Отговори
# 600
  • Мнения: 1 224
Mishinatorka , още ли посещаваш курса за фотографи ?
Не, аз изобщо не го и започнах.

# 601
  • Мнения: 1 095
Ехоооо появявям се и аз и вече ще съм на линия Mr. Green

Използвам момента когато зверчето спи да драсна два реда колкото да ви кажа здрасти и  Hug и ще прегледам поне последните странички, че от август не съм се вясвала.
Иначе всичко при нас е наред, на 11-ти навършихме десет месеца и е почти 12 килца, 76-77 см. и с четири зъба, като горните са много по-големи от долните Mr. Green
Върви когато я държа и странно но взе че почна и да пълзи, сега я прихвана hahaha И общо взето вече няма спасение от нея, всичко докопва със скоростта на светлината и изобщо не признава кошарата ooooh!
До после  Heart Eyes

# 602
  • Мнения: 284
Леле, мацки, какви цифри пишете  Laughing Simple Smile По 12 кг и 77 см, хехе Simple Smile Моята Никол е дребчук - 8200, 71см. С какво ги храните тез деца бре? Simple Smile

Вчера я сложих на гърнето на шега и като я вдигнах, тя се изакала! Да не повярва човек Simple Smile Хехе!  Grinning

# 603
  • Мнения: 94
Айде и аз отчет да дам днес бяхме на ДК
"Психологическата граница " от 70 см все още не е достигната ,но целта е близо Simple Smile
Вече сме 68,5 см (+ 1,5 см ) и 9 кг (+ 100 гр )
Иначе имаме вече номер 7 зъб и имаме и 5 хранения 2 кърма сутрин и вечер и другите 3 са пюрета каши попари и др
И сега да се похваля най -после пропи вода с биберон Чудо Ч!
Малко след това пропи и от обикновена чаша пластмасова от детски сервиз за кафе
Направо не мога да повярвам (е пие по малкичко но пие това е важното за мен )
Приятни почивни дни пожелавам в случай ,че утре не успея да влезна ,че съм подкарала една диета лека та си приготвям храна и на мен отделно и на мъжо и на хлапето и направо голямо готвене пада

Последна редакция: вт, 20 сеп 2011, 23:40 от viviq

# 604
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
да се разпиша и аз че се загубих покрай това учене ...
добре сме - Вики расте и хубавее - все още не ходи сам но като се държи за мебелите обикаля навсякъде... със пълзенето скоростта е още по бърза  Mr. Green
Иначе на мерки добре го дава - 82см и 11,8кг та докато стане на годинка тамън ще е утроил рожденното си тегло (както би трябвало)....
на хапване също е добре - на всеки 3-4 часа по шише от 200мл АМ или 300-400г пюре или каша - поне зъби не го тормозят сега и си хапва доволно
все още само с едно зъбче но като дойдат другите тогава, за сметка на това пък не млъква с бебешкия език по цял ден - кеф ми е да го слушам  Heart Eyes
толкова от мен за днес  Hug

# 605
  • Мнения: 280
Привет и от нас Simple Smile

Ние на 15ти бяхме на консултация и всичко ни е ок , измериха го 9560/77 и следващата ДК ще е след като отпразнуваме 1я рожден ден  Party

Търколи се една година... като че вчера бяхме с големите шкембета  Joy

Иначе с развитието сме добре , показва разни неща като го питаме , ходи за ръчичка, максимум 7 крачки е правил сам , но батко му като е вкъщи много го блъска и му пречи , та го е страх да се отпусне още.
Хапва си добре от кухнята , вечер заспива с шише 250мл мляко с 2 бисквити , нощем има поне 2-3 кърмения , които се опитвам да заместя с чай , но неуспешно за сега.

# 606
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,аз не съм писала от сто години за което се извинявам ,но не ми стига времето за нищо.
Дея е 71см.,7300кг.на почти 10 месеца(елегантни сме),но пък си яде добре.
Да се похвалим от 2 дни се пуска и прави по 7-8 крачки сама много е смешна.
Имам въпрос към мамите от Велико Търново от къде може да се купи Безмлечна каша на Hipp от Елда?Благодаря предварително.

# 607
  • Мнения: 319
И аз да се разпиша  Mr. Green
Заръчах кравай за утре за Прощапулката на Цвети  Crazy В петък сме на нощна сватба в Димитровград и ще се наложи да сме с нея, че нали е мамина глезана и никой освен мен не признава. Междувременно с баща ѝ се опитваме да учим за изпита за магистратурата, който е другата сряда  Whistling общо взето е много весело при нас. Добре, че я поотпуснаха зъбите иначе щеше да е голям ад.
Забравих да спомена, че Цвети вече почти се е отбила. Остана само едно нощо няколкосекундно раздъвкване на цицата, колкото да се унесе. И тя като другите беборани посочва разни неща, ходи за една ръка, пуска се като види някой познат пред нея. Пълзи на всякъде из къщи.От вчера започна да упражнява различни видове смеене. Много е забавна, чак и на нея ѝ става смешно от самата нея и се залива от смях.  Joy
viviq и ние все още чакаме да преминем 70-те см. Другата седмица във вторник сме на консултация

# 608
  • гр.София
  • Мнения: 250
Ехеее да се запиша и аз след близо месец отсъствие  Hug Дадох си малко почивка от нета като цяло. Сядах за по малко другото време на разходки по селата гости и т.н. Но сега с това кофти време се започва стоенето у дома Sad

Да кажа на кратко какво се случва с на Simple Smile На последната консултация бяхме 8400кг. и 72 см. Ходим да не казвам тичаме хванати за една ръчичка, пълзим като за световно и което е най интересно от седнало положение на земята си се изправя сам без да се държи за нищо и стой доста време прав самостоятелно. хапваме си обилно по 4-5 пъти на ден но няма да казвам какво количество, да ми е жив и здрав ама е с право черво като баща си   Joy Ще ви по прочета на две на три да видя кой как е Simple Smile

Чао за сега и лека вечер.

# 609
  • София
  • Мнения: 676
         Привет мамчета ,

Да дам малко отчет и за нас. На послената ДК Валко беше 9 кг и 79 см. Следващата е малко преди 1-вата година, на която се взима кръв и урина. Чакаме с нетърпение 1-вия рожден ден   party041. Определено, неусетно годинката се изтъркули. Валко има 2 зъбчета и отгоре е побелял венеца. С пълзенето и изправянето се справя сам. Хоенето е с наа помощ. На думичката "не" знае добре значението и не продължава да пипа, където сме забранили. Разбирасе за момента  Wink. С храненията е с 5 на ден. Рано сутрин и вечер е на АМ, а другите са твърда храна.
Гледаме се двамката с Валко през деня, а Алексче е на граина от 15-ти. Вече е в предучилищна група и започнаха с учебния материал.


Честит ден на независимостта  bg!


Честито настъпване на есента  ! Да е изпълнена със здраве и веселие! Това е сезонът на нашите, малки съкровища Hug.

# 610
  • Мнения: 3
Честито настъпване на есента  ! Да е изпълнена със здраве и веселие! Това е сезонът на нашите, малки съкровища Hug.


Никога преди не съм обичала есента. А сега ме обзема едно особено вълнение. Особено, когато се сетя за топлата и прекрасна есен, в която се родиха нашите мъници. Heart Eyes
Нашите мерки са 7500 гр. , 72 см. За развитието- прави доста неща / браво, здрасти, чао, дава целувка с ръка/ Laughing , като прави някоя беля и я извикам по име, още преди да съм й направила забележка, тя започва да крещи с пълно гърло ''НЕ, НЕ , НЕ'' Joy Ами това е, растат си децата. Прави по няколко крачки, но не се мъчи особено, тъй като е открила по-лесен начин за придвижване - пълзи със светкавична скорост. Simple Smile

# 611
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Обичам есента и най-вече циганското лято.
Ние от два дни се опитваме да спим през деня без цица - малкия не е много възхитен от идеята но няма избор предава се  Joy. Просто времето до първата годинка все повече наближава, а и с това тръгването на работа   Sad така че трябва да свиква че мама няма да я има през деня.
Иначе номер 7 горен също вече с връхче е пробил венеца и днес е малко по-спокоен. Малка глътка въздух и за мама че долните напират също.

# 612
  • Мнения: 94
Браво Изабел той е мъж ще се справи с липсата ти през деня няма начин Браво и за зъбчето и ние сме 7 но сега нещо пак се раздразни май номер 8 не ще да почака малко Пък не е побеляло не е подуто пък е нервна То вече знае ли човек Simple Smile
Е днес май ще има хубаво временце страхотно за разходка
Приятен ден на всички

# 613
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Леле, мами, какъв е тоя скорострелен растеж на зъби  Crazy Ние сме си още с 2 долни и то не напълно израснали...а първия проби преди 3 месеца  ooooh! Горните зъби са му на път, почти са се показали, но така си стоят от близо месец и половина и няма промяна. Освен, че днес акото е много рядко и на често. Цяла сутрин мрънка, скърца и е нервен. Дано да избие поне едно връхче.  Praynig Но ако продължават да растат с това темпо, се надявам поне до училище да са се показали всички  Mr. Green

# 614
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272


Да почерпя по случай влизането на Венко в отбора на навършилите 10м.
Ох аз толкова бях радостна като писах поста за зъбчето че съм объркала номера - 6-ти зъб е  Mr. Green
Кате, значи скоро ще избие някое или няколко ама дано да е по-бързо.

Честит прощъпулник на Цвети!

Общи условия

Активация на акаунт