Бебешка кошарка - АВмебели или Дизайнбейби?

  • 2 981
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Харесах си два модела трансформируеми кошарки на две български фирми, но нямам представа какви са отзивите от едната или от другата фирма и коя е за предпочитане Rolling Eyes
Първата фирма е АВмебели и моделът, на който се спрях е Гергана-люлка - стандарт http://www.avmebeli.com/st2.html
Като в описанието има лека грешка - пише, че скринът е с 3 чекмеджета, но всъщност е с шкафче както си е на снимката. Чекмеджета може да ми монтират само срещу допълнително заплащане от около 30лв.

Втория ми избор е от фирма Дизайнбейби и моделът е Лейди http://www.dizainbaby.com/bg/lady.php

Разликата не е голяма между двата модела - първата е малко по-широка и с малко по-различен дизайн, като към нея се предлага и матрак в 2 части - за кошарката и удължение за юношеското легло, когато се ползва като такова. Цената е по-височка. Втората ме печели с наличието на ракла в скрина, освен трите чекмеджета и малко по-изчистения дизайн фронтално (накъдренкото по таблите малко ме дразни, но бих го преживяла). Иначе е мъничко по-тясна от първата, но не мисля, че е фатално. Към нея някъде също дават матрак безплатно.
Като качество, обаче, кое от двете по си заслужава, хич си нямам и идея newsm78 Та затова и си пльосвам питанката тук - ако има хора имащи подобни или същите кошарки на едната или другата фирма, или пък са виждали на живо и двете и имат някакво мнение, да споделят впечатленията си и да ми помогнат в избора, че нямам много време за умуване Praynig Благодаря авансово  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 004
Имахме подобна на първата (абе направо същата), но от друга фирма. На 6-7 месеца детето се изправи за сефте само и направи салто през решетката. Матракът беше на по-ниското ниво и все пак леглото е много плитко. Да не говорим колко пъти си разби устата в дървените страни.  Колкото и да ми беше мерак за такова креватче купих проста преносима кошара. То не можех до тоалетна да отида без да се притеснявам как ще се очисти  Tired
Съжалявам, че не мога да помогна в избора на някое от двете. Аз просто за следващо дете не бих взела такова. Първоначално преносима кошара, а после "човешко" легло. А, освен това функцията люлка става ненужна, да не кажа вредна щом детето почне да сяда. Докато се изправи и все едно се бори с бурно вълнение.

# 2
  • Мнения: 2 980
Много плитки ми изглеждат и двете. Каква е височината на решетката? Нашата е 90 см, получава се височина 75 см от най-ниската позиция на матрака. Ако беше по-ниска, нямаше да удържи бебето изобщо.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 044
и на мен ми идват ниски, поне на картинка. а и втори път не бих взела трансформиращо се легло.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Ние имаме още от баткото креватче на първата фирма, но стандартно. С две решетки е, но вече го няма в сайта, защото явно е доста стар модел. Взех си отделно скрин с три чекмеджета, който и до сега ползвам.
Не знам колко е дълбока кошарата и не мога да я измеря, понеже матрака й сега е на средното ниво и е залепена за нашето легло. Малкия изобщо не я ползва, тъй като спи при нас. Големия ми син обаче спеше там до 2 год. и 8 мес., когато го отделихме в негова стая на голямо легло. Проблеми с кошарата нямахме докато я ползваше детето. Излязоха и здрави заедно със скрина.
Върху другата фирма нямам наблюдения.

