Отговори
# 675
  • Мнения: 8
zellda, и аз съм съгласна с теб. За зехтина ми каза моя приятелка, която и при двете деца не е използвала никакви лосиони и млека. Цялата им козметика се е състояла от бебешки сапун и кремче в случай че бебето се подсече. Смятам и аз да пробвам. Simple Smile (иначе същата ми приятелка използваше зехтин и против стрий). Колкото до всичките лосиони и кремове ми се струва, че по-скоро миришат добре отколкото да вършат работа. Честно казано нямам никакъв опит, така че ще преценявам на момента дали нещо е подходящо и каква работа върши.

В книгата "Възможните майки" една от майките разказваше как свекърва и искала да чукнат едно яйце във водата за къпане, а след като бебето е изкъпано да го намажат с мас, а тя и отговорила, че след това ще го сложат в тавичка и ще го метнат във фурната.  Mr. Green

Последна редакция: нд, 31 юли 2011, 21:43 от Вихра

# 676
  • Мнения: 873
еййй, Вихра, как ме подсети за една сценка, на която станах свидетел,когато бях на 11 години: с леля ми къпем брат'чедката в корито с подсолена вода, после леля я намазва обилно със свинска мас, а таткото отстрани се радва: "ах, колко си ми сладичка! как ми се иска да те поръся със шарена сол и да те схрускам!" Joy
сега четох в "Смешно ли е раждането" и се разлигавих, та ще ме прощавате Praynig

# 677
  • Мнения: 2

В книгата "Възможните майки" една от майките разказваше как свекърва и искала да чукнат едно яйце във водата за къпане, а след като бебето е изкъпано да го намажат с мас, а тя и отговорила, че след това ще го сложат в тавичка и ще го метнат във фурната.  Mr. Green


Да, по-добре да го намаже с Мустела/Бюбхен/Себамед или каквото си е избрала и да чака да гледа за обрив. Ако няма, ще е "много доволна". Сигурна съм, че ако всяка вечер някой изпушва по една цигара в стаята, в която ще спи бебето дълго време може да сме "доволни", че с бебето нищо не се случва, но сигурно и бавно то се трови и трупа разните му там канцерогенни и незнам си какви вещества в невинното си тяло. Козметиката не е много далеко от този ефект.
Аз като съм била бебе съм имала плешиво петно и са мазали мястото с чесън (или лук, нещо миризливо беше). Около годинката там ми поникнала коса, но светла, бяло-руса, все още си имам кичур и всички фризьорки ахкат като видят цвета. Само жалко, че на мен не ми ходи  Mr. Green

# 678
  • Мнения: 19
Здравейте момичета отдавна не съм писала но не бях в София , сега и аз да дам отчет на 21.07. бях на третата ФМ 1355гр. е госпожицата и се и добре.
Относно покупките съм купила два комплекта, едно шише , няколко чифта чорапи , а другите неща като пелени и дрехи и т.н. са от приятелката ми и от дъщеря ми което може да се ползува , брат ми също ми изпрати един страхотен колет от чужбина с  и дрешки до 1годинка , така че като цяло май остана кошарата и още малко шишета и залъгалки другото вече съм го приготвила даже ш шкафа на бебка дойде , но не съм подреждала и прала нищо мисля в началото на септември да е свърша

# 679
  • Варна
  • Мнения: 441
Клеопатра, дано бързо наддаде Сара и скоро я оперират, стискам палци, а ти ни дръж в течение  Praynig Hug.
Зачетох се в съдържанието на едни мокри кърпички у свеки, там пък какво чудо прочетох  Crazy, а колко кърпички съм използвала и продължавам да използвам. Понякога се чудя как са ме отгледали без мокри кърпи  Crazy.
Иначе с мъжа ми като се разпазаруваме си имаме една приказка, какво му трябва на едно новородено, топла майчина гръд и къде да полегне, всичко останало е за комфорта на майката  hahaha.
Не е ли рано за пране и гладене на бебешките дрешки, аз мисля в началото на септември да се заема с това, те до тогава пак ще прашлясат, а и пожълтяват изгладените дрехи  newsm78? Макар че аз смятам да не гладя този път  Stop.
Комплект за изписване няма да купувам, имам доста дрешки все някоя ще пасне с едно одеалце, но чакам да видя времето как ще е и да заредят по есенните неща.
Чудя се дали ще ми изперат преносимата кошара в автомивка? На дървената пък смятам да сложим колелца, за да я прилепвам до моето легло вечер и малко да разместим детската стая, за да ни е по- удобно, понеже не ми се вярва да спя скоро в спалнята  Laughing.

Последна редакция: пн, 01 авг 2011, 00:04 от inka 26

# 680
  • Мнения: 181
Инка,права си...Не се бях сещала,но все пак дрехите от Боян ще ги изпера,няма да ги гладя,но ще минат през пералнята...Пък ще оправя всичко останало по-нататък...Просто мислех да свърша възможно най-много,докато Бо е при баба си,но не се бях сещала,че всъщност до термина ми има 2 месеца все пак,не е малко време...То покрай тия бързащи да се раждат бебета,човек се шашка. Crazy Crazy

# 681
  • Мнения: 5
Мамита лека нощ!  smile3507
Пожелавам тази вечер на трудно спящите мамина.. да се наспят много яко като белите хора  newsm20 smile3524
и да сънувате вашите съкровища  baby baby baby

# 682
  • Мнения: 2
Вихра, аз не съм те разбрала правилно, ама това толкова често го чувам, за готвенето, във връзка със зехтина, та не загрях че имаш предвид омазването въобще  Crazy
Инка, и аз се чудя как са ни гледали едно време, понякога се чувствам като абсолютна глезла. Иначе с мокрите кърпички съм чистила какви ли не неща, вкл. стената зад коша за боклук, правят чудеса. По предназначение гледах да ги ползвам много рядко, сано навън за дупето.
И аз щях да питам кога трябва да се перат дрехите за да знам кога да вадя от гардероба, дано няма изненади. Иначе - сега съвсем за луда ще ме помислите, но ще пера със сапунени ядки. Ползвам Сано максима течен, и прах съм ползвала. Много силна миризма има и си направих един опит - веднага след като изпра пералнята я включих на една кратка програма без да слагам прах. Еми, все едно съм сложила, така хубаво се разпениха дрехите. И трета съм пускала  Crazy Mr. Green - и пак има пяна. Не се изпират добре от тези препарати, ако пера с какъвто и да е прах задължително включвам втора програма и я съкращавам, само за да се изплакнат по-добре. От ВИК може да ми пратят картичка за Коледа  Mr. Green

# 683
  • Варна
  • Мнения: 441
Зелда, аз включвам само на изплакване и центруфуга втория път  Mr. Green.
На мен ми е рано за пране на дрешките, хем средата на септември ще раждам, ако нещо се наложи ще  включи една пералня мъжо, току виж свършил нещо и той  #2gunfire.
Тази нощ щях да умра, имах силна болка между гърдите  ooooh!, спах около час, станах оправих кухнята, приготвих детето за градина, той можа да гледа сутрешния блок  #Cussing out, на всичкото отгоре ще ходя да ми вземат кръв и една вода не мога да пия, а ми е много зле. Това сърцебиене ще ме довърши просто.

# 684
  • Мнения: 5
Добро утро мамита! Simple Smile
inka 26: Да не би да ти е високо кръвното ти не го ли измери? Thinking
Най-добре го измери или като отидеш кръв да даваш им кажи, не е шега работа това сърцебиене!

# 685
  • Мнения: 6
Добро утро мамета  Hug
zellda гледам да не прекалявам много с кафето, но в събота ми се получи обратен ефект, момичетащях да умра направо, както си лежах и гледах телевизия, изведнъж ми причерня, измерих си кръвното и се оказа, че съм събрала границите, като видях колко ми е кръвното, още по-зле ми стана......71/59  Shocked  Shocked  Shocked така ме хвана шубето, понеже бях и сама вкъщи, не мога да стана да си взема шоколад, страх ме е да не падна и да ударя бебето  Tired слава Богу успях да се добера до хладилника, изядох 4 парченца шоколад наведнъж и една чаша кола и кръвното скочи на 110/60, което пак е ниско, но все пак е по-добре от старите стойности  Whistling така се уплаших  Tired вчера и днес съм добре, но много се уплаших наистина  Tired
На някой случвало ли му се е, аз мисля да си посетя док в най-скоро време, че това кръвно май ще ми прави мизерии  Whistling
Пожелавам ви хубав и не толкова горещ ден  Flutter

# 686
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен Hug
За козметиката исках да напиша нещо. Както вече бях споменала, свеки ми донесе от Австрия няколко продукта на Веледа. Сега имам олиото, кремчето за подсичане и някаква малка тубичка с лосион за тяло. Това, което смятам да направя е да ползвам предимно олиото и при къпане и за чистене на дупето както е описано тук: http://www.weledababy.bg/index.php?id=668, в указанията за употреба. Крема за подсичане само при нужда и толкова. Наистина прекаляването с козметика и честото къпане не е препоръчително при бебета, но има практика в България всяка вечер- баня и масажче за отпускане и това се прави не само от хигиенична гледна точка, а за нервната му система и развиване на правилни навици на активност и отпускане, съответно сън. С първото ми дете имах серията на Чико, а после почнахме с всякакви продукти за атопична кожа. Атопичните екземи ги свързвам със започването на ваксината Пентаксим, а не от като проява на непоносимост към козметика, така че сега мога само да си стискам палци да не става пак така Praynig

# 687
  • Мнения: 128

Здравейте и от мен!
Не съм писала скоро, но ви чета редовно Simple Smile
За сега с бебка сме добре. Тази седмица трябва да ходя на ЖК и да давам кръв и урина за изследване.

Клеопатра, радвам се, че Сарка наддава грамчета, само така да продължава и занапред.  Praynig

elibeli, това което ти се случило с кръвното е доста неприятно. Confused Дано повече да не ти се случва. От лекар знам, че при ниско кръвно е добре да се приемат повече течности.

inka, консултирай се с лекар за сърцебиенето. Да не би да си се преуморила предния ден и затова да се е получило така?  Confused

За дрешките и аз още не съм започнала с прането и гладенето. Ще оставя тази работа за по-натам.  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 0
Здравейте момичета най-накрая и аз да се класирам да пиша вече сме в Смолян днес от 2 часа съм на лекар да се запсивам все още ми е доста странно, но ще свикна. Гледам, че обсаждате козметика аз такмо се бях навила за мустела даже и в Португалия ми препорачаха нея, но сега незнам иначе имам някакви мострички от там за някаква козметика, но сега покрай лудницата с багажа не мога да ги намеря.
Хубав ден на всички и дано да ви  е прохладно, че тук при мен е доста хладничко и ми е супер.

# 689
  • Мнения: 0
Hariela аз съм си взела 2 малки шишета на медела с анти-колик система и едно голямо, както и ел. помпата на Медела. Всъщност аз отдавна съм направила техни снимки, които съм качила в албума.
Извинявяй за бавния отговор но почивните дни не си бяхме вкъщи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт