Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Клеопатра, мила, сигурна съм,че Сара ще се справи  Hug Пожелавам ви скоро да се гушкате вкъщи  Hug  Hug Hug
Деси, не съм имала раничка или нещо подобно  newsm78 Опитвам се да съм спокойна, за сега понамаляха контракциите, надявам се до ден два всичко да отшуми, пък и дано разултатите от микробиологията да са ми добри  Praynig Иначе и нашия бебон е много див, тази сутрин се събудих от подскачането на корема ми  hahaha И тати като го погали, се кротва. От малък има респект    Mr. Green
Мишел, беше ли на лекар? Всичко наред ли е?
Крисанка, и аз така се радвам на първите покупки за бебчо  Heart Eyes Като мина покрай тах и все си ги преглеждам и нареждам и им се кефя  Crazy
Съни, и аз вчера почнах Отчаяните съпруги, че то в леглото е скучно, само с тв не става  hahaha На 5епизод съм вече от 1 сезон, всички сега ще ги изгледам  Grinning  А иначе,много е хубаво, че Бо харесва новата си стая и спинка там  Grinning
Сега ви оставям, после пак ще мина  Hug

# 661
  • варна
  • Мнения: 1 228
Искам да питам нужно ли е козметиката да е само от и съща марка.
И всъщност какво ни е нужно -лосион за тяло ,сапун,  шампоан...друго трябва ли?

# 662
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Сега влязох във форума на майките от август....една майка беше описала подробно раждането на дъщеричката и ....толкова циврих не можех да се контролирам....много мило ми стана защото същото ни чака и нас! Най-мило ми стана като писа как са и я дали и тя я целунала...ауууууууууууу не мога да се спра  newsm45 не оъ друго просто ми става едно...такова мъчно и мило Simple Smile хихи ужас тази бременност ще ме довърши!
Ако искате намерете поста и беше на предпоследната страница която са писали.... Simple Smile

отивам да си издухам носа че то голям рев!! Simple Smile хаха

# 663
  • Мнения: 77
Момичета  Hug Hug Hug
моята малка бебека не е спряла от сутринта да се движи.Като се събудих изпих 2 чаши кафе с 2 чаши вода от хладилника и като се започна една буря в корема ми постоянно коогато съм облегната назад или легнала - чак се притесних да не съм й предизвикала хиперактивност  Joy.Сега само като се движа аз,тя не мърда.
Благодаря на всички за съветите и подкрепата   bouquet

# 664
  • варна
  • Мнения: 1 228
 Hug Hug бравоо michel7 много се радвам ,явно някога застават така е ние трудно ги усещаме ,а те си живеят добре там вътре.

# 665
  • Мнения: 5
абе чудя се ровя се не мога да разбера от къде си правите тези неща които ви излизат отдоло ( в коя седмица сте колко ви остава до термина) искам и аз такова и не мога да разбера как да си го направя.  newsm78

# 666
  • Мнения: 96
абе чудя се ровя се не мога да разбера от къде си правите тези неща които ви излизат отдоло ( в коя седмица сте колко ви остава до термина) искам и аз такова и не мога да разбера как да си го направя.  newsm78
Горе в ляво, под името ти, пише Известия Профил Изход. Влизаш в профил, оттам пак в профил от лявата страна и там си попълваш данните.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=lenti - оттук се прави лентичката и се копира в профила  Simple Smile

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Здравейте, мили дами!

Ние се прибрахме от детското парти за рождения ден на София. Изкарахме страхотно, децата така се забавляваха, такова лудуване и игра падна, че накрая едва гледаха милите от умора, ама не се предаваха, искаха още. Там където бяхме е много хубав детски кът - имаше люлки, пързалка, пясъчник с играчки, голям надуваем замък, където разбира се най-много се кефеха малките, също и една кола Калинка (истинска), цялата изрисувана с калинки, детска къщичка и още какви ли не играчки и пластмасови люлки. Просто за децата беше перфектно място, че и сянка, това и за нас и за тях беше добре и сме много доволни от празненството, добър избор сме направили. И гостите много го харесаха, че половината майки решиха вече и те там да празнуват рождените дни на децата си. А най-хубавото е, че има и затворена зала, при лошо време или зимата може там да се празнува и пак е така хубаво оборудвана. И още по-хубавото е, че си е все пак заведение и цената за един рожден ден е два пъти по-евтина, отколкото в детските клубове, където излиза по 450-500лв. Та така, нахвалих ви се. София получи мноооого подаръци и все хубави.  Grinning

Мишел, много много се радвам че бебчето се е раздвижило най-накрая. Слава Богу, че нищо сериозно няма.  Hug Честно да ти кажа, бях се притеснила за теб и бебето.

