Светулки

  • 7 940
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 586
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0
Ами ето, само ларва е три години.
Ти ако бе се вдигнала от компа и с кола да излезеш на някой страничен път, от който не се виждат светлините на града, на фаровете на автомобили, вече щеше да си видяла и уловила светулка на детето. Носи си ракета за федербал или тенис на корт, става най-лесно.

Светенето е в резултат на окислителен процес, като няма кислород в чашата, как ще става окислението?

# 46
  • Мнения: 9


Светенето е в резултат на окислителен процес, като няма кислород в чашата, как ще става окислението?

     Ясно. Благодаря  Peace

     пп Макар, че чашата не беше захлупена  newsm78
          /както и да е, благодаря/

# 47
  • Мнения: 3 034
Извинявай, но аз не живея в България и тук светулки няма. В района, в който съм аз. Вдигала съм се често от компа, ходили сме в прерията, питали сме хора - няма тук.

inna-bubulina, то това според мен ги убива, там няма въздух, нищо.  Sad

# 48
# 49
  • Мнения: 3 034
Ох, това парче вече трета година го въртят по емнайсет пъти на ден.  Whistling

# 50
  • Мнения: 122
Тумбе, има ги около Варна Peace, поне до преди седмица на една поляна на Аладжата.
Според мен, те вършеят в равнинните части и в подбалкана, признавам, че не съм се интересувала специално.
Знаете ли го този лаф (доста е стар):
 Един мъжки екземпляр от вида, цяла нощ скачал от светулка на светулка, от сетулка на светулка, та накрая... на горския на фаса... Tired
Аз, също си спомням, че като деца си ги лепихме по челата, и то с... плюнка Crazy. Така залепяха най-здраво и не спираха да светят Blush

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 03:25 от Мортиша

# 51
  • Мнения: 3 034
 Joy

Ние сме на море до Варна... Ще отидем и до Аладжата тогава!  Grinning

Така, както ги наредих местата... Мисля да се впуснем в пътешествие. Ще го кръстим "По следите на светулките" или "пътят на светулките". И ще го опишем после.  Grinning

# 52
  • Мнения: 13 512
В Троянския Балкан. Изобщо където има чист въздух. Когато бях малка ходехме на почивка в Рибарица, татко ги хващаше в шепа, за да мога да им се радвам.

Преди две години видяхме в двора една странна буба - светеше без да примигва. Сигурно е била светулка ГМО  Grinning
Аз съм в момента в Априлциби дворът ни е осеян със светулки. И моето дете не беше виждало,много им се радва. Всяка вечер излизаме да ги гледаме .довечера ще се опитам да ги снимам

# 53
  • Мнения: 3 034
Снимай! Много са красиви, магически. Аз затова искам да покажа на живо, пък и той много иска да види истински светулки.  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 2 217

Уйкипедия, като уйкенд, Уйлям Шекспир.


Извън темата: Вълчо, кви ги ръсиш бре Crazy Joy

Тя и племенницата ми ме нарича уйна, ама.....тоз уй бил корена на много неща в живота, се оказва... Mr. Green

Светулчици последно виждах в...."Камбанка" - филмчето за феята Зън-зън.....

# 55
  • Мнения: 4 586
Знаеш ли на колко места в тоя форум са ми правили забележки за уикипедия, уикиречник и уикенд?
Бог ми е свидетел, че се старая да не греша, но понякога забравям. А и познатите ми, от които съм чувал да изговарят тия думи, ги изговарят точно с й.
С форумската търсачка излизат уйкенд - на 66 страници
                                                     уикенд - на 100.

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Аз съм в момента в Априлциби дворът ни е осеян със светулки. И моето дете не беше виждало,много им се радва. Всяка вечер излизаме да ги гледаме .довечера ще се опитам да ги снимам

 Grinning Мъжът ми се върна снощи от този регион и специално го питах за светулките - вика: пълно е с тях, щурците свирят, вечерите са топли.

Симпли,
ако отидете на Аладжа манарстир не пропускайте да го разгледате. Аз съм като омагьосана от него.

# 57
  • Мнения: 122
Joy

Ние сме на море до Варна... Ще отидем и до Аладжата тогава!  Grinning

Така, както ги наредих местата... Мисля да се впуснем в пътешествие. Ще го кръстим "По следите на светулките" или "пътят на светулките". И ще го опишем после.  Grinning
Симпли, щом сте около Варна, предполагам сте се разхождали в морската градина, там няма ли? Това лято не съм замръквала там, но друга година си спомням, че съм виждала късно вечер, като съм минавала през по-неосветени алеи.

# 58
  • Мнения: 1 167
Почти всяка вечер виждам, като се позаседим малко надвора на вилата, вечер. И аз си мисля, че в морската градина трябва да има.  Thinking

# 59
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имаме вила в Рибарица. Пълно е. Моето дете иска да му хвана и да му я залепя на челото и да му свети. Ама не става.

Общи условия

Активация на акаунт