Светулки

  • 7 938
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 733
От няколко години насам почти всяко лято в парка ни в Ямбол.
И тази година има (поне така ми казаха, че не ми се е случвало да замръквам в парка).
Дано да видите  Blush ...

# 31
  • Мнения: 3 034
Много ви благодаря! набелязах си поне четири места, които можем да пообиколим наедно!  Hug

Аз не знаех, че те са сезонни буболечки. Помня като малки сме виждали много, но не помня по кое време.  newsm78 Ние ще дойдем през август, но ще пробваме все пак да направим една светулкова експедиция!  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 4 586
Не са сезонни буболечки, светят един сезон.
От две седмици виждам от терасата ни, но тя гледа към пожънати и непожънати още ниви, засети с ечемик и жито. Появата им свързвам с жътва.

# 33
  • Мнения: 3 034
 Joy Да, де. През август ще ги има ли още?  newsm78

# 34
  • Мнения: 9
Joy Да, де. През август ще ги има ли още?  newsm78

         Съжалявам да го кажа, но мисля, че няма да ги има. Confused

# 35
  • Мнения: 4 312
В Хисаря съм виждала на рояци. Много беше красиво.

# 36
  • Мнения: 4 586
В уйки пише светят юни, юли.

# 37
  • Мнения: 3 034
Хм... Нищо, ще опитаме пък... Ако не, догодина вече знам къде и кога.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 170
Не са сезонни буболечки, светят един сезон.


E какви са тогава, едно, дву - месечни ли. И кой е тоя уЙки? newsm78

Или искаш да кажеш едносезонни, в смисъл на еднодневни ли... Rolling Eyes

ПП Абе, стана ми интересно и забавно, иначе много обичам светулки, не съм виждала от години!



Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 20:34 от Tumba_lumba

# 39
  • Мнения: 3 034
Аз глупаво го написах. Излезе май, че умират извън сезона ... Но те пък умират наистина.  newsm78 Всъщност, имах предвид, че ги има само месец-два, а аз мислех че цяло лято ще светят.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 170
Аз не мисля, че си го написала глупаво Hug!

ПП Ама тоя уЙки, да не е братовчед на уЙкенда! hahaha Laughing Wink

# 41
  • Мнения: 9
То, ако говорим за обикновената светулка /всяка отделно за себе си и без да е уЙкенда-светулка/ си е еднодневка, т.е. свети си само една нощ /добре, че не е само една/. Иначе, светулките си ми светят /покрай Дунава/ всяко лято, и това също - вече цял месец им се радвам  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 4 586
Три - четири години живеят. Женските светят по-красиво, без да мигат и с малко зеленикъв оттенък.
Уйкипедия, като уйкенд, Уйлям Шекспир.
Това, което научих покрай темата е, че природата пак е с едни гърди пред инженерните решения на хората - 98% от енергията се превръща в светлина. За такова кпд производителите на крушки май само могат да мечтаят.

# 43
  • Мнения: 3 034
Големи разногласия! От един ден до три-четири години.  Laughing

Никога не съм писала Уйлям Шекспир.  newsm78 Wi не е равно на й.

# 44
  • Мнения: 9
Големи разногласия! От един ден до три-четири години.  Laughing

         Само знам, че съм събирала светулки, слагала съм ги в чаша /в къщи/ и си светят само една нощ. На следващата - не светят. Може би, грешката да е в мене. Confused

Общи условия

Активация на акаунт