Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!

Зелда много ми хареса твоя пост за козметиката! И изобщо споделям мнението ти за рекламата и налагането на различни продукти и прехвалената им необходимост.

Инка, как си? пиши по- късно. Hug Дано да е нещо моментно и вече да си добре.

Съни, твоя Бо вече е голямо момченце щом спи сам Hug

Момичета от Варна, за срещата предлагам: Четвъртък 18:00 ч. Пред Гранд Мол и впоследствие като се съберем можем да се качим в Крамера! Очаквам коментари и корекции и за мястото, и за деня, и за часа ако има такива ще се съобразим! Трябва да се отсрамим пред софиянки и пловдинчанки Mr. Green

# 691
  • варна
  • Мнения: 1 228
Мястото на срещата е добро , аз съм ЗА дано да не излезе нещо в последния момент.
krisanka_81  ти беше споменала че сте видели бебчо на видеозон ,направление от личната ли си взе ,че мен Крумовски доста ме агитира за такова направление и днес си взех .
Може би и аз ще видя бебока днес.
За шишетата против колики леля ми (тя е акушерка ) ми беше казала ,че шишето не може да ти помогне против коликите.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 163
за козметиката аз съм се спряла на Клоран първоначално,и шишенца на Нук. Аз следобед съм на среща с докторката, при която ще раждам, не знам рано ли е или не да ходя при нея, ама август е отпускарски месец, та затова по-отрано.

# 693
  • Мнения: 0
Новородените имат недоразвита храносмилателна система, която  не е преработвала храна и тепърва се приучава към ефективна работа. Мускулите, които я поддържат, все още не са развили правилен постоянен ритъм, чрез който да придвижват храната през храносмилателния тракт. Така в малките стомахчета остава заседнал въздух, който причинява дискомфорт и болка.
Шишетата с анти-колик система намаляват въздуха, който бебето поглъща през бутилката
Смятам, че шишета на Медела са най-добри в това  Peace
Не казвам, че ще премахне коликите напълно, но със сигурност ще му помогне до известна степен, а тя е различна при всяко бебче  Flutter

# 694
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен! От петък не съм ви чела и вие сте изписали цял ферман! Joy Joy Joy Joy
Ами какво да ви кажа за ФМ, милото неможа да дойде че имаше работа та ходих с майчето и сестра ми! Доста си почакахме докато ме приемат за преглед. Лекарката беше доста изморена и бебчо явно и той щото като се беше свил долу ниско и не пожела да помръдне. Много малко успя да го погледне. Водите ми отново са адски много и независимо че съм в 28 седмица, матката смята че съм в 34 и дава сигнали, чрез подготвителните контракции. Лекарката ми изписа пак индометацин-свещички и ми записа час за 16.08.2011 като задължително трябва да отида че нещата не били розови и има вероятност да родя по-рано, което хич не ми се понрави и така ми развали настроението. На 08.08.2011 г. съм на преглед при следящата ме докторка и задължително трябва да ми пусне пълна кръвната картина, за да занеса резултати те при другата лекарка. Дано всичко се нормализира. Вече ме хваща някакъв страх, и то май от неизвестното.
Иначе бебчо е 1234 гр.Бъбречета, сърчице, рачички и крачета са добре, мозъчето също. Поне това ме успокоява че той е добре. А иначе майка му е като балон подута и притеснена малко.
Надявам се на 16 водите ми да са в норма. Точно тогава ще ходим с милото на отворените врати в Майчин дом (14 часа), а в 18.45 часа сме на прегледа при доктор Павлова в МЦ Марковс.

Алтър его, аз пък незнам защо досега бях чувала че гърдите трябва да се мият преди всяко кърмене newsm78, там за да се предотврати някаква млечница. Поне такива спомени имам. Да да знам  newsm78, ама ако ми вреди няма да си ги мия, ще си ходя гола из вкъщи  Joy Joy Joy Joy И това е  Peace
Хирсен и аз имам проблем с пиенето на вода, въобще не изпитвам жажда и нужда да пия, за това се насилвам или ям плодове в промишлени количества. Без плодове немога, направо се побърквам.
А това с 28 лигавника и маркирането на територията направо ме разби. Дано нямаме такива случки. Joy Joy Joy
Евелина, виждам че и твоето бебче е горе долу на кг. колкото моето и това ме успокоява, сега ще погледна в линка от първа страничка колко е нормата за тази седмица!
nnn направо ме втрещи с килограмите. 2200 гр. #Crazy Shocked, не обърнах внимание в коя седмица си , ама то голям тоя бебок бе, похапва си милото! Heart Eyes
Честито на всички мами за покупките коите са направили! Убедена съм че сте купили страхотни неща.
Съни, радвам се че Боян възприема новата си стая и че е спал спокойно в нея. Това вече си е неговата територия! Със здраве да си я ползва!
Наденцето виждам че пишеш за изтръпване на крайниците, при мен се случва на краката, имам усещането все едно съм ги преклечала или нещо такова. Много е неприятно. От хапчетата които пиеш има ли ефект?
За гладенето и прането на дрешките мисля че е още рано. Въпреки че с тва преждевременно раждане дето ми предричат тука може да се окаже че му е времето. hahaha hahaha hahaha
Да ви се оплача и за ремонта у дома: навсякъде сме разхвърляли, понеже врътнахме стаите, там където ни е холът ще е детската стая, а тя пък ще е на негово място. Кумът ни който се занимава със строителство и ремонти, от два месеца казва че ще дойде  да започнем и все нещо излиза, и милото накрая се ядоса и започна сам да поставя изолацията на таваните и гипскартона, ама няма кой да му помага та се измъчи. Уж брат му да му помогне който е на 33, а ма и той е едно дете та знаели се, само нерви му образува. Аз също се кося и нервя щото виждам че всичко се е затлачило и едвам едвам крета, а няма време, сумати неща има да се свършат, корема ми расте главоломно и няма кой да ми помогне после с чистеното и лепенето на тапетите.Та така си вбесявам, опитвам се да мисля позитивно, знам че всичко ще се нареди ама като се прибера и видя как всичко е наопаки и направо ми се реве.
Съжалявам ако съм ви натоварила с моите си проблеми.
Сега отивам в снимка бг да видя кой какво си е купил.
Хубав ден ви желая.Днес поне е сравнително хладничко и е чудно за разходки, който може да се възползва! Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 873
привет девойки!
kissa, и аз знам, че гърдите не се мият преди кърмене-така отмиваш естественият защитен слой на зърната, който се образува от едни малки жлези, които се намират по тяхната повърхност. и още повече, гърдите не се мият със сапун-вие ще сложите ли в устата си нещо,което мирише на сапун? Wink
щом виждаш,че ви се бави ремонта, стресни ги малко твоите хора-моя приятелка така издейства мъжа си: док. и каза, че може да роди всеки момент, тя му предаде тази информация и той веднага намери време да сглоби и лакира леглото за бебето Mr. Green кажи му на твоето съкровище,че може да родиш по-рано и ще искаш, когато се приберете с бебето от болницата, всичко да е тип-топ. а по отношение на чистенето-помислете за наемане на фирма, която да свърши тази работа Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 1 021
Киса,не знам дали ще те успокоя,но и у нас сме вече цял месец в ремонт и не му се вижда края,и аз като се прибера и ми иде да ревна,даже не ми се прибира,ако трябва да съм честна...И уж съвсем малък козметичен ремонт бяхме замислили,но в последствие се оказа че абсолютно всичко е за чистене-трябваше да се измаже с латекс кухнята и коридора,но покрай това се наложило да се шпаклова едната стена,че имаше пукнатини и покрай това шпакловане и заглаждане впоследстиве цялата къща се напълни с бял прах,който е проникнал и в гардеробите и в шкафовете с чиниите и навсякъде просто.В такова приключение се намерих,отделно на това мъжът ми реши да се смени и вратата на банята,което доведе след себе си къртене на стара дограма и още разправии с новата-плочки трябваше да се сложат,не намерихме от същите и сега има 2 плочки в банята с различен цвят Embarassed Абе какво да разправям,да не ти влизат майстори в къщата,това си е приказка на място!Сега още чакаме и за един прозорец на спалнята майстори да го оправят и съм почнала да си чистя,съвсем сама съм,и добре че е мъжа ми,да върши по-силовата част,а аз да си подреждам-но много бавно върви чистенето при мен,вечер след работа по малко,измила съм вече всички съдове и са прибрани наново,хола го чистим сигурно седмица/не ни се смейте/ама се налага да извадя всичко от библиотеките и наново да редя,пера и т.н.
Както и Деси е казала,реших се поне за диваните да извикаме фирма и даже днес трябва да се разберем с тях кога да дойдат да изперат диваните,чудя се и за прозорците,ще видим колко ще струва.Ще ви пиша после какво е станало.

# 697
  • Мнения: 165
dessy encheva и Ники и Кати благодаря ви за успокоителните думи. Явно че  с всички ремонти има някакви проблеми. Аман от майстори, винаги ще направят някоя беля.
Преди малко се обади милото да каже че днес е успял да се прибере по-рано от работа и започва  да дорежда гипсокартона. Абе тя работата не е чак толкова много, ама като няма време. Уж трябваше да е отпуска ама му я отложиха с една седмица, та затова толкова се проточват нещата. А на кума ми съм му сърдита.  Поне да беше казал, нямам време, имам си лични ангажименти, търсете си човек. А той, вземете материалите-взехме ги, после имам да свърша на едно място и ще дойда-свърши и не дойде, след това в събота съм на линия........и така 1 месец и милото се ядоса та сам си почна, по-малко вмсяка вечер след работа. Поне има някакъв напредък. Немога да го чакам с векове когато му скимне да дойде, пък и ние си направихме разчети за парите, при положение че той има да връща услуга на мъжа ми, беше обещал да направи двата тавана без пари. А снощи ни се обажда "айде  да пиеме по бира", аз се вбесих и викам на милото "Да си пие сам,  от лицемерни и несериозни хора ми е писнало и не искам да го виждам" и така.

# 698
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Ние се завърнахме от морето. Беше супер- море, природа, история, всичко накуп. Ето малко снимки, на който му се гледат http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1909400014115&set=a.1909379533603.2097695.1215283003&type=1&theater

По въпроса за козметиката и аз съм съгласна със Зелда. Тук например не препоръчват използването на кърпички, а чиста вода и памук. Кърпички аз ползвамх само за навън и то био, без аромати и химии. Крем за дупе- на Веледа е хубав- без химии и душ гел, пак био, само за измиване на дупето като е мръсно. Иначе за къпането е достатъчно само водичка, и един-два пъти седмично малко душ гелче разтворено във водичката. За най сигурно, преди да купите нещо, четете съставките, а непознатите ги проверете в гугъл. Ще се изненадате какви канцерогенни химикали има дори в скъпата бебешката козметика.

Гърдите не се мият преди кърмене. Достатъчна е нормалната ежедневна хигиена. 

Клеопатра, радвам се много че Сара наддава! Все това да се чува оттук нататък Hug

Киса, и аз те разбирам колко ти е нервно заради ремонта. Ние сега сме в период на гнездене и ни се иска всичко около нас да е подредено и чистичко. Давай му зор на твоя мъж и това е. И ние имаме в нас да пооправяме това онова, но татито се ослушва. Той и време няма,де... Heart Eyes

# 699
  • Мнения: 873
Ники и Кати   
така е, мила, с ремонтите-почнеш ли с 1, излизат 101 неща. при нас още не е улегнал добре латексът и праши-всеки ден мога да чистя с прахосмукачката и мопа и след няколко часа вече не личи ooooh! само много внимавайте-ремонтите, местенията, строежите често стават причина за преждевременно раждане. аз започнах да си повтарям,че си внушавам,че е мръсно, а и милото ми казва, че се вманиачавам излишно Crazy
kisssa, разбирам колко ти е криво и на теб, защото и при нас е така-докато се местихме, майка ми се тупна с куфарите без предупреждение: идвала от Румъния и успяла да стигне само до Търново, а нямало транспорт за Пловдив. у нас всичко беше на вили-мотовили, а тя смънка "нещо да помогна" с поглед, забит в земята. като и стана ясно,че има кашони за мъкнене, за един час успя да си намери влак, автобус и чейндж-бюро,за да си обмени пари и да офейка Twisted Evil свекърите дори от лицемерие не ни предложиха помощта си. на милото брат му си купи апартамент в града и доста го беше ангажирал с регистрации, обзавеждания и ремонти. когато казахме, че ще се местим, обещаха да помогнат. когато казахме конкретно кога ще стане това, се оказа, че вече си били предплатили почивката в Гърция и офейкаха на свой ред #Cussing out а всички знаят,че съм в болничен поради рискова бременност #2gunfire

# 700
  • Мнения: 5
Мале как се изнервих!
Нека ви се оплача .... аз пиша и в друг форум на бг - мама .... той е форум на болницата дева мария в бургас понеже там ще раждам...
Аз питам нещо и по-голямата част ме срязват правят се на много остроумни! Мале нямам думи как може в такива форуми да се държат така...сякаш съм им изяла ...попарата... Ей ще си призная ама хората от вътрешноста са прави... че тези от морето са много криви и отвратителни...може да съм от тука но наистина е така много са студени хората , познавам и много хора от други краища на България....ами има коренна разлика да ви кажа!
Извинявайте че такива глупости ви пиша ама много се ядосах!

