Съвети за Америка

  • 16 051
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 149
Ева, имаме и посещение на Гранд каньон. За Вегас, благодаря за съветите, но именно докато е жегата ще отскочим до един от  аутлетите, а по тъмно да видим атракции.
В Лос Анджелис имаме обиколка на по-известните места, а за свободния ден наистина избрах най-близкия мол. Дано наистина ни се стори евтино newsm10
Санта Моника и Бевърли Хилс ще видим, но Малибу - не. Оттам продължаваме за Писмо Бийч. На снимки ми се стори много красиво и романтично

# 46
  • София
  • Мнения: 6 746
Ако слизате толкова надолу, вижте и това:
http://www.lagunabeach.com/
По пътя за Сан Диего спряхме там уж за 2-3 часа, и останахме 4-5 нощувки, много ни хареса. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 2 052
За Ню Йорк вместо на Емпайр, може да се качите на Рокфелер център. Няма опашка а изгледа е същият.  Статуята на Свободата я вижте от брега, за кораб се чака над два часа в жегата и като добавиш и самото пътуване се губи страшно много време. За ядене, най-бързо и вкусно в салатните барове. Там си слагаш от всичко което харесаш, като освен салати и плодове има и доста меса  след което ти го мерят и плащаш 6-7 долара за либра (около 450 гр.). Други места за хранене са различните бюфета, където срещу 10-20 долара ядеш на корем. Ако ходите в Лас Вегас задължително посетете бюфето на "Беладжио" - струва си.
За Л.А. - музеят Готи е интересен , а ако сте фенове на киното студиато на Юнивърсъл. Там са оставени снимачните площадки на известни филми и пред вас правят специалните ефекти - стрелба, взривове, пожари. Преживяването си струва.
За евтино пазаруване освен оутлетите  има една верига "ROSS" http://www.rossstores.com/ , там могат да се намерят много  и изгодни неща, като нещата са подредени по размери, не по марки.

# 48
  • Мнения: 1 121
Коледната ваканция е планирано пътешествие до САЩ, където ще посетя една приятелка и заедно ще обиколим Лас Вегас, Лос Анджелис и Сан Франциско, така че всяка информация в темата ми беше много полезна.
Разбрах, че в ЛА е доста трудно без кола, хотела ще ни е в даунтаун, така че се замислих дали не е удачно да наемем кола, и дали вобще ще ни дадат?
За Лас Вегас от хотела ли да вземем екскурзия до Гранд Каньон, или да потърся тур оператори?
Много ще съм благодарна за всякакви хрумки.  Hug

# 49
  • Мнения: 934
Коледната ваканция е планирано пътешествие до САЩ, където ще посетя една приятелка и заедно ще обиколим Лас Вегас, Лос Анджелис и Сан Франциско, така че всяка информация в темата ми беше много полезна.
Разбрах, че в ЛА е доста трудно без кола, хотела ще ни е в даунтаун, така че се замислих дали не е удачно да наемем кола, и дали вобще ще ни дадат?
За Лас Вегас от хотела ли да вземем екскурзия до Гранд Каньон, или да потърся тур оператори?
Много ще съм благодарна за всякакви хрумки.  Hug

Да, в ЛА е задължително с кола и навигация  Peace Взехме лесно с бг книжка и кр.карта.

# 50
  • Мнения: 1 121
А има ли някакви изисквания за шофьорски стаж? Сравнително млада шофьорка съм. Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 1 668
изисквания за стаж май няма, но там е такъв трафика, че нищо чудно ти да се откажеш. също така те карат само автоматици. Карала ли си такава кола, защото аз примерно не се оправям, независимо от факта, че съм шофьор от 12 години

# 52
  • Мнения: 934
А има ли някакви изисквания за шофьорски стаж? Сравнително млада шофьорка съм. Rolling Eyes


Не съм се интересувала, ни сме на години и съответно със стаж  Laughing Да, колите са автоматик и с по-големи кубатури/размери, но и паркинг местата също са големи. Аз съм с автоматик и е доста по-лесно, само трябва да свикнеш за няколко часа. По-важно е приятелката ти да ти обясни правилата за паркиране, ползване на автоматите, в моловете обикновено излиза безплатен паркинга, ако си пазарувал.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 746
А има ли някакви изисквания за шофьорски стаж? Сравнително млада шофьорка съм. Rolling Eyes

В САЩ според мен е доста по-лесно да се кара, отколкото в България. Simple Smile
Два съвета - държиш левия си крак далече от педалите, защото непрекъснато се опитваш да натиснеш нещо с него /ако си свикнала на ръчни скорости, а там са основно автоматици/, и на кръстовище за разлика от тук който пристигне пръв, той тръгва пръв /не важи правилото "десния е с предимство"/. Това на мен ми беше малко странно, и само се чудех аз ли съм първа или колата отляво, с която току-що пристигнахме заедно на кръстовището. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 11 283
Това са т. нар. "кръстовища с четири стопа" и са точно както Олив ги е описала - first in, first out (само си представете в България ако има такова регулиране какво ще стане  Joy) Иначе да, много по-лесно е шофирането, отколкото тук.

За Ел Ей нямам идея, но СФ е много приятен, с компактен център и тротоари, за разлика от повечето други ам градове. Голдън гейт е умопомрачително място.

# 55
  • Мнения: 5 539
 Simple Smile Чудесна тема!

# 56
  • Софето
  • Мнения: 622
И за много се интересувам от темата  Grinning. Преди четири години много нелепо ни се изплъзна обиколката на Америка поради сериозни усложнения с бременността ми  Sad. Вече децата поотраснаха може след година, две и да ги оставим сами за 2-3 седмици да видим и ние любимата ми Америка  Grinning. За сега съм си набелязала за първо ходене Лос Анджелис, Сан Диего, Лас Вегас и Сан Франциско. Всички които вече сте били, разкажете, мисля че на много от нас ще ни е интересно.

# 57
  • Мнения: 11 283
Не е близо (то в Щатите кое ли е близо), но ако ще биете път до Вегас, горещо препоръчвам Гранд Каньон и градчето Седона, което сме гледали като декор в почти всички каубойски филми.
Около СФ - Редууд (секвоената гора) и винена обиколка на Напа Вали, ако ви вълнуват такива работи Simple Smile
В Северна Америка има страхотна природа, разбира се заради урбанизираните зони и техните прелести тя често се пренебрегва от туристите, а и това понякога е напълно оправдано заради късото време и големите разстояния. Но е много... различно оттук.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 746
Около СФ - Редууд (секвоената гора)...
Параход, подсети ме за страхотно изживяване, много са впечатляващи тези дървета, и аз препоръчвам да отидете. Heart Eyes
Мисля, че в Сан Диего бяхме в един Wild Park - огромен парк с животни, повечето от които са на свобода и ги наблюдаваш от далече, също там имат невероятен Sea World, с шоу с косатки (косатката Уили е там) и др.

# 59
  • Мнения: 103
Планирам пътуване до Америка с дъщеря ми, която е на 7год., по-специално западния бряг, бихте ли ми дали идеи, къде да я заведа?

Общи условия

Активация на акаунт