Как се справяте с негативните чувства?

  • 5 464
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 508
Това е нормална реакция на мозъка ..ГНЯВ.Но  с времето и аз ти гарантирам ,че малко или много ще отшуми.Само не се впрягай  за да можеш адекватно да взимаш решенията ,които  ти предстои да взимаш занапред.Аз след 2 години и кусур спрях да изпитвам гняв.Само понякога безсилие ,но гледам бързо да ми минава ,че живота е толкова прекрасен с всичките му цветове и емоции.Излей този гняв някъде и дари скъпия и всичките му там  роднини с усмивка и безразличие !

# 16
  • Мнения: 2 655
Всяка раздяла, развод са плод на проблеми в семейството, драми, омраза, лош натрупан опит,
фрустрация, разочарование.
Как се справяте с тези чувства? Как постигате мир със себе си?

Аз съм изпълнена с огромна омраза към бившия, към майка му, за всичко което причиниха на децата.
Преди три седмици се изнесох и той за тези три седмици не намери време да се обади да види как са децата. Дори вече твърди, че не са от него.  #Cussing out
Чета тук http://dreamland-bg.com/index.php, толкова положително място не съм срещала в живота!
Чета Норбеков!
Ходя на йога, ако си от Варна при Димо в ''Хуни'' всеки ден, после мога да работя до 24:00 часа, мног зареждащо.
Медитирам.
Слушам само хубава музика!
Пожелавам си само красота и дори всеки ден като мисля за него се опитвам да му изпращам любовта си от миналото.
Нали си го обичала някога?
Навярно го обичаш и сега, но това е някъде там дълбоко в сърцето ти, заровено, отрови и ще намериш мястото...
Опитай се да му дадеш, дори и чрез мислите си, това което искаш ти да получиш от него. Лесно, вкусно и ПОЛЕЗНО!!!!

# 17
  • Мнения: 668
минавам през същият етап, разликата е, че ни заряза заради друга жена.
гневно ми е, обидно ми е, тъжно ми е...
чудя се от къде да започна да подреждам живота си.
няма кой да ми помага, нямам постоянно жилище, нямам нищо сигурно.
и това след всичките години, през които влагах всичко, за да направя неговия апартамент.
той, вечно безработния, живееше на моя гръб и сега дори едно Благодаря не чух.
продаде апартамента и изчезна с любовницата, а за нас - нищо!
Обидата и унижението са огромни, не намирам сили да стана и да продължа. Все повече се затварям и депресирам. Обвинявам се, наказвам се. Боли ме за децата ми, защото в състоянието, в което се намирам не мога да им дам това, от което имат нужда, а те нямат никой освен мен.

# 18
  • Мнения: 54 934
Flo_Rida Hug

Много тъжно е това , което описваш . Sad
А как се стигна до там , че да продаде апартамента ?

# 19
  • Мнения: 668
уж, за да покрие заемите, но уви купи си скъпа кола и сега ги харчи с девойката, пък ние мизерстваме.
 Sad
как да се справя с цялата тази негативна енергия? това са толкова много неща накуп.

# 20
  • Мнения: 9 472
Определено много добре ми въздействат ретро песните.Някак си успяват да ме успокоят. Sunglasses

# 21
  • Мнения: 1 931
Трудно е да се справиш негативните чувства. Тамън си мисля, че съм се отърсила и съм започнала да си живея моя живот , оня пак се появи с неговите глупости и ме вбеси. Явно е много трудно, но има ли деца срещите са  неизбежни - макар и 1 или 2 пъти в годината.

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз споделям с другите, ако нямам приятели, то го правя тук във форума. Приятно, когато получаваш подкрепа, дори от непознати.

Когато изкажа на глас гневните си мисли, изведнъж се поглеждам отстрани и виждам, че въобще не си е струвало да се гневя толкова. Това ме успокоява.

# 23
  • Мнения: 270
Hermineta- Дълго време бях в твоята ситуация, докато дойде деня в който се разбра истината. А тя е ,че практически той сам с времето е наслагал негативност в отношенията между мен и тях, като им е създавал за мен един негативен образ в тяхното съзнание.Не знам каква му е била ползата от това, но така е било.Просто, БНД-то е бил на принципа(не че сега не е) "Разделяй и владей."Но винаги съм казвала, че няма истина която да бъде скрита. Рано или късно,тя винаги излиза. Не, че те са намали грешки, както и аз, но от елементарните такива, БНД-то се е постаравал да ги украси с разни краски.Така, че спокойно. Може би хората не са толкова лоши.

# 24
  • Мнения: 647
Много трудно се преодоляват такива моменти. Аз след 7-8г още не мога да се примеря, защото исках дете ми да има майка и баща, а те се опитват да отмъстят на майките и децата си остават потърпевши  newsm10   Кураж! И напред. Ще дойде време и на по-спокоен живот

# 25
  • Мнения: 549
Плета. Така се справям с негатичните емоции. Много простичко, може би глупаво, но щом изгоних бившия (беше ми трудно, чувствах се виновна), почнах да се занивам с плетки.
В хубавото време другата голяма утеха са дългите разходки навън.

Изключително трудно и сложно е, имам си работа с бивш мъж, който продължава да ми създава тъпи ситуации, имам кавги с майка ми и баща ми заради внезапните му появи и неочаквани отсъствия, след което идва през ден. Ту злобее, ту намира кусури при появите си - детето трябва да се гледа еди как си, трябва да му се купи еди какво си, ту праща любовни мейли и ес ем ес - си. Не плаща издръжка. А трябва

Продължавам да го посрещам любезно, защото се интересува от детето - здравей, искаш ли кафе, искаш ли баница, айде чао до следващия път.

С други думи, колкото и да ме е яд, изчаквам и обмислям внимателно каква да бъде следващата стъпка. Ако избухна, ще се постарае да го използва срещу мен.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте,ако някой знае и е ползвал козметика на Колин иМатис нека даде мнение.Мемога да им намеря вноситела за Бг. Благодаря предварително!

# 27
  • Мнения: 15
Здравейте,
аз също не мога да се отърся от гневЪТ
започнах отново да пуша /не съм страстен пушач/, но когато ме обземат негативните чувства и не издържам - случва ми се да подвиквам на детето дори
замислих се по едно време на психиатър да отида, но й за там трябва смелост и ВРЕМЕ.
Работа- детето да прибера- да изчистя - да сготвя - да се наяде, че такъв проблем има с яденето - да изчистя след храненето - и да си легнем - и да мога да си събера краката от умора
Опитвам се да не го показвам но гневът ме изяжда отвътре
плача си понякога
пуша си
и наред с други житейски нещастни обстоятелства ми иде само да си рева по цял ден
много трудно ми е да се отърся от негативизма

# 28
  • Мнения: 552
Плета. Така се справям с негатичните емоции.
Много ти се радвам, ей  Hug
Струва ми се много хубаво занимание, дори някога съм се учила, но май не ми стига търпение... колко му е да започна пак, трябва ми вдъхновение само Simple Smile
Иначе, по темата... според мен човек минава през фази. Отначало негативните ми чувства бяха насочени и към себе си - чувствах се виновна и несигурна в решението си. После това избледня... сега се насочват в друга посока (когато изобщо са насочени Simple Smile Начините за преодоляване си ги търся на момента... иска ми се да имах нещо толкова добро като плетенето на Fall, но и за това трябва вътрешно спокойствие, което трудно намирам  Tired

# 29
  • Мнения: 549
Indian Rose, спокойствието ти го желая искрено. Само напред  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт