Как да се храня,за да имам кърма?

  • 9 663
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 333
За всички, които се опасявате, че кърмата ви намалява, защото гърдите ви омекват - представете, че кърмите няколко години и че през всичкото това време гърдите ви се препълват както през първия месец  Rolling Eyes. Би било нетърпимо, нали? Природата е съвършена и когато оставим нещата на естествения им ход, те се нареждат. Така е и с кърменето - в началото много жени имат повече /някои по-малко/ мляко, защото гърдите нямат идея колко на брой и с какви нужди бебета ще хранят. / съгласете се, че като големите хора някои ядат повече, други по-малко и пак са добре/. Когато бебето започне регулярно да си суче, гърдите " схващат" и се нагласят към нуждите му -  нито повече, нито по-малко. Колкото суче, толкова има  Peace
За бирената мая дали е мит? Мит е дотолкова доколкото храната няма голяма връзка с количествата кърма, която произвеждаме. Кърмата се произвежда от сукането на бебето, не от това какво ядеме или пиеме ние. Естествено, че е необходимо майката да се храни здравословно, за да се чувства самата тя добре. И понякога самата мисъл, че сме направили нещо за кърменето с еди коя си храна, ни помага да се отпуснем, а тогава кърменето става много по-лесно  Grinning. И ако някоя майка е усетила, че храни бебето си по-добре след дадена  добра храна, чудесно  Simple Smile, нека го прави, но единствената универсална рецепта за достатъчно мляко е често и ефективно сукане! Това условие не е ли налице, може да изядем света и кърма пак няма да има в един или след един момент.

# 16
  • Мнения: 931
Имам подобен опит като hailie - по различни причини на няколко пъти ни се е случвало да изпаднем в недостиг. С дни продължжаваше драмата - той реве и се дърпа, а аз упорито му тикам гърдата и не му давам АМ. Но за 3-4 дни се нормализираше положението. Така кърмих изключително 5 месеца, а и досега суче може би и по-често от новородени бебета, които са на режим и няма никакви изгледи за отбиване.

За храните - помагаха ми лактогонните чайове, жито, варена царевица. И много упоритост. Лягате двамата, натискаш го да суче и така докато се нормализират нещата. Друг трик беще кърменето в колата, или кърмене и полюшване. Като му създадеш допълнителни условаия да се успокои, става по-лесно. Успех!

# 17
  • Мнения: 2 070
Момичета, ето тук може да намерите отговор на някои от въпросите си, повечето майки с бебчета на месец-два минават през подобни притеснения.
http://www.podkrepazakarmene.com/325-325.html

За храненето вече са ви писали.

  bouquet

# 18
  • Мнения: 4
Дайте съвет!
Голямо бебе 9 месечно-малко кърма! Кърмене сутрин и вечер по-малко.

# 19
  • Мнения: 9 481
С този бр кърмене-работата отива на отбиване Confused
Ако дневните са само сутрешно и за приспиване, то поне през нощта бива да има още някое за да се поддържа лактацията..
По-честото кърмене му е "майката".

# 20
  • Мнения: 379
Лактана БИО 1 или Милумил 1 кое от двете е по-добро?ТЩе пробвам с едно АМ ако не го харесва ще взема друго и така.Просто исках да знам което е най-доброто да почна първо от него.Иначе си я кърмя всеки път преди да и давам АМ,само 1 или 2 пъти почти не изцежда нищо от гърдите,нервира се и яде повече количество АМ.Иначе през останалото време докато имам кърма,папка по-малко АМ

# 21
  • Мнения: 9 481
Лактана БИО 1 или Милумил 1 кое от двете е по-добро?ТЩе пробвам с едно АМ ако не го харесва ще взема друго и така.Просто исках да знам което е най-доброто да почна първо от него.Иначе си я кърмя всеки път преди да и давам АМ,само 1 или 2 пъти почти не изцежда нищо от гърдите,нервира се и яде повече количество АМ.Иначе през останалото време докато имам кърма,папка по-малко АМ


Не разбирам въпроса що е в тази тема....но да отговоря-АМ не се купуват напосоки, и не се сменят също така..посъветвайте се с педиатъра на бебето.(най-добро нема- кърмата е НАЙ-ДОБРА Wink).

# 22
  • Мнения: 2 286
Дайте съвет!
Голямо бебе 9 месечно-малко кърма! Кърмене сутрин и вечер по-малко.

Наденка, предлагай по-често през деня да суче, когато ожаднее вместо вода давай гърда. Първоначално може да е очуден, но ще свикне.

Ние сега имаме доста кърмения (за мое огромно очудване) и е чудесно!

# 23
  • Мнения: 47
Аз също имах период в който бях болна, пиех лекарства и кърмата доста намаля.
Това което знам е, че на мен бирената мая изобщо не ми помагаше. Нито чайовете за кърма.
Пийвала съм рядко бира, като в повече случаи безалкохолна и имаше повече ефект.
Помага яденето на сурови ядки (орехи, бадеми и др.)
Много сън, когато имаш възможност.
И мноооого течности.

Аз определено смятам че храната влияе на кърмата. След като и самия аромат се предава, ако си яла много лук или бобени храни също бебето го усеща. Има повече колики, а дори и в някои случаи отказват кърмата заради променения и вкус.

# 24
  • Мнения: 1 119
ще се намеся и аз  с личен опит- от вода кърма не става, трябва си редовно  и разнообразно хранене (не тъпчене с количества), при мен една свинска пържола има страшен ефект; ядох и ядки ,и жито, и биричка пия често, но местото дава най-добри резултати; в смисъл за деня ми е нужно едно месно хапване, за да подсигуря манджата;  тия дни в жегите хич не ми се яде, но ако вечерям само салатка или диня, на сутринта кърмата е много малко; за това аз лично не мога да повярам на писаното, че само от сученето на бебо можем да произвеждаме мляко, без да ядем едва ли не...

# 25
  • Мнения: 158
Ние също сме на изключително кърмене,но и определено за мен храната е важна.Ям си зеленчуци,месо,хлебни,ядки и си пия течности/то и в тези жеги човек не може без тях/.Дори понякога се случва да храня на по малко от час,дори и малко да цоцне си хапва и има видим резултат от яденето.Трябва упоритост както е казала мамата по отгоре  Peace

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Вече влизаме в 9-я месец,малката не иска пюрета и каши,основно е на кърма,имам замразени вече 3 чекмеджета с пакетчета кърма във фризера-кърмя и се цедя(само на ръка успявам,с никакава помпа не става),но цедя само при нужда ,иначе суче,никога не е пила кърма от шише.
Качва прекрасно всеки месец.
Храня се с плодове и зеленчуци,нискомаслено мляко по 100 гр макс на ден,месо не ям,овесени ядки всеки ден ,мисля,че те подпомагат доста.течности-вода/чай обикновен всеки ден общо около 2 л.течности.
Предполагам,още дълго ще се кърмим.А и цикъл още нямам,което е супер.

# 27
  • Мнения: 2
никид искам да те попитам за замразената кърма... в какво я складираш и как става цялата технология. След като накърмя моята буболечка изцеждам по 30-40мл. в какво да ги слагам тези капки или да събирам от няколко изцеждания... Досега изхвърлях изцеденото, но мисле вече да я замразявам, но ме притесняват подробности от този род.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ами на мен най са ми удобни найлоновите пликчета,специални за кърма.Те ми побират и до 400 мл.,иначе са разграфени за до 250 мл.но аз доста ги пълня.Цедя се изливам вътре и надувам пакета да заеме широка форма и затварям с вакуумчето на торбичката.Замразявам и при следващото цедене допълвам,то вече си е заело удобна форма и само пак надувам да вкарам въздух в пакета за да стои прав и цял.
Може и в малки кутийки да замразяваш,продават се специални контейнерчета,но те излизат доста скъпи.
Може и в кутийки от аптеката за стерилна урина,те са стотинки.
Може и в шишета от натурален сок,не до горе пълни да замразяваш.зависи според удобството и мястото ти във фризера.
После при размразяване,понеже ми е много това количество кърма за 1 хранене,вадя малко колкото се размрази,отливам и останалото неразмразено отново прибирам за следващ път.
Надписвам си опаковките кога съм я замразила и по това се ориентирвам кое първо да вадя.

Общи условия

Активация на акаунт