаше само временен ефект. Това което ми помогна беше сокът от червени боровинки. По няколко чашки дневно и редовно. За сега вече 6 месеца нямам оплаквания.  Е малко е отвратиттелен на вкус Sick доста е кисел ....но пък в сравнение на безкрайното тъпчене с антибиотици направо си заслужава човек да стисне зъби и да го прецеди  Mr. Green

# 61
  • софия
  • Мнения: 636
ципрофлуксацин и уростим са ми помагали при цистит преди години. Но според мен бебеправенето не става с поставяне на цели, и с мъчене да стане. Просто изчакай момента, оздравей и тогава.

# 62
Здравейте, искам да ви попитам какво може да стане ако съм бременна и ме хване цистит? Четох какво ли не и к ъде ли не, но отговор на този въпрос не открих?   Предварително благодаря

# 63
  • Мнения: 232
Може ли да се забременее, ако има съмнение за цистит? newsm78

# 64
  • Мнения: 2 759
Може ли да се забременее, ако има съмнение за цистит? newsm78
                    Питаш дали по принцип не може или дали не трябва?

# 65
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, преди два дни разбрах, че съм бременна. Проблема ми е, че от 20 декември пия УРО ВАКСОН и трябва да го вземам 3 месеца т.е. до 20 март. И сега не знам да го спирам ли или да продължавам да го пия? Някой знае ли дали е опасен да се пие по време на бременност, може ли да навреди на плода?
Благодаря Ви предварително

# 66
Здравейте!Ох,не знам какво да правя боли ме ужасно Cry!Преди 1час се върнах от пирогоф!От 3-4 години страдам от цистит и какво ли не сам пила!Личната ми лекарка е SUPER некомпетентна.Щом стигнах до тук "самолечение" не знам.Моля да ми кажете добър уролог и нефролог!преди 3 дни пих ниакакви мн. силни антибиотици по думите и(на личната лекарка),и по думите на всеки на които сам казала за тиах-АВЕЛОКС- и нищо!отчаяна сам Cry.Сега три дни след лечението с тях пак ме боли!Притесннявам се дори не ми е казала какав ми е цитита до колкото прочетох има хроничен вторичен и т.н.!помогнете миииииии

# 67
  • Мнения: 232
Може ли да се забременее, ако има съмнение за цистит? newsm78
                    Питаш дали по принцип не може или дали не трябва?
Да,дали по принцип не може да се забременее,ако имаш съмнение.Аз си пуснах изследване вече на урина,ще го взема във вторник,ама исках и с вас да се посъветвам.

# 68
  • Мнения: 2 759
...Да, дали по принцип не може да се забременее,ако имаш съмнение.Аз си пуснах изследване вече на урина, ще го взема във вторник,ама исках и с вас да се посъветвам.
                      Мисля, че е напълно възможно да забременееш през това време, но не е желателно. Първо провери дали всичко е наред, ако има нещо се излекувай и тогава вече живот и здраве - и бебче  newsm60.

# 69
  • Мнения: 232
Момичетаа,да ви се похваля днес си взех изследването на урината и всичко е о.к.Нямам бактерии newsm44

# 70
Здравейте.
Искам и аз да споделя своя опит:
Получих хроничен цистит и от тогава и по лекари ходих и по изследвания и нищо. Пих какво ли не и пак нищо. Сега четейки коментарите ви, си водех записки и почвам пак с опитите да се излекувам от тази напаст! Но м/у другото да споделя и аз какво ми помогна:
Накисване в легенче топла вода със смрадлика, а също така и електрическа възглавничка или одеяло!
Ципрофлоксицина не ми действа. Нолицина ми помогна до някъде, ни не съвсем!
И сега като за край, имам и един въпрос? Мъжът ми трябва ли да се лекува успоредно с мен?! Поличих противоречиви отговори на този въпрос, затова питам вас!

Благодаря!

# 71
Доколкото знам, лечение за мъжа ти не е необходимо при диагноза цистит! Поне на мен нито един лекар не ми е изписвал подобно лечение.
Иначе на всички, които са си патили от тази гадост мога да кажа - мечото грозде наистина облекчава, но възпалението го лекуват антибиотиците, ако болките са много силни обикновено с билките номера не минава.
Но не губете кураж - лечение има...медикаменти в комбинация с билки и разбира се човек трябва много да се пази от настинки, течения, климатици духащи леден въздух в горещините!
Желая здраве на всички!

# 72
Момичета, а има ли поне една от вас, която да се е отървала от тази гадост завинаги след като вече е получавала тежки възпаления! Аз страдам от това от 10 години и поне два пъти в годината се тъпча с антибиотици...!Имало е години и с много повече лекарства...направо незнам какво да правя! Дори и сега съм с болки и знам, че кошмарът ще е пак същия...! Ако имате добър лекар, който да Ви е помогнал, моля Ви пишете!

# 73
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
При мен проблема се разреши с хомеопатия, но трябва доста упоритост и поне една-две години до пълно излекуване Peace

# 74
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, аз мога да споделя моя опит с цистата. От дълго време страдах до момента до който се оказа, че съм на границата да стане хроничен. Имах постоянно парене и шипене и отидох да си направя урокултура в една лаборатория. Оказа се, че имам E-coli и трябваше да ги лекувам непременно. Антибиотиците, които ми  се препоръчваха според антибиограмата не ми помагаха-бях два месеца само на инжекции и антибиотици, а тези упорити бактерии не се повлияваха въобще от тях. Най-накрая отидох при най-добрата лекарка във Варна - доц. Петкова и тя ми изписа Уро Ваксон, който трябваше да го пия 3 месеца, но го пих само 2 тъй като забременях. До този момент нямам никакви оплаквания, а и нямам бактерии. Ако някой има нужда от съвет или от по точна информация къде се намира мед.център да ми пише на email rosina_kondova@abv.bg.
Недейте да се оставяте с неизлекуван цистит, няма да ви мине от само себе си.
 

Общи условия

Активация на акаунт