 Close #Cussing out

# 701
  • Мнения: 873
emanuella89    
влез в Търновската тема, в някоя от спорните теми в Кърмаческия......ооооо, а има една тема в "На пазар"-за количките, влез в "Осиновители" и ще ти увисне ченето Mr. Green имам чувството, че анонимноста кара хората да изпростяват и бас хващам,че половината от тях на живо не биха се държали по този начин, ама......сякаш само в нашата темичка аз се чувствам добре и съм спокойна,че каквото и да кажа,мнението ми ще бъде зачетено като лично мое и няма да бъда обругана Hug


абе,момичета, вижте какви дрешки са ми останали за новородено от Лили и какво общо имам, като броя и новите неща:
1. 2 бр цели гащеризончета с дълъг ръкав
2. 2 бр бодита с дълъг ръкав
3. 2 бр ританки
4. 2 бр боди с къс ръкав
5. 1 боди-потник
6. 1 камизолка с къс ръкав
7. 1 гащички ти наполеонки с къс крачол
8. 1 яке, 1 шапка, 1 ръкавички и 1 терлички

с тези дрехи сигурно мога да изкарам 2 дни newsm78 вярно,че с Лили ми подариха доста неща след раждането, но повечето от тях бяха големи-някои ги облякохме чак след годинката- и се налагаше по спешност да купуваме, перем и сушим дрешки. но тогава беше лято и бързо съхнеха Thinking май трябва да понапазарувам още и добре,че имам време newsm78 за периода от 3 до 9 месеца май имам повечко неща. още не съм преглеждала за след годинката какво имаме,но до тогава доста вода ще изтече Wink

Последна редакция: пн, 01 авг 2011, 15:36 от dessy encheva

# 702
  • Мнения: 181
Момичета,момичетааа...Много съм загубена,многооо...Варя царевица на котлона,преди да изляза до магазина й налях малко вода,че беше завряла и намалих УЖ котлоно...Отивам до магазина,стигам до блока и от нашата тераса се носи един пушилек и мирише на изгорялооо....Тичам аз нагоре по стълбита,влизам...изключвам всички бушони,че се уплаших,а вкъщи запушено,не се вижда нито се диша...Едвам си поех въздух...Аз вместо да намаля единия котлон съм включила другия,а върху него стои капака на тенджерата...и сами си представете за какво става въпрос...В момента всички възможни тераси и прозорци са отворени,а пък вони,не се диша...А ММ ще ме убие...един път запалих тигана,сега това...съсипах си и тенджерата...Абе направооооо....

# 703
  • Мнения: 873
Момичета,момичетааа...Много съм загубена,многооо...Варя царевица на котлона,преди да изляза до магазина й налях малко вода,че беше завряла и намалих УЖ котлоно...Отивам до магазина,стигам до блока и от нашата тераса се носи един пушилек и мирише на изгорялооо....Тичам аз нагоре по стълбита,влизам...изключвам всички бушони,че се уплаших,а вкъщи запушено,не се вижда нито се диша...Едвам си поех въздух...Аз вместо да намаля единия котлон съм включила другия,а върху него стои капака на тенджерата...и сами си представете за какво става въпрос...В момента всички възможни тераси и прозорци са отворени,а пък вони,не се диша...А ММ ще ме убие...един път запалих тигана,сега това...съсипах си и тенджерата...Абе направооооо....
ще те наплЕскам, бе момиче-на пазара сварената царевица струва по-малко от лев. тука хората реват от ремонти, ти скоро ще ревеш,че си бездомна......ама, хайде, ще ви приберем Joy Hug

# 704
  • Мнения: 6
Леле Съни какви си ги свършила  Naughty внимавай миличка, ще запалиш къщата без време, да не дава Господ  Whistling

Аз за срещата във Варна съм съгласна, свободна съм след 17h, така че ще се отзова с удоволствие, ще бъда в четвъртък в 18h пред Grand Mall Varna

Общи условия

Активация на акаунт