Мименце, трябват ни сапун, гелче за измиване на коса и тяло или поотделно шампоан за коса и пяна за вана (а аз си поръчах измиваща пудра за вана), кремче за лицето и лосин за тяло или който иска направо бебешко олио. Но аз ще започна първо с лосионче, защото септември месец все още не е толкова студено, пък зимата вече ще премина на бебешко олио. Така ни съветваха на лекциите на "9 месеца" - есената и пролетта лосион, лятото мляко за тяло, а зимата бебешко олио. Както си прецениш, но на мене например всичко ми е от една марка, само кремчето за дупе ми е друга марка.

Съни, браво на Бо, че си спи без проблем в новата детска стая. Това е похвално за него, смело момченце.  Hug  Grinning

Леле при септемврийките още едно бебче ли се е появило...  Rolling Eyes Не е ли много рано да излизат тези бебета бе, защо бързат толкова ...  Sad Ох, дано всичко е наред!  Praynig

# 668
  • Мнения: 873
Искам да питам нужно ли е козметиката да е само от и съща марка.
И всъщност какво ни е нужно -лосион за тяло ,сапун,  шампоан...друго трябва ли?
не е задължително да ти е от една и съща марка козметиката Peace хубаво е да си купиш някакъв душ-гел за вана, който се разтвая предварително във вода и така измиваш цялото бебе. така може да миеш и дупето-разтваряш си малко във вода и после изплакваш. за мазане-лосион, който не е тежък и мазен,за да не запушва порите. масло и пудра не се използват по същата причина. крем против подсичане бих използвала само,ако се подсече дупето. иначе тези кремчета бавно попиват и задържат влага под пелените. сапун не бих използвала-какъвто и да е, изсушава кожата Peace

# 669
  • Мнения: 484
Мен ме посъветваха да е от една и съща марка, за да може ако има непоносимост или алергии към нещо, да може да се смени изцяло. Става въпрос за първоначалното зареждане, после съм сигурна, че ще си избера за един продукт-една марка, за друг-друга Simple Smile В този ред на мисли, какво бяхте коментирали за Mustela? Купих си едни мокри кърпички за лице и се чудих дали да не купя от козметиката? Помня, че бяха обсъждани минусите на марката, ще ми бъде интересно...Относно SEBAMED- не ми хареса според мен изкуствено създаденото разнообразие-шампоан, душ гел, пяна за вана- сториха ми се взаимно изключващи се...Не знам защо, но все си представях един продукт за коса и тяло...нищо де, давайте съвети....Харесах си една ваничка с помпички за душ-гел и шампоан и вграден термометър Simple Smile