# 5
  • Мнения: 58
Имаме втория вид кошара, на Дизайнбейби, в лилав вариант. За 1г. и 2м. е спала доста рядко в нея, тъй като все още не може да се отлепи от мен и спалнята  Joy. Като цяло мога да кажа, че съм доволна, защото въпросната кошара, разполага с невероятни възможности относно складиране на бебешки дрешки, зававики и т.н. /понеже нямам възможност да допълнителни гардероби, скринове и т.н. за мен това е невероятен плюс  Peace/. Има люлееща се функция, която на нас не ни влезе в употреба - беба не обича да я люлеят. Височината не решетката на нея и е добре, не се опитва да се надвесва, не е падала /слава богу/, но на мен би беше проблем и продължава да е. Въпросната решетка не е подвижна, не може да се регулира височината, нито пък може да бъде премахната. Когато беше много малко бебе и не се въртеше т.е нямаше опасност да падне, се налагаше посред нощ да ставам, да я вдигам и т.н. Когато беше по-лека нямаше проблем, но по-късно започна да натежава и редовно ме болеше кръстът, когато трябваше да я вдигам в легнало положение. Това упражнение извършвано в продължение на няколко седмици, по няколко пъти на вечер, в един момент ме принуди да я слагам на спалнята след първото събуждане - и така до днес.  Sad
Като цяло съм доволна от кошарката, но мисля, че ще я оценя, когато малката започне да я ползва по-често  Crazy

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 08:39 от leonoel

# 6
  • София
  • Мнения: 1 175
И ние взехме трансформиращо се креватче ( на Бертони) и допълнително голям скрин с 4 чекмеджета в същия цвят. Много съм доволна от легълцето и си го харесвам, но докато е в малкия вариант Simple Smile Според мен:
Плюсовете- креватчето е стабилно; люлеещата функция може да остане, може и да се застопори; шкафчета, чекмедженца, ракла и т.н. събират доста дрешки, дето дори не съм подозирала; впоследствие всичко може да се ползва като нощно шкафче, бюро и легло;
Минусите- повивалникът е малък и бързо умалява; навеждането при взимане и слагане на бебето или детето; нестандартни размери на чаршафите за матраче 70/110 см- едвам намерих подходящи, като е голямо, същият проблем- 70/166  newsm78; след трансформирането леглото остава до гола стена и твърде ниско до земята  Thinking (в момента се чудим над този въпрос и най-вероятно ще поръчваме някаква плоскост за гръб); чекмеджетата понякога излизат от ролките или част от горните складирания на дрехи се изсипват отзад  Mr. Green ( тук вече аз се самозабравям в натрупването Laughing); някои от кантовете се обелиха (най-вече на вратичката и чекмеджетата);
Така като гледам май минусите са повече  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 44 044
това за размерите зависи от самото легло, нашето е напълно стандартно, като малко 140/70 и сега си е стандартен персон.
Че е ниско не ми пречи, но наистина това, че е до гола стена е много неприятно, мъжът ми там сложи всъщност едната решетка, че на всичко отгоре падаше между леглото и стената, да не говорим, че след  няколко разглобявания, за местене на ниво на матрак, за местене, за  преправяне в голямо, вече цялото се клати и скърца...и така...просто си е за смяна от всякъде.
Та като цяло - вече предпочитам да   сменя 2 легла вместо едно такова.

Иначе за навеждането при взимането и слагането на детето го има при всички легла, за това има и някой , които ги правят предната решетка да пада до средата примерно, за да олесни  родителите...със сигурност ако пак ми се наложи да търся бебешко легло ще взема такова.

http://911.bg/baby-market/pi/1764604_lik__16.gif такъв тип решетка имам предвид.

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 10:41 от Angel_Dust

# 8
  • Мнения: 0
аз съм за АВмебели,имаме тяхно легло от около година и половина и сме много доволни.нашето е модел Алекс-люлка/трансформиращо/.имахме възможност да избираме цветове така ,че да си ходи с обзавеждането в стаята.......не помня точно колко цвята предлагат.....може би 14-15.поръчахме го през техния сайт.....абе кеф момичета.....избираш модел,цветове и ......хоп след няколко дни куриера ти го носи на вратата.така че един глас от мен за АВмебели.

# 9
  • Мнения: 15 379
Нито едно от двете.
Вземете си голяма и дълбока дървена кошара.

# 10
  • Мнения: 132
Нашето бебче е с такова много е хубаво и не се мести матрака в други положения .
Имаме и преносима и вечер спи в нея в нашата стая ,а през деня е в тази  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 044
тази е ужасно плитка.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 004
Ми то бебето на мацката е на 3 месеца, затова още я харесва кошарата.  Laughing Ще чакаме отзиви като стане на 5-6 месеца и се изправи. Решетката идва до пъпа и ще има да дебне детето дали ще се обърне...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 044
мда именно
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт