Дойде ли и последното ЮЛСКО човече - в "Родени" се местимe вече!

  • 29 147
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 386
Добро утро!
Кафенцето е от мен тази сутрин



Нещо не ми остава време да пиша.Уж малкия е спокоен и уж спи, а аз грам нямам време да седна пред компютъра.Използвам всяка свободна секунда я да напазарувам, я да сготвя ...  Tired
Тази сутрин съм на крак от 05:30 и чак сега успях да си поема дъх.И въпреки, че търча като кон наляво надясно, не съм свалила и грам откакто съм си вкъщи  ooooh!
besyto Според мен - веднага на лекар.Дори и да няма за какво да се притесняваш (в което не се съмнявам), по-добре е да посетите лекар веднага  newsm51
За коликите - давах Колийф и съм много доволна.Сега сме на Еспумизан, защото когато трябваше да купувам Колийф нямах 30 лв в себе си.Но съм доста приятно изненадана от еспумизана.Напъва се много по-малко от преди и предимно сутрин, до към обяд.Лесно изкарва газовете и се успокоява.Още по-ме учудва, че не ни запича.Аз се бях приготвяла да купувам и Дуфалак, но... чукам на дърво  smile3538
Аз исках да питам мамите, които са минали прегледа при ортопед - какво представлява всъщност прегледа? И още нещо - малчо обожава да си спи в коша за колата.Не признава легло, нито количка.Легне ли в коша и е до там.А аз все се опитвам да направя наклон, че да е ЛЕГНАЛ, не седнал.Вие имате ли такива наблюдения?
Хубав ден на всички  Hug
addy_1 писали сме заедно   bouquet

# 691
  • Мнения: 11
Добро утро!
Кафенцето е от мен тази сутрин



Нещо не ми остава време да пиша.Уж малкия е спокоен и уж спи, а аз грам нямам време да седна пред компютъра.Използвам всяка свободна секунда я да напазарувам, я да сготвя ...  Tired
Тази сутрин съм на крак от 05:30 и чак сега успях да си поема дъх.И въпреки, че търча като кон наляво надясно, не съм свалила и грам откакто съм си вкъщи  ooooh!
besyto Според мен - веднага на лекар.Дори и да няма за какво да се притесняваш (в което не се съмнявам), по-добре е да посетите лекар веднага  newsm51
За коликите - давах Колийф и съм много доволна.Сега сме на Еспумизан, защото когато трябваше да купувам Колийф нямах 30 лв в себе си.Но съм доста приятно изненадана от еспумизана.Напъва се много по-малко от преди и предимно сутрин, до към обяд.Лесно изкарва газовете и се успокоява.Още по-ме учудва, че не ни запича.Аз се бях приготвяла да купувам и Дуфалак, но... чукам на дърво  smile3538
Аз исках да питам мамите, които са минали прегледа при ортопед - какво представлява всъщност прегледа? И още нещо - малчо обожава да си спи в коша за колата.Не признава легло, нито количка.Легне ли в коша и е до там.А аз все се опитвам да направя наклон, че да е ЛЕГНАЛ, не седнал.Вие имате ли такива наблюдения?
Хубав ден на всички  Hug
addy_1 писали сме заедно   bouquet


Здрасти ще се опитам да разкажа моя опит с прегледа при ортопед с първото си дете, защото сега се чудя дали да го водя.
Първо в семействата на мъжа ми и моето имаме доста хора с вродени луксации и определено се притеснявах доста докато не прегледат сина ми. Отидохме към 10 ден на ортопед и доктора обясни, че до 48 часа след раждането се чува едно типично щракване в ставичките, което няма как  в по късен момент да чуе. Просто преди години освен детски педиатър в родилните домове са ходили и ортопеди!!! И така тъй като видимо нямаше нищо, но с доста голяма фамилна обремененост ни изпратиха на снимка. И до ден днешен не мога да си простя, че позволих да ми облъчват детето на 10 дни от раждането.

За капки за колики аз лично ползвам Инфакол и за сега няма проблеми, може би не са толкова силни коликите.

# 692
  • Мнения: 386
sirmanacheva точно облъчването ме притенява.От друга страна, обаче, този преглед според мен е нужен и важен.Не съм се съмнявала дали да го заведа, обаче едни казват че се прави снимка, други говорят за УЗ  newsm78 май ще се  разбира в движение.
Благодаря!   bouquet

# 693
  • Мнения: 90
ето ме и мен,родих на 19.07. госпожицата се казва елица 3500,50 см.от неделя сме си в вкъщи

# 694
  • Мнения: 1 178
flower, благодаря за кафенцето   bouquet

Благодаря на всички  Peace Още вчера посетихме педиатър и той каза, че е от аспирацията. Все пак вечерта отидохме да му бият една инжекция с витамин  К.  Praynig Не се получава повече

Кремена, честито бебче     bouquet Да ви е живо и здраво! И нас ни изписаха в неделя  Rolling Eyes Имаше 8 изписвания, явно вие сте били едно от тях

# 695
  • Мнения: 714
 Честито на мама Кремена-да расте здрава и послушна Елица и много да ви радва!  bouquet  bouquet  bouquet
Маргаритка,Сали стиснати палчета за големия ден! Praynig Peace
Наталчето тук ли си  още,мила?!Чакаме новини и от теб! Hug
 На всички приятен и спокоен ден-аз се боря с бумащина и един куп документи,че август месец всики са ваканция и ще трябва да ходими до посолството,а там е някакъв АД!!!
 Прегръдки за всички! Hug Hug Hug

# 696
  • Мнения: 13
Добър ден!

Кремена, честито бебе!

Бесито, дано не се повтаря... Представям си какво притеснение...

Днес не трябваше ли да има бебета  newsm78 Ако е така - успех на мамите!

# 697
  • Мнения: 289
Имам питане към ЛЛЛ:
С какво се третира млечницата при бебето и майката?
Днес забелязах, че езичето на бебето е беличко на места и по лигавицата има малки бели точици!
Четох, че Дактрин не се дава на бебета под 6м. Четох и за "бабини" илачи - марля с мед и сода, с която да се обтриват местата с гъбички...
Благодаря предварително!

Привет Булечка,
Диагностицирането на гъбичната инфекция  и предписването на антигъбични препарати би трябвало да се извърши от лекар.
 Ако след прегледа се потвърди,че бебето има млечница,би могло да ти е полезна информацията от този мой пост http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=596555.msg19306505#msg19306505
Важен момент при лечението на млечница е,че за пълното излекуване е важно да се лекува и майката.В повечето случаи сиптомите при млечница върху зърната на майката са парене или сърбеж на зърната(които са и с розов цвят),но понякога може и да отсъстват симтоми.
 Може би би ти била полезна и темата "Може ли да имаме млечница".Ето линк към нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0

# 698
  • София
  • Мнения: 515
Тук съм Mr. Green
Май няма да раждам в тази тема,както е тръгнало Joy
Честито бебче на Кремена Hug

# 699
  • Мнения: 303
Добро утро, милички! И ние сме си в къщи от понеделник и съм толкова щастлива!
Иначе да разкажа за раждането, от което бях много ошашкана! Приеха ме на 20.07 вечерта и бях в стая с още две момичета, също секцио. Доктора ми мина да ме види, да ме поуспокои и да ми кажа, че нашето секцио ще е последно! На другия ден се почна с подготовката и аз вече тотално бях истерясала, че рев ли не бе, че сбогуване с любимите... Абе ужас! За капак дежурната анестезиоложка нещо фуча по коридорите и пустосва по първото момиче, че искало да си избере упойката... Като я доведоха в стаята ми се подкосиха краката така зле изглеждаше, и първото което каза е, че добре, че съм си избрала друг анестезиолог! В този момент мина доктора ми, като ме видя бяла като платно - успокои ме, каза, че с мен няма да е така... и беше 100% прав. Извикаха ме за подготовка за секциото, анестезиологът ми просто беше невероятен. Само ме забавлява с шеги, но ми обясни и всичко което предстои подробно. Не усетих как съм заспала и кога съм се събудила. Упойката му беше страхотна, нямаш кошмари, не ми беше лошо! Абе супер се чувствах! Все едно се бях наспала добре! Мъжа ми ми показа снимка на бебчо, малко по-късно го доведоха и да го видя. На втория ден вече ме раздвижиха, и почнахме да си се гледаме с бебчо! Само вечер го оставях в бокса, че ми беше трудно с първото ставане.
Много съм доволна от отношението в Окръжна болница - Варна, както от акушерките така и от педиатрите! Помагаха ми с храненето, не бях сигурна дали хапва и ми го теглиха преди и след хранене - ами много е лаком! Вечно е или гладен или преял! Коластрата ми слезе на 2 ден, а вече от 2 дена имам и кърма! Налага ми се да се цедя и да замразявам, че много тече...
Иначе сега си се адаптираме в домашни условия, но лакомийката ни нещо не ще да спи и по цяла нощ будуваме, за сметка на това през деня е кротък...
Вчера ми махнаха и водоустойчивата лепенка, нямам никакъв белег от шевове, доктора ми е направил козметичен шев. Вижда се само две точки и на тях възелчета от конеца. Ще ми го сваля сега в събота! Със сигурност ако раждам пак, пак ще е при д-р Славчев и с анестезиолог д-р Хаимов! Просто съм много доволна и от двамата.
Да благодаря специално и на Калоянис и Руми, които преди секциото ми дадоха кураж и ме успокоиха!

# 700
  • Мнения: 1 178
Здравейте Simple Smile
Преди малко ни посети педиатър за първи път. Малко взех да се разколебавам тя ли да ни е педиатър или да търся друг  ooooh! Иначе и тя прегледа бебчо каза, че е добре и вероятно от аспирацията се е получило така  Praynig дано е така. Каза ми бебчо да започна да го изкарвам навън на 15-20ден за по 5-10мин  Tired малко късно ми се стори... и сега се чудя дали от утре не започна да излизам с него на терасата  newsm78 Знам, че е обсъждано, но вие на кой ден изведохте мъниците и ако не сте още на кой ден смятате да го направите?

Към майчетата с разранени зърна- какво мазило използвате? Аз досега използвах на дм babylove mama, но никакъв ефект не виждам  Tired , а педи ми каза да си взема гармастан...дано той помогне  Praynig

# 701
  • Мнения: 283
flower_ , за ортопеда, Коско го гледаха на УЗ, не са ни пращали за снимка! Бебо ще го водя при същият док. - Драгонов във ВМА, София

Кратунка, радвам се, че всичко е минало така добре при теб! Добре завърнала се!  bouquet

Наталче Hug

Тъкмо и мама ще дойде, сега са с Коско навън, мъж ми отива да вземе акта за раждане на дребен и така, хайде до скоро! Hug

# 702
  • Мнения: 714
besyto ,ето тук-  http://july2011.snimka.bg/baby/eli-salou.604833.24166517   сме на 4 дни-тук съветват колкото се може по-скоро да се излезе на въздух в часове,когато не е голяма жега! Peace

 Ракусче,незнам дали вчера ти писх относно отоците-геладй да се разхождате поне два пъти дневно и да не се обаздвижваш,това само ще влоши нещата! Hug


# 703
  • Мнения: 116
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА КРЕМЕНА!
Кратунка, при д-р Станислав Славчев ли ражда? Ако е той, аз съвсем случайно ходих при него на ФМ 2 пъти и се оказа, че е от моя град. Много готин доктор.
Следобед планираме разходка с мъжо и детето, та дано малката тръгне да излиза, че вече нямам търпение.
Лек ден на всички Hug

# 704
  • Мнения: 234
Здравейте Simple Smile
Преди малко ни посети педиатър за първи път. Малко взех да се разколебавам тя ли да ни е педиатър или да търся друг  ooooh! Иначе и тя прегледа бебчо каза, че е добре и вероятно от аспирацията се е получило така  Praynig дано е така. Каза ми бебчо да започна да го изкарвам навън на 15-20ден за по 5-10мин  Tired малко късно ми се стори... и сега се чудя дали от утре не започна да излизам с него на терасата  newsm78 Знам, че е обсъждано, но вие на кой ден изведохте мъниците и ако не сте още на кой ден смятате да го направите?

Към майчетата с разранени зърна- какво мазило използвате? Аз досега използвах на дм babylove mama, но никакъв ефект не виждам  Tired , а педи ми каза да си взема гармастан...дано той помогне  Praynig

За зърна ползвам лансинох и съм повече от доволна, но с едно уточнение - започнах да кърмя с протектори от 3 дни и съм като нова.
За извеждането - нашата педиатърка каза да изкарваме бамбина в градината или на терасата да събира витамин Д, когато не е силно слънцето, така че ние сме навън от 7-мия ден  Peace

Общи условия

Активация на акаунт