# 670
  • Мнения: 5
Много благодаря за пояснението сега ще пробвам да го направя Simple Smile  Hug Hug Hug Hug

# 671
  • Мнения: 5
успяяхх хахаха голямо постижение хахха  Joy hahaha

# 672
  • Мнения: 2
Само като чуя козметика за бебета и се изривам  Twisted Evil Не знам кой е лансирал идеята, че бебето трябва да е омазано от глава до пети и е разработил цяла линия козметични продукти, но със сигурност зад него стои поръчка на козметична компания, а Едуард Бернайс му е идол Twisted Evil. Все пак целта на маркетинга е да продава повече стоки, на повече хора, по-често и за повече пари. За това на шампоаните пише "за честа употреба", големите разфасовки са винаги с огромен отвор и като църнеш изпразваш половината опаковка, а за да разбереш кой продукт за какво е трябва да отделиш толкова време и енергия, колкото да разбереш теорията на относителността, например. И това доставя удоволствие на хората, всъщност на жените май. Едва ли налагането на бекон и яйца за закуска на американците и пушенето на американките е довело до нещо повече от високо кръвно и ракови заболявания, а ежедневното къпане и мазане на бебетата най-много да доведе до появата на дерматити и алергии. Ако, обаче, си луд и не го мажеш с лосионче, кремче и т.н. какво ще стане, знаете ли? Нищо, казвам от собствен опит. Педиатърката ни беше потресена как така не го мажа, естествено каза, че е задължително, как така няма да го мажеш, толкова много продукти има в аптеката, изсушава му се кожата и прочие глупости. Само че бебето, както беше писала инка, нито е копало, нито е орало, можеш и само с вода да го къпеш, с най-нежния душ-гел най-много 1-2 пъти в седмицата и да го мажеш със зехтинче при нужда, дупето - пак при нужда само. Така че, наистина си е истинско удоволствие да гледаш тези красиви тубички и флакончета, лога, разработени от най-добрите дизайнери, колко е красиво и сладко наистина, но зад това стои само идеята за повече пари, не за добруването на нашите бебета. Така че, на кратко  Mr. Green - един душ гел и крем против подсичане са напълно достатъчни за моето.
Извинявам се за дългия пост, ама много се разпалих Mr. Green Може да е от слънцето, тъкмо се връщам от плаж   grinning039

# 673
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен!Ние с ММ преди малко се прибрахме от село,аз само оправих багажорите,пуснах една пералня и се разложих пред компютъра. GrinningБо го оставихме на село при баба и дядо с 2 от племенничките му и едната ми сестра,та ще си почина малко.А аз толкова се натъпках там,че нямам думи...Бяха сготвили много вкусно и с манджичката изядох 4 филийки хляб Embarassed,чак ме е срам GrinningПосле пък вариха царевица...и изядох 3 мамулчета StopНо пък си взех домашен лук,краставички,картофки,яйчица,доматчета и царевица да си варя и аз...Та съм доволна. Grinning

И аз утре смятам да изпера и изгладя всички дрешки,които съм купила за бебето,включително и дрехите,които са ми останали от Боян.Установих обаче,че и от него имам една тънка пеленка останала,в комплекта за изписването има една тънка пелена,та няма да купувам...Ще взема само 2 по-дебели и това ще е то. Wink

Сийн,аз вече стигнах до 19 епизод на 2-ри сезон. LaughingУстанових,че от първите сезони съм гледала май само 4-5 серии по ТВ-то... Grinning

Мишел,радвам се,че все пак всичко е наред и бебка се е разбуйствала. Hug

Хариелка,много се радвам,че сте си изкарали добре на партито на Софи и най-вече,че сте се забавлявали,особено децата... Hug

Да,септемврийките имат още едно бебче...Не знам и аз за къде бързат тези бебчета...Важното е да са добре поне,пък другото не е от толкова голямо значение...

А за козметиката,Линет е права.В началото е хубаво козметиката да е от една и съща марка,за да може ако на бебчето не му понася,да знаете точно от коя козметика е,а не да имате 2-3 различни и да се чудите коя от всички не му понася на бебето. Peace

# 674
  • Мнения: 873
zelda, и аз съм напълно съгласна с твоя пост-наистина пазарът е залят с какво ли не, а БГ-мисленето е, че колкото повече пари дадеш, толкова по-добре ooooh! моето мото е: защо да дам много пари за нещо, което струва по-малко? Peace така подходих и с количката: като гледам всички тук избираме горе-долу едни и същи екстри в количките, но някои от нас са готови да дадат 1000лв., а аз със свито сърце ще дам 200 Mr. Green
както и да е, предлагам от тук нататък за тези въпроси мамите да четат в "На пазар" Peace

само за пример ще дам един наш семеен приятел колко беше потресен как германците се грижат за бебетата си-къпане 2 пъти седмично, освен, ако не се е оакало до ушите. през останалото време хвърчат мокри кърпички и това е Twisted Evil

след козметиката тръпна в очакване да подебатираме за осоляването на бебетата и сме готови за вечеря  chef

Общи условия

Активация на акаунт